Esileht Beebi ja mitmikud Kuidas ema saab kusagile minna?

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Kuidas ema saab kusagile minna?

Postitas:
Kägu

Mure selline, et paarikuust last pole eriti kellegi hoolde jätta, isa töötab ja vanaemasid pole ka läheduses. Endal aga oleks vaja käia arstil, nt hambaarstile vaja minna ja siis veel üks teine uuring. Vist ei tule kõne alla, et beebi endaga kaasa võtan, sest ta ei kannataks ju lihtsalt turvahällis nurgas oodata? Aga mis variant mul veel on? Peangi võtma hoidja juba nii pisikesele, et saaks arstil käia? Kust sellist hoidjat üldse leiab, kes siis nt jalutaks lapsega kuni ma arstil. Kuidagi loll tunne, mees on ju küll, aga nädalavahetusel, kui tema saaks last vaadata, ei ole arstil tööl. Kas jääbki emal käimata arstil?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

A) isa võtab vaba hommikupooliku/varem töölt koju

B) vanaema sõidab selleks päevaks kaugelt kohale (ei tule ju ootamatult asi)

C) suvi tulekul, mittekriitilised asjad sätid mehe puhkusele

D) mõni sõbranna, tädi vmt kärutab last

E) on ka sellist kärutamoshoidmist, aga ma ise võõrast ei tahaks

F) sõltuvalt, mida arst teeb, võib ka lapse kaasa võtta. Nt vereanalüüsi, allergiatesti ei sega. Hambaarsti juurde mitte.

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Varem viisin beebi mehe kontorisse nt selleks ajaks, üldiselt vahet ei olnud (töökaaslased siis ka käisid vaatamas beebit (mitte valvamas) ja ülemus suhtus hästi jne), aga kui ajaliselt mängib välja, siis nt lõunapausiks ajastada? Hetkel praeguse beebiga on mees kodukontoris ja sätin ajale, kus tal ei ole mingeid koosolekuid jms asju või kui on pikemalt ette teada, siis kohe peale aja panemist lasen mehel kalendrisse kirjutada, siis ei panda sinna koosolekuid. Tööl saadakse aru sellest vajadusest, et vahel harva pean minema arstile v vanema lapsega arstile. Kindlasti oleneb mehe töökohast. Vb saab mees vaba päeva võtta? Puhkus ka variant, isegi eelistasin asju sinna sättida ja nt isapuhkuse ajal käisin ära silmaarstil ja nahaarstil, mida on kord aastas vaja. Nt naistearstile võtsin ükskord kaasa, ülevaatus ise võttis paar min, seni oli hällis ja vaatas mänguasja. Siis ükskord viisin sama vana lapsega sõbrannale hoida ning hoiaks ka ise hea meelega sellises olukorras teiste last, kuigi praegu koroonaga jah kahtlane see asi.</p>

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen ka beebi isa töö juurde viinud arstil käimiseks. Vähem olulised käigud (juuksur, depp jne) planeerisin varahommikule või õhtule.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõni sõbranna ikka leidub, kes natuke vankrit lükata saaks? Mees võtab lapsepäeva, tunnikese vabaks? Kuidas sünnitusjärgses kontrolls käisid?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis tähtis ja asendamatu töö lapse isal siis on, et ei saa töölt paariks tunniks vabaks? Või võtab lapsepuhkuse päeva, aastas on võimalik võtta 3 päeva lapsepuhkust. Neid võib kasutada ka mees, ei ole mõeldud ainult emadele.

Selge see, et lapse isa küsib end töölt vabaks või võtab puhkusepäeva ja vaatab seni last. Järjekordne näide, kuidas lapse saab ainult naine, meest nagu ei puudutagi. Hiljem hakkad ka sina üksi käima lasteaia ja kooli koosolekutel, lapsega arstil jne? Lapse isa ei puutu asjasse? Katsu juba praegu harjuda mõttega, et lapsel on kaks vanemat, ei ole ema see, kes kõike üksi peab. Muidu teed endale karuteene, hakkad tulevikus sina ainult lapsega hoolduslehele jääma, mööda lapsevanemate koosolekuid käima jne, aga mees nagu linnuke oksal, pole mingit muret. Parem on need asjad kohe kahe vanema vahel jagada.

Meil ka vanavanemaid lähedal pole. Kui oli vaja mul laste beebieas kuskil käia, siis leidis mees enda tööpäevast selle aja, et lastega olla.

Minu arust on veider, et lapse isa teab, et sul on vaja arstile või kuhugi minna, sina mõtled end hulluks ja plaanid juba neid käike äragi jätta, aga ta ei paku, et võtan töölt paar tundi vabaks ja olen lapsega. Tal ükskõik, kas saad hambaarstile või mitte?

+15
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

olen käinud naistearstil, magav beebi oli nn kookoniga näpuotsas. saime hakkama.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Alguses küsis mees töölt ära, kui mul oli arstilkäimisi. Hiljem, kui laps pisut suurem, siis tulid juba sõbrannad ja tädid appi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas lapsel isa pole?
Imestama paneb, et vanemad elavad koos aga üks vanem ei saa isegi arstile mindud, sest teine vanem töötab?! Töötav vanem siis on nii kaua töölt ära ja koos lapsega kuni teine vanem arstil käib. Milles probleem?

+5
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võimalus on hambaarsti aja jaoks lapsehoidja palgata või sõbrannat paluda, kes kärutab temaga kliiniku lähedal. Hea oleks ajastada une ajale ja enne kõht täis beebil.

Suuremat, üle 6 kuust last, olen ma kokkusaamistele turvahälliga kaasa võtnud. Aga võib ka samuti kellelgi paluda kärutada kokkusaamise juures õues, niiet kui väga vaja, oleksid sa lähedal.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minumeelest just väikest last on lihtsam arsti juurde kaasa vôtta. Uudistab lihtsalt vôi magab jne. Suuremaga on jah keeruline, kui tal juba jalad all.

Aga muidu jah – eks erinevat moodi tuleb siis klapitada, eelnevalt juba öeldud variante. Kasvôi laps ja suurem naabrilaps /sugulane kaasa ja mängivad- jalutavad nii kaua ukse taga vôi ôues jne.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mure selline, et paarikuust last pole eriti kellegi hoolde jätta, isa töötab ja vanaemasid pole ka läheduses. Endal aga oleks vaja käia arstil, nt hambaarstile vaja minna ja siis veel üks teine uuring. Vist ei tule kõne alla, et beebi endaga kaasa võtan, sest ta ei kannataks ju lihtsalt turvahällis nurgas oodata? Aga mis variant mul veel on? Peangi võtma hoidja juba nii pisikesele, et saaks arstil käia? Kust sellist hoidjat üldse leiab, kes siis nt jalutaks lapsega kuni ma arstil. Kuidagi loll tunne, mees on ju küll, aga nädalavahetusel, kui tema saaks last vaadata, ei ole arstil tööl. Kas jääbki emal käimata arstil?

kui su sõbrad ka kõik kuskil mujal elavad, siis jah hoidja või mees küsib omale töölt vabad tunnid.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina liikusingi praktiliselt igal pool beebiga koos. Vahel käruga, vahel kõhukotiga, aga ükski vajalik käik arsti juurde, ametiasutusse või raamatukokku või toidupoodi küll tegemata ei jäänud.

Tegelikult on nii, et seesama beebi, kes kodus lakkamatut süleskandmist vajab ning maha pannes kohe igavusest kisama pistab, võib väljaspool kodu käituda vägagi eeskujulikult, ainult uudistab vaikselt turvahällis. Eks uued hääled ja lõhnad tõmba tähelepanu endale. Üritasin rihtida käigud lapse uneajale, siis oli eriti lihtne.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind ajab ka alati täitsa vihale, et isa pole huvitatud ehk beehindus on kõik naise kaelas. Eelkõige ajab vihale, et naised selliste troppidega lapsi teevad. Laps saadakse siis, kui mõlemad on mõistnud, mida see endaga kaasa toob ning on nõus KOOS vastutama. Sinna alla kuulub ka kirjeldatud olukord. Miks naine peab perekooli teema tegema ja närvirsema, kuidas olukorda lahendada? Kui mees ei saa tõesti kaheks tunniks töölt ära, siis otsingu ise keegi. Kui laps oli ainult naise soov, siis muidugi mõistetav. Naised ,ise te teete oma elu nii raskeks, kui valite hoolimatud mehed.

Täiesti normaalne on see, et mees panustab samuti 100 protsenti ehk nii palju, kui võimalik töö kõrvalt. Beebi ei ole naise teema. Seni kuni naised troppidega lapsi teevad, see lõputu stressamine ja üksinda orgunnimine kestab.

+8
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen nii oma mehe kontorisse kui ka isa kabinetti oma beebi (või beebi ja väikelapse) viinud, ema kabinetti ka. Mees töötab mul pool ajast metsas, võttiski siis lapsed metsa kaasa, beebi selga ja edasi. Ükskord avastasin, et minu mees eeldab, et kõik naised hullult armastavad võõraid tittesid ja oli lapsed hoopis naissoost töökaaslase kabinetti sokutanud. Tegelesin pärast selgitustööga, et isegi kui see naisterahvas nunnult lapsele naeratab, ei tähenda see, et ta hea meelega tund aega titekarjas on. Mehed on ka lapsevanemad ja lihtsalt peavad vahel kaasa aitama.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on kolm last. Esimesed u 3-4 kuud ongi väga raske kuskile minna, sest lapsel ei pruugi olla mingit graafikut, lutti ei pruugi võtta ega pudelist süüa. Mees hoiaks last küll alati kui on vaja, aga esimestel kuudel see on tõesti tarbetu stress kõigile osapooltele. Ma olen kõik edasi lükanud sel perioodil, mis ei ole aegkriitiline. Korralisel hambaarstil käisin raseduse ajal ära, juuksurit võib mõned kuud edasi lükata. Perearstile saan oma asjad koos lapsega ära rääkida, kui niigi lapsega vastuvõtul käin. Kuid kui ikka hammas valutab või on muu eriolukord, siis ikka lapse isa, kes on sel perioodil lapse ja tema harjumustega kõige tuttavam. Absoluutselt igast tööst ja kohustusest on võimalik võtta need paar tundi vabaks, kui  abikaasal on meditsiiliselt hädaolukord. Umbes 4 kuust alates hakkasin regulaarselt kasutama lapsehoidjate abi. Et mul oleks kindel oma aeg nädalas, kuhu ma saan paigutada oma asjaajamised.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Me oleme teinud ühe teise emaga “beebide vahetust”, kord hoiab tema minu oma, siis mina tema oma.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

TA

Suur tänu kõikide asjalike vastuste eest. Tõesti palju häid ideid, mida rakendada.

Ps. Teemapüstitus tõesti ei tähenda, et mu mees hoolimatu tropp on. Pigem lihtsalt ongi esimese lapsega veel selgusetu, kuidas asju korraldada. On hea meel, et teravate ütlemiste kõrval tuli ka väga asjalikku nõu – näiteks asjastada vähem ajakriitilisi tegemisi mehe puhkusele. Lihtsalt mõelge nt nendele, kelle mehed töötavad välismaal.. ega siis kohe tropp pole, et sel põhjusel last paar tundi hoida ei saa.

Üks mis selge – tugivõrgustik on hädavajalik. Kahjuks tõesti lastega sõbrannasid ei ole, kes saaksid päevasel ajal abiks olla ka vanavanemad töötavad ka. Aga lootus püsib, et lapsega elu toob ka uusi sõbrannasid, selline teineteise abistamine vastastikkuse mõne teise emaga oleks ideaalne ju.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Kus sa elad, ma võin hoida. 😀</p>
Tegelt enda käimistega on mees alati vaba päeva küsinud ja saanud. Mul muidugi vanaemad ka lähedal, aga nad kahjuks ei saa eriti hakkama beebiga.

Hoidjate suhtes on olemas küll neid, kes vastsündinut hoiaks. Ma isegi olen olnud ühe 1k beebi hoidjaks.

Aga jah, arusaamatud inimesed need, kes ilma teadmata hakkavad oletama, et mees loll tropp. 🤦‍♀️🤦‍♀️

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul sattus mees haiglasse, kui laps oli nädalane. Saime hakkama, sõitsin autoga poolseljakil (õmblused). Oma majast leidsin toreda proua, kelle juurde viisin toidetud/magava beebi, siis kiiresti poe-haigla-apteegi tiir. Kui mees sai intensiivist välja, siis sai juba lapsega haiglas külas käidud. Vanemad tulid nädalavahetusel appi, ka sõbranna aitas vajadusel, kui arstile vaja oli minna.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind ajab ka alati täitsa vihale, et isa pole huvitatud ehk beehindus on kõik naise kaelas. Eelkõige ajab vihale, et naised selliste troppidega lapsi teevad. Laps saadakse siis, kui mõlemad on mõistnud, mida see endaga kaasa toob ning on nõus KOOS vastutama. Sinna alla kuulub ka kirjeldatud olukord. Miks naine peab perekooli teema tegema ja närvirsema, kuidas olukorda lahendada? Kui mees ei saa tõesti kaheks tunniks töölt ära, siis otsingu ise keegi. Kui laps oli ainult naise soov, siis muidugi mõistetav. Naised ,ise te teete oma elu nii raskeks, kui valite hoolimatud mehed.

Täiesti normaalne on see, et mees panustab samuti 100 protsenti ehk nii palju, kui võimalik töö kõrvalt. Beebi ei ole naise teema. Seni kuni naised troppidega lapsi teevad, see lõputu stressamine ja üksinda orgunnimine kestab.

Ideaalmaailmas see ehk nii on. Aga päriselus on naiivne eeldada, et töötav isa ja kodune ema panustavad väikelapse ellu võrdselt.

Kui tahta võrdsust, siis lisaks kohustustele tuleb ka lapsepuhkus tuleb pooleks jagada jne. Ja eeldada, et mehe ja naise palk on võrdsed, mis Eesti kohta kahjuks ei kehti.

Meie peres on nt mees põhiline sissetuleku teenija, kes tööpäevadel tuleb koju u kl 20 paiku ja ka nv teeb arvutis tööd. Mitte sellepärast, et ma oleks laisk või temast vähem haritum. Arusaadav, et minu panus majapidamisse, lastesse jm planeerimisse on sellevõrra suurem. Põhimõtteliselt olengi meest igapäevastest kodustest kohustustest vabastanud, sest eelistan, et tema vähene vaba aeg oleks veetud koos lastega, mitte aga süüa tehes või pesu triikides. Kus ise hakkama ei saa, ostan teenuseid sisse.

A jah, kui arstile minna vaja, siis hoiab mees alati lapsi. Ja kui endal oli mõni pingelisem tööelu etapp (nt palju lähetusi), siis mees oli toeks ja toimetas rohkem lastega.

Miks ma seda kirjutan? Sest ebameeldiv on lugeda, et mees, kes ei saa iga hetk lapsi hoida või ei tule koju kl 5, et ennast lastele pühendada, on kohe tropp. Või siis sellisega tehtud lapsed on ainult naise soov. Elu ei ole must-valge ja hästi toimivaid peremudeleid rohkem kui üks.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kahjuks tõesti lastega sõbrannasid ei ole, kes saaksid päevasel ajal abiks olla ka vanavanemad töötavad ka.

Muuseas mina täiesti meelega tekitasin neid sama vanade lastega sõbrannasid juurdekui lapse sain. Ja siis pakkusimegi vastastikku päris pikki aastaid üksteisele abiteenust. Lubasime üksteise peredele näiteks teatriskäike jms.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

mina paarikuuse lapsega andsin mehele kuu ette teada, et sellel päeval sellel kellaajal peab ta saama  last hoida – võtku puhkepäev või orgunnigu mõned vabad tunnid, aga hambaarstile ma lähen. Kui ta ütles et võttis puhkepäeva, siis panin veel mitu muud asja ka samale päevale.

Siis sõitsime koos mehe ja lapsega hommikul linna, autos söötsin kõhu täis, läksin ise hambaarstile, mees samal ajal kärutas ringi. Pool tundi hiljem läksin juuksurisse, ja peale seda saime jälle auto juures kokku. selleks ajaks oli laps viril, toitsin teda ja sõidutasime autos ringi, kuni ta magama jäi. ja pärastlõunal sain veel füsioterapeudil ka käidud

0
0
Please wait...

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Esileht Beebi ja mitmikud Kuidas ema saab kusagile minna?