Esileht Ilu ja tervis kuidas ennast aidata?

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: kuidas ennast aidata?

Postitas:
Kägu

Aastatepikkune depressioon, läbipõlemine, lähedaste poolne vaimne vägivald, sotsiaalne tõrjutus/isolatsioon nii kodus kui mujal, pikaajaline üksindus ja suhtlemisvaegus, kahtlased ja ebameeldivaks kujunenud inimesed kunagises sõpruskonnas, töötus, probleemid sotsialiseerumisel ja suutmatus partnerit leida. Rahu-ja kindluse tunnet pole ammu juba Kuidas vastu pidada ja vaimselt normaalseks jääda?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alusta tööst. Kui raha pole, siis depressioon ja rahulolematus suureneb veelgi. Kui juba töö olemas, siis sealt hakka edasi vaatama.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitaks ka tööd otsida. Sellist, mis sulle sobib. Kas depressiooni ravimeid võtad, aitavad need elada?
Ma ise sellises olukorras pakuks end vabatahtlikuks kuhugi kiriku juurde, uuskasutuskeskusesse, vähiravifondi juurde. Àkki keegi teab mõnda saiti, kus vabatahtlikke  otsitakse?
Midagi õppima minna ei taha?
Ei tea  su oskusi ja eelistusi, aga kui sobib, siis estkeer ja caremate on platvormid, kus saad pakkuda oma  teenuseid (tasu eest). Seal ka koolitused enne tööleasumist.

Raske olukord, aga kuidagi pead sellest vàlja ronima!

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, iseseisvus ja majanduslikult toimetulek on oluline. Nagu noored ikka, peavad õppima,  peavad valima ameti ja edasi läheb iseseisev täiskasvanu elu. Mõeldes. Kui oled sündinud kehva perre, peab seal elama. Aga sul on nüüd vedanud et aastaid on nii palju, et oled täiskasvanu ja vastutadki oma elu eest nüüd ise.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu postitusest jääb mulje, et terve maailm oleks nagu sinu vastu. Küll lähedased, küll kunagised sõbrad. Ma usun nii depressiooni kui kõike muud, aga vast oleks mõtet kord endale otsa vaadata, kui meeldiv teistel inimestel sinuga suhelda on? Üldiselt on nii, et ega maailm sinu järgi ümber ei kohane, sa ise pead kohanema koos kõigi oma hädadega. Aga lahenduse osas sama, mis siin eespool kirjas, pane oma hädad kirja ja asu neid ükshaaval lahendama.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. Töötukassa
2. Psühhiaater
3. 2-3a töötada, kasvatada suhtlusringkonda, paralleelselt psühholoogil käia või kui arst määrab ad, neid võtta. Esimene ei pruugi sobida, siis võtab aega, et leida sobilik.
4. Kui juba ok tervis, siis meest otsida.

Hetkel liiga palju probleeme ühes pajas.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu postitusest jääb mulje, et terve maailm oleks nagu sinu vastu. Küll lähedased, küll kunagised sõbrad. Ma usun nii depressiooni kui kõike muud, aga vast oleks mõtet kord endale otsa vaadata, kui meeldiv teistel inimestel sinuga suhelda on? Üldiselt on nii, et ega maailm sinu järgi ümber ei kohane, sa ise pead kohanema koos kõigi oma hädadega. Aga lahenduse osas sama, mis siin eespool kirjas, pane oma hädad kirja ja asu neid ükshaaval lahendama.

Maailm on kõigi vastu mingil määral. Ühed tõusevad püsti, teised mitte.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ise olen väga sarnases olukorras ja juba aastaid. Õnneks töötu ma pole. Käin täiskohaga tööl, sellega probleeme pole, saan ilusti hakkama nii majanduslikult kui emotsionaalselt. Kuigi on perioode, kus olen tundnud tülpimust ja läbipõlemist. Praegu viimased pool aastat näiteks. Lisaks pole mul vaimselt vägivaldseid lähedasi. Aga muus osas kõik sama. Väga pikk depressioon, läbipõlemine, sotsiaalne isolatsioon ja partnerit pole väga ammu, sõpru ka mitte. Teisi ma ei süüdista ja ei ütle, et kogu maailm on mu vastu. Samuti ei jäänud sellist muljet TA jutust. Täiesti võimalik, et tal ongi emotsionaalselt vägivaldsed lähedased või pere. Mu enda pere ka selles osas ei hiilga, aga õnneks täiskasvanuna ma suhtlen nendega oluliselt vähem ja siis on ka suhtlus palju positiivsem.

Olen ise käinud aastaid psühholoogi ja psühhiaatri juures. Kahjuks põhimõtteliselt mingit märkimisväärset erinevust tekkinud pole. Olen püüdnud suurendada ka sotsiaalsust ja oma ringkonda, aga see pole kuidagi õnnestunud. On öeldud, et olen sõbralik jne. Ei ole kogu aeg ainult negatiivne või veel vähem pahatahtlik. Aga olen kinnine ja rohkem endassetõmbunud, usaldusega on probleeme. Seetõttu ei saavuta ka kellegagi lähedasemaid suhteid. Ennekõike teebki kurvaks mind see sotsiaalne isolatsioon ja igasuguse läheduse puudumine. Ka füüsilise. Olen siiski suhteliselt noor ja see läheduse, sotsiaalsuse puudumine on kestnud juba aastaid. Tegelikult teebki see just kõige kurvemaks ja süvendab masendust. Muidu üritan oma aega ja tegevusi organiseerida ning tegeleda hobide, asjadega, mis aitavad meeleolu hallata ning toetavad vaimset stabiilsust ja heaolutunnet. Aga suur tühimik on ikkagi just sotsiaalse elu näol. Muus osas saan hakkama. Kodu, töökoht, hobid jms olemas.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Unustasin lisada ka oma soovitused. Ma soovitaks samuti alustada psühholoogist/psühhiaatrist kohe kindlalt. Kui kõigis valdkondades nii kehvasti ja tunne väga halb, siis tõenäoliselt ka ikkagi ad ravi vaja. Ja siis kohe kindlasti otsida töö. Töötuna ongi väga raske muid valdkondi ära lahendada. Kahjuks sõprade ja sotsiaalse ringi ning mehe osas ei oska aidata, kuna ise ka sellega kuidagi hakkama ei saa. Ilmselt käia erinevates huviringides, teha konto tutvumisäppidesse, liikuda rohkem ringi ja olla avatud. Mind ennast kahjuks see kõik edasi aidanud pole.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks sõprade ja sotsiaalse ringi ning mehe osas ei oska aidata, kuna ise ka sellega kuidagi hakkama ei saa. Ilmselt käia erinevates huviringides, teha konto tutvumisäppidesse, liikuda rohkem ringi ja olla avatud. Mind ennast kahjuks see kõik edasi aidanud pole.

Uusi sõprussuhteid on minu jaoks keeruline luua mitmetel põhjustel. Kui olen üritanud tutvuda ja endast rääkinud siis selle üksinduse jutu peale on viivitamatult vastatud, et ei tegeleta sellise probleemiga ja suhtlus ongi sinnapaika ära vajunud. Igasugu kiir-tutvumisäpid mulle ei meeldi ja portaalid on ka nagu nad on. Viimaseid olen kasutanud ja ka kohvikus mõnega istunud ja rääkinud aga sinnapaika kõik on jäänud ka ning arvan, et osalt just selle aastaid kestnud üksinduse ja sotsiaalse elu puudumise tõttu (sellest tulenevalt pole endast midagi eriti rääkida). Aga aeg läheb edasi, ikka ja endiselt olen üksinda ja järjest raskem on oma probleeme lahendada.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uusi sõprussuhteid on minu jaoks keeruline luua mitmetel põhjustel. Kui olen üritanud tutvuda ja endast rääkinud siis selle üksinduse jutu peale on viivitamatult vastatud, et ei tegeleta sellise probleemiga ja suhtlus ongi sinnapaika ära vajunud. Igasugu kiir-tutvumisäpid mulle ei meeldi ja portaalid on ka nagu nad on. Viimaseid olen kasutanud ja ka kohvikus mõnega istunud ja rääkinud aga sinnapaika kõik on jäänud ka ning arvan, et osalt just selle aastaid kestnud üksinduse ja sotsiaalse elu puudumise tõttu (sellest tulenevalt pole endast midagi eriti rääkida). Aga aeg läheb edasi, ikka ja endiselt olen üksinda ja järjest raskem on oma probleeme lahendada.

See kõlab pigem nagu arsti juures oma tervisehädadest kurtmine. Tuttavaks saadakse ikka ühistes tegevustes, kui omavahel huvid klapivad. Mitte ootama, et sinu üksinduse mainimine tekitaks vestluspartneril moraalse kohustuse sinuga tuttavaks saada.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks sõprade ja sotsiaalse ringi ning mehe osas ei oska aidata, kuna ise ka sellega kuidagi hakkama ei saa. Ilmselt käia erinevates huviringides, teha konto tutvumisäppidesse, liikuda rohkem ringi ja olla avatud. Mind ennast kahjuks see kõik edasi aidanud pole.

Uusi sõprussuhteid on minu jaoks keeruline luua mitmetel põhjustel. Kui olen üritanud tutvuda ja endast rääkinud siis selle üksinduse jutu peale on viivitamatult vastatud, et ei tegeleta sellise probleemiga ja suhtlus ongi sinnapaika ära vajunud. Igasugu kiir-tutvumisäpid mulle ei meeldi ja portaalid on ka nagu nad on. Viimaseid olen kasutanud ja ka kohvikus mõnega istunud ja rääkinud aga sinnapaika kõik on jäänud ka ning arvan, et osalt just selle aastaid kestnud üksinduse ja sotsiaalse elu puudumise tõttu (sellest tulenevalt pole endast midagi eriti rääkida). Aga aeg läheb edasi, ikka ja endiselt olen üksinda ja järjest raskem on oma probleeme lahendada.

Mina olen see, kes selle kommentaari sulle kirjutas.

Mul pole ka ikka ülikaua sõbrannasid ja sõpru olnud. 10a juba vähemalt. Väga isoleeritud ja üksik, aga ma ei hakka kohe või üldse sellest kellelegi rääkima. Liiga isiklik ja ka peletav teema nagu näha. Inimeste jaoks mõjub meeleheitlukult kui oma üksindust ja sõprade puudumist mainida. Pole vaja. Sõbrad tekivad ikka sarnaste huvide, vaadete ja isiksuse baasil. Kahjuks ma pole selliseid inimesi leidnud või lihtsalt pole lähedust tekkinud. See, et ma isoleeritud olen, ei tähenda, et pole millestki rääkida. Huvid ja hobid on mul ikka. Ega ma siis teistest inimestest ei pea rääkima. Ei pea ka sina.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui olen üritanud tutvuda ja endast rääkinud siis selle üksinduse jutu peale on viivitamatult vastatud, et ei tegeleta sellise probleemiga ja suhtlus ongi sinnapaika ära vajunud.

Üksindusest rääkimine on väga vale, eriti tutvuse alguses. Ole enesekindel, räägi oma huvidest ja tegevustest, tunne kaaslase vastu huvi ja kuula teda. Jäta vähemalt esialgu mulje, et oled iseseisev ja tegus, aga valmis uue kohtumise jaoks aega leidma.

Mul on üks kauaaegne sõbranna, kellele on alati sellised natuke pahad poisid meeldinud. Peale elukaaslasest lahkuminekut tegi ta ka tutvumisportaaldesse kontod ja sealt valis siis sellised elumehed või viinaveaga tüübid kellega kohtuda, loomulikult ühestki suhtest asja ei saanud. No ja siis meie vestlused olidki enamasti, kuidas ta meest ei leia või kuidas üks või teine kadunud on ja näole ei anna. Nüüdseks on ta meeste otsimises alla andnud ja ütleb, et enam ei tahagi. Meie vestlusestes on nüüd iga teine lause, et ta on nii üksi ja tal pole kellegagi kuhugi minna. Aeg-ajalt ikka saame kokku, aga üha harvemini, no ei jaksa seda ühte ja sama kogu aeg kuulata, eriti kui inimene on ise kogu aeg valesid valikuid teinud. Tal on täiskasvanud laps, kes mujal elab, venna pere kellega kõige tihedamini suhtlevad ja veel üks sõbranna, nii et päris üksi ta pole. Aga see “ma olen nii üksi” ei ole suhtlemist soodustav teema.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Niisama selgest taevast kaela kukkuv üksildusejutt on peletav jah. Isegi inimesele, kes ise ka end seesmiselt üksildasena tunneb. Liiga isiklik, ja teisel inimesel pole praktiliselt mingit normaalset varianti, kuidas sellele reageerida.

Küsida, et miks siis nii ja räägi sellest lähemalt? – Satud paugupealt psühholoogi rolli ja enamus inimesi ei taha ega oska seda tööd teha.

Hakata soovitusi jagama, et proovi seda ja toda? – Üksildane inimene ilmselt on ise ka kõik need variandid läbi mõelnud ja tal on tuhat põhjendust, miks ükski lahendus teda ei aita. Väga tüütut sorti vestlused on need.

Hakata vastu seletama, et jaa, mina ka olen väga üksik? – Nagu ei tahaks tegelikult niisama huupi oma sügavamaid hingesoppe avada, ma ei tunnegi seda inimest nii hästi, ja see siin pidi ju olema niisama kerge tutvumisjutuajamine.

Pakkuda välja, et oi sa oled üksildane, hakkame edaspidi kõike koos tegema? – Veits palju tahetud äsjaselt uuelt tutvuselt, või ka vanalt tuttavalt, kellega juhtumisi juttu rääkima satuti. See on nii umbes kümnenda kohtumise teema, ja kui sa mõne inimesega suhteliselt lühikese aja sees kümnendat korda kohtud, siis võib-olla selleks ajaks sa pole tegelikult enam üksik.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aastatepikkune depressioon, läbipõlemine, lähedaste poolne vaimne vägivald, sotsiaalne tõrjutus/isolatsioon nii kodus kui mujal, pikaajaline üksindus ja suhtlemisvaegus, kahtlased ja ebameeldivaks kujunenud inimesed kunagises sõpruskonnas, töötus, probleemid sotsialiseerumisel ja suutmatus partnerit leida. Rahu-ja kindluse tunnet pole ammu juba Kuidas vastu pidada ja vaimselt normaalseks jääda?

Võib-olla tasuks kaaluda, kas pole mitte vale eeldus, et sa kõige kirjeldatu juures oled vaimselt normaalne ja et sul on olemas selline “vaimse normaalsuse” seisund, mille juurde sa saad mingite pingutuste abil jääda. Ma ei mõtle seda kuidagi häbistavas võtmes. Aastatepikkune depressioon ja läbipõlemine juba iseenesest ei ole “vaimse normaalsuse” alla liigituvad nähtused. See tähendab, et vaimne normaalsus on midagi, mille poole sa pürgid, mida sa üritad saavutada, taastada, aga mitte enam midagi sellist, mida sa üritad säilitada.

Kõik sinu kirjeldatu võib olla põhjuseks, miks vaimne tervis on räsida saanud. Aga see töötab ka teistpidi. Vaimne tervis on räsitud, ja siit edasi on järjest tõenäolisem kogeda erinevaid elu olukordi negatiivselt, saada pidevalt juurde uusi halbu kogemusi. See omakorda räsib veel rohkem vaimset tervist. See omakorda teeb veel tõenäolisemaks halvad kogemused. Negatiivne tsükkel.

Võiks mõelda, millise koha pealt sa kõige tõenäoliselt suudaksid seda tsüklit katkestada. Kas oleks võimalik elus midagi kardinaalselt muuta, et negatiivseid kogemusi rohkem ei kuhjuks?

Või oleks tõenäolisem saada abi psühhiaatrilt või terapeudilt, turgutada nende juhtimisel ja toel oma vaimu, ja tugevam vaim suudaks negatiivsest tsüklist välja murda? Sinu vaim suudaks kohaneda nii, et senised negatiivsed kogemused oleksid tajutavad positiivse või vähemalt neutraalsena, ja millega ei kohane, selle suudaks elust välja tõrjuda, eemaldada.

Tegelikult tuleb muidugi tegeleda kõigi tsükli osadega. Aga sa vajad kindlasti hea spetsialisti abi ja tuge, ja kõrvaltpilku oma elule.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa oled töötuna arvele võetud, saad Töötukassa kuludega ka psühholoogi juurde: https://www.tootukassa.ee/et/teenused/toootsingud/psuhholoogiline-vola-ja-soltuvusnoustamine

Rääkides aga romantilistest suhetest, siis praegu pole püsiva sideme loomiseks hea aeg, liiga palju probleeme on, mis vajavad tähelepanu. Täiesti kindlasti hakkab ka väga hea partner enda teadmata sul teatud valupunkte triggerdama, nii et mida rohkem sa endaga tegelenud oled, seda lihtsam on nendega hakkama saada. Suhtesse tasub minna siis, kui sa oled oma mineviku taaga, kinnistunud mõttemustrite ja uskumustega tööd teinud ning tunned, et oled juba heas kohas. Praeguses olekus tõmbad alateadlikult ligi väga probleemseid ja katkisi inimesi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa oled töötuna arvele võetud, saad Töötukassa kuludega ka psühholoogi juurde: https://www.tootukassa.ee/et/teenused/toootsingud/psuhholoogiline-vola-ja-soltuvusnoustamine

Rääkides aga romantilistest suhetest, siis praegu pole püsiva sideme loomiseks hea aeg, liiga palju probleeme on, mis vajavad tähelepanu. Täiesti kindlasti hakkab ka väga hea partner enda teadmata sul teatud valupunkte triggerdama, nii et mida rohkem sa endaga tegelenud oled, seda lihtsam on nendega hakkama saada. Suhtesse tasub minna siis, kui sa oled oma mineviku taaga, kinnistunud mõttemustrite ja uskumustega tööd teinud ning tunned, et oled juba heas kohas. Praeguses olekus tõmbad alateadlikult ligi väga probleemseid ja katkisi inimesi.

Ma kirjutasin siin varem et sama üksik. Kahjuks olen ise tõmmanud ligi selliseid katkiseid ja probleemseid mehi. Kusjuures endast palju suuremal määral, mille tõttu olen tundnud, et ma saan vist isegi hästi hakkama ja nende meeste ebakindlus, ärevus, pidev enda ja ka minu/teiste kallal halamine ja kritiseerimine on muutunud väsitavaks ja sümpaatia on seetõttu kadunud. Kusjuures on tutvused alanud positiivselt ja need mehed pole nii katkist muljet sageli alguses jätnud. Eriti mehed tahavad ju meeleheitlikult endast paremat ja edukamat muljet jätta. Keegi ei tunnista algul oma armukadedust, ärevust, ebakindlust, depressiooni või muid probleeme. Aga natukese aja suhtlusega tulevad need välja ja mida rohkem näidatakse, seda koormavam on. Arvasin, et ise olen probleemne, aga kahjuks jah on kõik mu mehed olnud palju rohkemal määral kui ise.

Tõde on ka see, paljud on üksikumad ja õnnetumad, kui nad mulje jätavad. Ikka tahetakse endast enesekindlat ja edukat, rõõmsat muljet jätta. Tegelikkus võib olla teine. Lihtsalt neid asju ei jagata ega tunnistata nii kergelt, eriti kui pole lähedane sõber.

Mina näiteks küll halvasti ei suhtu, kui keegi ütleb, et on üksik. Ma olen ka. Siis tean lihtsalt, et oleme samas kohas ja suureneb mõistmine. Selle üksinduse pideval korrutamisel jah väga mõtet pole, sest see midagi ju ei muuda. Kohe tutvuse alguses seda rõhutada on ka ju mõttetu, sest mida sellise ütlusega peale peaks hakkama.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aastatepikkune depressioon, läbipõlemine, lähedaste poolne vaimne vägivald, sotsiaalne tõrjutus/isolatsioon nii kodus kui mujal, pikaajaline üksindus ja suhtlemisvaegus, kahtlased ja ebameeldivaks kujunenud inimesed kunagises sõpruskonnas, töötus, probleemid sotsialiseerumisel ja suutmatus partnerit leida. Rahu-ja kindluse tunnet pole ammu juba Kuidas vastu pidada ja vaimselt normaalseks jääda?

Kogu seda olukord lugedes on vastus, et nii raskes olukorras on peaaegu võimatu “normaalseks” jääda, sest olukord on ebanormaalne. On sul ideid, kuidas seda elukorraldust normaalsemaks muuta, mis on põhjus, mis tagajärg, mis kergemini tehtav, millega peab lihtsalt leppima.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks tähelepanek – ma saan aru, et üksinduse mainimine on ilmselt pigem eemalepeletav aga ometigi üksindus on üksindus ja üksindust saab leevendada kellegagi koos olles ja kui ei leia omale kedagi siis üksindus süveneb ja ei saagi justkui midagi teha.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks tähelepanek – ma saan aru, et üksinduse mainimine on ilmselt pigem eemalepeletav aga ometigi üksindus on üksindus ja üksindust saab leevendada kellegagi koos olles ja kui ei leia omale kedagi siis üksindus süveneb ja ei saagi justkui midagi teha.

Kui sinus tõesti kohe mitte midagi muud ei ole kui vaid üksindus, siis jah, on üliväike tõenäosus kedagi enda kõrvale leida.

Mu soovitus oleks teha midagi täiesti uut (mitte vaid vahetada ühte rühmatrenni teise vastu), midagi, mida sa pole mitte kunagi varem teinud. Midagi, mis tibake ka adrenaliini tekitab.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas mingeid kohalikke tugigruppe pole?

Depressiooni võib nimetada ka vaimse tervise häireks. Tallinnas on näiteks Haabersti Klubimaja kus võiks tegevust leida. Eriti kui ei tööta ja vaja kodust välja saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Püüa leida tööd.

Ehk on kirikus abi tarvis, saad seal teha head ja tekib ka hea tunne.

Mõni muu vaatahtlik töö.

Vanasti pandi ka kuulutusi, et otsid kohviku kaaslast, vestluspartnerit või niisama seltsilist kellega jalutada.

Jaluta kellegi koeraga.

Suvi tuleb ja siis alati kõik helgem.

Võta ab peale.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea teema! Alustaksin iseendast, kõigepealt käiksin vereproovis. Veri sisaldab väga palju informatsiooni. HI-viirus ja hepatiidid paluksin samuti võtta (peiteajad). Vanad sõbrad nullida. Uus elukoht, mingi koolitus? Oskused, miksmitte kolida välismaale? Eestis on palju kiusamist, valetamist, petmist. Ühiskond on juba ise rahutu, ebausaldusväärne. Milleks siis ennast kulutada.

+2
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Hea teema! Alustaksin iseendast, kõigepealt käiksin vereproovis. Veri sisaldab väga palju informatsiooni. HI-viirus ja hepatiidid paluksin samuti võtta (peiteajad). Vanad sõbrad nullida. Uus elukoht, mingi koolitus? Oskused, miksmitte kolida välismaale? Eestis on palju kiusamist, valetamist, petmist. Ühiskond on juba ise rahutu, ebausaldusväärne. Milleks siis ennast kulutada.

Siin kommentaaris on nii palju asju, mis on mu meelest valed…aga üks fraas kõnetas. See “uus elukoht, mingi koolitus.” Koolitusi ja hobisid võib ellu tuua, kui on jaksu nendega tegelda. Kuni tööd pole, tõenäoliselt tuleb panustada töö leidmisee ning ka sellega seonduvatele koolitustele. Aga kui üksindus praeguses elukohas on suur ja ühtki siduvat kohustust pole,  on võibolla tõesti hea plaan vahetada elukohta. Kasvõi üürida oma korter välja ja kusagil mujal elada ise üürikorteris, kui eukoha mahamüümine liga suur muutus tundub. Võõras kohas on isegi lihtsam tutvusi ja mõttekaaslasi leida, vähemalt Eestis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin kommentaaris on nii palju asju, mis on mu meelest valed…aga üks fraas kõnetas. See “uus elukoht, mingi koolitus.” Koolitusi ja hobisid võib ellu tuua, kui on jaksu nendega tegelda. Kuni tööd pole, tõenäoliselt tuleb panustada töö leidmisee ning ka sellega seonduvatele koolitustele. Aga kui üksindus praeguses elukohas on suur ja ühtki siduvat kohustust pole,  on võibolla tõesti hea plaan vahetada elukohta. Kasvõi üürida oma korter välja ja kusagil mujal elada ise üürikorteris, kui eukoha mahamüümine liga suur muutus tundub. Võõras kohas on isegi lihtsam tutvusi ja mõttekaaslasi leida, vähemalt Eestis.

Töötuna peaks olema ju jaksu koolitusele minna? Kui ei proovi ei tea ju kas on jaksu või ei ole. Ei saa ette öelda. Meeldis kohutavalt EE lugu mehest, kes tahtis saada tegijaks: “Olen näinud kõrvalt paari vaimset ära kukkumist…” Silmi avav lugu, nautisin .

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Ilu ja tervis kuidas ennast aidata?