Esileht Pereelu ja suhted Kuidas emaga mitte suhelda?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 362 )

Teema: Kuidas emaga mitte suhelda?

Postitas:
Kägu

Mingi vahe ikka on. Ema oli siis täiskasvanud inimene. TA oli siis laps. See ongi see vahe. Laps ei pea analüüsima, miks ta lapsena oli tüütu või miks ta midagi tegi.

No TA on ju praegu täiskasvanu ja ka ei analüüsi olukorda, lihtsalt lähtub enda mälestustest, need ei pruugi adekvaatsed olla. Teiseks saab emaga suhtlemise lihtsalt lõpetada, aga ju siis ei taha või pole kasulik.

Minu arust ta analüüsib. Ta on jutu järgi varemalt püüdnud emaga seda suhet korrastada, aga kirjutas ju, et ema oli vastu. Selle teema tegemine ka näitab tegelemist teemaga. Ta on kimpus ja tema jaoks on see raske. Kui üks soovitab, et ära üldse suhtle, teine, et tee asjad klaariks või muu variant, siis ka need ei pruugi sobida. Inimene ei tunne ennast hästi siis, kui ema helistab, ega ka siis, kui ta selle ära keelaks vms. See näitabki probleemi.

Ja mida see lõputu analüüs annaks siis nende suhetele juurde? 30 aastat tagasi öeldut ju enam muuta või tagasi võtta ei saa. See analüüs ei muuda ju mitte midagi. Ajab ainult tigedaks heietades seda, mida muuta ei saa. Elada tuleb tänases päevas ja nii nagu täna antud on. Ema püüab suhelda ja siis laps aina mõtleb sellest, mis temale öeldi 30+ aastat tagasi? Mida see annab, mida see muudab? Mitte midagi.

Ei ole ju 30 a tagasi öeldu? Ta ju käitub siiani samamoodi. Ei saa soovitada teisele inimesele et mida teha. On asju, mille tegemine küll muudab olukorda, aga ei anna inimesele ikka hingerahu. Kuna see pole talle omane. Ta võib küll harjuda pika peale ,aga ka see erineb. Saan vaid öelda, mida mina teeks. Kui oleks tegemist sugulasega, lähedasega. Ma kirjutaks kirja, paberil. Las loeb.

Kuidas käitub siis? Kinkis sünnipäevaks kommikarbi, jällegi väga harilik kingitus teisest põlvkonnast inimese poolt, ja ütles, et söö päevas 2 kommi, muidu lähed paksuks? See oli ju ometi pooleldi naljaga öeldud. Sa pead ometi mõistma, et ema on teisest põlvkonnast, kus nii räägitigi ja keegi ei mõelnud sellest mitte kui midagi.

See ei olnud siiski nali. Kui ta minu juurest ära läks, siis ta võttis selle kommikarbi kaasa, sest ma olin juba tema normi ületanud ja ta solvus, et ma ei võta teda tõsiselt. See ei ole nali, ta ongi selline.

Ok tänan inimesed, sellest postitusest oli abi!

+17
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitu sünnipäeva su emme ära unustas? Kas käisid talvel ilma saabateta koolis? Kas sa ühtegi jõuludeni ei saanud? Jnd. Mine arsti juurde oma vihkamisega rumal inimene

Ma ei arva, et ta vihkab oma ema. Nad pole lihtsalt lähedased. Selline suhtuimine, mida tsiteerin, on nii perekoolis, kui üldse laialt levinud. Seda kohtab igas kiusamise ja alandamise-ahistamisteemas ka. Samuti ka abielulahutuse ja eksnaiste -ja kärjenduse teemadel.
Üldiselt on see nii, et üks inimene teeb terve elu sigadusi teisega. Ja kui teisele see ei meeldi, on ta veel süüdi ka. Siin teemas põhjendatakse seda sellega, et isa läks ära ja ema jäi üksi, sai depreka ja siis hakkaski jama pihta. Õigustatult. Kui on tehtud lahutusteema vms ja mahajäetud naine kurdab oma tunnete  ja elu üle, kuidas peteti ja kuidas lastega maha jäeti, kuidas elatist ei saa jne, siis saab ta tunda jälle perekooli mõõka – saa üle ja ole vait, hull eks. Lisab keegi päeva naela veel – aga sa oled ju kibestunud????? Tere hommikust, keegi pole väitundki, et ei ole ja võibki olla. Ta ei saa kohe õnnelik olla ja rahul ju.
Nüüd siis selles teemas niipidi. Mis tähendab seda, et iga kord on süüdi see, kellel on halb.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd siis selles teemas niipidi. Mis tähendab seda, et iga kord on süüdi see, kellel on halb.

Kuule, siin on korduvalt öeldud, et ära suhtle emaga, miks ta siis ikka klammerdub, justkui meeldikski olla halvast suhtest sõltuvuses. Kui ta ema polnud vägivaldne ega joodik, siis on väga raske uskuda, et ühtki helget momenti lapsepõlves polnud. Ja see kommikarp… äkki ongi põhjust jao pärast anda. Me ei tea ju, on TA-l söömishäire, on tal lapsed ja/või mees? Või istubki oma mätta otsas ja haub vihkamist.  Milles seisnes alandamine, me ei tea ju. Ja teismeeas psühholoogile kurtmine, ilma et ema üldse teaks, milles asi, kuule ma ka ausalt vihastaks, tean küll kui ülekohtused siis kõik, kes su vabadust piiravad, tunduvad selles eas. Ei, ma miskipärast ei usu, et Ta ema halb on. Ja kui tõesti on halb, siis tuleb suhtlemine lõpetada ja punkt.

+4
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei pea isegi siis suhtlema, ku7 helged momendid on. Vaata Meghanit ja tema vahmiili või Harryt ja tema papàt.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA. Ema alandab mind ja käitub minuga samamoodi nagu vanasti ja nagu ma oleks laps. Ta ei ole üldse muutunud, täna on sama nagu 30a tagasi.

Kas tõesti peaksin enda heaolu alla suruma, sest ta on mu ema? Et vastutahtmist teeselda, et ta meeldib mulle ja end nii ohverdada? Ma suudan suvalise inimesega tänavalt palju rohkem suhestuda, kui inimesega, kes mind terve elu alandanud on ja igal võimalusel mind maha teeb.

Kas tõesti on olemas inimesi, kes elavad igapäev ebamugavas ja toksilises keskkonnas, lihtsalt sellepärast, et tegemist on veresugulasega? Mulle ei tundu see loogiline.

a
1. Muidugi on sama, iseloom ei muutu.
2. Pead oma elu elama ja leidma ümber need, kes ei solva või sa ei tunne solvatuna.
3.Kindlasti on selliseid inimesi.
4. Kasvata munad ja õpi ütlema ei.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA. Vastan mõnele küsimusele, mis siin läbi käis. Isaga lahutas, kui olin umbes 5 aastane, isa helistab mulle sünnipäevadel ja selline suhe mulle sobib. Mu ema on üksik, tal ei ole ka enda vanuseid sõpru. Töötab toidupoes ja “sõbrannad” on minust nooremad teised kassapidajad.

Kui ema mulle helistab, siis ta ei küsi minult midagi, räägib mis ta tegi ja mis ta plaanib teha, ma vaikselt noogutan kaasa. Ühtegi lisaküsimust ega kommentaari tavaliselt ei lisa. Omaarust annan viisakalt märku, et ma pole huvitatud.

Minu hinnangul on ta väga enesekeskne, ta eeldabki, et ma sõidan teisest linnast talle järgi ja toon ta paariks tunniks enda juurde ja siis viin ta tagasi. Ei tea kust tal selline arvamus on tekkinud, minu elu jooksul pole keegi talle sellist privileegi pakkunud. Nüüd ta ilmselt eeldab, et kasvatas lapsed suureks ja me teeme talle kõik ette ja taha.

Mul on kaks venda, mõlemad on kolinud välismaale elama. Mina olin ainus rumal, kes nii lähedale jäi vist.

Usun ka, et noorena emal oli depressioon, aga ilmselt ajabki mind see tema senine sama käitumine närvi. Et ta ei ole valmis üldse minu vaatenurgast asja nägema, et ta ei ole avatud mind mõistma ja oma viga tunnistama. Ma kuskil teismelisena rääkisin sellest suhtest psühholoogile ka ja siis ema sai nii vihaseks, et ma häbistan teda ja tal on nii piinlik minu pärast. Ta teeb üldse palju veidraid asju. Näiteks ta kinkis mu 32 sünnipäevaks kommikarbi ja ütles, et ma võin igapäev ainult 2 kommi süüa, sest ma olen paks. Kes teeb nii? Miks ma peaks tahtma suhelda sellise inimesega? Lisan veel, et ma olen temast ca 20kg kergem.

1. Isa ainult helistab, ema ja isaga nii halvad suhted, isaga võiks ikka suhelda.
2.Inimesed reeglina räägivadki endast. Nad võivad sknult küsida, aga hääletoon ja kehakeel reedab, et neid ei huvita. Pigem reegel kui erand. Selline vestluse jälgimine on libe tee, avastad, et teised on samad nagu ema.
3. Sa ei pea ema kuhugi tooma. Kütus kallis, aega pole, näpud põhjas.
4. Vennad on loonud elu, ema on sinu vabandus mitte luua.
5. Ema ei pea ühtki viga tunnistama. Vigade tunnistamine ei anna sulle meelerahu nagunii. Kui suhted halvad, ei päästa neid kahjuks miski.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kogemus emana ütleb, et küsimine-kuidas läheb, võib tunduda lapsele pinnimisena. Ja et üldse suhelda räägin ma ka pigem endast ja oma tegemistest. Kui nüüd ema küsiks ja huvituks, kas sa tahaksid üldse oma elust ja tegemistest rääkida? Ma ei tea miks meil nii on. Juba lasteaiast saadik. Kuidas päev läks-hästi. Mis tegite- midagi. Mis meeldis-ei tea.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kogemus emana ütleb, et küsimine-kuidas läheb, võib tunduda lapsele pinnimisena. Ja et üldse suhelda räägin ma ka pigem endast ja oma tegemistest. Kui nüüd ema küsiks ja huvituks, kas sa tahaksid üldse oma elust ja tegemistest rääkida? Ma ei tea miks meil nii on. Juba lasteaiast saadik. Kuidas päev läks-hästi. Mis tegite- midagi. Mis meeldis-ei tea.

Sa lihtsalt pole osanud õigesti küsimusi esitada. “Kuidas läheb?” kåüsimine mu meelest üldse eesti kultuuri konteksti ei sobi, minu kogemus on , et siis hakkavad kõik rääkima sellest, et neil läheb halvasti. Kui halvasti ei lähe, siis polegi millestki rääkida. Nendes kultuurides, kuhu see küsimus sobib ei võeta küsimust sõna-sõnalt vaid teise inimese suhtes huvi üles näitamisena.

Proovi küsida hoopis lapse (nüüd täiskasvanu) arvamust mingi teema või asjade kohta. Palu endale nõu anda. Palu mingeid asju lahti seletada jne. Ja siis selle jutu kaudu saad teada, kuidas tal läheb, millega ta tegeleb, mis talle meeldib…

Kuulamise oskus on ka muidugi midagi, mida annab/tuleb arendada. Minu ema küll küsib küsimusi, aga sii hakkab hoopis vahele rääkima, kuna tal kas minu jutu või muuga seoses tuli jälle midagi meelde. Eks see ole ka ebakindluse märk, et inimene tahab aega oma vatramisega täita ja ei saa niisam aolla või ei oska (teisi) kuulata ja adekvaatselt reageerida.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kogemus emana ütleb, et küsimine-kuidas läheb, võib tunduda lapsele pinnimisena. Ja et üldse suhelda räägin ma ka pigem endast ja oma tegemistest. Kui nüüd ema küsiks ja huvituks, kas sa tahaksid üldse oma elust ja tegemistest rääkida? Ma ei tea miks meil nii on. Juba lasteaiast saadik. Kuidas päev läks-hästi. Mis tegite- midagi. Mis meeldis-ei tea.

Mina arvan, et mõned inimesed lihtsalt ei teadvusta ise endale, et nende suhtumine võib olla selline, et lapsed ei tahagi oma tegevustest rääkida. Toon näite oma vanaemast: küsib minult, et kuidas siis läinud on ja kui mina vastan, et hästi, käisime nädalavahetusel Jäneda laadal ja jârve ääres, siis tema kohe kommenteerib, et mis te koguaeg ringi rändate, kas aias on siis sügistööd kõik juba tehtud? Suvel olete kûll ju ringi rännanud, kas nüüd ei taha juba kodus olla … jne. Ühesõnaga minu jutule järgneb mingi halvustav kommentaar, aga ta ise arvab, et teeb ainult head vist kuidagi. Ja siis ei tahagi midagi eriti rääkida, isegi valetan, selleks et pääseda halvustamisest.
Minu vanaema on terve elu olnud passiiv-agressiivse käitumisega ja suhtlen temaga suurest kohusetundest, ei tunne kahjuks lähedust ja sooje tundeid tema vastu. Seetõttu saan väga hästi aru ka teemaalgatajast. Isegi kui tal on helgeid mälestusi lapsepõlvest, siis see ei tee olematuks seda, et lähedane inimene on tegelikult sind vaimselt halvasti kohelnud ha seetõttu jätnud sügavaid hingehaavu.

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noored inimesed peavad ennast halvasti üleval ennekõike seepärast, et nende isad on neid halvasti kasvatanud või pole soovinud neid kasvatada. Oled ilmselt soovimatu laps.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ei pruugi teada oma ema tegudeni viinud asjaolusid (kuigi mingeid tegusid ja väärkohtlemist, tühja kõhtu ma välja ei loe). Võib-olla oli sinu isa tema vastu vägivaldne, väärkohtlemine (füüsiline, vaimne või seksuaalne).

Esimene samm nendest tunnetest möödumiseks on nende mõistmine.

Andesta oma emale. Emale andestamine on parim samm kogetud tunnetest üle saamiseks. Oluline on mõista, et kellegi andestamisel pole ajaskaala. Elu on liiga lühike, et vihast kinni hoida

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noored inimesed peavad ennast halvasti üleval ennekõike seepärast, et nende isad on neid halvasti kasvatanud või pole soovinud neid kasvatada. Oled ilmselt soovimatu laps.

Keegi on nõuandeid agaralt miinustanud ja nüüd on isa süüdi. Ema võis isa samamoodi närvi ajada, et isa läks ära nagu ei saa tütar emaga läbi.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ei pruugi teada oma ema tegudeni viinud asjaolusid (kuigi mingeid tegusid ja väärkohtlemist, tühja kõhtu ma välja ei loe). Võib-olla oli sinu isa tema vastu vägivaldne, väärkohtlemine (füüsiline, vaimne või seksuaalne).

Esimene samm nendest tunnetest möödumiseks on nende mõistmine.

Andesta oma emale. Emale andestamine on parim samm kogetud tunnetest üle saamiseks. Oluline on mõista, et kellegi andestamisel pole ajaskaala. Elu on liiga lühike, et vihast kinni hoida

Kas andestamine tähendab siis seda, et peab pidevalt telefoni otsas rippuma? 99% heade suhetega vanemad-lapsed ei ole ninapidi pidevalt koos. Paljud elavad välismaal üldse ja neil ei ole vanemate vastu sääraseid tundeid.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Andestamisega võib ju samamoodi kontakt ema ja tütre vahel lõppeda mõneks ajaks ja ema ei pruugi helistada, kuidas jumal juhatab või üldse tütar ei pruugi teda vedada. Saan aru, et see probleem oli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toon näite oma vanaemast: küsib minult, et kuidas siis läinud on ja kui mina vastan, et hästi, käisime nädalavahetusel Jäneda laadal ja jârve ääres, siis tema kohe kommenteerib, et mis te koguaeg ringi rändate, kas aias on siis sügistööd kõik juba tehtud? Suvel olete kûll ju ringi rännanud, kas nüüd ei taha juba kodus olla … jne. Ühesõnaga minu jutule järgneb mingi halvustav kommentaar, aga ta ise arvab, et teeb ainult head vist kuidagi.

Oh jah. Minu arust pole selles vanaema jutus midagi halvustavat, ühest kõrvast sisse, teisest välja, inimesed armastavadki targutada, vaata mis siin foorumiski toimub, kas tõesti nüüd ainult iga möla peale solvutaksegi, õudne kuhu me niimoodi küll jõuame.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ise ka ära ema käest pärandust  oota tulevikus.

+2
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingi vahe ikka on. Ema oli siis täiskasvanud inimene. TA oli siis laps. See ongi see vahe. Laps ei pea analüüsima, miks ta lapsena oli tüütu või miks ta midagi tegi.

No TA on ju praegu täiskasvanu ja ka ei analüüsi olukorda, lihtsalt lähtub enda mälestustest, need ei pruugi adekvaatsed olla. Teiseks saab emaga suhtlemise lihtsalt lõpetada, aga ju siis ei taha või pole kasulik.

Minu arust ta analüüsib. Ta on jutu järgi varemalt püüdnud emaga seda suhet korrastada, aga kirjutas ju, et ema oli vastu. Selle teema tegemine ka näitab tegelemist teemaga. Ta on kimpus ja tema jaoks on see raske. Kui üks soovitab, et ära üldse suhtle, teine, et tee asjad klaariks või muu variant, siis ka need ei pruugi sobida. Inimene ei tunne ennast hästi siis, kui ema helistab, ega ka siis, kui ta selle ära keelaks vms. See näitabki probleemi.

Ja mida see lõputu analüüs annaks siis nende suhetele juurde? 30 aastat tagasi öeldut ju enam muuta või tagasi võtta ei saa. See analüüs ei muuda ju mitte midagi. Ajab ainult tigedaks heietades seda, mida muuta ei saa. Elada tuleb tänases päevas ja nii nagu täna antud on. Ema püüab suhelda ja siis laps aina mõtleb sellest, mis temale öeldi 30+ aastat tagasi? Mida see annab, mida see muudab? Mitte midagi.

Olen TA. Ema alandab mind ja käitub minuga samamoodi nagu vanasti ja nagu ma oleks laps. Ta ei ole üldse muutunud, täna on sama nagu 30a tagasi.

Kas tõesti peaksin enda heaolu alla suruma, sest ta on mu ema? Et vastutahtmist teeselda, et ta meeldib mulle ja end nii ohverdada? Ma suudan suvalise inimesega tänavalt palju rohkem suhestuda, kui inimesega, kes mind terve elu alandanud on ja igal võimalusel mind maha teeb.

Kas tõesti on olemas inimesi, kes elavad igapäev ebamugavas ja toksilises keskkonnas, lihtsalt sellepärast, et tegemist on veresugulasega? Mulle ei tundu see loogiline.

Sulle ju öeldi. Pane toru ära ja enne ütle, et ärgu helistagu. Õige peagi ei helista ta sulle enam mitte kunagi. Seda sa ju tahadki? Või tahad ikka enda jaoks taganemisteed. Et tema ei helistaks,aga kui sul teda vaja on, siis ta ootaks, soojad käed avali.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin on ikka väga kummalisi kommentaare. Tõepoolest, mõned vastajad/arvajad on lihtsalt empaatiavõimetud või pole elus tegelikult piisava huviga ringi vaadata, et mõista, et tõepoolest on selliseid koledaid suhteid, jubedaid emasid; ja et sellest jääbki arm terveks eluks. Mõni ei suuda terve elu ennast sellisest vanemast päriselt lahti rebida, alati jääb mingi imelik aukartus, süümepiin, kohusetunne ema ees… Täiesti mõttetu on taandada kõik olukorrad küsimusele – “Kas sul saapad olid jalas ja söök laual? Olid? Järelikult oli hea ema!” Saapad ja makaronid pole ainus, mis inimesest inimese teeb; iga inimene peaks saama lapsest saati kaasa tunde, et ta on armastust väärt, ja siis saab suure tõenäosusega ka temast normaalne inimene.

Teemaalgataja, tõesti, ma loodan, et sa suutsid oma südame kõvaks teha osasid kommentaare lugedes. Sul on täielik õigus katkestada oma emaga suhted, kui sa tunned, et sa ei suuda temaga suhelda; kui see sind kahjustab. Hoopis teine teema on see, kas sa ei peaks tegelema endapoolse andestamisega, lihtsalt selleks et ise rohkem rahus olla? Ma tahan öelda, et põhiline probleem sinu olukorras paistab olevat see, et sul on oma lapsepõlvega seoses ikka nii palju negatiivseid tundeid – olgu selle emaga kuidas on, aga puhtalt enda tuleviku ja hingerahu nimel tasuks sellega tegeleda. Võib-olla avastad kunagi hiljem, et sind ei mõjutagi enam eriti, kui “see inimene minevikust” sulle kord nädalas helistab. Sest sa ise oled temast üle saanud.

 

Edu!

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja ei hinda isegi seda, et ema sünnitas ta tervena. Kõik kehaosad küljes ja hoitud laps. Aga ega su saatus võib ka veel  pöörduda, ära seda kunagi unusta

+1
-18
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Et keegi ei saa ks aru, et TA tahakski head suhet emaga, ka praegu, aga no mida sa teed, kui ema ei üritagi. Õigemini, ema arvab, et ta käitubki hea emana, helistab lapsele ja enda arust annab head õpetust. TA ju ei tahagi ropsti suhet lõoetada, aga no mis sa teed, kui iga kõne järgi kaotad une. Ja paraku ema ka ei oska muudmoodi.

Ehk ütled alguses emale, et ta helistaks nt kord kuus.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et keegi ei saa ks aru, et TA tahakski head suhet emaga, ka praegu, aga no mida sa teed, kui ema ei üritagi. Õigemini, ema arvab, et ta käitubki hea emana, helistab lapsele ja enda arust annab head õpetust. TA ju ei tahagi ropsti suhet lõoetada, aga no mis sa teed, kui iga kõne järgi kaotad une. Ja paraku ema ka ei oska muudmoodi.

Ehk ütled alguses emale, et ta helistaks nt kord kuus.

Tahab head suhet? Minu meelest küsib, kuidas viisakalt emast lahti saada.

Üsna noorelt sain iseseisvaks ja nüüd kui ma olen 30+ on ema hakanud ainult helistama ja nüüd tunnen mina et tema on tüütu. Ma ilmselt väiksen vajasin ta lähedust ja tähelepanu rohkem kui nüüd. Ta helistab mulle kaks korda nädalas ja minu jaoks oleks vist isegi kaks korda aastas liig.

Kuidas parem oleks, kas öelda otse välja, et ma ei taha suhelda või lihtsalt ignoreerida ja vältida? Olen varasemalt üritanud temaga rääkida, et mul ei ole lapsepõlvest häid mälestusi ja ma ei tunne temaga sidet

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja ei hinda isegi seda, et ema sünnitas ta tervena. Kõik kehaosad küljes ja hoitud laps. Aga ega su saatus võib ka veel pöörduda, ära seda kunagi unusta

?????? Ja kes ütleb, et ALS ei tule või muu haigus. Elu on väga õel.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elu ongi õel, olge õnnelikud, et teil on emad ja te olete terved. Nii lihtne on mingit iba siin ajada oma ema kohta. Tahaks ema arvamust ka kuulda

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lihtsalt ignoreeri. Sa oled ammu täiskasvanu ja sul on õigus suhelda kellega tahad.

Mingitele manipulatsioonidele ära allu. Tean ka 40+ tuttavaid (just tütred on need kohusetundlikud, tema vend on ammu ahistava ja manipuleeriva ema kukele saatnud), kes enam lihtsalt ei suuda ja on suhtluse katkestanud, igalt poolt ära blokkinud. See case, mida mina tean, no see on ekstreemne ka. Poeg elab ammu suht kaugel välismaal ja ei tuleks 99% kindlusega matustele ka.

 

Sitt näide. Usun, et nende laste hinges elab piin ja alaväärsus

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elu ongi õel, olge õnnelikud, et teil on emad ja te olete terved. Nii lihtne on mingit iba siin ajada oma ema kohta. Tahaks ema arvamust ka kuulda

Keegi ei pea iba ajama, aga ei pea suhtlema ka väga tihedalt. On peresid, kus lausa elatakse koos, on peresid, kus helistatakse igal õhtul. Siis on peresid, kus käiaksegi ainult pühadel. Peresid on erinevaid ja erinevus rikastab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas te mäletate temperamendi tüüpe? Sangviinik, melanhoolia ja need teised 2. Ma lugesin üht raamatut, kus tüübid on jagatud värvi järgi. Kuidas need  nö eri värvi inimesed käituvad. Selle põhjal ütleks et teema tegija on roheline. Tohutu kannatusega, aga kui vihastab siis nagu plahvataks 400l tünn. Enne on ta seda aga aastaid täitnud. Ema on aga mingi teine tüüp. Tema anum on pits või klaas, mida ta sageli tühjendab. Ja see et et tühjendab, on normaalne. Ta ei saa aru et midgi valesti  oleks. Ta ei kogu midagi endasse ja ta näeb end paljude heade omastustega. Nagu teemaalgatajagi. Ainult teised näevad ka teda teisiti.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul pole olnud lähisuhte traumasid, millega pead täiskasvanueas tegelema. Õnnelik inimene, aga ära tule teiste kallal sellepärast õiendama.

Sa oled täisinimene ja ei suuda minevikuga rahu teha? Keegi ei suuda öelda, mis teisele trauma tekitab, ainult ise saad analüüsida oma minevikku ja teha järeldused. Eelkõige tuleb antud juhul emaga rääkida ja küsida miks see nii oli, sa saa lähtuda ainult mustvalgelt enda vaatekohast. Mina kujutan küll ette, et ema, kes kasvatab üksi lapsi, rabab mitmel töökohal, teeb kõik kodutööd, on magamata ja väsinud mentaalselt, võib vabalt mitte suuta oma lastega mängida ja tõrjuda nad eemale. Võibolla olid need hetked, mil sind tüütuks nimetas, just need kus ta tahtis üksi olla ja rahu saada. Sina aga pead siiani viha ja tunned, et sind pole armastatud. Väga isekas tundub.

Ma muide ei olnud TA.
Aga milles laps süüdi on, et ema on üksik ja rabab, miks tema kannatama peab?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingi vahe ikka on. Ema oli siis täiskasvanud inimene. TA oli siis laps. See ongi see vahe. Laps ei pea analüüsima, miks ta lapsena oli tüütu või miks ta midagi tegi.

No TA on ju praegu täiskasvanu ja ka ei analüüsi olukorda, lihtsalt lähtub enda mälestustest, need ei pruugi adekvaatsed olla. Teiseks saab emaga suhtlemise lihtsalt lõpetada, aga ju siis ei taha või pole kasulik.

Minu arust ta analüüsib. Ta on jutu järgi varemalt püüdnud emaga seda suhet korrastada, aga kirjutas ju, et ema oli vastu. Selle teema tegemine ka näitab tegelemist teemaga. Ta on kimpus ja tema jaoks on see raske. Kui üks soovitab, et ära üldse suhtle, teine, et tee asjad klaariks või muu variant, siis ka need ei pruugi sobida. Inimene ei tunne ennast hästi siis, kui ema helistab, ega ka siis, kui ta selle ära keelaks vms. See näitabki probleemi.

Ja mida see lõputu analüüs annaks siis nende suhetele juurde? 30 aastat tagasi öeldut ju enam muuta või tagasi võtta ei saa. See analüüs ei muuda ju mitte midagi. Ajab ainult tigedaks heietades seda, mida muuta ei saa. Elada tuleb tänases päevas ja nii nagu täna antud on. Ema püüab suhelda ja siis laps aina mõtleb sellest, mis temale öeldi 30+ aastat tagasi? Mida see annab, mida see muudab? Mitte midagi.

Olen TA. Ema alandab mind ja käitub minuga samamoodi nagu vanasti ja nagu ma oleks laps. Ta ei ole üldse muutunud, täna on sama nagu 30a tagasi.

Kas tõesti peaksin enda heaolu alla suruma, sest ta on mu ema? Et vastutahtmist teeselda, et ta meeldib mulle ja end nii ohverdada? Ma suudan suvalise inimesega tänavalt palju rohkem suhestuda, kui inimesega, kes mind terve elu alandanud on ja igal võimalusel mind maha teeb.

Kas tõesti on olemas inimesi, kes elavad igapäev ebamugavas ja toksilises keskkonnas, lihtsalt sellepärast, et tegemist on veresugulasega? Mulle ei tundu see loogiline.

Ja mida sa ise oma ema kohta kirjutanud oled? Ema ütles sulle lapsena nii ja naa, ema töötab kassapidajana ja omavanuseid sõpru tal ka ei ole, on ainult poole mooremad kassapidajad, kellega suhtleb. Nüüd helistab 2 korda nädalas sulle, niiiii tüütu, vist ootab, et talle järgi tuleksid ja koju viiksid pärast. Sinu oma sõnad.

Kuidas sa ise suhtud? Kas tõesti ootad paremat suhtumist endasse, kui ise suhtud nii?

Aga tema ema on selle suhtumise auga väljateeninud.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja ei hinda isegi seda, et ema sünnitas ta tervena. Kõik kehaosad küljes ja hoitud laps. Aga ega su saatus võib ka veel pöörduda, ära seda kunagi unusta

Ahh, mine ära oma lolli jutuga.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elu ongi õel, olge õnnelikud, et teil on emad ja te olete terved. Nii lihtne on mingit iba siin ajada oma ema kohta. Tahaks ema arvamust ka kuulda

Mina küll õnnelik ei ole, et mul ema on. Kuigi ma elan, siis mina mõtlen küll, et tegelikult ta ei oleks tohtinud mind mitte kunagi saada. Ma pidin aastaid oma tarumasid ravima. Ausalt öeldes, ma ei kujuta ette, kuidas ma saaksin oma ema üle õnnelik olla.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 362 )


Esileht Pereelu ja suhted Kuidas emaga mitte suhelda?