Esileht Pereelu ja suhted Kuidas hakkama saada rõõmutus abielus?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 64 )

Teema: Kuidas hakkama saada rõõmutus abielus?

Postitas:
Kägu

Olen jõudnud arusaamiseni, et ega vist midagi enam paremaks ei lähe. 15 a abielus olnud, lapsed. 4 aastat tagasi oli kriis, mehel oli armuke. Siiski otsustasime koos edasi minna, käisime teraapias, saime suhte kuidagi toimima. Nüüd on paar aastat olnud olukord, kus mees on ennast peaaegu juba invaliidiks töötanud. Mässab eraettevõtlusega, millest väga tulu ei ole, aga kõvasti probleeme. Kodus on väga väsinud. Natuke midagi teeb, niidab muru, vahest koristab. Muul ajal kas teeb tööd või passib youtubes. Vaimselt täiesti läbi. Kui pakun välja, et lähme kinno v sööma, siis tuleb kaasa, aga ise mitte kunagi ei paku ideesid välja. Seksi enam eriti pole. Lihtsalt ongi mul selline väsinud diivanikaunistus. Midagi hullu ju pole – ei peksa, ei joo, ei käi naistes. Aga rõõmu ja särtsu enam pole. Laste pärast ei soovi lahku ka minna. Mul on oma elu ja hobid ja sõbrannad, aga tahaks ka ju head suhet ja seksi ja muud sellist. Olen mõelnud, et kui lapsed suured, siis lähen eraldi elama. Aga kuidas nii kaua hakkama saada? Armukest ei taha pidada, ei oska ega taha nii.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Olen mõelnud, et kui lapsed suured, siis lähen eraldi elama. Aga kuidas nii kaua hakkama saada? Armukest ei taha pidada, ei oska ega taha nii.

Niikaua peavad lapsed seda nõmetsemist siis pealt vaatama?
Huvitavad “kasvatusvõtted” on sul.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aga mis nõmetsemist? Lapsed näevad, et isa on väsinud, aga mingit nõmetsemist ju pole. Lastel on kõik hästi, neil on omad sõbrad, oma toad, aed kus mängida. Nad on koguaeg rõõmsad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kas sa teda selles ettevõtluses aidata ei saa? Raamatupidamisega, kodulehega, millega iganes. Siis on teil mingi ühishuvi ka (peale laste), mehel vähem pinget ja kellegagi jagada seda teemat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga mis nõmetsemist? Lapsed näevad, et isa on väsinud, aga mingit nõmetsemist ju pole. Lastel on kõik hästi, neil on omad sõbrad, oma toad, aed kus mängida. Nad on koguaeg rõõmsad.

Lapsed on rõõmsad, et näevad pealt, kuidas ema ei ole rahul ja isa ennast surnuks töötab? Nunuh.
Ja mida mees ise asjast arvab?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lapsed näevad, et isa on väsinud,

Lapsed näevad lisaks isa “väsimusele” ka seda, et ema saab rõõmutust kooselust vähi ja vaevleb lisaks viletsale kooselule ka oma haigusega.

Aga kas seda pole proovinud, et see rõõmutu vanamees kuhugi tavalisele palgatööle saata? Kui juba ammu on näha, et temast eraettevõtjat ei ole. Midagi ta ju ikka teha oskab?
Käib oma 8h päevas ära, pead vaevama ei pea, muresid pole ja ehk muutub inimeseks tagasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen korduvalt rääkinud, et ta võiks palgatööle minna. Aga tal on oma eesmärk, ettevõtlus on tema elu unistus ja ta siiralt loodab, et tal hakkab ühel päeval paremini minema. Mina teda ümber ei suuda veenda. Ma ei ole olnud ka nii õnnetu, oskan väikestest asjadest rõõmu tunda. Lastega koos tegutsemisest, aia eest hoolitsemisest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Räägi kindlasti mehega oma plaanid läbi – et kui lapsed suured, siis kolite lahku. Ehk annab see talle ka energiat need mõned aastad rõõmsamalt vastu pidada.
Kui sa oled teie suhte osas täitsa alla andnud ja teda enam ei armasta, siis pole ju tõesti enam midagi muud teha kui vastu pidada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina teda ettevõtluses aidata ei saa. Koduleht, raamatupidamine, kõik toimib. Tegemist ei ole mingi väga väikese äriga, probleemid on hoopis keerulisemad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegemist ei ole mingi väga väikese äriga, probleemid on hoopis keerulisemad.

Ära sa jumala eest sellest lähemalt räägi.
Aga kuidas asja parandada, seda küsi ikka. Kõik vaatavad oma kristallpalle ja annavad asjakohast nõu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei küsinud ju nõu, kuidas mees oma äriga peaks toimetama, vaid kuidas ise vastu pidada sellises kooselus, kus mees on täiesti ületöötanud ja stressis. Aga tundub, et siinse arvamuse kohaselt tuleks kohe lahutada, lapsed oma kodust välja kolida, isata jätta ja siis kuskil korteris üksikemana rõõmsalt edasi elada, jättes mehe maha oma probleemidega jagelema. Väga tänapäevane egoistlik lahendus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Iseenesest tasub mehega maha istuda ja rääkida.
Teha nt omavaheline kokkulepe, et kord kuus (nt iga kuu teisel reedel) käite mehega kohtingul.
Proovige enda suhtesse särts tagasi tuua ja vaadake, kas midagi läheb paremaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

OK, alustan siis teistpidi otsast. Sinu kriis ei alanud mitte mehe eraettevõtlusega, vaid sellega, et mehel oli 4 aastat tagasi armuke ja te saite suhte “kuidagi toimima”.
Küsimus on ju tegelikult selles, et sa pole rahul selle “kuidagi toimimise” ja 4-aasta taguse otsusega ikkagi kokku jääda. Kuna mees ennast täie rauaga sinna ettevõttesse uputab, siis minule näib, et ka mees pole rahul ja maandab ennast oma ettevõttes.

Vaata asja veidi kõrvalpilguga ja sa näed ise ka, et mees tegelikult elabki ennast ettevõttes ja youtube-i videotes välja, sina oled aga jätkuvalt selles “õnne” mullis, et mees ikkagi sinuga jäi. Sealjuures ei ole ka selge, kas sa mehele oled rääkinud oma murest ja sellest, et kui lapsed suured, siis plaanid mehest lahku kolida. Mida mees sellest arvaks?

Leia omale muu tegevus, mis sind paelub ja õnnelikuks teeb. Ei pea olema armuke, otsi omale hobi, mis sulle endale huvitav on ja sind tegevuses hoiab. Laste kasvatamine sealjuures ei ole hobi. Hakka kasvõi jooksmas või rattaga sõitmas käima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teha nt omavaheline kokkulepe, et kord kuus (nt iga kuu teisel reedel) käite mehega kohtingul.

Arvata, et mees pole oma armukesest üle saanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei saagi hakkama. Kui keegi teaks, poleks ju lahutusi ega antideprrssante.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelikult on raske midagi särtsutada kui võlgades firma koormana turjal on. Kes ise pole sellise hirmu- ja vastutusekoorma all äganud, ei kujuta muidugi ette
kuivõrd see libiido nulli keerab ning romantikamõtted on viimane asi, mis pähe mahub. Ongi ainult üks suur mure ja vahel tahaks lihtsalt unustada, milleks sobibki lollakate videoklippide vaatamine. Minna oma naisega kohtingule ja teha mõni tund nägu, et kõik on korras, oleks nii feik. Või mitte teha nägu, vaid arutada naisega oma ärimuresid on ka mõttetu, sest naine ei saa siin ju midagi muuta ega aidata. Hea kaaslane siin muud ei saagi teha kui mõistev olla. Ja võibolla kasvategi lahku kuna mees üritab oma unistust täita, sina leiad ehk ka omale unistuse, mida täita ja varsti polegi teil enam midagi ühist. Mis teil OLI ühist kui leivad ühte kappi panite?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on ka mulje, et mees küll valis neli aastat tagasi sinu ja lapsed, aga sisimas on ta õnnetu selle otsuse pärast ja matab ennast töösse…sina plaanid laste suureks saades temast lahku kolida, eks tema loodab et paari aasta jooksul suudab ennast surnuks töötada ja sellest jamast üldse pääseda. Eks nüüd oleneb sinust, et kas istute maha ja räägite asjad selgeks ja sirgeks ja otsustate, kuidas edasi. Ma ei saa aru sellest, et miks lapsed peaksid praegu lahku minemisel isata jääma, aga et kui hiljem lahku lähete, siis ei jää või siis pole enam oluline?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on ainult üks küsimus teemaalgatajale: kas te naerate koos mehega, siiralt ja südamest? Kui jah, siis on selline elu igati elatav, naer päästab kõik ning on tunnuseks, et inimesed on hinges ühel lainel. Kui naeru majas ei ole, siis tasub tõesti mõelda, kas pole tegu enesepiinamisega.
Need, kes arvavad, et mees pole armukesest üle saanud – ma ei usu. Kui ta poleks üle saanud, oleks ta nüüdseks juba kas uuesti armukest pidama hakanud või pere juurest lahkunud. Ju on tegu mehega, kes peab kohustusi lõbust palju olulisemaks ning on tegelikult oma valikuga rahul, aga küllap on tal rõõmu leida raske. On selliseid inimtüüpe, kes ise ei suuda õnne genereerida, mina olen ka sarnane, mõistan su meest hästi. Küllap seepärast ka see armuke tal varem tekkis, et armuke tõi korraks rõõmu, aga siis sai mõistus jagu ning ta ei taha enam samamoodi vääratada. Kas ta seksi kohe ei taha või lihtsalt ei ole seda inimest, kes algataks? Tihti ju suhetes on hoopis nii, et mõlemad ootavad, et teine algataks, kannatavad, isegi vihastavad, aga ise ei algata.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nalja teete käod. 4aastaga pole mees üle saanud oma lühiajalisest seksuaalsest kireobjektist? Ega mehed pole nagu mingid siniverelised mõisapreilid raamatust, kes “õnnetu armastuse” pärast jõkke viskuvad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nalja teete käod. 4aastaga pole mees üle saanud oma lühiajalisest seksuaalsest kireobjektist? Ega mehed pole nagu mingid siniverelised mõisapreilid raamatust, kes “õnnetu armastuse” pärast jõkke viskuvad.

Mis see soovitus sulle siis oleks, mis sobiks?
Kui ükski soovitus ei sobi, siis ela edasi oma rõõmutus abielus sama joruga edasi, sama rõõmutut elu ja oota laste täiskasvanuks saamist. Nad kidlasti hindavad seda kõrgelt, et ema pidi elama rõõmutus abielus nende pärast 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis see soovitus sulle siis oleks, mis sobiks?

Kui ükski soovitus ei sobi, siis ela edasi oma rõõmutus abielus sama joruga edasi, sama rõõmutut elu ja oota laste täiskasvanuks saamist. Nad kidlasti hindavad seda kõrgelt, et ema pidi elama rõõmutus abielus nende pärast 😀

See ju polnud mingi soovitus, et mees pole armukesest üle saanud. Seda ma lihtsalt ei usu, mehed pole sellised. Olen küll juba saanud siit mõtteid ka, mõned vastused on ikka asjakohased. Plaaningi mehega konkreetselt rääkida. Siiani olen püüdnud olla mõistev kaaslane ja tegeleda oma asjadega, aga niimoodi käitudes ma tunnen, et triivime üksteisest aina kaugemale. See kägu, kes kirjutas, et mees ongi kohusetundlik tüüp ega oska ise rõõmu genereerida – tundub, et nii vist ongi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, tõepoolest me naerame ikka koos aeg-ajalt, südamest. Sellised hetked hoiavadki pinnal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen jõudnud arusaamiseni, et ega vist midagi enam paremaks ei lähe. 15 a abielus olnud, lapsed. 4 aastat tagasi oli kriis, mehel oli armuke. Siiski otsustasime koos edasi minna, käisime teraapias, saime suhte kuidagi toimima. Nüüd on paar aastat olnud olukord, kus mees on ennast peaaegu juba invaliidiks töötanud. Mässab eraettevõtlusega, millest väga tulu ei ole, aga kõvasti probleeme. Kodus on väga väsinud. Natuke midagi teeb, niidab muru, vahest koristab. Muul ajal kas teeb tööd või passib youtubes. Vaimselt täiesti läbi. Kui pakun välja, et lähme kinno v sööma, siis tuleb kaasa, aga ise mitte kunagi ei paku ideesid välja. Seksi enam eriti pole. Lihtsalt ongi mul selline väsinud diivanikaunistus. Midagi hullu ju pole – ei peksa, ei joo, ei käi naistes. Aga rõõmu ja särtsu enam pole. Laste pärast ei soovi lahku ka minna. Mul on oma elu ja hobid ja sõbrannad, aga tahaks ka ju head suhet ja seksi ja muud sellist. Olen mõelnud, et kui lapsed suured, siis lähen eraldi elama. Aga kuidas nii kaua hakkama saada? Armukest ei taha pidada, ei oska ega taha nii.

Eks igaüks on oma õnne sepp. Kindlasti saad sa oma kannatuste eest tulevikus kiita ja hunniku autasusid. Sind kuulutatakse pärast surma pühakuks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei küsinud ju nõu, kuidas mees oma äriga peaks toimetama, vaid kuidas ise vastu pidada sellises kooselus, kus mees on täiesti ületöötanud ja stressis. Aga tundub, et siinse arvamuse kohaselt tuleks kohe lahutada, lapsed oma kodust välja kolida, isata jätta ja siis kuskil korteris üksikemana rõõmsalt edasi elada, jättes mehe maha oma probleemidega jagelema. Väga tänapäevane egoistlik lahendus.

Sa vastasid tegelikult juba ise oma küsimusele, kuidas vastu pidada: ära lahuta, elage perekonnana oma kodus edasi, aita meest, kui saad kuidagi aidata.

Võib-olla oleks abi perekoosolekust. Kui on kindel plaan laste pärast kooselu jätkata, siis rääkige mehega need asjad selgeks. Et mida sina saaksid teha, et mehe koormust natuke vähendada, mida mees selleks ise saaks teha, pange kindlad eesmärgid paika.

Hambad ristis iga asjaga virelemine võib mingil hetkel lihtsalt läbipõlemise või tõsise haigestumiseni viia. Kui kõigile on teada, mida peab tegema ja seda ka tehakse, siis võib see pingeid maha võtta. Ka puhkused plaanige ära, sest need on väga vajalikud.

Edasi saate individuaalseid asju planeerida. Ehk tahad sina näiteks mingi spordialaga tegelema hakata, või mingi kindla hobiga, käia üksinda kuskil kontserdil või teatrietendusel jne. Mehel on ehk samuti mingid asjad, millega ta tahaks ja saaks ettevõtteväliselt tegeleda. See maandab stressi, keskenduge pere asemel ikka ka endale, see ei tee teist halba ema ja isa. Niimoodi kindla plaaniga toimetades võite ühel hetkel avastada, et tegelikult ei tahagi ainult laste pärast koos olla. Või siis aitavad need plaanid teid praegusest olukorrast välja õnnelikuma eluni.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sa tegid teema, et elad rõõmutus abielus, aga viimase vastusega ütled, et naerate koos südamest? Polegi siis rõõmutu ju, sa soovid lihtsalt, et iga päev oleks üks lust ja lillepidu.

Ja mis puutub armukesest mitte ülesaamisesse, siis on väga palju mehi, kes kahetsevad, et perega jäid, sest tegelikult ei ole suhtes midagi mutuunud. Jah, käidi teraapias, räägiti enda arvates kõik selgeks, aga suhet enam toimima ei saagi. Kohusetunne laste ees, ühised laenud ja kinnisvara (tihti maja) hoiavad koos, sest kolme lapsega isal, kes lastele elatist maksab, ta ei saa enam laenu, et omale uus kinnisvara soetada ja normaalne mees ei viska oma lapsi kodust välja ja mis naine jätab lapsed mehele ja lahkub ise? Miks peakski, kui mees on see, kes teise naise juurde tahab… Ja nii see eluke möödub püüdes end tööga hõivata, et poleks aega päris probleemidega tegeleda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu väike kogemus ütleb, et mehed kalduvad keskenduma korraga ühele asjale ning neil ei jätku võhma muuks. Nii nagu sa ka kirjeldad. Lahendus? Kui mehega saab kokku leppida, siis mingi aeg nädalas, mil ta kasvõi kapsana lööb kaasa Sinu tegemistes. Planeerida sensuaalsed tegevused (no ei pea tingimata seks olema, teinekord on lihtsalt vastastikune hellitamine toredam, puudub soorituspinge, mis eelkõige mehi vaevab), romantikat (kui tunned sellest puudust) teed endale ise. Meest toetad – mehed oskavad seda hinnata! – lased tal rääkida oma probleemidest, oled kannatlik ja sõbralik, pingeid maandad sõbrannade abil (eeldusel, et need olemas on). Minu puhul toimis hästi ja mees hakkas ka suhte nimel rohkem pingutama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Natuke midagi teeb, niidab muru, vahest koristab. Muul ajal kas teeb tööd või passib youtubes. Vaimselt täiesti läbi. Kui pakun välja, et lähme kinno v sööma, siis tuleb kaasa, aga ise mitte kunagi ei paku ideesid välja. Seksi enam eriti pole. Lihtsalt ongi mul selline väsinud diivanikaunistus.

Ma usun, et sarnane seis on päris paljudel 15 aastat koos elanud peredel, kus mees veedab põhiliselt aega tööl ja diivanil ja lapsed ning pere ühistegevused jäävad naise kanda.

Kui aga mees tõesti üle on töötanud ja tema äri kehvalt läheb, siis ehk peaksid ta tervisekontrolli, ärinõustamisele või psühholoogi poole suunama? Kui tegemist vähegi mõistliku mehega, siis peaks ta ju ise ka aru saama, et mingil hetkel tuleb kuskil muudatus teha.

Ja igaks juhuks ka see variant, et … kas sa ise oled mehe 4 aasta tagusest petmisest üle saanud? Võib-olla näed asju tegelikust tumedamates värvides, kuna sügaval sisimuses pole sa mehele siiani andestada suutnud ja eeldad, et mees peaks olema see, kes petmise “lunastamiseks” väljaskäimisi jms korraldama peaks. Ja kui mehel seksimiseks tuju pole, siis tuleb pähe mõte, et teisega ta seda ju tahtis ja suutis…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mehe kirjeldus kõlab nagu keskmine depressioon, miski rõõmu ei paku, suudab kuidagi tööasjad ära teha, aga otsib äraolemist juutuubist, libiido langus, väsimus jne. Kui majanduslik seis lubab, siis tasuks hea kliinilise psühholoogiga rääkida, kes kohe ADisd ei hakka suruma, vaid kaardistab ära ja aitab aru saada, kust seda pusa lahti harutama hakata. Võib täitsa toimiva pere saada lõpuks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelikult võib siin ilkuda igatpidi. Küsi endalt veelkord, kas kui lapsed suured, näed selles mehes kaaslast. Kui ja, siis pinguta. Kui ei, küsi, kas sa tahaksid, et sinu lapsed suurena elaks sellist elu nagu sina. Kas sa annad neile õiget eeskuju? Kas sa praegu tunned, et sa elad või vindud. Kas sa tahad, et su lapsed elaksid täiel rinnal või vinduks. Kui sa homme oleksid surnud, mida sa täna teha tahaksid? Mõtle kõigepealt endale asjad selgeks. Ja tõsi see on, et enda allasurumine tekitab sulle haigusi, kas sa tahad, et lapsed sind peaks kannatamas nägema.Lihtsalt tee endale selgeks mida sina tahad. Mine peegli ette ja küsi kes ma olen ja mida ma tahan.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks MAHA peab istuma alati? Püstis seistes ei või rääkida? Kui küsida mis on minu vihatuim väljend nr, siis see on täpselt see. Esiteks sellepärast, et inimene, kes seda soovitab, eeldab, et see lahendab kõik probleemid kui MAHA istud ja kõik mehed tahavad maha istuda ja rääkida. Ma pakun, et 90 % meestest saab sekundiga vihaseks, kui naine tuleb tõsise näoga ja ütleb: istume MAHA ja räägime. Teiseks, ma võin pea anda, et kõik naised, kellele seda soovitust jagatakse on sadu kordi üritanud mehega rääkida. Nii istudes, seistes, peapeal, järgi joostes ja mida iganes veel. Kõik naised üritavad algul rääkida. Kui foorumisse tullakse teema tegema siis järelikult pole see vaatamata püüdlustele õnnestunud. Minu mehega näiteks pole võimalik rääkida probleemidest. Ja oi kuidas ma olen püüdnud. Ta lihtsalt lahkub. Isegi autost on välja läinud ja viis km jala koju kõndinud kui ma üritasin rääkida. Vihkan seda lolli lauset!!!!

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 64 )

Esileht Pereelu ja suhted Kuidas hakkama saada rõõmutus abielus?