Esileht Beebi ja mitmikud Kuidas harjutada potiga, kui laps röögib?

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Kuidas harjutada potiga, kui laps röögib?

Postitas:

Laps saab varsti aastaseks. Siiani võtsin seda potiteemat vabalt, ei hakanud varakult harjutama. Nii või teisiti on enamus tutvusringkonna lastest korralikult potil suht hilja käima hakanud.
Nüüd aga olen probleemi ees ja vajan nõu.
Nimelt laps ei istu potile, röögib ja viskab vibusse, uki üritan istuma panna.

Jah, tagantjärgi tarkusena ütlen, et oleksin pidanud varem harjutama hakkama. Niiet ärge seda ninale hõõruge, vaid andke konstruktiivset nõu 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 11:36; 17.01 12:10; 17.01 17:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina küsiks hoopis vastu, et aga kuhu sul praegu nii kiire on selle potitamisega? Seda enam, et see lapsele nii kohutavat stressi tekitab, et ta röökima hakkab ja vibusse viskab? Mina soovitaksin just väike paus pidada, hoida poti kogu aeg silma ulatuses ja lapsel taas see tunne tekitada, et see ei ole mitte midagi hirmsat 🙂 Kui ta taas poti lähedale julgeb minna, siis vaikselt teda sinna istuma panna, alguses näiteks mähkmetega, et ta tunnetaks seal istumise tunnet. No ja siis alles mingi hetk suunaks ta potile ntx vahetult peale ärkamist või muul ajal, kui on teada, et ta kindlasti pissib. Ja igat sammu peab saatma suur kiitmine 🙂
Ja muideks, see müstiline KLIKK, millest kõik räägivad, mis pidavat käima, kui laps on poti jaoks valmis- see tõesti ON olemas! Minu laps jäi päevapealt mähkmevabaks. Jah, vanuses 2a, kui ma olin enne seda ennast ogaraks stressanud sellega, et laps potil ei käi. Kardina tagant muudkui pissiloikusid kuivatanud ja vaipa mitmel korral keemilisse viinud, et pissihaisust lahti saada.
Ja samamoodi läks öiste pissimistega. Lihtsalt ühel hetkel oli mähe kuiv. Vanuses 2,5a. Sellele eelneva aasta potitasin teda öösiti ja kui see õigel ajal tegemata jäi, vahetasin tund hiljem pissist tilkuvaid voodilinu.

Nii et iga lapse jaoks on oma aeg. Usu, palun seda! Ja sinu asemel ootaksin ma suveni, mil saab last ka õues pissitada ja mähkmevabaks harjutamine ei pea ainult tubane tegevus olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 12:07; 17.01 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh toetuse eest! Ega nii kiiret polegi. Kartsin, et äkki läheb asi veel hullemaks, kui praegu tutvust potiga ei tee.
Mina ise stressi ei tekitagi, lihtsalt üks tuttav küsis imestunult, et kas vähemalt ei proovigi oma asju potti teha laps 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 11:36; 17.01 12:10; 17.01 17:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli vanem laps täpselt samasugune – keeldus potile istumast ja röökis. Abi ei olnud ka vanaemast, kes kümmekond last elus potile oli aidanud. Mingi imenipiga sai sellega hakkama mu ämm. Kuidas ta seda tegi, et tea tänaseni, aga püksi lasi laps peale ämma juures veedetud nädalat veel kõigest mõned korrad ja ka voodi jäi öö jooksul kuivaks. Vanust oli tal sel ajal ca 1,5 aastat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jajah, mul oli ka sõbranna, kes tegi suured silmad minu tollal 1a10k peale, et kas ta tõesti veel ei olegi mähkmevaba! Et tema tüdruk on juba ammuilma mähkudest vaba.
Ükspäev käisime linnas jalutamas ja selle ajaga pissis tema tüdruk 4 paari aluspükse täis. Ma nagu küll ei ütleks, et tal oleks põhjust olnud minu lapse mähkmete peale silmi pööritada…
Aga kaks kuud hiljem käis mu lapsel kliks ära ja linna peal uidates jäid püksid kuivaks. samas tema tüdrukule tuli mul mitmeid kordi enda lapse varupaari laenata, kuna tal endal said lihtsalt kaasavõetud kuivad püksid otsa.

Nii et tuttavate imestunud pilgud ja küsimused lase ühest kõrvast sisse ja teisest välja. Sa iial ei tea, mis tal tegelikult koduseinte vahel toimub ja kui tublina ta tegelikult väljpoole üritab end näidata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 12:07; 17.01 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kiidaks eriti viimast postitust! Olen ise täpsel samas olukorras olnud. Laps võib olla 1.a mähkmevaba, aga see ei tähenda, et ta ise oma põit veel kontrolliks. Potile jookseb Emme koos lapsega, mitte laps ei käi selles eas potil. Väga tore kui emal on selleks aega ja tahtmist, aga kõigi elud on erinevad ja paljudel tublidel emadel puudub selline vaba aeg. Ja ei tohiks ära unustada, et kõik lapsed on erinevad ning mähkmetesse ei jää neist keegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina kiidaks eriti viimast postitust! Olen ise täpsel samas olukorras olnud. Laps võib olla 1.a mähkmevaba, aga see ei tähenda, et ta ise oma põit veel kontrolliks. Potile jookseb Emme koos lapsega, mitte laps ei käi selles eas potil. Väga tore kui emal on selleks aega ja tahtmist, aga kõigi elud on erinevad ja paljudel tublidel emadel puudub selline vaba aeg. Ja ei tohiks ära unustada, et kõik lapsed on erinevad ning mähkmetesse ei jää neist keegi.[/tsitaat]

Loomulikult peab ema lapsega potile jooksma. 1a reeglina ei oska püksegi maha tõmmata, et potile istuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 13:58; 17.01 14:19; 17.01 15:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiidan kõiki eelkõnelejaid, väga mõistlik jutt. Mina küsiks veel selle nurga alt, et kas lapsel on üldse juba põietunnetus tekkinud? St kui teda mähkmeta hoiad, siis kas sirtsutab tihti või suudab pikalt kinni hoida? Sest meile näiteks ütles ka arst, et enne kui see sirtsutamine lõppeb, ei ole erilist lootust last niikuinii normaalselt potile käima saada. Sest enne oskust tunda, et nüüd pissihäda ja põis täis ning siis potil häda ära teha, peab üldse esmalt tekkima võime põis täis koguda, et üldse hakkaks laps sulgurlihaseid kasutama. Alles siis saab õpetada tedlikult kasutama.
Minu poiss lasi tunnis mitu korda kuni 1a10 kuuseks saamiseni. Aga kohe kui tekkisid \”normaalsed\” pissivahed, hakkasime potile panema ja põhimõtteliselt 1 kuuga sai laps mähkmevabaks. Ainult öösel on veel mähe, aga see hommikuks reeglina kuiv. Niisiis kiiret pole kuhugi ja ma küll ei arva, et liiga hilja hakkasid harjutama :).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps hetkel 1a 3k. Mulle tundub, et põietunnetus on tal täitsa olemas, st ööd on kuivad ning \”pissivahed\” on pikad, ca 2h. Viimasel ajal on laps hakanud vetsu ukse taha minema kui pissihäda tuleb, mõnikord võtab näpust kinni ja toob minu ka vetsu ukse taha (uks tuleb ju lahti saada). Lapse panen suure poti peale ja ta laseb kohe sinna oma häda sisse, ei ole mingit potil jokutamist.
Õues käime ikka pampersitega, mugavam niimoodi, kui ei pea koguaeg pissihäda passima. Samas need pampersid jäävad enamuses kuivaks.

Potitamist alustasime 5-kuuselt. Alates esimesest päevast läks enamus potti ka. Ilmselt sain õigel ajal jaole. Tagasilõõke on olnud paaril korral: siis kui laps roomama hakkas, püsti tõusma hakkas ja kõndima hakkas. Kordagi ma potitamist katki ei jätnud. Vibutajat pole muidugi mõtet potile panna, siis nipitasin, et laps rahulikult potile saada.

Teemaalgataja olukorras ilmselt prooviks, kas on midagi, mis lapse rahus potile istuma aitaks ja kohe ei loobuks. Ja kui ikka midagi ei aitaks, siis paneks poti ootele.

Meil aitas näiteks teletupsude vaatamine. Panin lapse teleka ette potile, istus rahus ja tegi oma häda ära. Siis meeldis lapsele hambaharju sorteerida ühest topsist teise. Seda sai ta teha ainult potil istudes, muul ajal mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 13:58; 17.01 14:19; 17.01 15:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina näiteks, meelitan potile istuma söögiga hoopis,. panen ta istuma ja siis samal ajal annan miskit hääd 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vau, xkestx | 17/01/2012 15:15 , ise käid ka wc-s söömas?

Aga teemasse siis niipalju, et kui pott lapse tuju rikub, siis pea pausi, aastane kindlasti ei pea veel potil käima või siis potti pissima.
Hakkab käima siis, kui on valmis, agajalt tuleta talle meelde, et selline võimalus on ja too jälle pott välja – ühel päeval näed, et toimib 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 15:36; 17.01 18:12; 17.01 18:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]vau, xkestx | 17/01/2012 15:15 , ise käid ka wc-s söömas?

Aga teemasse siis niipalju, et kui pott lapse tuju rikub, siis pea pausi, aastane kindlasti ei pea veel potil käima või siis potti pissima.
Hakkab käima siis, kui on valmis, agajalt tuleta talle meelde, et selline võimalus on ja too jälle pott välja – ühel päeval näed, et toimib :)[/tsitaat]

Aga see üks päev võib tulla alles aasta-pooleteise pärast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 13:58; 17.01 14:19; 17.01 15:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mismõttega te end ja oma last piinate? Pigem kasutage see aeg hoopis millegi toreda jaoks – mängige, laulge, tantsige koos. Sellest saab laps märksa rohkem kasu kui varajasest potitreeningust, millega kaasneb kisa ja vaev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on tõsiselt hea meel, et selle teema siin algatasin. Sain kinnitust, et minu sisetundel ei ole midagi viga ning ma ei kiusa last potiga enam 🙂 Mõne aja pärast proovin uuesti ja üritan selle esialgu millegi meeldivaga siduda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 11:36; 17.01 12:10; 17.01 17:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]vau, xkestx | 17/01/2012 15:15 , ise käid ka wc-s söömas?

Aga teemasse siis niipalju, et kui pott lapse tuju rikub, siis pea pausi, aastane kindlasti ei pea veel potil käima või siis potti pissima.
Hakkab käima siis, kui on valmis, agajalt tuleta talle meelde, et selline võimalus on ja too jälle pott välja – ühel päeval näed, et toimib :)[/tsitaat]kas ma kirjutasin et lapse pissi pott on mul wc???? kust sa seda lugesid??? huvitav küll,..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]xkestx kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
kas ma kirjutasin et lapse pissi pott on mul wc???? kust sa seda lugesid??? huvitav küll,.. [/tsitaat]

Noh, palun vabandust, korrektne oleks siis, et kas ise ka sööd potipeal 🙂 Kuna suurtel inimstel potid asuvad wc-des siis kogemata tõesti üldistasin – aga mõte jääb samaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 15:36; 17.01 18:12; 17.01 18:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]xkestx kirjutas:[/small]

Noh, palun vabandust, korrektne oleks siis, et kas ise ka sööd potipeal 🙂 Kuna suurtel inimstel potid asuvad wc-des siis kogemata tõesti üldistasin – aga mõte jääb samaks.
[/tsitaat]siis mõtle, laps sööb ja laseb sünnist saati kohta valimatta,. ning ,. väikelapse jaoks pissi pott, mis käib mööda elamist kaasas kui lapsel on potile õppimis periood, seega on minu laps potiga ka köögis kui teen süüa tema istub potil,. ära üle ka pinguta eks,. täiskasvanu potil , või laps potil? kumb see puhtam ja süütum on?? ikka laps eks,.. ning pärast potilt tulekut ,. peseb nii ema kui laps käed,… ehk ema peseb lapse käed,. ja pesen ka poti ,. laps alles õpib.. seega mul pole plaaniski veel temale suurt wc potti tutvustada,. mis on minul ka läikima löödud puhtuses, aga vat 1 a lapse koht ei ole täiskasvanu inimese wc poti kõrval pissida,…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sry, mu eesmärk ei olnud kedagi ärritada ega sütitada.
Üks asi on pissitada-kakatada last kus juhtub – nii see käibki potitreeningu ajal – köögis, toas jne. kummastav oli lihtsalt, et last söögiga potile meelitada, kõlab õõvastavalt. Vanuses kui laps potiga hakkab harjuma, on enamasti tal pisut juba aimu ka lauakommetest – aga ma loen selle teema omaltpoolt lõpetatuks, igaüks toimetab oma parema äranägemise järgi ja ei ole minu asi tegelikult.
Ükspäev nägin ka kaubanduskeskuse tualettruumis imetavat ema (kuigi ema-lapse tuba oli kõrval) – ei oska muud, kui õlgu kehitada 🙂

Teemaalgataja ees vabandan nende kõrvalekalduvate mõttevahetuste pärast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 15:36; 17.01 18:12; 17.01 18:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sry, mu eesmärk ei olnud kedagi ärritada ega sütitada.
Üks asi on pissitada-kakatada last kus juhtub – nii see käibki potitreeningu ajal – köögis, toas jne. kummastav oli lihtsalt, et last söögiga potile meelitada, kõlab õõvastavalt. Vanuses kui laps potiga hakkab harjuma, on enamasti tal pisut juba aimu ka lauakommetest – aga ma loen selle teema omaltpoolt lõpetatuks, igaüks toimetab oma parema äranägemise järgi ja ei ole minu asi tegelikult.
Ükspäev nägin ka kaubanduskeskuse tualettruumis imetavat ema (kuigi ema-lapse tuba oli kõrval) – ei oska muud, kui õlgu kehitada 🙂

Teemaalgataja ees vabandan nende kõrvalekalduvate mõttevahetuste pärast.[/tsitaat]noo söök on söök aga näpu vahel maius on miskit muud,. mida ei sööda lusikaga,. nii et ,. minu jaoks pole see söök mida laps sööb potil istudes,. see on nokkimine,. millegi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kuidas harjutada potiga, kui laps röögib?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.