Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas delklareerida üüritulu

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Kuidas delklareerida üüritulu

Postitas:

Kui lepingus kokku lepitud üüri summa 400.- sisaldab 30-50 eurot, sõltuvalt kuust, kommunaalide alrvetest tulevaid ridu remondifond ja pangalaen. Kas deklareerida tuleb ikkagi 400 või võib need kommunaalide read maha arvestada?
Lisaks vajab korter jooksvalt parendusi ja leidsin netist info, et kuni 20% ulatuses võib mahaarvamisi teha. Kas nende mahaarvamiste jaoks on deklaratsioonis eraldi rida või pean deklareerima lihtsalt 20% väiksema summa?
Kas keegi teab, kuidas üüritulu täpselt deklareerima peab ikkagi?

Omast arust tegin juba teema, aga ei leia enam kuskilt. Vabandan, kui topelt sai.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 12:02; 18.02 12:35; 18.02 15:23;
To report this post you need to login first.

võtad kommunaalid ikka maha, neid pole vaja deklareerida. Mõistlik oleks teha leping selliselt, et kindel üürisumma + kommunaalid vastavalt kulule.
Aga muidugi saad ka nt exceili teha tabeli, kus tõestad mis summa läks üürile, mis kommunaalidele.
Deklareerid üürisumma 100%, deklaris arvestub -20% automaatselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 12:08; 18.02 13:03; 18.02 15:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seadus ütleb, et üürnik ei tasu remondifonde ja koretriühistu pangalaenu, seega on see summa minu kui üürileandja tasuda. Muud kommunaalid lisanduvad üürile ja tasub üürnik.
Sellest tulenevalt ka minu küsimus, et kas võin selle summa maha arvestada üüritulu deklareerides.
Kas keegi on kursis, kuidas õigesti deklareerida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 12:02; 18.02 12:35; 18.02 15:23;
To report this post you need to login first.

Seadus ütleb, et üürnik ei tasu remondifonde ja koretriühistu pangalaenu, seega on see summa minu kui üürileandja tasuda. Muud kommunaalid lisanduvad üürile ja tasub üürnik.

Sellest tulenevalt ka minu küsimus, et kas võin selle summa maha arvestada üüritulu deklareerides.

Kas keegi on kursis, kuidas õigesti deklareerida?

ei, sa ei või neid maha arvata.
Kui üürnik on sulle maksnud 400, ja kommunaalkulud, välja arvatud remondifond ja KÜ laen, on 50, siis deklareerid 350 kui üüritulu. Makse maksad 350*80%=280 eurolt.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 12:08; 18.02 13:03; 18.02 15:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.emta.ee/et/eraklient/tulu-deklareerimine/fuusilise-isiku-uuritulu-maksustamine-alates-2016-aastast

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Kuna ise pean seda igal aastal deklareerima, siis oskan ka vastata.
Kontakteerusin ka EMTAga.
1. Laenu maksed ja remondifond PEAVAD olema ÜÜRILEANDJA kulud! Ehk et neid ei saa üürnikult sisse nõuda- küll aga saab teha kavalalt ja üürisummat nende võrra nö tõsta.
2. Kommunaalmaksed (v.a. remondifond ja laenu tagasimakse, mida üürnik ei maksa) võib arvata üüritulu deklareerimisel maha.
3. Hoolduskulu võib kasseerida ÜÜRNIKULT, sest tema elab selles korteris, ning seega saab ka otsest kasu nt kojamehe/trepipesija tööst ja nt teede liivatamisest.

Üüritulu tuleb siis sisestada deklarisse ning EMTA arvestab 80% antud tulust, millelt siis tuleb tasuda 20% maksu. Alates eelmisest aastast (kui ma ei eksi) on maksustatav 80% üüritulust, et üürileandjale jääks rohkem raha kätte ning saaks nt korterit remontida.

Siin on ka vastav info: https://www.emta.ee/et/eraklient/tulu-deklareerimine/fuusilise-isiku-uuritulu-maksustamine-alates-2016-aastast

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seadus ütleb, et üürnik ei tasu remondifonde ja koretriühistu pangalaenu, seega on see summa minu kui üürileandja tasuda. Muud kommunaalid lisanduvad üürile ja tasub üürnik.

Sellest tulenevalt ka minu küsimus, et kas võin selle summa maha arvestada üüritulu deklareerides.

Kas keegi on kursis, kuidas õigesti deklareerida?

ei, sa ei või neid maha arvata.

Kui üürnik on sulle maksnud 400, ja kommunaalkulud, välja arvatud remondifond ja KÜ laen, on 50, siis deklareerid 350 kui üüritulu. Makse maksad 350*80%=280 eurolt.

Kust sina oma info said või mis su postituse sisu täpselt on? Üür on 400, mille sees ca 50 eurot remondifond. Kuidas ma 350 deklareerin, kui neid maha arvata ei või?
Sinu postitusest paar postitust edasi väidab inimene, et EMTA-lt on tema info saanud, et neid summasid ei tohi deklareerimata jätta.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 12:02; 18.02 12:35; 18.02 15:23;
To report this post you need to login first.

Seadus ütleb, et üürnik ei tasu remondifonde ja koretriühistu pangalaenu, seega on see summa minu kui üürileandja tasuda. Muud kommunaalid lisanduvad üürile ja tasub üürnik.

Sellest tulenevalt ka minu küsimus, et kas võin selle summa maha arvestada üüritulu deklareerides.

Kas keegi on kursis, kuidas õigesti deklareerida?

ei, sa ei või neid maha arvata.

Kui üürnik on sulle maksnud 400, ja kommunaalkulud, välja arvatud remondifond ja KÜ laen, on 50, siis deklareerid 350 kui üüritulu. Makse maksad 350*80%=280 eurolt.

Kust sina oma info said või mis su postituse sisu täpselt on? Üür on 400, mille sees ca 50 eurot remondifond. Kuidas ma 350 deklareerin, kui neid maha arvata ei või?

Sinu postitusest paar postitust edasi väidab inimene, et EMTA-lt on tema info saanud, et neid summasid ei tohi deklareerimata jätta.

kirjutasin ju, et kommunaalkulud, VÄLJA ARVATUD rem.fond ja KÜ laen, on 50 eurot – üürnikul ei ole nende kahe reaga üldse mingit pistmist, ja neid ta sulle ei maksa niikuinii. Kui 400 euro sees on 50 eurot vee, kütte, elektri ja koristuse eest, siis need 50 saad jätta deklareerimata.

Normaalne oleks teha fikseeritud kuuüüriga leping, et mitte pärast ülejõukäivat matemaatikat teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 12:08; 18.02 13:03; 18.02 15:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui te olete kokku leppinud(lepingus üürinr 400), et üür on 400, deklareerid 400.
Üür on üür. Mis sa üüriga teed(ostad süüa, maksad selle korteri remondifondi, lähed reisile vms, see pole tähtis).
Reeglina ei kirjutata lepingusse eraldi, mida üürileandja üüriga teeb st et see katab remondifondi vms.

Kui olete kokku leppinud, et üür on 350 aga lisaks maksab üürnik kogu esitatud arve siis deklareerid 350.

Ei tule MTA kontrollima, kas need 50 on küte ja koristamine või ka remondifond vms…ainult et tark üürnik võib sinult asjatult makstud remondifondi tagasi nõuda küll.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 16:16; 19.02 07:09; 20.02 12:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kasutaks teemat – kui ma sain üüritulu 2500 eurot kuus ja töötasu sain 2250 eurot – kas ma pean üüritulu deklareerima või mitte, sest tulu jäi alla 6000?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 22:04; 20.02 08:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka deklareerid. Deklar ise arvutab, et kokku jäi tulu alla 6000

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 16:16; 19.02 07:09; 20.02 12:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2500eurot kuus? Või mõtlesid aastas? Deklareerima peab ikka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 21:44; 19.02 21:49; 20.02 11:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui teemaalgatajal on leping 400, mis sisaldab kom.makseid, siis üüritulu leidmiseks tuleb tabelarvutus teha ja igakuiselt leiad sedasi üürisumma. Kui kom.arvel on remondifond ja ühistu laen, siis need pole üürniku kulud ja nende summade võrra on su igakuine üüritulu suurem.
Näiteks jaanuaris – saad 400eur üürnikult. Ise saad kom.kulude arve 50eur peale – näiteks 20eur(remondifond/laen)+30eur muud kulud=50eur. Siis sinu jaanuarikuu üüritulu on 400-30=370eur.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 21:44; 19.02 21:49; 20.02 11:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2500eurot kuus? Või mõtlesid aastas? Deklareerima peab ikka.

aastas ikka st. kokku

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 22:04; 20.02 08:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2500eurot kuus? Või mõtlesid aastas? Deklareerima peab ikka.

aastas ikka st. kokku

Kui igakuiselt on väljamakstav summa olnud alla 500 ja see on välja makstud tulumaksuvabalt – kui aus olla, siis ega ma ei teagi, kas pead deklaratsiooni tegema või mitte… Kui tagasi pole saada ja juurde maksmist ka ei tule – siis äkki ei peagi. Sest ega KÕIK ju ei pea deklaratsiooni esitama…või peavad…?
Kuskil nagu oli kirjas, et kui oled üüritulu saanud, siis tuleb igal juhul ka deklareerida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 21:44; 19.02 21:49; 20.02 11:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kasutaks teemat – kui ma sain üüritulu 2500 eurot kuus ja töötasu sain 2250 eurot – kas ma pean üüritulu deklareerima või mitte, sest tulu jäi alla 6000?

Kui sinult võeti tulumaksu ja sa soovid seda tagasi või sa soovid oma koolituskulud vms kanda üle abikaasale või on sul rohkem kui 1 laps ja soovid anda märku, et sulle on ok kui lapsed deklareerib keegi teine(laste isa, sinu elukaaslane vms)(st kui oled abielus), siis pead deklari esitama.

Muidu (kui midagi üle kanda ei taha) ei pea, kui sinu aasta kogutulu jäi alla 6000 ja tulumaksu pole riigile sentigi võetud.

Aga mõistlik on esitada,kuigi kohustuslik pole, muidu võid sattuda Maksuameti huviorbiiti kui üüritulu saanu ja mitte deklareerinu( ega nad tea, et seda oli imevähe+ palka ka peaaegu polnudki). Deklaris üüritulu mustvalgel aus esitamine ja muud andmed näitavad kohe, et oled aus.

https://www.emta.ee/et/eraklient/tulu-deklareerimine/2018-aasta-tuludeklaratsiooni-esitamine
Tuludeklaratsiooni ei pea esitama residendist füüsilised isikud, kelle:
tulult ei ole vaja tasuda täiendavalt tulumaksu (v.a erijuhud)
saadud tulu kokku ei ületanud maksuvaba tulu 6000 eurot
Tuludeklaratsiooni esitamine maksusoodustuse saamiseks
Kui isikul tulude deklareerimise kohustust ei ole, kuid ta soovib kasutada maksusoodustust (on tasunud koolituste eest, maksnud eluasemelaenu intresse vms), siis tuleb tuludeklaratsioon esitada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 16:16; 19.02 07:09; 20.02 12:14;
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas delklareerida üüritulu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.