Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas eristuda tööotsijate massist?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Teema: Kuidas eristuda tööotsijate massist?

Postitas:

Olen pikalt töötanud kindlustuses. Esialgu mulle sobis töö, mis ma tegin. Kuna oli müügitöö, siis sai palka ka vastavalt sellele, palju müüsid ja olin rahul. Tulid lapsed ja sai nendega kodus oldud. Olen juba mõnda aega tagasi tööl, ikka kindlustuses. Paraku ei ole see palk enam seotud müügiga ja tükk aega juba kandideerin erinevatele ametikohtadele, mis kindlustusega seotud on. Ei tahaks ka hakata midagi täiesti uut tegema, kui juba antud valdkonnas nii kaua oldud.
Kuid kahjuks ma ei osutu endiselt väljavalituks. Keegi ei tule mulle ka ütlema, et mida otsitakse ja miks minu kandidatuur ei sobinud. Mis paneb teistest eristuma? Oskab keegi mingeid häid nippe välja tuua?
Igal pool räägitakse tööjõu puudusest, palgad aina kasvavad, firmad trumpavad töötajaid üle jne. Ilmselt nii ka on, mingis valdkonnas. Hetkel on küll tunne, et on tööpuudus, mitte tööjõu puudus.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.11 10:46; 21.11 11:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ka kindlustuses. kuna palju endisi töökaaslasi töötab ka mujal, st mõned on alles hiljuti läinud mujale , on mulle mulje jäänud, et tuleb otsida mõni endine hea töökaaslane kuskil kohas kuhu kandideerid ja paluda, et tema soovitaks.juhul kui sa ei taha nö letitöötajast kuskil kaubanduskeskuse boksis alustada.;-)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk siis ikkagi loevad tutvused ja onupoja poliitika. Moe pärast kutsutakse vestlusele, aga sellel ei ole reaalsusega midagi pistmist?
Olen väga pühendunud tööle, julge, ehk ei karda ka sõimu ega toru kätte võtta ja rääkida asjast nii nagu see on. Kuid ilmselt ei ole need need omadused, mida otsitakse.
Peab vist tõesti minema töötukassasse ja sealt nõu saama.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.11 10:46; 21.11 11:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle on jälle müstiline, miks sind ei valita. Kas töövestlustel on konkurendid ka kindlustusest v tänavalt?Firma sees peaks olema ju hea karjääri teha.Palju inimesi kohale kandideerib jne?Seda saab alati küsida.
Ega seda ülesostmist nii massilsielt ka pole nagu proovitakse näidata.
Ostetakse pigem inimesi, kes koos firma siseinfoga või nn võtmetegelesena.
Aga jah tööjõupuudus on ainult 500-600 eurostel töökohtadel. Keskmine ja kõrgem ikka nii 30 inimest kohale

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.11 13:37; 21.11 22:24; 22.11 09:29; 22.11 21:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina laenutasin raamatukogust just raamatu “Leia oma MIKS”, Simon Sinek.
Seal lubatakse, et kui räägid sellest, mis sind motiveerib töö juures ja miks sulle just see töö meeldib, siis töölesaamise võimalused tõusevad kohe.
Raamatut veel päris läbi pole lugenud aga siiani tundub täitsa mõistlik teooria.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hiljuti jälgisin kahe enda erialaga seotud konkurssi (ise ei kandideerinud, küll aga üks mu kolleeg). Tegu ei olnud Tallinnaga, seega teadsin neid, kes selle võitsid. Kolleeg on sarnasel alal töötanud erinevates valdkondades ja oluliselt parema kvalifikatsiooniga, kui need kes võitsid . Seega olime ikka väga imestunud, kui võitjad selgusid. Kolleeg oli nimelt aastaid Tallinnas töötanud ning siin võõras.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju on fiktiivseid konkursse. Mul tuttav läks firmast A firmasse B. Omanikud-juhatus keelitasid tagasi tulema-suurem palk jne…Tuttav mõtles nn nõustus, aga oli tehtud juba nn konkurss sellele kohale. Et siis omanikud ütlesid, et ta ka kandieeriks…
Loomulikult sai selle koha-nii 30 inimest oli kohale.
Ma nüüd mõtlen, et mida need 29 kandideerijat peavad endast arvama, kes tõmblesid, tegid visioone, kirjutasid sütitavaid motivatsioonikirju…

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.11 13:37; 21.11 22:24; 22.11 09:29; 22.11 21:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No arusaadav, et erasektor ja keegi keelata-käskida ei saa ja sisuliselt võidaksegi seal nii palju fiktiivseid ja mittekvaliteetseid konkursse korraldada, aga siiski..

Minu arust konkurss peaks olema AUS, peaks olema avalikult teada antud konkurssi tingimused ja nendest võiks ka kinni pidada. Kolmandaks võiks hindamine toimuda sarnaselt ülikooli sisseastumisega, kus täpsed tingimused kirjas, a la töövestlus annab 50% ja sooritatud mingi test näiteks 50% lõpphinnangust. Võimaluse võiks anda kõikidele kandideerijatele, näiteks, et kutsuda kõik need 30 kandideerijat (kas siis ühes või kahes grupis) kohale ja teha test. Kes testis üle poole õigeid vastuseid ei anna, selle jaoks konkurss ka lõppeb, ülejäänud siis saavad vestlusele näiteks. Testi raskusastmega saab ise reguleerida vestlusele pääsejate hulka..Pingerida võiks olla jälgitav ettevõtte kodulehel, kõige suurema punktisummaga inimene võidaks konkursi. Asi oleks kõigile arusaadav ja läbipaistev ning aus ega tekitaks hilisemaid küsimusi miks eitav vastus tuli. Sel juhul tegelikult ei peakski neid eitavaid vastuseid saatma, kodulehelt oleks nähtav mitmes pingereas oled ja kui number 1 ei ole, siis sind ei valitud.

0
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.11 23:00; 22.11 05:04; 22.11 20:11; 23.11 00:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Erasektori töölevõtud küll mingit fiktiivset asja ei korralda. Kuulutamine ju maksab, tööjõud, kes valiku teeb ja kandideerijatega suhtleb, maksab. Avalikus sektoris on lood teised muidugi. Erafirmat süüdistada, et ei saanud tööle, sest võeti lehma lellepoeg, pole seega suurt mõtet. Kui erafirma on raha juba kuulutamise ja sõelumise peale välja käinud, siis ka sõelutakse, mitte ei võeta enam sõpra v sõbranna poega. Need oleks ka eelnevate kulutusteta tööle võetud.

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No arusaadav, et erasektor ja keegi keelata-käskida ei saa ja sisuliselt võidaksegi seal nii palju fiktiivseid ja mittekvaliteetseid konkursse korraldada, aga siiski..

Minu arust konkurss peaks olema AUS, peaks olema avalikult teada antud konkurssi tingimused ja nendest võiks ka kinni pidada. Kolmandaks võiks hindamine toimuda sarnaselt ülikooli sisseastumisega, kus täpsed tingimused kirjas, a la töövestlus annab 50% ja sooritatud mingi test näiteks 50% lõpphinnangust. Võimaluse võiks anda kõikidele kandideerijatele, näiteks, et kutsuda kõik need 30 kandideerijat (kas siis ühes või kahes grupis) kohale ja teha test. Kes testis üle poole õigeid vastuseid ei anna, selle jaoks konkurss ka lõppeb, ülejäänud siis saavad vestlusele näiteks. Testi raskusastmega saab ise reguleerida vestlusele pääsejate hulka..Pingerida võiks olla jälgitav ettevõtte kodulehel, kõige suurema punktisummaga inimene võidaks konkursi. Asi oleks kõigile arusaadav ja läbipaistev ning aus ega tekitaks hilisemaid küsimusi miks eitav vastus tuli. Sel juhul tegelikult ei peakski neid eitavaid vastuseid saatma, kodulehelt oleks nähtav mitmes pingereas oled ja kui number 1 ei ole, siis sind ei valitud.

Üks asi on hinnata objektiivselt ja anonüümselt nii nagu eksami tulemusi. Tööl aga peab siiski arvestama ka isikuomadustega, sellega, kuidas indiviid kollektiivi sobib jne. Kui kollektiiv on aastates 20-25, siis 55-aastasel oleks sinna ilmselt keerulisem sisse elada kui 30-aastasel. Oma esimesele töökohale sain ka läbi tiheda konkursi. Lõpuks jäid sõelale vaid kaks kandidaati – mina ja üks teine hakkaja tüdruk, keda ma tundsin ja kel oli juba kogemus sarnasel töökohal olemas. Olin kindel, et valitakse tema. Mina osutusin valituks siiski ja kui hiljem küsisin, miks mina ja miks mitte see teine kogemustega neiu, siis öeldi mulle, et valiku tegija meelest sobisin mina paremini selle inimesega, kes pidi mind hakkama välja õpetama.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 00:16; 22.11 09:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kollektiiv on aastates 20-25, siis 55-aastasel oleks sinna ilmselt keerulisem sisse elada kui 30-aastasel.

Mina jälle arvan, et tööl käiakse tööd tegemas, mitte sõbrannasid otsimas, seega selline 55-aastane oleks väga teretulnud, muidu lähekski kuidagi kogu see kollektiiv liiga läilaks ära, kui kõik nagu teismelised seal, mingit elukogemust ja tarkust peaks ka kambas olema:)

valiku tegija meelest sobisin mina paremini selle inimesega, kes pidi mind hakkama välja õpetama.

Inimesed ei ole ühe tööandja külge aheldatud, mis siis näiteks saanuks kui see inimene oleks töölt lahkunud, oleks saanud mujalt uue pakkumise? Seda et hakata vaatama, kuidas inimene sinna kollektiivi sobib, see on väheke imelik, kollektiiv ju muutub..ja mõnel pool üsna pidevalt, kus kaadrivoolavus suur. Et kuidas sa neid siis palkad, kui Katiga sobis, aga Matiga ei sobi. Oluline ikka esmajoones, et oleks tubli ja töökas, tööd ei kardaks ja suhtuks sellesse kohusetundega. Muu tilu-lilu ja sõbrannatamine ei oma tähtsust. Kunagi käisin ka ühel töövestlusel, seal sain teada, et kogu kollektiivil on kombeks üksteisel külas käia..loobusin sellest, ei soovi kogu kollektiivi ühiskülastusi väljaspool tööaega.

+8
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.11 23:00; 22.11 05:04; 22.11 20:11; 23.11 00:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Värbamist ei saa kindlasti teha kooli sisseastumiskatsete kombel. Erinevalt teisest käost ma küll ei arva, et 55aastane 30aastaste seltskonda ei klapi (pigem peaks kollektiivis olema erinevas vanuses inimesi), aga isikuomadused, mõtteviis ja isiklik klapp on väga oluline.

Teemaalgataja, palun täpsusta, kas sind ei kutsuta edasistesse voorudesse või langed mingis voorus välja või jõuad viimase 2-3 kandidaadi hulka ja siis valitakse keegi teine? Siis oskab mingit nõu anda.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vanad lapsed on? Ka see võib saada takistuseks, kui valikus on lasteta ja väikeste lastega tööotsija. Meie ettevõttes otsustatakse alati siis lastetu kasuks, sest teame omadest kogemustest, et ükskõik, kui palju algul ei lubata, et laste haigused töötegemist ei sega, siis nagu sügis kätte jõuab, nii tuleb hakata asendajaid otsima.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kollektiiv on aastates 20-25, siis 55-aastasel oleks sinna ilmselt keerulisem sisse elada kui 30-aastasel.

Mina jälle arvan, et tööl käiakse tööd tegemas, mitte sõbrannasid otsimas, seega selline 55-aastane oleks väga teretulnud, muidu lähekski kuidagi kogu see kollektiiv liiga läilaks ära, kui kõik nagu teismelised seal, mingit elukogemust ja tarkust peaks ka kambas olema:)

valiku tegija meelest sobisin mina paremini selle inimesega, kes pidi mind hakkama välja õpetama.

Inimesed ei ole ühe tööandja külge aheldatud, mis siis näiteks saanuks kui see inimene oleks töölt lahkunud, oleks saanud mujalt uue pakkumise? Seda et hakata vaatama, kuidas inimene sinna kollektiivi sobib, see on väheke imelik, kollektiiv ju muutub..ja mõnel pool üsna pidevalt, kus kaadrivoolavus suur. Et kuidas sa neid siis palkad, kui Katiga sobis, aga Matiga ei sobi. Oluline ikka esmajoones, et oleks tubli ja töökas, tööd ei kardaks ja suhtuks sellesse kohusetundega. Muu tilu-lilu ja sõbrannatamine ei oma tähtsust. Kunagi käisin ka ühel töövestlusel, seal sain teada, et kogu kollektiivil on kombeks üksteisel külas käia..loobusin sellest, ei soovi kogu kollektiivi ühiskülastusi väljaspool tööaega.

Ei käida tööl sõbrannatsemas, aga kui ülemus peab valima, siis ilmselt otsustab ta just selle järgi, kes võiks tema osakonda tema äranägemise järgi paremini sobida. Lisaks kindlasti veel ka selle järgi, kuidas tema enda klapp antud kandidaadiga oli. Ma olen ka pidanud paar korda elus inimesi palkama ja näiteks ühel korral oli valida kahe inimese vahel, mõlemad sarnase varasema kogemusega. Aga üks neist suitsetas (ei küsinud seda intervjuul, vaid tugev lõhn oli küljes) ja kuna mulle endale isiklikult on suitsuhais ebameeldiv ja oleksin pidanud selle inimesega palju kokku puutuma, siis valisin selle teise kandidaadi. Rõhutan, et mõlemad olid CV järgi sobivad.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 00:16; 22.11 09:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olgem ausad, kui on mingi 100 tahtjat, siis on loogiline, et viimases voorus osalejad sobiksid kõik. Aga siis vaadataksegi, kellel pole lapsi, kes on kenam(kui mees valib) või vastupidi koledam(naine valib). Kellel pole meest ja lapsi(mees valib), kellel nt ühised hobid, kes nt käiks koos kollektiividega öösel väljas pidutsemas jne….

Seda ei saa õppida, kuidas olla jne…sest sa ei tea kunagi, mis kiiksu töövestluses osalejad omavad.
Mulle teeb alati nalja need õpetajad ja koolitajad, kes ütlevad kuidas olla jne

Kui nt meesvalijal on fetish suurte rindade järele, mida sa saad siis teha, kui valitakse nn volyymikam tegelane

+12
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.11 13:37; 21.11 22:24; 22.11 09:29; 22.11 21:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust ei saa samuti mingit objektiivset pingerida teha, sest lõpus määravadki täiesti subjektiivsed asjaolud. Lihtsalt üks meeldis otsustajatele rohkem kui teised ja kogu lugu. Seega on ka need tagasiside küsimused suhteliselt mõttetud, et mis viga oli. Päris ausat vastust sa ei saa nagunii. Keegi ei ütle sulle, et su lõhnaõli väga ei meeldinud, tundusid ülemusest targem vms subjektiivsed tegurid. Eks lase aga edasi, lõpuks oled sina see, kes meeldib teistest rohkem, valijad on ju erinevad ja erinevatele inimestele meeldivad erinevad kandidaadid. Ja ei ole ju nii, et alati valitakse parim kandidaat. Väga palju pannakse ka mööda. Mul oli kunagi ülemus, kellega koos töötajaid valisime. Ühe neiu kohta ta ütles, et kuidagi lühikese seeliku ja litsaka olemisega, seda ta ei taha. Minu arust oli see täiesti jabur jutt. Võttis teise, kes minu arust oli poole hullem, aga meesülemusele naisena väga meeldis. Aga kui tema firma, siis ta võibki ju teha, mis ta tahab. See tüdruk oli tööalaselt täiesti saamatu, aga mis teha, ülemusele meeldis vähemalt.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me just otsime töötajat. Kõige tähtsam on hoiak, et kas see inimene üldse tahab seda tööd teha. Uimaiseid ei sooviks.
Intevjuule kutsume neid, kelle avaldus silma hakkab.
Ja noored naised 20+ on ka suur risk, sest nemad ju hakkavad kohe sünnitama, aga me otsime ikkagi töötajat.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 16:11; 24.11 08:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me just otsime töötajat. Kõige tähtsam on hoiak, et kas see inimene üldse tahab seda tööd teha. Uimaiseid ei sooviks.

Intevjuule kutsume neid, kelle avaldus silma hakkab.

Ja noored naised 20+ on ka suur risk, sest nemad ju hakkavad kohe sünnitama, aga me otsime ikkagi töötajat.

Mis tööd pakute?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust ei saa samuti mingit objektiivset pingerida teha, sest lõpus määravadki täiesti subjektiivsed asjaolud. Lihtsalt üks meeldis otsustajatele rohkem kui teised ja kogu lugu. Seega on ka need tagasiside küsimused suhteliselt mõttetud, et mis viga oli. Päris ausat vastust sa ei saa nagunii. Keegi ei ütle sulle, et su lõhnaõli väga ei meeldinud, tundusid ülemusest targem vms subjektiivsed tegurid. Eks lase aga edasi, lõpuks oled sina see, kes meeldib teistest rohkem, valijad on ju erinevad ja erinevatele inimestele meeldivad erinevad kandidaadid. Ja ei ole ju nii, et alati valitakse parim kandidaat. Väga palju pannakse ka mööda. Mul oli kunagi ülemus, kellega koos töötajaid valisime. Ühe neiu kohta ta ütles, et kuidagi lühikese seeliku ja litsaka olemisega, seda ta ei taha. Minu arust oli see täiesti jabur jutt. Võttis teise, kes minu arust oli poole hullem, aga meesülemusele naisena väga meeldis. Aga kui tema firma, siis ta võibki ju teha, mis ta tahab. See tüdruk oli tööalaselt täiesti saamatu, aga mis teha, ülemusele meeldis vähemalt.

Minu arvates just saab, see ongi ettevõttele nagu maine küsimus, kui kogu avalikkus teaks, et meie ettevõttes nägude järgi või seeliku pikkuse järgi tööle ei võeta, vaid loevad ikkagi muud asjaolud.

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.11 23:00; 22.11 05:04; 22.11 20:11; 23.11 00:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii ja naa, kui omanik ise võtab tööle, siis tõenäoliselt otsitakse töötajat, kes talle väärtust looks(loe raha teeks)

Aga, paljudel suurtes korporatsioonides võib olla nn töövõtja rollis üldse mingi keskastme juht, kellele on täiesti savi, kas see naine teeb tööd v mitte(tema sellest rohkem palka ei saa või ettevõtte divikaid). Aga samas on oluline, kas see naine on noor, vallaline nt

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.11 13:37; 21.11 22:24; 22.11 09:29; 22.11 21:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris ausat vastust sa ei saa nagunii. Keegi ei ütle sulle, et su lõhnaõli väga ei meeldinud, tundusid ülemusest targem vms subjektiivsed tegurid.

No sellisel juhul oleks nagu loto mängimine, et kas võetakse või mitte. Siis pole ime, et üsna paljud on selle juba ära tabanud ja kandideeritaksegi suvaliselt kõikvõimalikesse kohtadesse, isegi kui endal haridust pole või tingimusi ei täida..Ongi nagu üks suur kalastamine, näkkab või ei näkka, aga ainult personalipalkajad kiunuvad, et kus tuli ikka CV-sid ja täiesti selliseid, et viska kohe prügikasti..

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.11 23:00; 22.11 05:04; 22.11 20:11; 23.11 00:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk siis ikkagi loevad tutvused ja onupoja poliitika. Moe pärast kutsutakse vestlusele, aga sellel ei ole reaalsusega midagi pistmist?

Olen väga pühendunud tööle, julge, ehk ei karda ka sõimu ega toru kätte võtta ja rääkida asjast nii nagu see on. Kuid ilmselt ei ole need need omadused, mida otsitakse.

Peab vist tõesti minema töötukassasse ja sealt nõu saama.

Tutvused muidugi loevad, aga mitte sel moel, et tuttavad pimesi tööle võetakse.
Eeskät pead olema ikka tubli oma erialal/vastama ametikoha ootustele. Selle välja selgitamiseks võivadki aga just kandidaadi tuttavad abiks olla, kuna tööandja päris võõrana ju ei pruugi kohe osata hinnata ja uue töötaja võtmine on ikkagi mitte päris riskivaba investeering. Vestlusi tehakse ikka, sest kui kandidaadiks on kellegi tuttav, kellel samas erialast tausta ei ole ja vestlusel äärmiselt kehvasti esineb ning samas on talle konkurendiks “väljastpoolt” särav ja kogemustega isiksus, ei ole küll kindel, et tingimata esimene tööle võetakse.
Kokkuvõttes – käi vestlustel, ole enesekindel (mitte teekslevalt, vaid ikka neid asjus, milles reaalselt tugev oled), küsi tagasisidet ja kui tööle saad – kogu tutvusi!

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.11 13:56; 25.11 08:46; 05.12 10:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui päris aus olla, siis ei ole lehma lellepoegade võtmine suguluse pärast see kriteerium, miks tuttavaid ja soovitusi eelistatakse. See, mis loeb on, et firma peaks edaspidi võimalikult vähe aega kulutama uue inimese väljaõppele ning võimalikele konfliktsetele situatsioonidele (mis võib teemaks tulla kui tööle kandideerija osutub kõrgelt kvalifitseeritud intrigaaniks). Tööotsijate seas on oi kui palju ülimalt keerulisi inimesi ja cv ning esimene intervjuu ei pruugi seda näidata. CV alusel oleme me kõik ülimalt paindlikud, stressiolukordadega hästi toime tulevad särasilmsed ja ülikõrge motivatsiooniga. Soovituse või tutvuse alusel tööle võtmine on lihtsalt tunduvalt lollikindlam ja vähem ajakulukas.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raamatupidajat ja sellist, kes tunneb seadusi ja OSKAB.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 16:11; 24.11 08:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Erasektori töölevõtud küll mingit fiktiivset asja ei korralda. Kuulutamine ju maksab, tööjõud, kes valiku teeb ja kandideerijatega suhtleb, maksab. Avalikus sektoris on lood teised muidugi. Erafirmat süüdistada, et ei saanud tööle, sest võeti lehma lellepoeg, pole seega suurt mõtet. Kui erafirma on raha juba kuulutamise ja sõelumise peale välja käinud, siis ka sõelutakse, mitte ei võeta enam sõpra v sõbranna poega. Need oleks ka eelnevate kulutusteta tööle võetud.

Erafirmal ja erafirmal on vahe. Kui on tegevjuhi (pisikene) firma, siis ta loomulikult ei tee mingit fiktiivset konkurssi. Samas välisomanikega firmad enamasti peavad konkursi tegema, kui neil ka inimene ammu olemas on, sest emafirma nõuab. Samamoodi võib Eesti omanikega mingi 50 töötajaga firmas isegi olla, kus mingi filiaal otsib töötajat. Peakontor nõuab konkurssi, osakonnajuhataja teebki, aga CVdega tegeleb sekretär, kes tahab oma sõbrannat tööle sokutada. Ja sokutab ka, sest kõige sobivamate inimeste CV-d lähevad prügikasti.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.11 04:33; 25.11 04:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vanad lapsed on? Ka see võib saada takistuseks, kui valikus on lasteta ja väikeste lastega tööotsija. Meie ettevõttes otsustatakse alati siis lastetu kasuks, sest teame omadest kogemustest, et ükskõik, kui palju algul ei lubata, et laste haigused töötegemist ei sega, siis nagu sügis kätte jõuab, nii tuleb hakata asendajaid otsima.

No aga see lastetu jääb tõenäoliselt varsti rasedaks ja on vähemalt poolteist aastat ära.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.11 04:33; 25.11 04:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Erafirmal ja erafirmal on vahe.

Ongi ja seepärast ei saa mitte kuidagi õelda, et kõik konkursid ja vestlused ainult moe pärast toimuvad ja tegelikult tutvustega kõik alati paigas.
Inimestele meeldib enda põrumist intervjuul põhjendada sellega, et ju oli valik enne paigas – aga võib siiski olla, et tõesti ei sobinud mingil põhjusel. Teemaalgataja on õigel teel, et analüüsib, kas ja mis põhjused need võiks olla. Juba sellega eristub ta kandidaatide massist, kes suvaliselt süvenemata igale poole avaldusi vorbivad ja peale kesist esinemist intervjuul onupojapoliitikat süüdistavad.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.11 13:56; 25.11 08:46; 05.12 10:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vanad lapsed on? Ka see võib saada takistuseks, kui valikus on lasteta ja väikeste lastega tööotsija. Meie ettevõttes otsustatakse alati siis lastetu kasuks, sest teame omadest kogemustest, et ükskõik, kui palju algul ei lubata, et laste haigused töötegemist ei sega, siis nagu sügis kätte jõuab, nii tuleb hakata asendajaid otsima.

No aga see lastetu jääb tõenäoliselt varsti rasedaks ja on vähemalt poolteist aastat ära.

Võib jääda rasedaks, aga võib ka mitte jääda. Kui aga lapsed on juba olemas, siis haigete lastega kodus istumine on juba kindel nagu aamen kirikus.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vanad lapsed on? Ka see võib saada takistuseks, kui valikus on lasteta ja väikeste lastega tööotsija. Meie ettevõttes otsustatakse alati siis lastetu kasuks, sest teame omadest kogemustest, et ükskõik, kui palju algul ei lubata, et laste haigused töötegemist ei sega, siis nagu sügis kätte jõuab, nii tuleb hakata asendajaid otsima.

No aga see lastetu jääb tõenäoliselt varsti rasedaks ja on vähemalt poolteist aastat ära.

Võib jääda rasedaks, aga võib ka mitte jääda. Kui aga lapsed on juba olemas, siis haigete lastega kodus istumine on juba kindel nagu aamen kirikus.

Suuremate lastega mitte. Ja näiteks mu vanem laps on alates 5. eluaastast vist 2 korda nädal aega haige olnud, praegu 15a. Ei ole midagi kindlat selle asjaga.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.11 08:22; 07.12 08:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korralikes firmades tehakse sobivustestid, mille järgi töötajat valitakse. Sa ei pruugi ala perfektselt vallata aga, kui kollektiivi ei sobitu pole sinuga midagi peale hakata.
50+ on ka iga, kus juba keeruline kohta leida. Vōibolla Nűüd juba isegi45+.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas eristuda tööotsijate massist?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.