Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas edasi?

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Kuidas edasi?

Postitas:

Selline lugu:
kodus 5 kuune preili, VH-d saab lapse issi, mina käin tööl. Nüüd teatas tööandja, et läheb pankrotti.
Siit küsimus – mis mu´st nüüd edasi saab? Millised on minu õigused? Mis rahadele mul õigus on? Kas peaks vormistama ennast töötuks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkad uut töökohta otsima. Mõistlik on end ka Töötukassas arvele võtta – saad vähemalt tasuta ravikindlustuse. Ja mingi aeg töötuabiraha ka.
Aga mõttekas on juba praegu uut kohta otsima hakata, siis saad äkki ühelt töökohalt otse teise minna – ei peagi vahepeal töötuna kodus istuma.
Minul oli õnne ainult 1 kuu ilma tööta olla. Leidsin palju parema koha kui eelmine oli 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa veel mingi aja tööl käia saad, siis peaksid teadma, et sul on õigus käia tööajast uute töökohtade tööinterviudel.

Tööandja peaks sind koondama, ära palun lepi kokku töölepingu lõpetamises poolte kokkuleppel.

Kui oled koondatud, siis peaksid töötukassas arvele võtma ja vist saad sealt töötuskindlustushüvitist (oleneb, kaua oled töötanud). No ja hakkad uut tööd otsima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õigus koondamisele.
Õigus lõpparvele+koondamishüvitisele.
Õigus (soe soovitus-tee seda) Töötukassas end arvele võtta töötuna, saamaks töötuskindlustushüvitist(kui viimase 36k jooksul oled vähemalt 12 k töötanud).

Kui uut töökohta kohe ei leia siis loomulikult töötuks vormistada, juba seepärast, et sul oleks ravikindlustus(haigekassakindlustus), sest sa pole alla 3a lapse kodune vanem, seda on teil pereisa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

VH saaja vahetamine ei muuda muud, kui seda, et

inimene saab mingi sissetuleku(VH) ja riigipoolse ravikindlustuse.

Samas võib ta siis maha magada õige aja Töötukassasse pöörduda(kuna ta on töötuna VH saaja siis see periood ei jää välja selle 36k lugemisest, mille ajal olgu vähemalt 12k töötanud).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas edasi?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.