Esileht Pereelu ja suhted Kuidas emaga mitte suhelda?

Näitan 30 postitust - vahemik 331 kuni 360 (kokku 362 )

Teema: Kuidas emaga mitte suhelda?

Postitas:
Kägu

Sinu loogika ütleb, et parem tapku eurooplased planeeti (ükskõik, kuidas sinu lapsed ka planeeti ei hoiaks, iga inimene, ka sinu lapsed, tapavad seda), kui aafriklased?

Mis mure sul selle planeediga on? Kui inimest sel planeedil ei elakski, kes siis selle pärast muretseks? Kas ahvid või lehmad või krokodillid?

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arvates on laste saamine ja mitte saamine mõlemad egoistlikud otsused.

See sõltub inimesest, mõlemad otsused võivad samas ju olla ka altruistlikud.

Ma arvan, et selles küsimuses ei ole õiget ega valet otsust, aga otsus peaks tulema inimesest endast, mitte ühiskonna survest. Ei ole hea, kui keegi jääb lasteta, sest ühiskond survestab olema igas mõttes perfektne vanem, aga loomulikult ei ole ka hea, kui keegi, kes ise lapsi ei tahakski, need ühiskonna survel saab.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene tapab planeeti. Planeet saab ilma inimeseta hakkama, inimene ilma planeedita mitte.

Ok. Et suretame süümepiinades eurooplase välja, planeedil on hindude, hiinlaste ja aafriklaste käes palju toredam tulevik? Rumal mõtteviis. Jätkusuutmatu ja vigase loogikaga. Tahad, et planeedil oleks parem, siis just tee lapsed, kasvata nad planeeti hoidma ja kaitsma ning enda tarkust edasi viima.

Mina räägin inimesest. Sina eurooplasest.

Mitte ükski inimene ei hoia ega kaitse planeeti. Mina ka mitte.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu loogika on vigane. Utreerime veidi näitlikustamiseks. Sinu loogika ütleb, et parem tapku eurooplased planeeti (ükskõik, kuidas sinu lapsed ka planeeti ei hoiaks, iga inimene, ka sinu lapsed, tapavad seda), kui aafriklased? Mis lollus see on. See on sama hea loogika, et maailmas on liiga palju mustanahalisi mõrvareid, see ei meeldi meile. Teeme valgeid juurde, et ikka valgeid oleks ka

Ei, mu loogika ei ole vigane. Eurooplased on juba jõudnud teadvustamiseni, et planeeti tuleb hoida. Arengumaad ja Aasia veel ei ole. Kui eurooplased ei pressiks üle maailma keskkonnasäästlikke meetodeid, tehnikaid, mõtlemist peale, siis ei teeks seda väga suurel osal planeedist mitte keegi. Isegi USA ei ole keskkonnateadlikkuses veel eurooplastele järele jõudnud.

Selge, teeme maakerale koormust juurde, lootes, et see uus koormus teeb väiksema jalajälje, kui ta suudab hävitada. See on umbes sama loogika, et kui ühetoalises korteris elab su pere 8 lapsega, siis teete veel kolm juurde, et nooremad veenaksid vanemaid lapsi välja kolima.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selge, teeme maakerale koormust juurde, lootes, et see uus koormus teeb väiksema jalajälje, kui ta suudab hävitada. See on umbes sama loogika, et kui ühetoalises korteris elab su pere 8 lapsega, siis teete veel kolm juurde, et nooremad veenaksid vanemaid lapsi välja kolima.

Kui vanemad 8 on kõik vastutustundetud, siis tõesti, tulebki teha juurde veel mõni laps, kuni leidub keegi vastutustundlik, kes kogu seda kampa taltsutaks ja korteri eest hoolitseks, kui sind enam ei ole. Jah, just nii. Kui vanemate hulgas on ka vastutustundlikke, siis muidugi pole mõistlik veel lapsi saada.

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selge, teeme maakerale koormust juurde, lootes, et see uus koormus teeb väiksema jalajälje, kui ta suudab hävitada.

Mind ikkagi huvitab, et kui inimkond kaob, kas on kuidagi kergem surnud olla teadmisega, et maakera on päästetud? Minu arust ei oma see mingit tähtsust, Rohepöörajad võiks siis juba kohe alustada enda suremisest kõigepealt.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selge, teeme maakerale koormust juurde, lootes, et see uus koormus teeb väiksema jalajälje, kui ta suudab hävitada.

Mind ikkagi huvitab, et kui inimkond kaob, kas on kuidagi kergem surnud olla teadmisega, et maakera on päästetud? Minu arust ei oma see mingit tähtsust, Rohepöörajad võiks siis juba kohe alustada enda suremisest kõigepealt.

Mind huvitab rohkem see, mis tunne mu järeltulijal oleks sellisel hävineval planeedil elada, kus pole puhast vett ja suviti 50 kraadi sooja. 🙂

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind huvitab rohkem see, mis tunne mu järeltulijal oleks sellisel hävineval planeedil elada, kus pole puhast vett ja suviti 50 kraadi sooja.

Ja siis sa otsustad tema eest, et ta valik oleks üldse mitte olemas olla? Minu arust tibake ülbe ja üleolev mõttekäik. Su järglane peab saama võimaluse. Kui ta siin elada ei soovi, siis on tal alati valik ka elust lahkuda.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind huvitab rohkem see, mis tunne mu järeltulijal oleks sellisel hävineval planeedil elada, kus pole puhast vett ja suviti 50 kraadi sooja.

Ja siis sa otsustad tema eest, et ta valik oleks üldse mitte olemas olla? Minu arust tibake ülbe ja üleolev mõttekäik. Su järglane peab saama võimaluse. Kui ta siin elada ei soovi, siis on tal alati valik ka elust lahkuda.

Ülbe ja üleolev pole otsustada, et peaks olemas olema? Ühel juhul inimest ei eksisteerigi, teisel juhul eksisteerib. Kui inimest ei eksisteeri siis mis järglasest me räägimegi?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selge, teeme maakerale koormust juurde, lootes, et see uus koormus teeb väiksema jalajälje, kui ta suudab hävitada.

Mind ikkagi huvitab, et kui inimkond kaob, kas on kuidagi kergem surnud olla teadmisega, et maakera on päästetud? Minu arust ei oma see mingit tähtsust, Rohepöörajad võiks siis juba kohe alustada enda suremisest kõigepealt.

Jah, kõik kes ei mõtle nagu sina peaks surema.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ülbe ja üleolev pole otsustada, et peaks olemas olema?

Ee … minu arust mitte. Kuidagi väga vindiga on sul see mõttekäik. Kellelegi elu andmine ei ole ülbus, vaid võimaluse andmine. Kui ma sulle raha annan, see on ka ülbus? Ei? Mis seal vahet on, kas annan sulle elu või annan raha? Ise teed selle rahaga, mida soovid, tahad, viska ära, tahad, tee midagi ägedat. Sama eluga.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, kõik kes ei mõtle nagu sina peaks surema.

Heh, mis sa ise teisiti arvad? Ka ju jätad elu andmata neile, kellele võiks anda.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind ikkagi huvitab, et kui inimkond kaob, kas on kuidagi kergem surnud olla teadmisega, et maakera on päästetud? Minu arust ei oma see mingit tähtsust, Rohepöörajad võiks siis juba kohe alustada enda suremisest kõigepealt. Mind huvitab rohkem see, mis tunne mu järeltulijal oleks sellisel hävineval planeedil elada, kus pole puhast vett ja suviti 50 kraadi sooja. ????

Sa ei saa aru. Mina mõtlen seda, et kui nt alates homsest poleks maakeral ühtki inimest, siis mis rõõmu pakub sulle täna teadmine, et maakera on päästetud. Tahad öelda, et sinu jaoks omab see mingit tähtsust veel. Tegelikult lähevad ka ilma inimesteta maal ilmad kuumaks ja siis jälle külmaks, nii on alati olnud.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ei saa aru. Mina mõtlen seda, et kui nt alates homsest poleks maakeral ühtki inimest, siis mis rõõmu pakub sulle täna teadmine, et maakera on päästetud. Tahad öelda, et sinu jaoks omab see mingit tähtsust veel. Tegelikult lähevad ka ilma inimesteta maal ilmad kuumaks ja siis jälle külmaks, nii on alati olnud.

Aga miks see maa peaks just sinu lastega olema kaetud? Aafrika hõimud ja neenetsid on tuhat korda paremini loodusega seotud ja loodusressursse säästlikumalt kasutavad kui sinu lapsed tsiviliseeritud maailmas pakendatud toidu ostjatena, tänavavalgustusega harjunutena, kosmeetikatarvitajatena, kinoskäijate, lennukisõitjate ja elektritõuksidega ringi kimajatena eales saaksid olla. See ei päästa, et nad ostavad riided kaltsukast. 10 tallinlast kaltsukast ostjat on suurem jalajälg kui 500 omamudaonnis elavat ja küttijat maasaid.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks see maa peaks just sinu lastega olema kaetud?

Kus ma seda sulle ütlesin? Minu poolest sünnitage või ärge sünnitage. Ma räägin ju maakera päästmist ettekäändena toomisest. Maakera toimetab ikka omasoodu, on inimesi või mitte. Kui keegi väidab, et ta ei sünnita maakera ülerahvastatuse pärast, siis see jutt on puhas pask. Pigem ikka loobutakse laste saamisest kas oma mugavuse pärast või äärmisel juhul hirmust, mis saab lastest kui tuleb sõda või ebanormaalsus muutub normaalsuseks, valitseb kurjus. Maakera ei hävine inimese pärast, inimene inimese pärast aga küll.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks see maa peaks just sinu lastega olema kaetud?

Kus ma seda sulle ütlesin? Minu poolest sünnitage või ärge sünnitage. Ma räägin ju maakera päästmist ettekäändena toomisest. Maakera toimetab ikka omasoodu, on inimesi või mitte. Kui keegi väidab, et ta ei sünnita maakera ülerahvastatuse pärast, siis see jutt on puhas pask. Pigem ikka loobutakse laste saamisest kas oma mugavuse pärast või äärmisel juhul hirmust, mis saab lastest kui tuleb sõda või ebanormaalsus muutub normaalsuseks, valitseb kurjus. Maakera ei hävine inimese pärast, inimene inimese pärast aga küll.

Sa tahad väita, et kõik need heitgaasid, ületarbimine, väetised, taimemürgid, plastik jne ei avalda maakeralt mitte mingisugust mõju?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks see maa peaks just sinu lastega olema kaetud? Aafrika hõimud ja neenetsid on tuhat korda paremini loodusega seotud ja loodusressursse säästlikumalt kasutavad kui sinu lapsed tsiviliseeritud maailmas pakendatud toidu ostjatena, tänavavalgustusega harjunutena, kosmeetikatarvitajatena, kinoskäijate, lennukisõitjate ja elektritõuksidega ringi kimajatena eales saaksid olla. See ei päästa, et nad ostavad riided kaltsukast. 10 tallinlast kaltsukast ostjat on suurem jalajälg kui 500 omamudaonnis elavat ja küttijat maasaid.

Oh oleks see siis nii, et kui eurooplased otsustavad planeedi hüvanguks välja surra, siis läheb planeet loodusrahvastele. Paraku on see eluvõõras mõte. Need loodusrahvad tulevad meie lahkudes hoopis eurooplaste linnadesse lihtsamat elu otsima ja teevad neis läbi sama arengu, mida eurooplased on teinud, koos kõigi keskkonnaalaste vigadega. Ainus võimalus on just kasvatada eurooplaste ja nende mõtteviisi kandjate arvu maailmas, mitte põgeneda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainus võimalus on just kasvatada eurooplaste ja nende mõtteviisi kandjate arvu maailmas, mitte põgeneda.

Ühesõnaga, teha maakerale inimesi juurde, kes sõidavad liftidega, ostavad 62 tolli telekaid ja kolivad linnalähedasse uusasumisse, kust on mets maha võetud ja loomad-linnud seega minema aetud – see on tore. Einoh, arusaadav, et sa tahad paljuneda, aga nii ei pea seda küll põhjendama. Ütle otse, et tahad lapsi ja kõik. Et ei mõelnud maakerale. Mina näiteks ei häbene öelda, et mul on lapsed just seepärast. Mingit ilulaulu pole mõtet eneselohutuseks välja mõelda.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oh oleks see siis nii, et kui eurooplased otsustavad planeedi hüvanguks välja surra,

Ära sa selle pärast küll muretse. Neid naisi, kel pole mingit kontrolli oma raseduste üle või kes sarisünnitavad vanemahüvitise vms hüve pärast, on igal ajal piisavalt ka Euroopas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühesõnaga, teha maakerale inimesi juurde, kes sõidavad liftidega, ostavad 62 tolli telekaid ja kolivad linnalähedasse uusasumisse, kust on mets maha võetud ja loomad-linnud seega minema aetud – see on tore. Einoh, arusaadav, et sa tahad paljuneda, aga nii ei pea seda küll põhjendama. Ütle otse, et tahad lapsi ja kõik. Et ei mõelnud maakerale. Mina näiteks ei häbene öelda, et mul on lapsed just seepärast. Mingit ilulaulu pole mõtet eneselohutuseks välja mõelda.

Ma ei räägigi ju enda motiividest? Loomulikult mina lihtsalt tahtsin lapsi. Minu vastus oli mõeldud sellele, kes enda arust planeedile megateene teeb, kui lapsi ei saa. Vale loogika neil, minu arust. Just karuteene teevad, kui lapsi ei saa neile oma keskkonna- ja loodusarmastust edasi ei anna.

Eriti naljakad on muidugi kuulsuste vastavateemalised avaldused, näiteks Leonardo di Caprio, kes veel hiljuti lasi eralennukiga mööda ilma ringi ning naudib elu, naisi, raha ja kuulsust täiel rinnal, aga lapsi vat siia maailma tuua on liiga halb mõte …

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa tahad väita, et kõik need heitgaasid, ületarbimine, väetised, taimemürgid, plastik jne ei avalda maakeralt mitte mingisugust mõju?

Loomulikult väidan. Sa isegi ei kujuta ette kui kiiresti loodus taastab end. Need heitgaasid mõjuvad inimesele rohkem kui planeedile. Ehk siis jah, mina inimtekkelisse kliimamuutustesse ei usu.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa tahad väita, et kõik need heitgaasid, ületarbimine, väetised, taimemürgid, plastik jne ei avalda maakeralt mitte mingisugust mõju?

Loomulikult väidan. Sa isegi ei kujuta ette kui kiiresti loodus taastab end. Need heitgaasid mõjuvad inimesele rohkem kui planeedile. Ehk siis jah, mina inimtekkelisse kliimamuutustesse ei usu.

Maailm oleks palju ilusam paik, kui sinusugused kitsa silmaringiga ja karjuvalt rumalad inimesed enam ei paljuneks.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maailm oleks palju ilusam paik, kui sinusugused kitsa silmaringiga ja karjuvalt rumalad inimesed enam ei paljuneks.

Oi kui armas!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maailm oleks palju ilusam paik, kui sinusugused kitsa silmaringiga ja karjuvalt rumalad inimesed enam ei paljuneks.

Teema on vägivallast ja see ongi vaimne vägivald, kui nii öeldakse, et üks naine võib sünnitada ja teine ei tohi. Mis hea pärast?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maailm oleks palju ilusam paik, kui sinusugused kitsa silmaringiga ja karjuvalt rumalad inimesed enam ei paljuneks.

Teema on vägivallast ja see ongi vaimne vägivald, kui nii öeldakse, et üks naine võib sünnitada ja teine ei tohi. Mis hea pärast?

Üksasi on paljunemine, aga teine asi on sünnitamine

+2
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Maailm oleks palju ilusam paik, kui sinusugused kitsa silmaringiga ja karjuvalt rumalad inimesed enam ei paljuneks.

Teema on vägivallast ja see ongi vaimne vägivald, kui nii öeldakse, et üks naine võib sünnitada ja teine ei tohi. Mis hea pärast?

Üksasi on paljunemine, aga teine asi on sünnitamine

Taoliste väljaütluste pärast jääb mõnes riigis tööst ilma.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tüütu olemisest. Istun diivanil ja loen siin. Mehel vaja tulla kõrvale. Mis sa siin loed. Siis vaja tal hakata mu pealt pleedi endale tõmbama. Viskab pikali. Sikutab edasi. Kitsas. Lükkab oma jalad mu tagumiku vastu. On tüütu. Tunnen kuidas hakkan ärrituma. Ok. Ei saa istuda. Katsun rahuneda. Läheme siis välja aiatöid tegema! Loen ette kõik mis vaja teha. Mees arvab et ta tahaks pikutada ja telekat vaadata. Ma olla tüütu oma tegemistege nõudmistega.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tüütu olemisest. Istun diivanil ja loen siin. Mehel vaja tulla kõrvale. Mis sa siin loed. Siis vaja tal hakata mu pealt pleedi endale tõmbama. Viskab pikali. Sikutab edasi. Kitsas. Lükkab oma jalad mu tagumiku vastu. On tüütu. Tunnen kuidas hakkan ärrituma. Ok. Ei saa istuda. Katsun rahuneda. Läheme siis välja aiatöid tegema! Loen ette kõik mis vaja teha. Mees arvab et ta tahaks pikutada ja telekat vaadata. Ma olla tüütu oma tegemistege nõudmistega.

Huvitav pereelu teil.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis ta ikka nii huvitav on. Lihtsalt tekkis võrdlus, kuidas teise tegemine ja olemine võib ärritada ja tunduda tüütu. Siis kui tahaks lihtsalt rahus ja omaette olla.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis ta ikka nii huvitav on. Lihtsalt tekkis võrdlus, kuidas teise tegemine ja olemine võib ärritada ja tunduda tüütu. Siis kui tahaks lihtsalt rahus ja omaette olla.

Aiatööde tegemine pole puhkus 😀

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 331 kuni 360 (kokku 362 )


Esileht Pereelu ja suhted Kuidas emaga mitte suhelda?