Esileht Ilu ja tervis Kuidas häält tagai saada?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Kuidas häält tagai saada?

Postitas:

Mul on hääl täitsa ära, kraaksun nagu vares. Aga reedel pean minema tööintervjuule. Kas on nippe, kuidas häält kasvõi ajutiselt tagasi saada? Käsimüügiravimid käheda kurgu vastu ei aita nagu üldse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.12 19:48; 14.12 21:25; 15.12 19:26; 19.12 18:09; 28.03 22:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

seni üldse mitte häält kasutada; teha kartuliauru, hoida soojas; hoida soojas.
Siis on nippe, mida kasutada vahetult enne, kui on vaja minna ja hääl pole päris korras- lonks konjakit, toores muna. Võimalus ka vahetada intervjuu aega, kui tööandja on sinust huvitatud, siis tuleb vastu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Intervjuu aega ei saa muuta, sest päev või paar ei aitaks. Hääl on ära juba mitu nädalat. Kuidagi pean hakkama saama. Konjak vist ei ole hea mõte, pärast lõhnad juures.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.12 19:48; 14.12 21:25; 15.12 19:26; 19.12 18:09; 28.03 22:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Apteegist Homeovox imemistablette päevas ikka mitu, vaata, ehk on abi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui mitu nädalat on hääl ära, on tegemist vist küll häälepaelte põletikuga ja aitabki ainult karm häälerežiim – täielik vakkaolemine, sosistafa ei tohi mingil juhul ning targem on ka mitte valjult muusikat kuulata (häälepaelad hakkavad kaasa võnkuma, kui inimene nt lemmikmuusikat kuulab). Mingid imemistabletid ei aita midagi, need on kurgule. Kurk peab olema niisutatud, köhatamise asemel on soovitatav pigem neelatada. Juua leiget, mitte kuuma/külma
Väldi gaseeritud jooke kindlasti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli 2 nädalat tagasi ettekanne ja 2 päeva enne kadus hääl. SAin juhuslikult tol päeval kokku oma muusikapedagoogist sõbraga ja too soovitas juua kuumaks aetud tumedat õlut. Jõin õhtul ära, ei saanud midagi aru, et oleks paremaks läinud. Aga hommikul oli hääl tagasi. Pisut hell oli kõri, aga hääl oli tagasi! Mine võta kinni, kas oli juhus või mõjuski.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on tihti hääle ja kurguga probleeme, hiljuti soovitati mulle Gelorevoice imemistablette. Need on sellised tabletid, et paned suhu ja see muutub suus geeljaks, jääb suulakke kinni ja nii on see suus u.1 tund. Minul isegi veel kauem. Terve selle aja niisutab kurku ja mõjub häälele hästi. Kasutan ka siis, kui kurk kuiv ja tekib ärritusköha. Mõnikord panen suhu siis, kui lähen kuskile üritusele, kus tean, et ei tohi-ei saa köhida. Kui see rohi suus, hoiab köhimise tagasi. https://apteek.apotheka.ee/product/3694/gelorevoice-tbl-n20
Soovitan proovida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud, proovin seda kindlasti, selliseid tablette polegi proovinud. Mõned imemistabletid on olnud igasuguse mõjuta või teinud isegi hullemaks, aga niisutamine tundub hea mõte. Kui viibin kuiva õhuga kohas, kaob hääl täiesti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.12 19:48; 14.12 21:25; 15.12 19:26; 19.12 18:09; 28.03 22:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on sulle link, kui inglise keelest aru saad:

http://www.wikihow.com/Get-Your-Voice-Back

Wikihow´s võid veel otsida soovitusi märksõnadega: how to get your voice back. Väga asjalikud soovitused on. Ükski Eesti perearst ei küündi nende soovituste tasemeni.

Ise olin aasta tagasi pm surmasuus: 2 nädalat olin täiesti hääletu. Sellesama Wikihow lingi siit PK-st ülisuurte mõnituste saatel lõpuks ka sain. Ja see päästiski minu. Mis mind aitas?

1. H2O is your best friend! Niisuta oma häälepaelu pidevalt: joo leiget vett pidevalt väikeste lonksude kaupa, tee endale veeauru iga poole või iga tunni tagant.
2. Rääkida ei tohi, sosistada ei tohi, helifaile (TV, raadio, internet) kuulata ei tohi.
3. Ära stressa, lõdvestu. Stress ajab ka häälepaelad pingesse.
4. Imemistabletid jm apteegikräpp ei aita. Raiskad ainult oma raha.
4. Tsitruselisi süüa/juua ei tohi, alkoholi juua ei tohi, kohvi juua ei tohi, shokolaadi süüa ei tohi, gaseeritud jooke juua ei tohi, vürtsikaid toite süüa ei tohi, kurku kriipivaid asju süüa ei tohi.
5. Kui kurk on ka paistes (hingata on raske),osta poest allergiarohtu – see võtab paistetuse maha.

Head paranemist!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.12 15:28; 13.06 20:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Annan huvi pärast teada, et põhjus, miks ükski nipp mitu nädalat ei aidanud, oli see, et leiti kopsuklamüüdia. Alustasin antibiootikumikuuriga ja paari päevaga on kurk ja hääl paremaks läinud. Proovisin ära kõik käsimüügiravimid ja rahvapärased nipid, allergiarohtu võtsin, ei midagi, põhjus siis teada. Teistele soovituseks, et minge ikka siis varem arsti juurde. Kui juba hääl nädalaid ära, võib olla mingi bakter seal kurgus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.12 19:48; 14.12 21:25; 15.12 19:26; 19.12 18:09; 28.03 22:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Annan huvi pärast teada, et põhjus, miks ükski nipp mitu nädalat ei aidanud, oli see, et leiti kopsuklamüüdia. Alustasin antibiootikumikuuriga ja paari päevaga on kurk ja hääl paremaks läinud. Proovisin ära kõik käsimüügiravimid ja rahvapärased nipid, allergiarohtu võtsin, ei midagi, põhjus siis teada. Teistele soovituseks, et minge ikka siis varem arsti juurde. Kui juba hääl nädalaid ära, võib olla mingi bakter seal kurgus.

Kas Gelorevoice ka ei aidanud ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema algatajana vastan, et ei aidanud jah kohe üldsegi mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.12 19:48; 14.12 21:25; 15.12 19:26; 19.12 18:09; 28.03 22:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on sulle link, kui inglise keelest aru saad:

http://www.wikihow.com/Get-Your-Voice-Back

Wikihow´s võid veel otsida soovitusi märksõnadega: how to get your voice back. Väga asjalikud soovitused on. Ükski Eesti perearst ei küündi nende soovituste tasemeni.

Ise olin aasta tagasi pm surmasuus: 2 nädalat olin täiesti hääletu. Sellesama Wikihow lingi siit PK-st ülisuurte mõnituste saatel lõpuks ka sain. Ja see päästiski minu. Mis mind aitas?

1. H2O is your best friend! Niisuta oma häälepaelu pidevalt: joo leiget vett pidevalt väikeste lonksude kaupa, tee endale veeauru iga poole või iga tunni tagant.

2. Rääkida ei tohi, sosistada ei tohi, helifaile (TV, raadio, internet) kuulata ei tohi.

3. Ära stressa, lõdvestu. Stress ajab ka häälepaelad pingesse.

4. Imemistabletid jm apteegikräpp ei aita. Raiskad ainult oma raha.

4. Tsitruselisi süüa/juua ei tohi, alkoholi juua ei tohi, kohvi juua ei tohi, shokolaadi süüa ei tohi, gaseeritud jooke juua ei tohi, vürtsikaid toite süüa ei tohi, kurku kriipivaid asju süüa ei tohi.

5. Kui kurk on ka paistes (hingata on raske),osta poest allergiarohtu – see võtab paistetuse maha.

Head paranemist!

Täna olen ma ise hääleta (üsna tõsiselt jälle, kuigi mitte nii hullusti kui 3 aastat tagasi) ja leidsin nüüd siin üles selle teema ja lingi, mille teise inimese abistamiseks siia panin.
Nii et aita teist inimest ja aitad sellega ringiga iseennastki.
Ei tea, millal seekord hääle tagasi saan…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.12 15:28; 13.06 20:23;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Ilu ja tervis Kuidas häält tagai saada?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.