Esileht Väikelaps kuidas harjutada püsivust?

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: kuidas harjutada püsivust?

Postitas:

saan aru, et väikelapsed ongi kärsitud, kontseptsioon \”oota\”, varsti, kohe, pole veel arusaadavad. kuidas kasvatate püsivust? Kas mingil hetkel hakkavad aru saama?
käime lapsega huviringis, oleme proovinud ka mitut erinevat rühma, kuid minu oma on ainuke, kes ei ole nõus ühtki juhendatavat asja tegema, jookseb minema, kisab, kui tagasi toon.

Ei tahaks nagu ära ka lõpetada, sest seltskonna, arengu ja vahelduse mõttes on see ju hea, aga ei jaksa enam vaadata neid hukkamõistvaid pilke, sest minu laps pole nõus tegevustes kaasa lööma, või kui on, siis valikuliselt.
kui siin paljud lapsed on ka rahutud ja rahmeldised, siis miks näen mina huviringides vaid kuulekaid lapsi? ja seda igas vanuses? Võiks ju arvata, et kohas kus on uued inimesed, on laps ettevaatlikum, aga ei- tormab ikka pea ees.
Ei ole poiss, et võiks veel selle kaela ajada…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]saan aru, et väikelapsed ongi kärsitud, kontseptsioon \”oota\”, varsti, kohe, pole veel arusaadavad. kuidas kasvatate püsivust? Kas mingil hetkel hakkavad aru saama?
käime lapsega huviringis, oleme proovinud ka mitut erinevat rühma, kuid minu oma on ainuke, kes ei ole nõus ühtki juhendatavat asja tegema, jookseb minema, kisab, kui tagasi toon.

Ei tahaks nagu ära ka lõpetada, sest seltskonna, arengu ja vahelduse mõttes on see ju hea, aga ei jaksa enam vaadata neid hukkamõistvaid pilke, sest minu laps pole nõus tegevustes kaasa lööma, või kui on, siis valikuliselt.
kui siin paljud lapsed on ka rahutud ja rahmeldised, siis miks näen mina huviringides vaid kuulekaid lapsi? /—/[/tsitaat]

Mina kasvatan kannatlikkust igapäevaelu käigus, kus on selleks ohtralt võimalusi ja vajadust. Põhiliselt nii, et kui lapsel pole just kiireloomulist probleemi, siis lõpetan oma poolelioleva tegevuse, enne kui lähen teda abistama või temaga mängima. Edeneb küll tasapisi 🙂 Laps juba jälgib, kuidas ma tegevuse lõpetan ja ütleb:\”Nüüd emme annab, teeb, tuleb\” vms.

Huviringides käime ka. Seal pean ainult mõnikord suunama, et praegu teeme seda mis kavas ja pärast uurid, ronid, mängid. Mul on ka suht rahulik laps ja teda sealsed tegevused praeguses vanuses huvitavad. Kui laps oleks rohkem rahmeldis ja ringiuitaja, siis laseks tal seda ka teha, kuni teisi ei sega. Võibolla mingites tegevustes tahab osaleda. Pidevalt kisa saatel tagasi tassima ei hakkaks. Huviring peaks ju olema värskendav vaheldus nii lapsele kui vanemale, sunni ja kisaga pole kummalgi tore ja segab teisi ka. Natuke nukker oli lugeda, et sa huviringis rahulikult osalevaid lapsi just kuulekateks nimetasid. See ei peaks olema koht, kus spetsiaalselt just kuulekust kasvatamas käia.

Kui mul oleks tore rahmeldis, kellega organiseeritud huviringis hästi käia ei õnnestu, käiksin temaga lihtsalt mängimas kohtades, kus on ka teisi lapsi. Mängutoad ja -väljakud, bassein, tuttavate emade ja lastega kokkusaamised jms. Kui laps saab vabalt uurida ja tegutseda, on see äärmiselt arendav. Ja võib-olla hakkavad organiseeritud tegevused sobima hiljem. Rõõmusta, et sul on energiline ja uudishimulik laps ja vali talle sobivad ajaveetmisviisid 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed ongi erinevad. Mul poeg oli ka selline püsimatu- beebikoolis käisime küll veidi nooremalt, vanuses 8k-1a5k, aga olenemata vanusest käitus ta ikka ühtmoodi- kolas mööda saali ringi, kiskus toalilli, üritas toolidele ja aknalauale ronida jne. Tütar nüüd on aga vastand- istub ilusti süles, jälgib mida tehakse ja ei põgene kuhugi.

See rahmeldis poeg on nüüd mul 5a. Asi läheb järjest paremaks keskendumise koha pealt, aga võrreldes teiste lastega tundub ta ikka selline püsimatu ja natuke \”udupea\”. Et ei suuda nagu kohe keskenduda vajalikule tegevusele, vaid tuleb ikka korduvalt juhtida-suunata-meelde tuletada- korrale kutsuda.

Mina vist prooviks ikka edasi käia veel. Võibolla vajab pikemat harjumis-ning kohanemisaega ja kui asjad tuttavad, hakkab kaasa tegema. Lisaks seletaks juba enne minekut, et püsime paigal, laulame- tantsime kaasa ja jookseme peale tundi jne. Ehk mingi hetk hakkab mõikama 🙂
Ja kui ikka ei sobi, siis prooviks organiseeritud tegevust (voolimine, rebimine, joonistamine) teha kodus ja käia väljas nagu juba soovitati- jalutamas, mängimas, ujumas. Äkki beebikooli asemel sobiks näiteks võimlemine? ka organiseeritud, aga aktiivsem ning võimaldab rohkem liikuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Väikelaps kuidas harjutada püsivust?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.