Esileht Koolilaps Kuidas elada, kui laps kogu aeg raskelt viirushaigustes? Kas üldse möödub?

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Kuidas elada, kui laps kogu aeg raskelt viirushaigustes? Kas üldse möödub?

Postitas:

Kas kellelgi on veel koolilaps sama haige nagu lasteaia esimesel aastal? Senini? Kuigi on juba koolilaps? Minul 3. klassi laps ja ausalt… nagu iga aasta oleks esimene lasteaia aasta, kus väidetavalt on lapsed palju haiged. Minu 9-aastane laps on siiani… erinevate hooaegade jooksil põdenud: paragripp, RS-viirus, metapneumoviirus, loendamatu hulk teisi nohusid – köhad, mis iial üle ei lähe ja lõpevad kopsupõletikuga või bronhiidiga (seisa või pea peal  köha ravimisega). Mädased kõrvapõletikud (kõrvakiles sellest juba auk – seega ujumiskursusel ei saa käia). Hingamisteedes eelmine aasta bakterid tuvastatud, igal hooajal AB kuurid ja rattast välja ei saa. Karantiini ajal oli aga pool aastat täiesti terve ja rõõsa laps. Kasvas palju suuremaks, kosus palju. Naabrilastega siin ikka mängis, haigeks ei jäänud. Ja koolis vaid mõned päevad ja nõiaring taas täie auruga käimas. Hetkel 10 päeva rängas köhas, koroonatestid tehtud (see ka veel nüüd lisajama, ei saa enne testi arstilegi). Ravisin auruga, teega, jalavannidega (kui palavikku ei olnud), vitamiinid, tervislik toit – ja MITTE MIDAGI. Läheb hullemaks, tõusis külmavärinatega palavik. Esmasp perearst ja vägagi tõenäoliselt kopsupõletik… uus AB ilmselt tulemas. Kui pisem oli, istusime haiglas ka mitmeid kordi…

Kas keegi üldse veel sedasama on kogenud? Et tee, mis teed, aga laps on mega haige kogu aeg, kui kollektiivis käib. Kuigi pingutad reaalselt omal kapsad ninast välja, et immuunsust turgutada?

Perearst ei ütle miskit, pobiseb, et on norm 1o korda viirusi põdeda vms. Laps on lisaks allergik (tolm, kass, tugevad lõhnad…).

Suht hakkab enda vaimsele tervisele juba pikka aega… kodukontoris olen juba ammu, aga sealgi töö kannatab… aga oma elu ei ole talvisel hooajal praktiliselt üldse. Ainult ühest viirusest teise.

 

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.10 01:38; 18.10 17:15; 21.10 22:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No meil on midagi taolist – algklasside vanus ja eelmisel õa puudus kuni koroonani 1/3 päevadest, selle aasta alguses (koolivaheajani) puudus u pooled päevad või natuke vähem. Lasteaia viimasel aastal nt sai kohal käia üldse aasta peale u 1 kuu jagu päevi, aga sõimes käis palju rohkem, pidas ilusti vastu, aga aasta-aastalt jäi nõrgemaks.

Rekord – ühel lasteaia-aastal põdes sügisest kevadeni 3 korda kopsupõletikku + muud haigestumised (köha, nohu, bronhiit jne)

Nii et lasteaia lõpuga võrreldes on natuke parem. Samamoodi – koroona ajal oli 100% terve.

Me hoiame seda joont, et kui väiksemgi  nohu või köhatus, siis jääb kohe koju, ükskõik kui tähtis töö või vahva tegevud on koolis või mujal.

Ja ilmselt aitavad ka lõpuks leitud õiged igapäevased ravimid. Nende saamiseks oli vaja leida allergoloog, kes avastas lapsel ülitugeva tolmuallergia. Ahjaa, laktoositalumatus on ka, nii et ka menüüd tuleb jälgida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Lase lapsele teha korralik vereanalüüs veeniverest. Kõik makro ja mikroelemendid ja vitamiinid. Siis tead kas lapsel millestki puudus ja mida juurde anda.</p>
Multivitamiini võid anda kuuridena, aga nendega on see mure, et seal sees on kõike, aga need kõik ained korraga ei imendu efektiivselt. Konkreetset mikroekementi või vitamiini anda üksi või koos paari imendumist soodustava komponendiga on palju efektiivsem.

Haiguse ajal ei maksa multivitamiini üldse võtta – sealt saab energiat ka haigustekitaja. Haiguse ajal on D-vitamiin, C-vitamiin ja Zn ainsad, mida anda tasub.

Allergilisele lapsele, kellel probleeme alumiste hingamisteedega, võiks teha ka astma suhtes kontrolli. Ka tsüstiline fibroos võib olla üks korduvate kopsupõletike põhjuseid.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui laps on aastas u. 10x raskemalt viirustes ja on allergik, siis soovitaks allergoloogi/immunoloogi konsultatsiooni.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mina ise olin üsna haige laps lapsepõlves – ma ei mäleta, kui tihti, aga ikka tihti ja kopsupõletikke ning mädaseid kõrvapõletikke oli ka tihti. Gümnaasiumiajaks, isegi varem paar aastat, olin aga juba üsna normaalsel määral terve laps. Angiine oli suht palju, aga muidu igati ok. Täiskasvanuna ka pole liiga palju haige.

Allergoloogi juures tasuks ehk tõesti ära käia – ja praegu on ju tegelikult võimalik vist laps ka koduõppele jätta? Vähemalt olen nii aru saanud. Võib olla on talle abiks üks talv kodusõpet – muidugi kui see teie perele võimalik on ja laps ise õpihuviline (ilma huvita last kodus õppima saada võiks päris hull olla).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavalised vitamiinianalüüsid ei näita otseselt midagi. Allergoloog- immunoloog on see, kellest võiks abi olla.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

laseks kontrollida, et lapsel pole immuunpuudulikkust. lase perearstil allergoloog-immunoloogi juurde suunata.

muide, sellised allergiad on üks immuunpuudulikkuse (eriti IgA-puudulikkuse) tunnuseid 🙁

 

ohumärgid http://eias.ee/wp-content/uploads/2017/04/10-ohuma%CC%88rki-EST.pdf

samas ära jää kinni nendesse ohumärkidesse või nende puudumisse, minu tihti põdenud lapsel õnneks ei esinenud neist ühtegi, kuid ometi on immuunpuudulikkus 🙁 selle diagnoosi saamiseks pidin päris palju arstidelt uuringuid nõudma ja perearsti suhtumine oli, et mõned põevadki palju. kui perearstilt ei saa, lase kasvõi synlabis immuunnäitajate vereproov teha (IgA, IgM ja IgG 4 näitajat)

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 17:03; 23.10 01:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mina ise olin üsna haige laps lapsepõlves – ma ei mäleta, kui tihti, aga ikka tihti ja kopsupõletikke ning mädaseid kõrvapõletikke oli ka tihti. Gümnaasiumiajaks, isegi varem paar aastat, olin aga juba üsna normaalsel määral terve laps. Angiine oli suht palju, aga muidu igati ok. Täiskasvanuna ka pole liiga palju haige.

Allergoloogi juures tasuks ehk tõesti ära käia – ja praegu on ju tegelikult võimalik vist laps ka koduõppele jätta? Vähemalt olen nii aru saanud. Võib olla on talle abiks üks talv kodusõpet – muidugi kui see teie perele võimalik on ja laps ise õpihuviline (ilma huvita last kodus õppima saada võiks päris hull olla).

Tänud kõigile soovituste eest! Võtan üles selle teema perearstiga juba homme. Jah, oktoobrikuust ongi laps ka koduõppel, sest sept sai koolis käia vaid 2 x 3 päeva ja oli ülejäänud kuu haige. Tundus tema huvides kõige parem otsus (vahetasime selleks küll ka kooli… valisime koduõppesõbraliku). Aga huviringist ära ei võtnud (see 2 korda nädalas ja vähem lapsi) ja ilmselt sealt ta siiski midagi jälle sai…

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.10 01:38; 18.10 17:15; 21.10 22:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tuttav sai oma lapsele abi immunoloogilt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tahaks TA-le öelda, et seda mida Sina oma lapse haigustejadadega läbi elad, ei saa keegi kõrvalt kahjuks hinnata kui ainult Sa ise st seda ei tohiks alahinnata ja vajadusel tee perearstil esmane vaimse tervise test ja proovi vajadusel nõrgem AD kuur läbi teha. Mul hiljuti 6 kuud tehtud ja mind aitas. Samuti esimesed aastad haiglas ja siiani iga aevastus paneb mind kangestuma ja ma siiralt loodan, et iga aasta ikka immuunsus tugevam.

Lapsele soovitan samuti allergoloog-immunoloogi – juhul kui Tallinnaga tegu, siis palu saatekirja – ITKs on Magdaleenas väga asjalik meeskond.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakun, et laps vajab karastamist. Kas ta mõnes sporditrennis käib?

Mul käivad lapsed ujumistrennis ja on aastaid väga terved püsinud (ptui-ptui-ptui).

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul laps külmetushaigusi raskelt ei põe ja kahjuks ei oska teemaalgatajat kuidagi aidata. aga seda tahtsin küll öelda, et karastamine ei pruugi üldse aidata. mul laps käis ujumistrennis ja oli pidevalt tatine (kurtis, et basseini vesi on jube külm). samamoodi jääb nohuseks, kui õues külmetab. tervena püsib ainult siis, kui saab piisavalt magada ega külmeta. trennid on valitud ka selle järgi, et toimuksid spordihallis või muidu siseruumis.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps oli ka tihti haige. nüüd on 9.klass ja olukord vähe parem,aga ikkaon tal tervislikel põhjustel puudumisi rohkem kui teistel. nohud, köhad on väga kiired tulema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arstilt (on see siis allergoloog või keegi teine) võiks, jah, saada n-ö kiirreageerimisskeemi, et iga väike viirus ei tüsistuks. Minu allergikul on selleks retseptiga nohurohi esimese märgi peale ja peaaegu-astmaatikul lühike Ventolini-kuur kohe, kui mingi hingamisteede viirus platsis. Ja keerab kohe paremaks.

Uni ja lõõgastumine.

Karastamine ei tähenda külmetamist, ikka vähehaaval. Minu omad käivad ujumistrennis ja efekt on ilmne, aga neil pole ka pidevaid kõrvapõletikke (olnud).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei jõua eelnevaid postitusi läbi lugeda aga panen kirja oma lapse loo, ehk on abiks.

Ühesõnaga oli mul samamoodi kergelt haigestuv laps ning perearst laiutas käsi, et osad ongi haiged. Lõpuks võttis meid Lastehaigla arst oma hoole alla ning määras allergiatestid. Tuli välja, et lapsel olid tugevad allergiad ja kogu varasem elu ka kokkupuude kodus nendega. No näiteks olime pidevalt ämma juures, kel kass jne. Alustasime immuunravi, mis alguses pidi kestma aasta, kuid läks pikemalt. Nüüd on laps nagu iga teine. Jah, haige on küll vahest aga enam sellist ebanormaalset nakatumist iga asja peale enam ei ole.

Äkki oli abiks:)

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Immunolooge juba eelmised kirjutajad soovitasid. Ma olen kuulnud, et köhade vastu pidid hästi aitama kuuse- ja männivõrsed. Sellega on nii ja naa. Mõnda aitab, mõnele ei mõju.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kapsad ninast välja

Palun vabandust, teemaalgataja, su murele ei oska ma vastata, ehk saate abi.

Aga no see väljend 😀 😀 😀 Pole varem kuulnud ja no nii naerma ajab. Võtan kasutusse…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pea iga kägu arvamus siin on asjalikum ja targem, kui sinu perearsti arvamus. kurb.

aga õnneks on perekool 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma väga tänan kõiki vastuste eest! Kohati on Perekool üks väga vajalik ja hea koht ja liigub ikka mõistvaid ning asjalikke inimesi siin.

Perearstil käidud ja saime saatekirja allergoloogile. Vereproov näitas tugevat tolmuallergiat. Köhib endiselt koledasti, hääl on kähe, õnneks palavik hetkel taandus (sülitan üle õla ka).

Nüüd tuleb vaid õige spetsialist välja valida ja mõelda, kas minna selle Pärnu ainsa lastearst-allergoloogi juurde, kes meil siin on. Või pigem teise linna? Täpsemaid immuunsuse uuringuid sooviks küll.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.10 01:38; 18.10 17:15; 21.10 22:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma väga tänan kõiki vastuste eest! Kohati on Perekool üks väga vajalik ja hea koht ja liigub ikka mõistvaid ning asjalikke inimesi siin.

Perearstil käidud ja saime saatekirja allergoloogile. Vereproov näitas tugevat tolmuallergiat. Köhib endiselt koledasti, hääl on kähe, õnneks palavik hetkel taandus (sülitan üle õla ka).

Nüüd tuleb vaid õige spetsialist välja valida ja mõelda, kas minna selle Pärnu ainsa lastearst-allergoloogi juurde, kes meil siin on. Või pigem teise linna? Täpsemaid immuunsuse uuringuid sooviks küll.

Pärnu allergoloog on pädev ja põhjalik, teda julgen soovitada küll. Aga reaktsiooni tekitavate allergeenide leidmine võib olla pikk protsess. Ei ole sellist testi, mis näitaks mille vastu reaktsioon on vaid testitakse reaktsiooni konkreetsete ainete suhtes. Ja vanem peab ise ka kaasa mõtlema, et mille suhtes veel testida.

Jaksu sel teekonnal!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma väga tänan kõiki vastuste eest! Kohati on Perekool üks väga vajalik ja hea koht ja liigub ikka mõistvaid ning asjalikke inimesi siin.

Perearstil käidud ja saime saatekirja allergoloogile. Vereproov näitas tugevat tolmuallergiat. Köhib endiselt koledasti, hääl on kähe, õnneks palavik hetkel taandus (sülitan üle õla ka).

Nüüd tuleb vaid õige spetsialist välja valida ja mõelda, kas minna selle Pärnu ainsa lastearst-allergoloogi juurde, kes meil siin on. Või pigem teise linna? Täpsemaid immuunsuse uuringuid sooviks küll.

spets immunoloogid on ainult ITK-s, mujal on allergoloogid (ok, nimes on neil ka immunoloog, aga keskenduvad pigem allegiatele). allergoloogil palu (või nõua), et ta teeks kõikide immuunnäitajate testid. või siis palu perearstilt e-konsultatsiooni ITK immonoloogidelt, siis nad kutsuvad ise vajadusel sinna ka vastuvõtule. osasid analüüse saab ka kohalik allergoloog teha, aga ITK saab teha selliseid, mida kusagil mujal ei saa.

https://www.itk.ee/patsiendile/kliinikud/sisekliinik/allergoloogia-immunoloogia-keskus

 

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 17:03; 23.10 01:05;
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Koolilaps Kuidas elada, kui laps kogu aeg raskelt viirushaigustes? Kas üldse möödub?