Esileht Pereelu ja suhted Kuidas halbu mõtteid eemale hoida?

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Kuidas halbu mõtteid eemale hoida?

Postitas:

Tere. Ma küll ei tea kui vana peab olema, et siin foorumis võiks nõu küsida aga kuna olen meeleheitel ja mõne oma lähedase inimese käest ei julge sellist küsimust küsida siis üritan vähemalt siin anonüümselt. Minu mure on selline, et olen 19-aastane kristlikust perest pärit tüdruk ja ma olen alati soovinud hoida oma süütust kuni ma oma poiss-sõbraga abiellun aga viimasel ajal on see muutunud nagu järjest raskemaks kuna vägisi tikuvad pähe igasugused halvad ja ebapuhtad mõtted ja fantaasiad ning need tekitavad minus palju kurbust ja süümepiinu. Ja mida rohkem ma püüan selliseid mõtteid mitte mõelda seda rohkem neid tuleb. Kas keegi palun oskaks mingit head nõu anda kuidas selliseid halbu mõtteid eemale hoida ilma, et ma oma süütust kaotaks enne abiellumist? Jah, ma tean, et see on ebasobiv ja rumal küsimus mingis foorumis küsimiseks ja mul on ausalt piinlik seda isegi kirjutada aga ma tõesti ei tea kust mujalt ma siis seda küsima peaksin? Oma sõbrannade käest ei julge ju küsida ja oma vanemate käest ammugi mitte. Nii, et kuna see mure mind tõesti väga piinab siis olen sunnitud siit abi otsima.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.10 19:05; 03.10 23:01; 04.10 19:23; 07.10 18:54; 07.10 19:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oled 19 aastane kristlik tüdruk, siis tuleta nüüd kiiresti meelde, mida sulle õpetatud on. Muidu jääb kahtlus, et kas ikka oled 19 aastane ja kristlane. Ja sedamida õpetatud on seda teegi. Hoia oma tähelepanu ja meel seal kus õpetatud on. Ja sa ju tead vahendeid ka. Kui sa aga ei ole 19 ja kristlane, siis hari ennast enne kui siia kirjutama hakkad.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pane siia need mõtted ja fantaasiad kirja ja oledki neist lahti

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära pane siia midagi kirja! Saad ainult õiendamist ja ilkumist siit vastu.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal on nunnadel jõulud?
Küünlapäeval.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oled 19 aastane kristlik tüdruk, siis tuleta nüüd kiiresti meelde, mida sulle õpetatud on. Muidu jääb kahtlus, et kas ikka oled 19 aastane ja kristlane. Ja sedamida õpetatud on seda teegi. Hoia oma tähelepanu ja meel seal kus õpetatud on. Ja sa ju tead vahendeid ka. Kui sa aga ei ole 19 ja kristlane, siis hari ennast enne kui siia kirjutama hakkad.

Jah ma tean väga hästi mida mulle õpetatud on ja ma püüangi täpselt seda teha aga oma mõtteid on ju vahest raske kontrollida. Aga aitäh nende toredate soovituste eest, sellest oli küll väga palju abi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.10 19:05; 03.10 23:01; 04.10 19:23; 07.10 18:54; 07.10 19:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtete “kontrollimine” ja õigel joonel hoidmine on üks raskemaid asju elus.

Mõtteis “5, 4, 3, 2, 1…” lugemine (nagu raketi startimisel loetakse) aitab ideeliselt mõtete “reseti” teha ning praegusesse hetke tagasi tulla. Sh ühelt tegemiselt teisele üle minna, ärgata õigel ajal esimese äratusega jne.
Teiseks, hoia fookuses vaid seda, mis soovid, ning varem või hiljem nii ka läheb. Seesama idee läbib väga paljusid erinevaid eri religioonide pühasid tekste. Samas on see ka teaduslikult tõestatud, miks need asjad nii käivad.
Ja nagu eelnevalt teiste poolt mainitud, mõtete kirja panemine aitab teatud mõttes neist hästi lahti saada. Räägin väga üldistavalt, need ideed toimivad paljude asjade puhul.
Lõpp-kokkuvõtteks – õige inimene austab kaaslase soove, väärtushinnanguid ja eesmärke.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

viimasel ajal on see muutunud nagu järjest raskemaks kuna vägisi tikuvad pähe igasugused halvad ja ebapuhtad mõtted ja fantaasiad ning need tekitavad minus palju kurbust ja süümepiinu.

Millised need ebapuhtad mõtted on?
Soovid, et kellegagi oleks vastastikune armastus ning ka sinna juurde kuuluv seks?
See küll ebapuhas ei ole, pigem täiesti normaalne.
Või näed tänaval atraktiivset meest ja mõtled, et kuidas temaga oleks? Ilma et isegi suhet oleks – samuti normaalne, pooltel naistel on nii.
Aga tihti see vaid mõteteks jääbki, ega muuda kuidagi su elu.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lemmikseriaalis, “Grey anatoomias”, ükskord käsitleti teemat, kuidas kristlasele üritati selgitada, et eneserahuldamine on füsioloogiliselt täiesti normaalne, isegi tervislik, ja sellisena ei tohiks kuidagi olla ka Jumalale mitte meelepärane. Ma täpselt ei mäleta, kuidas seal see lahendati, aga igal juhul ei olnud hingepiinades vaevleval kristlasel abi psühholoogiga vestlemisest, vaid pigem teise, meditsiiniharidusega kristlase sõnadest.
Aga kui soovid muidu enesekontrolli ja endas toimuvate psüühiliste protsesside tundmist arendada, siis loe raamatut “Emotsioonid: inimkonna suurim sõltuvus”.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere. Ma küll ei tea kui vana peab olema, et siin foorumis võiks nõu küsida aga kuna olen meeleheitel ja mõne oma lähedase inimese käest ei julge sellist küsimust küsida siis üritan vähemalt siin anonüümselt. Minu mure on selline, et olen 19-aastane kristlikust perest pärit tüdruk ja ma olen alati soovinud hoida oma süütust kuni ma oma poiss-sõbraga abiellun aga viimasel ajal on see muutunud nagu järjest raskemaks kuna vägisi tikuvad pähe igasugused halvad ja ebapuhtad mõtted ja fantaasiad ning need tekitavad minus palju kurbust ja süümepiinu. Ja mida rohkem ma püüan selliseid mõtteid mitte mõelda seda rohkem neid tuleb. Kas keegi palun oskaks mingit head nõu anda kuidas selliseid halbu mõtteid eemale hoida ilma, et ma oma süütust kaotaks enne abiellumist? Jah, ma tean, et see on ebasobiv ja rumal küsimus mingis foorumis küsimiseks ja mul on ausalt piinlik seda isegi kirjutada aga ma tõesti ei tea kust mujalt ma siis seda küsima peaksin? Oma sõbrannade käest ei julge ju küsida ja oma vanemate käest ammugi mitte. Nii, et kuna see mure mind tõesti väga piinab siis olen sunnitud siit abi otsima.

kas patused mõtted kipuvad pähe? enamasti on kristlike asutuste juures ikka mõni hingekarjane kes eksinud lambukesed õigele teele juhatab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Eeldan, et käid ka kuskil koguduses? Teil on seal kindlasti ka noortejuht, kas sa temaga ei julge seda olukorda arutada? Tavaliselt on kristlastest noored omavahel ka sõpruskond ja tänapäeva noorte kristlaste seas pole seksiteemade üle arutlemine mingi tabu. Arvan küll, et sa ei peaks kartma selles osas nõu küsida.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui see teema nüüd liba ei ole, siis ma soovitaksin ka teiste kirstlastega oma kogudusest sellest rääkida. Ma arvan, et igal kirstlasel, kes on soovinud abieluni süütuks jääda, on millalgi siiski mingid seksuaalsed mõtted peast läbi käinud. See on juba inimese loomuses. Küsimus on selles, mida nende mõtetega peale hakata. Oleneb ka muidugi, mis mõtted sul konkreetselt on. Äkki ei ole neis tegelikult midagi halba. Abi võib olla ka palvetamisest. Küsi Jumalalt abi.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eeldan, et käid ka kuskil koguduses? Teil on seal kindlasti ka noortejuht, kas sa temaga ei julge seda olukorda arutada? Tavaliselt on kristlastest noored omavahel ka sõpruskond ja tänapäeva noorte kristlaste seas pole seksiteemade üle arutlemine mingi tabu. Arvan küll, et sa ei peaks kartma selles osas nõu küsida.

Jah olen koguduse liige ja ka väga tore noortejuht on ja toredaid kristlastest sõpru on ka aga asi on lihtsalt selles, et Augusti lõpus ma kolisin ühest linnast kus ma elasin teise linna ülikooli pärast ja siin uues linnas on mul hetkel ainult üks sõbranna kellega ma alles nagu sain tuttavaks ja temaga ma küll sellisel teemal rääkida ei saa ja ka kohalikus kirikus on kõik võõrad inimesed. Kui ma siin kohalikus kirikus inimestega rohkem tuttavaks saan siis võib-olla julgen nõu küsida aga siiski sellisel teemal ei ole minu arvates kunagi lihtne oma tunnetest ja mõtetest rääkida, kui siis ainult täiesti anonüümselt nagu siin näiteks.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.10 19:05; 03.10 23:01; 04.10 19:23; 07.10 18:54; 07.10 19:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teiseks, hoia fookuses vaid seda, mis soovid, ning varem või hiljem nii ka läheb. Seesama idee läbib väga paljusid erinevaid eri religioonide pühasid tekste. Samas on see ka teaduslikult tõestatud, miks need asjad nii käivad.

Ohoh, ma paluks viiteid nendele teadusartiklitele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sul on kindel poiss? Ehk ei ole kõige õigem püüda sind ümber veenda, aga kiriku seisukohad abielueelse seksi osas ei ole ehk ilmtingimata ainuõiged? Sajandite jooksul on kiriku nõudmised ka abielunaiste seksi üle muutunud ja ehk muutuvad millalgi ka abielueelse osas. Mina ei kujutaks ette abielu inimesega, kelle kohta ma ei tea, kas ühes kõige olulisemas asjas me üldse sobimegi. Nagu põrsas kotis, pulmaööl siis selgub, kas elu lõpuni õnnetu või õnnelik.
Minu meelest võiks inimene olla isegi kiriku mõistes puhas siis, kui ta armastab ühte ja isegi teeb pattu enne pulmaööd (sedagi on sajandeid tehtud ja sellest hoolimata õnnelik oldud ja jumalaga rahus elatud).

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on väga armas ja üllas eesmärk, aga minu mõtted antud küsimuses on järgmised. Nimelt on selline enesepiiramine eelkõige tulnud ajaloolistest nõudmistest naise süütusele ja siis oli olukord natuke teine. Nimelt abielluti üldjuhul pärast suhte algust üsna kiiresti, mistõttu süütuks jäämine ei olnudki väga suurt pingutust nõudev asi. Tänapäeval “käivad” inimesed aastaid enne abiellumist, keegi ei abiellu paarikuulise kurameerimise järel. Vanasti aga täpselt nii tehti. Samuti olid vanasti seksist hoidumiseks ikkagi ratsionaalsed põhjused. Soovimatu rasedus eelkõige. Tänapäeval üldjuhul seda probleemi ei ole.
Kui sul on kindel poiss-sõber olemas, siis tasubki läbi mõelda, mis on järgmine samm – äkki siis peaksitegi abielluma. Kui poiss-sõber on ka kristlane, siis ta kindlasti ei survesta sind enne abiellumist seksima. Kui aga pole, siis vabandan otsekohesuse eest, aga ma päriselt ei kujuta ette, et üks keskmine tavaline meessoost isend suudaks aastaid naisega suhtes olla, aga mitte seksida. Ehk siis paraku nad tahavad süütut abikaasat küll, aga nii, et nad ise eriti sellesse süütusesse ei peaks panustama.
Siinkohal tasub omaenda väärtushinnagutes kokkuleppele jõuda, kas aastatepikkune seksiga ootamine või abiellu kiirustamine seksimisloa saamiseks oleks üldse mõistlik. Võimalik, et Juamalale saab ka muud moodi meelepärane olla (teha heategevust, olla väärikas ja truu, täita kümmet käsku vms). Nii nagu me 21. sajandil ei kannata hambavalu, ei peaks keegi ka seksimisega aastaid ootama, kui ta seda just väga ei taha.
Kui aga ei olegi poiss-sõpra, siis saad ju endaga ise tegelda ja üldse ei peagi seksimise pärast muretsema.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sul on kindel poiss? Ehk ei ole kõige õigem püüda sind ümber veenda, aga kiriku seisukohad abielueelse seksi osas ei ole ehk ilmtingimata ainuõiged? Sajandite jooksul on kiriku nõudmised ka abielunaiste seksi üle muutunud ja ehk muutuvad millalgi ka abielueelse osas. Mina ei kujutaks ette abielu inimesega, kelle kohta ma ei tea, kas ühes kõige olulisemas asjas me üldse sobimegi. Nagu põrsas kotis, pulmaööl siis selgub, kas elu lõpuni õnnetu või õnnelik.

Minu meelest võiks inimene olla isegi kiriku mõistes puhas siis, kui ta armastab ühte ja isegi teeb pattu enne pulmaööd (sedagi on sajandeid tehtud ja sellest hoolimata õnnelik oldud ja jumalaga rahus elatud).

Jah, mul on kindel poiss-sõber kellega ma olen koos olnud juba päris pikka aega. Ja ausalt öeldes on see minu soov oma süütust hoida ka meie suhtele palju pingeid tekitanud, sest mu poiss-sõber ei ole kristlane või õigemini ta ei usu Jumalasse samal viisil kui mina ja seetõttu on see kõik tema jaoks veidikene arusaamatu, aga ta on ikkagi alati minu soovi püüdnud austada kuigi oleme paar korda natuke riidu ka läinud. Ma saan aru, et tänapäeva mõistes võib selline soov nagu võib-olla kummalisena tunduda ja mul on tegelikult endal olnud ka mõnikord nõrkuse hetki kus ma olen mõelnud, et kas ma teen ikka õigesti nii enda suhtes kui ka minu poiss-sõbra suhtes, aga selle otsuse oodata kuni pulmaööni tegin ma juba üpris väiksena kuna minu arvates on see lihtsalt nii ilus ja õige ning sellepärast püüan kuni lõpuni kõikide oma kiusatuste ja kõhklustega võidelda.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.10 19:05; 03.10 23:01; 04.10 19:23; 07.10 18:54; 07.10 19:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on väga armas ja üllas eesmärk, aga minu mõtted antud küsimuses on järgmised. Nimelt on selline enesepiiramine eelkõige tulnud ajaloolistest nõudmistest naise süütusele ja siis oli olukord natuke teine. Nimelt abielluti üldjuhul pärast suhte algust üsna kiiresti, mistõttu süütuks jäämine ei olnudki väga suurt pingutust nõudev asi. Tänapäeval “käivad” inimesed aastaid enne abiellumist, keegi ei abiellu paarikuulise kurameerimise järel. Vanasti aga täpselt nii tehti. Samuti olid vanasti seksist hoidumiseks ikkagi ratsionaalsed põhjused. Soovimatu rasedus eelkõige. Tänapäeval üldjuhul seda probleemi ei ole.
Kui sul on kindel poiss-sõber olemas, siis tasubki läbi mõelda, mis on järgmine samm – äkki siis peaksitegi abielluma. Kui poiss-sõber on ka kristlane, siis ta kindlasti ei survesta sind enne abiellumist seksima. Kui aga pole, siis vabandan otsekohesuse eest, aga ma päriselt ei kujuta ette, et üks keskmine tavaline meessoost isend suudaks aastaid naisega suhtes olla, aga mitte seksida. Ehk siis paraku nad tahavad süütut abikaasat küll, aga nii, et nad ise eriti sellesse süütusesse ei peaks panustama.
Siinkohal tasub omaenda väärtushinnagutes kokkuleppele jõuda, kas aastatepikkune seksiga ootamine või abiellu kiirustamine seksimisloa saamiseks oleks üldse mõistlik. Võimalik, et Juamalale saab ka muud moodi meelepärane olla (teha heategevust, olla väärikas ja truu, täita kümmet käsku vms). Nii nagu me 21. sajandil ei kannata hambavalu, ei peaks keegi ka seksimisega aastaid ootama, kui ta seda just väga ei taha.
Kui aga ei olegi poiss-sõpra, siis saad ju endaga ise tegelda ja üldse ei peagi seksimise pärast muretsema.

Esiteks, aitäh selle eest, et te ütlesite, et see on armas ja üllas eesmärk.
Teiseks, ma saan väga hästi aru, et selline eesmärk on võib-olla veidi vanamoeline ja “ebanormaalne” tänapäevaste tavade järgi, aga just seetõttu pean ma seda õigeks. Ma küll ei taha mitte kedagi halvustada ega omaenda arvamust kellegile peale suruda aga lihtsalt minu arvates need tänapäevased tavad ja asjad mida peetakse normaalseks ei ole päris õiged, aga nagu ma ütlesin, see on minu arvamus. Jah, kindel poiss-sõber on mul olemas ning ma loodan temaga abielluda kohe peale seda kui ta oma kaitseväe ajateenistuse lõpetab järgmisel aastal ja tahan veel lisada, et mina temaga küll abielluda ei soovi ainult sellepärast, et mingit “seksimisluba” saada vaid mina soovin temaga abielluda ikka sellepärast, et ma tõeliselt armastan teda. Minu jaoks ei ole seks kindlasti mitte esmatähtis asi, kuigi jah vahest tulevad igasugused mõtted ja fantaasiad pähe, eriti viimasel ajal, aga see on ilmselt vältimatu. Mis aga sellesse “endaga tegelemisse” puutub siis see on ju samuti patt, Piiblis ei ole selle kohta küll otseselt midagi öeldud aga Jumala silmis see kindlasti õige tegu ei ole. Kuigi pean tunnistama, et sellest patust ma päris puhas siiski ei ole, aga kõik rohkem selle kohta ma ei ütle midagi.

Aitäh, et võtsite vaevaks mulle nii põhjalikult vastata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.10 19:05; 03.10 23:01; 04.10 19:23; 07.10 18:54; 07.10 19:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh, seda teemaalgatust lugedes tuleb pähe vaid mõte, et küll on tore, et inimeste elu nii lihtne on, et on ise vaja see enda jaoks keeruliseks mõelda.

Vaene naine, kes seksuaalseid mõtteid ja soove “halbadeks” peab. Loodan väga, et su tulevane abielu saab harmooniline olema, kuigi olen skeptiline…

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.10 20:56; 10.10 16:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hey

Mul ei olnud küll probleeme sama asjaga, aga ka olid mõtted mida ma oma pähe ei tahtnud. Osta või laenuta raamat Joice Meyer mõistuse lahinguväli.
VÕi inglise keeles Battlefield of the mind.
Ja esmalt tea, et sind ei mõisteta hukka kui tulevad ebasobivad mõtted pähe. Just oma kirikuõpetajaga võikski sellest rääkida. Sest vaata, niikaua kuni hoiad endale või niiöelda varjad. Niikaua on sellel nagu võim su üle. Ühtepidi sööstab neid mõtteid sul pähe, teistpidi tulevad süüdistused, eks ole? Mul oli ka nii!
Oluline on, mis nendega edasi teed. Joice Meyeri põhiline nipp on see, et sa mitte ei tõrju halbu mõtteid, vaid asendad need headega. Mina näiteks hakkasin mõttes laulma:) ja võttis aega veidi aga asja sai. Nüüdseks on sellised asjad minevik!
Sa oled väga tubli, et oled võtnud nõuks vastuvoolu ujuda.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.10 21:56; 10.10 15:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hey
Mina näiteks hakkasin mõttes laulma:) ja võttis aega veidi aga asja sai. Nüüdseks on sellised asjad minevik!

Sa oled väga tubli, et oled võtnud nõuks vastuvoolu ujuda.

kuival nii kaua, et keerasid ära? 😀
Ja see ongi sinu soovitus kaaskannatajale?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtete “kontrollimine” ja õigel joonel hoidmine on üks raskemaid asju elus.

Mõtteis “5, 4, 3, 2, 1…” lugemine (nagu raketi startimisel loetakse) aitab ideeliselt mõtete “reseti” teha ning praegusesse hetke tagasi tulla. Sh ühelt tegemiselt teisele üle minna, ärgata õigel ajal esimese äratusega jne.

Teiseks, hoia fookuses vaid seda, mis soovid, ning varem või hiljem nii ka läheb. Seesama idee läbib väga paljusid erinevaid eri religioonide pühasid tekste. Samas on see ka teaduslikult tõestatud, miks need asjad nii käivad.

Ja nagu eelnevalt teiste poolt mainitud, mõtete kirja panemine aitab teatud mõttes neist hästi lahti saada. Räägin väga üldistavalt, need ideed toimivad paljude asjade puhul.

Lõpp-kokkuvõtteks – õige inimene austab kaaslase soove, väärtushinnanguid ja eesmärke.

Mul üldse pole raske. Mu kohta ka öeldud, et on tugev enesekontroll. On tõesti. Võib väga suur tahtmine ja kirg olla, aga kui mõistusega võttes on asi vale, siis jahtub see kirg päris kiirelt ka maha. Igaljuhul on aju suurem sõber kui süda ja keha. Kristlane ma muidu pole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vastuseks sellele, kes arvas et ma seksipuudusest hulluks olen läinud:

Ma olen õnnelikus abielus 10 a. Seksist puudus ei ole (loodan et ei pea seda nüüd sulle tõestama hakkama, kuna oled oma peas kristlastest mingid kuivikud ettekujutanud). Muide, see on väärarvamus, et kristlased ei seksi. Ojaa, seksime küll ja kujutad ette, teeme ka muud põnevat. Anaal, oraal ja kõik muu on lubatud. Fantaasia võib valla lasta. AGA abielusuhtes. Piibel ütleb, et Jumal lõigi seksi inimestele nautimiseks:) Ära nüüd pikali kuku! See Piibel on üks vägev raamat. Näiteks on Solomoni laul, ehk song of solomon kirjeldus armastavast seksist:) Väga erootiline. Võta raamatukogust Piibel laenuks ja loe!

Minul olid teistsugused mõtted. Enesesüüdistusega võitlesin. Sest ükskõik kui hea sa ka olla püüad, vahel ikka ebaõnnestud. Ja kui teised teavad, et oled kristlane, siis eeldatakse sinult ka paremat käitumist kui teistelt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.10 21:56; 10.10 15:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vastuseks sellele, kes arvas et ma seksipuudusest hulluks olen läinud:

Ma olen õnnelikus abielus 10 a. Seksist puudus ei ole (loodan et ei pea seda nüüd sulle tõestama hakkama, kuna oled oma peas kristlastest mingid kuivikud ettekujutanud). Muide, see on väärarvamus, et kristlased ei seksi. Ojaa, seksime küll ja kujutad ette, teeme ka muud põnevat. Anaal, oraal ja kõik muu on lubatud. Fantaasia võib valla lasta. AGA abielusuhtes. Piibel ütleb, et Jumal lõigi seksi inimestele nautimiseks:) Ära nüüd pikali kuku! See Piibel on üks vägev raamat. Näiteks on Solomoni laul, ehk song of solomon kirjeldus armastavast seksist:) Väga erootiline. Võta raamatukogust Piibel laenuks ja loe!

Minul olid teistsugused mõtted. Enesesüüdistusega võitlesin. Sest ükskõik kui hea sa ka olla püüad, vahel ikka ebaõnnestud. Ja kui teised teavad, et oled kristlane, siis eeldatakse sinult ka paremat käitumist kui teistelt.

Ojah, kahjuks tean ma kristlasi, kes sinuga ei nõustuks. Isegi mitte abielusuhtes pole kõige nautimine lubatud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.10 20:56; 10.10 16:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen sarnases olukorras abi saanud ainult läbi palve. Siis olen taas selguse saanud, kuidas konkreetses olukorras käituda, kuidas vältida mõtete võimutsemist jne. Liha on liha, see nõuab oma. Vaata või neid ülekaalulisi, mitmesugustes sõltuvuses olijaid jne. Mingi hetk on lastud füüsise tahtmistel üle pea minna, löödud käega ja elu edasiseks kaaslaseks alaline süütunne.

Pingevaba elu pole kunagi. Ainult, et igaüks valib oma pinge. Kes distsipliini hoidmiseks, kes n-ö tagajärgede lepitamiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no aga no tõesti, ma saan aru su murest, aga samas see on ju täielik nii enese- kui ka poisi piinamine. Tehke siis muid asju, nt suuseksi, näpuseksi jms aga ära lihtsalt sisse lase pista tal :), nii saadki olla klassikalises mõttes süütu. ei ole mõtet oma elu ise nii keeruliseks ajada ja elada 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kindel poiss-sõber on mul olemas ning ma loodan temaga abielluda kohe peale seda kui ta oma kaitseväe ajateenistuse lõpetab järgmisel aastal ja tahan veel lisada, et mina temaga küll abielluda ei soovi ainult sellepärast, et mingit “seksimisluba” saada vaid mina soovin temaga abielluda ikka sellepärast, et ma tõeliselt armastan teda. Minu jaoks ei ole seks kindlasti mitte esmatähtis asi, kuigi jah vahest tulevad igasugused mõtted ja fantaasiad pähe, eriti viimasel ajal, aga see on ilmselt vältimatu. Mis aga sellesse “endaga tegelemisse” puutub siis see on ju samuti patt, Piiblis ei ole selle kohta küll otseselt midagi öeldud aga Jumala silmis see kindlasti õige tegu ei ole.

Õilis tõesti, aga olgem ausad, on palju asju, mida piiblis pole mainitud, alustame raadiost ja televisioonist ja lõpetame mobiili ja internetiga – ka nende kaudu on väga palju halba võimalik teha ja tehaksegi, seega on ka need kindlasti n-ö saatanast ja kindla peale jumalale ei meeldi… Nii ei saa ju ometi elada. Kuna piibel on välja mõeldud ajal, kui meie ei elanud ja kogu ühiskonnakorraldus oli ikka hoopis midagi muud, siis ei saa seda sõna-sõnalt ka meie ühiskonda üle kanda. Seda enam, et see pole meie kultuuriruumis sündinud ja tegelikult on lihtsalt võõra kultuuri vaimuvara. Kes tahab tänapäeval täpselt piibli järgi elada, peaks ilmselt amišite hulka elama minema (või mõnede muude taoliste kinniste kogukondade juurde) ja loobuma täielikult kõigest tänapäevasest.

Teemaalgatajal on kaks võimalust: (a) abiellub esimesel võimalusel (nagu ma aru saan, siis järgmisel aastal – pole enam väga pikk aeg kannatada); (b) loobub oma põhimõttest abielueelse seksi kohta. Ega muud valikut vist väga pole?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Pereelu ja suhted Kuidas halbu mõtteid eemale hoida?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.