Esileht Pereelu ja suhted Kuidas edasi: töö, lapsed ja hambavalu

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 50 )

Teema: Kuidas edasi: töö, lapsed ja hambavalu

Postitas:

Peretuttav on kiirabi autojuht-parameedik. Vahetustega töö. Kolm last, lahutatud. Ei tea, aga olen juba varem vaadanud, et mees hakkab omadega läbipõlema. Suht kasimatu näeb viimasel ajal välja. Viina ei viska, pigem mingi tervisehäda kallal.
Ega ta suure jutuga mees ole, aga nüüd nädalalõpus mehel põsk jäme ja hammas valutab. Peaks ju nagu meditsiinist midagi jagama ja riske teadvustama. Tunnistab siis isegi, et hambaarstil käis viimati x aastal ja ega polevat raha ka sellise luksuse jaoks. Peale 750 eur elatise maksmist pidavat keeruline olema. Ega ma ka kade ei olnud, soovitasin tal loll naeratus näol alati inimesi abistades ennem taskust paberit vaadata.
Aga päris tõsiselt mida soovitada? Ameti vahetamiseks on mees liiga vana ja kes siis laste söögiraha arvelt ise hambaarstile läheks.
Kohtus oli tal juba omalajal kästud võimalusi otsida….. Milliseid täpsemalt, seda ei täpsustatud.
Jagage soovitusi, milliseid võimalusi teie mehed on otsinud ja leidnud.

+2
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 13:55; 09.10 14:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ise olen sellistel aegadel abi leidnud sellisest hambaravist, kus saab järelmaksuga tasuda suuremaid arveid ehk ka kokku leppida. Ja seda järelmaksu kasutasin juba 2004 aastal.
Kui see teema on tehtud vihjamaks ebaõiglaselt suurele elatisele, siis on vastus ikkagi sama. Lasta hammas välja tõmmata, kui ikka nii hull on. Leida raviks, kui välja ei tõmmata paindlik ravikoht, kus tasuda osadena.
Kui mees on nii vana, et ametit on võimatu vahetada, siis loogiline on, et nii vanal eelikul on varsti kohe ka lapsed suured ja kui mitte kõik kolm? korraga, siis üks, kõige vanem saab ikka enne sinna ikka, et elatis jääb ära. Nii et palun täpsemaid andmeid, kui tahad teemat arendada, kui vana on isa, kui vanad on lapsed?

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.10 14:32; 09.10 14:46; 09.10 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valu korral võtab Tallinna Hambapolikliinik esmaabi korras inimesi vastuvõtule. https://www.hambapol.ee/index.php?page=204& Ma ei mäleta, kas pidi midagi maksma ka (kirjas on küll 35 EUR, aga see oli minu mäletamist mööda küll palju väiksem summa lõpuks kui üldse), aga kui, siis see oli igal juhul üsna väike summa.

Iseenesest parameedik võiks sellist asja ju teada. Muidugi kui ta mujal elab, siis peab oma kodule lähimat vastavat asutust otsima, kus hammastele esmaabi antakse.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On siis nii loll ja on nõutnud 750€ elatisega. Päris kindlasti pole see ametlikult väljamõistetud elatis.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.lillehambaravi.ee/jarelmaks
https://www.sakalahambaravi.ee/jarelmaks
https://hambaravi.eu/jarelmaks/
http://www.hambaarst.ee/register/10585/
https://unimed.ee/hinnakiri/jarelmaksu-voimalused/
panin mõned, aga tuleb ise ka otsida, vastavalt oma elukohale ja siis juba individuaalselt rääkida väljavalitud arstiga, kokku leppida.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.10 14:32; 09.10 14:46; 09.10 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elab väljaspoole Tallinnat.
Ma ei vihja antud teemas elatise suurusele. Loomulikult on lapse söögiraha ja harrastused palju tähtsamad võrreldes mingi pässi hammastega. Sureb ära, siis sureb ära. See on reaalsus.
Lisa lapsi pole ta teinud- tark mees ju iseenesest.

Samas huvitav, oled oma tööd südamega teinud. Palk peaks ka vist enam-vähem olema, lapsi suudad veel aidata, ennast ei. Õppimine on välistatud, kes siis lastele vahepeal maksaks? Või saab ka järelmaksuga õppida?

Ma kordan, ma ei vihja elatise suurusele antud teemas. Ma näen lähedalt üksikvanemaid, mu oma vend kasvatab last ilma elatiseta ja neil läheb hästi.
Kõik siin elus on suhteline.

+4
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 13:55; 09.10 14:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elab väljaspoole Tallinnat.

Ma ei vihja antud teemas elatise suurusele. Loomulikult on lapse söögiraha ja harrastused palju tähtsamad võrreldes mingi pässi hammastega. Sureb ära, siis sureb ära. See on reaalsus.

Lisa lapsi pole ta teinud- tark mees ju iseenesest.

Samas huvitav, oled oma tööd südamega teinud. Palk peaks ka vist enam-vähem olema, lapsi suudad veel aidata, ennast ei. Õppimine on välistatud, kes siis lastele vahepeal maksaks? Või saab ka järelmaksuga õppida?

Ma kordan, ma ei vihja elatise suurusele antud teemas. Ma näen lähedalt üksikvanemaid, mu oma vend kasvatab last ilma elatiseta ja neil läheb hästi.

Kõik siin elus on suhteline.

Mis tähendab – või saab järelmaksuga ka õppida? See on sul kiusujutt ju. Mina soovitasin järelmaksuga hambaravi otsida, sina teed kohe mehest märtri(suremise jutt) ja asjakohasest nõuandest vaatad mööda??
Ma ütlesin, olen seda ise kasutanud. Mis kasu on nõuannetest ja soovitustest, kui sa pole selle peal väljaski.
Ma olen ise nooruses hambaarsti hirmus oma esimesel töökohal võõras linnas sedasi hammast valutanud, et kannatasin valu, käisin tööl, paistetasin üles ja kannatasin lõpuni .Siis kadus valu ja jäi paistetus, siis olin nädala paistetusega, mis hakkas alanema ja siis mitu aastat hiljem arstile minnes tõmmati see hakkas välja. Olin rumal, keegi ei õpetanud ja ise asja ei jaganud.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.10 14:32; 09.10 14:46; 09.10 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui ära sureb, siis pole ju ka enam kedagi, kes lastele seda söögi- ja harrastuste raha maksaks, kas pole?
Nali naljaks, soovitan otsida haigekassa toega hambaraviasutuse, ise sain valu ja paistes põse korral nn 0-eurose arve, kirja pandi kui vältimatu erakorraline abi. Igale inimesele on ka mingi hüvitis aastas ette nähtud, kasutagu seda. Hambaravi ei ole nii utoopiliselt kallis, kui käigud ühtlaselt ära jagada, valu puhul muidugi valikut pole, tuleb minna, kui vaja.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis paberit ta peab sealt taskust vaatama?

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas antud mehele töökoha poolt ei pakuta täiesti tasuta arstiabiteenuseid või siis vähemalt töötajasoodustusega sh.ka järelmaksuvõimalust?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vihjad küll elatise teemale, et laste harrastused ja söögiraha on olulisem kui sinu tuttava tervis. Mida siis meilt soovid? On jagatud küll nõuandeid.
Minu mehel on kaks esimesest abielust last – maksis neile oluliselt rohkem elatist, kui seadus ette nägi ja seda kuni ülikooli lõpuni, ise andsin ka lastele taskuraha, kui meil käisid. Ja ei jäänud sellest kellelgi peres hambad ravitsemata. Tuleb käia iga aasta kontrollis, maksta väikest visiiditasu – siis ei teki ka suuri kulutusi, kui aga inimene oma tervisest ei hooli, siis muidugi läheb asi käest.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 17:34; 16.10 07:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mitte 50 eurot ei maksa haigekassa hambaravist kinni? Selle eest peaks mingi esmase ravi peale saama küll ju, kui see tal kasutamata on.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Selleks, et nö normist rohkem maksta ja veel taskuraha anda, peab sissetulek ka vastav olema.
Teemaalgataja jutu põhjal paistab tegu üksiku inimesega tegemist olevat.

Ma arvan, et hambaravi tundub inimestele kallim, kui tegelikult on. Tuleks ainult kusagilt algust teha.
Ma olen oma hambaarsti juures nii palju käinud, et ta teeb aeg-ajalt omal algatusel soodukaid – ei küsi päris iga näpuliigutuse eest raha.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti arstile! Kohe. N ö valude ajal st esmaabi ajal.
Põletik võib olla lausa sepsise oht, sel juhul vaja kohe kiiresti.
Isegi kui pole elupäästev esmaabi st tasuta, siis hüvitis katab praktiliselt poole sellest 1 väljatõmbamise küll
hüvitis on 40(võetakse kohe arvest maha) aga saab moodustada min 50% arvest ühel korral.
St
kui arve on 80, maksad ise 40. Kui arve on 60, maksad ise 30 ja järgmisel korral sel aastal saad veel 10 soodustust.

https://www.haigekassa.ee/hambaravi/patsiendile/hambaravihuvitis

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli kunagi sarnane olukord, lapse isa elatist polnud ammu maksnud, kahte last kasvatasin üksinda, näpud põhjas ja meeletu hambavalu.
Läksin, et lasen välja tõmmata, sööme siis mõnda aega paljaid makarone, kui mina põletikku ja gangreeni suren, siis satuvad mu lapsed lastekodusse, väljatõmbamine on odavam, kui ravi.
Ja kui põletiku põhjustatud kurnatusest vabanen, äkki siis suudan kuskil minga lisateenistusotsa leida.
Kirurg vaatas mu lõualuud ja teatas siis, et kui on eluohtlik olukord, st põletik nii raske, et võib muutuda ohuks elule, siis saab haigekassa kulul välja tõmmata. Ja tema, kirurg, nüüd otsustas, et see olukord on elule ohtlik. (kas tegelikult oli või mitte, ei tea, aga eks see vaesus, makaronid ja kaks teismelist last paistsid mul näost välja). Tõmbas tasuta välja.

Sinu tuttav võib sama diili saada. Õigemini.. kas parameedikutel tuttavaid kirurge pole? Palugu mõne kolleegi abi. Kui sa ise ka arst oled, otsi mõni kirurg, lepi temaga kokku ja organiseeri tuttav arstile. Temast pole ju niimoodi töötegijatki. Või siis las arvutab kokku, kui ta haiguslehele jääb, kui palju ta rahas kaotab ja kas see ikka on odavam, kui hamba väljatõmbamine iseenesest.

Samuti on tal praegu igati mõtet lasta elatise summa üle vaadata ja vähendada – kohtud suhtuvad praegu asjasse natuke teisiti. Kui ta maksaks 250 asemel kasvõi 200 lapse kohta, jääks ta paremini ellu. Laste ema võiks ka mõelda, et kui mees invaliidistub, siis ei saa ta midagi. (kui sureb, ka siis on toitjakaotuspension väiksem)

Minu eks maksab oma lapsele (üks sai vahepeal täisealiseks) ainult 200. Mu enda kulud lapsele on muidugi suuremad.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.10 22:29; 09.10 22:31; 13.10 19:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuleb käia iga aasta kontrollis, maksta väikest visiiditasu – siis ei teki ka suuri kulutusi, kui aga inimene oma tervisest ei hooli, siis muidugi läheb asi käest.

Seda ma nimetaksin nüüd lahmimiseks.
Käin igal aastal kontrollis, hambahügieen on korras, aga sellegipoolest tuleb umbes paari-kolme aasta tagant ette kahjustusi, mis nõuavad raviks suuri kulutusi.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.10 22:29; 09.10 22:31; 13.10 19:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Anna oma tuttavale nõu pöörduda hagiga kohtusse elatise vähendamiseks. 750 € elatiseks maksta tähendab tõenäoliselt seda, et talle endale jääb kah umbes 250 € elamiseks. Miinimumelatis ei tähenda seda, et selle summa tõepoolest igal juhul peaks välja mõistma, sest surm ka ei võta sealt, kus midagi pole. Oleks igati normaalne taotleda elatise vähendamist, et jääks endale pool netopalgast kätte.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun jaga omma tuttavaga sellel lingil olevat infot. Vältimatut tasuta hambaravi osutavad KÕIK haigekassaga lepingu sõlminud hambaarstid. Kui põsk juba paistes, on vaja mädakolle avada ja vältimatut abi anda:

https://www.haigekassa.ee/hambaravi/patsiendile/valtimatu-abi

Reeglina võetakse sellise hädaga vastu ilma järjekorrata, igal hambaarstil on vältimatu abi jaoks ajad varuks.

Seda infot võiks küll iga täiskasvanu teada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Autojuht saab alati lisatööd. Rääkimata hambaravihüvitisest.
Inimene pole ise lahenduste otsimisest huvitayud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaks küll ei ole elatis, vaid hambaravi, aga ausalt öeldes kohutav olukord, kus inimene maksab enamuse oma sissetulekutest elatiseks ära ja omale jääb võimalus vaid vegeteerida. Ja siis peaks ta veel neid lapsi enda juurde võtma, nendega tegelema, lisakulutusi tegema (lapsed ju nt söövad ka) jne. Mille eest või kuidas? Tal ei olegi neile midagi pakkuda. Varsti ütlevad lapsed ka, et vaene rott.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.10 19:36; 13.10 12:02; 13.10 15:47; 13.10 19:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elab väljaspoole Tallinnat.

Ma ei vihja antud teemas elatise suurusele. Loomulikult on lapse söögiraha ja harrastused palju tähtsamad võrreldes mingi pässi hammastega. Sureb ära, siis sureb ära. See on reaalsus.

Lisa lapsi pole ta teinud- tark mees ju iseenesest.

Samas huvitav, oled oma tööd südamega teinud. Palk peaks ka vist enam-vähem olema, lapsi suudad veel aidata, ennast ei. Õppimine on välistatud, kes siis lastele vahepeal maksaks? Või saab ka järelmaksuga õppida?

Ma kordan, ma ei vihja elatise suurusele antud teemas. Ma näen lähedalt üksikvanemaid, mu oma vend kasvatab last ilma elatiseta ja neil läheb hästi.

Kõik siin elus on suhteline.

Asi ei ole niivõrd selles, et mehel ei jätkuks raha aastas korra hambaarsti juures käia ja kui ongi aastaga väike auguke tekkinud, siis see ära parandada. Asi on selles, et ta pole juba “aastast x” (nagu sa ise kirjutad) arstile läinud ja otse loomulikult on vahepealse ajaga suurem probleem suhu tekkinud.

Nii et ära kerja haletsust.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamus inimesi ei lähe hambaarstile õigel ajal siiski hoolimatusest. Iga hambaravi on kordades odavam, kui seda teha õigel ajal. Kui venitada ja loota, et “mul ju ei valuta, küllap siis pole ka midagi viga”, siis võibki olla ühel hetkel suus surnuaed. Kui aastas paar korda käia, siis leiab igaüks selle raha, et niipalju hambad korras hoida, et elu ei ohusta. Ka on hambaarste väga erinevas hinnaskaalas, kes eriti raha loeb ja kel hammastele palju kulub, võib tuttavatega koopereeruda ja näiteks Poola sõita, seal on hambaravi kvaliteetne ja kordades odavam. Kui autosse 5 inimest panna ja sõidukulud kamba peale ära jagada, saab kõik hambad korda teha päris odavalt.
Aga iga asi tahab natuke ENDAL organiseerimist ja tegutsemist. Kellele meeldib end haletseda või teisi süüdistada, see teeb nii ja siis tundub endale, et ise pole süüdi, vaid teised on kõik ahned, halvad ja elu sitt. Aga “ise ilu tegija” ütles juba vanarahvas.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.10 21:24; 13.10 19:56; 14.10 20:08; 16.10 17:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees, kellel pole raha isegi hambaarsti jaoks, saab endale lubada kolme last?
Tõsi on see, et kui kaks korda aastas hambaarsti juures käia, ei tule mingeid meeletuid summasid maksta.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.10 09:36; 13.10 15:20; 14.10 20:03; 17.10 14:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõsi on see, et kui kaks korda aastas hambaarsti juures käia, ei tule mingeid meeletuid summasid maksta.

Mina käin kaks korda aastas. Arved on 40-80 eurot korra eest. Õnneks vaid esimesel korral võtab 16 eurot ülevaatuse eest. Ega arstil käimine ei taksita vanas eas hammastel lagunemist. Mingil hetkel olen ikka nii kaugel, et tuleb teha suuremaid kulutusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees, kellel pole raha isegi hambaarsti jaoks, saab endale lubada kolme last?

Lapsed olid vast ikka enne ja selle tõttu, et ta suurema osa oma sissetulekust peab elatiseks ära maksma, pole tal ka võimalust hambaarsti juurde minna.
Ei saa ju lubada endale kolme last, aga mida siis teha kui nad juba olemas on? Küllap neid lapsi poleks olemaski kui mees oleks teadnud, mis teda ees ootab. Naise uus mees võiks nad ära lapsendada? Noh ega nad reeglina lapsenda ju, trillallaa ja trallalaa… Selline elu pigem.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.10 19:36; 13.10 12:02; 13.10 15:47; 13.10 19:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaks küll ei ole elatis, vaid hambaravi, aga ausalt öeldes kohutav olukord, kus inimene maksab enamuse oma sissetulekutest elatiseks ära ja omale jääb võimalus vaid vegeteerida. Ja siis peaks ta veel neid lapsi enda juurde võtma, nendega tegelema, lisakulutusi tegema (lapsed ju nt söövad ka) jne. Mille eest või kuidas? Tal ei olegi neile midagi pakkuda. Varsti ütlevad lapsed ka, et vaene rott.

ja sellises kohutavas olukorras elavad enamik üksikemasid

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees, kellel pole raha isegi hambaarsti jaoks, saab endale lubada kolme last?

Lapsed olid vast ikka enne ja selle tõttu, et ta suurema osa oma sissetulekust peab elatiseks ära maksma, pole tal ka võimalust hambaarsti juurde minna.

Ei saa ju lubada endale kolme last, aga mida siis teha kui nad juba olemas on? Küllap neid lapsi poleks olemaski kui mees oleks teadnud, mis teda ees ootab. Naise uus mees võiks nad ära lapsendada? Noh ega nad reeglina lapsenda ju, trillallaa ja trallalaa… Selline elu pigem.

Enne mida need lapsed olemas olid? Kas enne oli kõrgepalgaline töökoht? Enne pidas naine üksi lapsi ülal? Mees ei teadnud, et lastele kulub palju raha?

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.10 09:36; 13.10 15:20; 14.10 20:03; 17.10 14:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees, kellel pole raha isegi hambaarsti jaoks, saab endale lubada kolme last?

Lapsed olid vast ikka enne ja selle tõttu, et ta suurema osa oma sissetulekust peab elatiseks ära maksma, pole tal ka võimalust hambaarsti juurde minna.

Ei saa ju lubada endale kolme last, aga mida siis teha kui nad juba olemas on? Küllap neid lapsi poleks olemaski kui mees oleks teadnud, mis teda ees ootab. Naise uus mees võiks nad ära lapsendada? Noh ega nad reeglina lapsenda ju, trillallaa ja trallalaa… Selline elu pigem.

Enne mida need lapsed olemas olid? Kas enne oli kõrgepalgaline töökoht? Enne pidas naine üksi lapsi ülal? Mees ei teadnud, et lastele kulub palju raha?

Enne elasid mees ja naine koos ja tasusid ühiselt elamispinna ja laste kulude eest. Nüüd tasub mees poole naise ja laste elamispinna kuludest ja lisaks tasub enda elamispinna kulud. Kulud eluasemele on tal ca poolteist korda kallimaks läinud.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.10 19:36; 13.10 12:02; 13.10 15:47; 13.10 19:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne mida need lapsed olemas olid? Kas enne oli kõrgepalgaline töökoht? Enne pidas naine üksi lapsi ülal? Mees ei teadnud, et lastele kulub palju raha?

kolmele lapsele ei kulu enamasti kuus 1800 (500+500+500+300 riigilt), vaid hakkama saadakse märksa väiksema summaga. paljud riided ja asjad “pärandab” suurem väiksematele, mitte ei pea kõigile kõike uuena ostma.
koos elades vaadatakse reaalseid võimalusi ja kulutatakse vastavalt, peale lahutust riputagu isa hambad varna ja lapsed elavad luksuses, sest saadav raha tuleb ju ära kulutada.

sel mehel soovitaks uuesti kohtusse pöörduda ja nõuda elatise vähendamist. viimasel ajal on riigikohus mitmel korral otsustanud, et 250 lapse kohta on palkasid vaadates liiga suur summa ning suhtumine “mingu siis paremale tööle” on ka alamate astmete kohtutest kadunud.
parameedikule ei ütle loodetavasti keegi, et mingu soome ehitajaks, sest parameedikuid on niigi vähe

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 13.10 19:46; 14.10 11:13; 15.10 23:35; 16.10 12:09; 17.10 00:17; 17.10 11:25; 17.10 21:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaks küll ei ole elatis, vaid hambaravi, aga ausalt öeldes kohutav olukord, kus inimene maksab enamuse oma sissetulekutest elatiseks ära ja omale jääb võimalus vaid vegeteerida. Ja siis peaks ta veel neid lapsi enda juurde võtma, nendega tegelema, lisakulutusi tegema (lapsed ju nt söövad ka) jne. Mille eest või kuidas? Tal ei olegi neile midagi pakkuda. Varsti ütlevad lapsed ka, et vaene rott.

ja sellises kohutavas olukorras elavad enamik üksikemasid

Nii see on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.10 22:29; 09.10 22:31; 13.10 19:54;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 50 )


Esileht Pereelu ja suhted Kuidas edasi: töö, lapsed ja hambavalu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.