Esileht Kodunurk Kuidas eristada toomingat ja jasmiini?

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Kuidas eristada toomingat ja jasmiini?

Minu meelest on need nii sarnaste õitega ja ka lõhnavad ühtemoodi. Toomingas õitseb vist küll varem, kevadel, ja jasmiin suvel.

0
-30
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sarnased? See ja see? Ei ole ju 🙂 Aga kõige lihtsam ilmselt on õiekobara kuju järgi eristada, sest toomingal on nagu pikk kobar (sireli tüüpi), ebajasmiinil ei ole selliseid tihedaid kobaraid, vaid õisikus on paar õit koos ainult. Ja muidu, päris jasmiin on üldse teine asi, see meie kliimas õues ei kasva, vaid peetakse toataimena.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 20:08; 22.03 23:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks on puu, teine põõsas

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.
Perekooli Moderaator

+18
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toominga õied on palju väiksemad ja rohkem kobaras, kuigi võib ka toomingas põõsana kasvada, ei ole ainult puud. Ühinen, et kes vähegi loodust vaadanud on elus, sellele pole need küll üldse sarnased. Ja ka ei lõhna sarnaselt!

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 20:19; 23.03 11:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldse pole sarnased peale selle, et õied valged on. Aga minu meelest on toomingas ikka rohkem põõsana ja pigem harva puuna.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 20:21; 22.03 21:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen tänulik tänasele päevale – õppisin, et mu aias kasvab hoopis ebajasmiin.
Lisaks vanast Kaevutee osast õppisin sõna “kippreegel” – selline pikksilm, optiline seade.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka puu on toomingas.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/a7/Padus_avium_flowers.JPG/1200px-Padus_avium_flowers.JPG

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka puu on toomingas.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/a7/Padus_avium_flowers.JPG/1200px-Padus_avium_flowers.JPG

madal puu või kõrge põõsas ütleb Vikipeedia

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 20:21; 22.03 21:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

lisaks eelnevatele:
toomingate otsas istuvad ja laulavad hiliskevadel ööbikud,
ainus lind, mille ma jasmiinipõõsast leidnud olen, on ming ukerdav varblasepoiss, kes naabri kassi eest sinna peitu puges.
toomingal on marjad (mustad) mis on söödavad, jasmiinil pole mingeid marju

ma tegelikult ka imestan, kuidas mõni eestlane neil vahet ei tee. ise elan südalinnas ja sellegipoolest mõlemad meil hoovis olemas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand jumal! Toomingas ja jasmiin on umbes sama sarnased nagu tuhkur ja vesirott. Aga parem ära isegi hakka neid eristama, jää ikka oma liistude juurde! Mis iganes need siis ka ei oleks…

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

Aga meie aias kasvavad väga toominga moodi suured põõsad (pole siiski päris puu moodi, vaid ikka pigem põõsakujulised), lõhnavad samuti tugevalt, aga õite keskkoht on roosakas, mitte kollakas. Muidu on täiesti toomingaõite moodi. Ma ei leia kahjuks pilti, mille järgi tuvastada, aga äkki keegi oskab pakkuda, mis põõsaga on tegemist. Õitsevad tavaliselt aprilli algul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga meie aias kasvavad väga toominga moodi suured põõsad (pole siiski päris puu moodi, vaid ikka pigem põõsakujulised), lõhnavad samuti tugevalt, aga õite keskkoht on roosakas, mitte kollakas. Muidu on täiesti toomingaõite moodi. Ma ei leia kahjuks pilti, mille järgi tuvastada, aga äkki keegi oskab pakkuda, mis põõsaga on tegemist. Õitsevad tavaliselt aprilli algul.

Sul on äkki see Colorata sort?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 20:08; 22.03 23:38;
To report this post you need to login first.

Aga meie aias kasvavad väga toominga moodi suured põõsad (pole siiski päris puu moodi, vaid ikka pigem põõsakujulised), lõhnavad samuti tugevalt, aga õite keskkoht on roosakas, mitte kollakas. Muidu on täiesti toomingaõite moodi. Ma ei leia kahjuks pilti, mille järgi tuvastada, aga äkki keegi oskab pakkuda, mis põõsaga on tegemist. Õitsevad tavaliselt aprilli algul.

Sul on äkki see Colorata sort?

Ei, see sinu pildil olev puu jätab peale vaadates üleni roosa mulje, aga minu oma on siiski valge, õied on vaid lähedalt vaadates päris keskelt roosad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on sarnased ka siga ja kägu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Bioloogia tunnid jäid vahele koolis ?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toomingat on ka mitmeid sorte ja värvivariatsioone aretatud, kui isegi naadist ja orasheinast on kirjuleheline “sort” aretatud 🙂 (nähtavasti lõbusam kitkuda!). Nt toomingasort Laila on roosakate õitega, muidu täitsa tavaline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 20:19; 23.03 11:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas see teema järsku kodunurka sattus? Kui ma kirjutaksin hõbekuusest, mis kasvab koduaias ja tavalisest metsakuusest, kas tõstetakse ka siia siis ringi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on sarnased ka siga ja kägu.

Perekoolis küll.

Aga tegelikult saab ühelt rohkem liha kui teiselt. See reegel kehtib ka Perekoolis.

Kummalt rohkem liha saab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on sarnased ka siga ja kägu.

Perekoolis küll.
Aga tegelikult saab ühelt rohkem liha kui teiselt. See reegel kehtib ka Perekoolis.

Kummalt rohkem liha saab?

Kägu: tulid mingid turistid … pildistasid ja filmisid, salvestasid. Õdagul siis siga vardasse, ei sobivat, polevat piisavalt kosher. No krt küll, sai ju gaasiga sõrad üle puhastatud.
Seega kägu toob rohkem sisse.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sa tulbi ja nartsissi vahet teed? Mõlemad õitsevad kevadel

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Kodunurk Kuidas eristada toomingat ja jasmiini?