Esileht Ilu ja tervis Kuidas hoiate kätt peale verevõttu/kanüüli

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Kuidas hoiate kätt peale verevõttu/kanüüli

Postitas:
Kägu

Esmaabi koolitusel ütles proffesionaalne reanimatsioonis töötav arst, et ei tohi kokku suruda siis pidi tulema “sinikas” vms. Aga kui käin verd andmas või tilgutit, siis  õed alati suruvad käe küünarnukist kokku. Vereproovi uksetaga istudes näen kuidas kõik tulevad välja, küünarnukk kokku surutud. Mis on õige?

0
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pannakse torkekohale vatitampoon ja seotakse kõvasti kinni. Mul tekib plaastrist allergia, seda ei taha. Umbes poole tunni pärast võin sideme ära võtta. Kätt ei pea kuidagi hoidma. Ilmselt siis, kui plaastrit või sidet ei panna, tulebki kätt kõveras hoida, et tampoon paigal püsiks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Arst on soovitanud peale suruda, aga olen hoidnud kätt kõverdatult – enamus korrad ei ole sinikat tulnud.

Olen aru saanud, et sinikas tekib ikka muudel põhjustel, näiteks ükskord ei saadud veeni kätte võeti vereproov käeseljalt siis öeldi kohe, et sinna tuleb igal juhul sinikas.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen oma autoimmuunhaiguse pärast väga tihti ja korraga palju vereproove andnud. Ainult ühe korra on sinikas tulnud, kui praktikant tööl oli. Verevõtt oli valusam kui muidu ja ilmselt vigastas veresoont kuidagi. Aga ma ka alati peale nõela välja võtmist vajutan kergelt peale, kuniks plaaster pannakse ja paar minutit hoian käsivart üleval kõverdatuna.
Ega see sinikas ju ohtlik ei ole, kui peaksgi väike laiguke tulema.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teenelise doonorina vastan- vatitupsu surun mitu minutit süstiaugu kohal  ja kätt hoida sirgelt, mitte kõverasse suruda, nii õpetati kunagi. Pole sinikaid jäänud, eks on ka oskajad torkajad, kes soont läbi ei surgi. Nii 90-kraadise nurga all võib hoida küll, aga mitte “kahekorra kokku” käsivart suruda ja vatitupsu surve on tähtsam kui käe asend, et veri naha alla ei koguneks.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul tekib alati sinikas, vahet pole kuidas kätt peale verevõttu hoian.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul ei teki kunagi sinikat, vahet pole, kuidas hoian. Sinikas on ainult siis tulnud, kui oli oskamatu õde, kes veeni läbi torkas.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esmaabi koolitusel ütles proffesionaalne reanimatsioonis töötav arst, et ei tohi kokku suruda siis pidi tulema “sinikas” vms. Aga kui käin verd andmas või tilgutit, siis õed alati suruvad käe küünarnukist kokku. Vereproovi uksetaga istudes näen kuidas kõik tulevad välja, küünarnukk kokku surutud. Mis on õige?

Sinikas tuleb siiski veeni läbistamisest. Kätt võib hoid ka sirgena üleval ja suruda punktsiooni kohale. Mina saan alati kohe aru, kas tuleb sinikas või ei. Kui nõela eemaldamine teeb valu, siis on ka sinikas.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle just öeldi, et siis kui vatti kohe kõvasti peale ei suru, siis tuleb sinikas, sest veri mis pole veel hüübinud saab naha all laiali valguda.

Ise olen alati kätt kõveras hoidnud ja pole kunagi veel sinikat saanud. Ilmselt oleneb see nii mitmetest asjaoludest – inimese eripärast, vere hüübimiskiirusest, kas nõel torgati ilusti veeni või sellest mööda jne

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis tähtsust sellel arutelul on? Mida see sinikas teile teeb muidu?

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul tekib alati sinikas, vahet pole kuidas kätt peale verevõttu hoian.

Sama. See aasta mul vist 30 korda verd võetud, alati on sinikas, käel, randmel, käepealsel, pahkluul.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

TA

Ma isegi ei mäleta, kas põhjus oli vaid sinikas, et ei soovitatud mitte kokku suruda või miskit veel. Lihtsalt ma ei tea kas ignoreerida käsku küünarnukk kokku suruda või mitte.

Ja samuti on erimeelsused nuuskpiirituse osas. Öeldi, et seda ei tohi kasutada kuna kahjustab hingamisteid. Samas anti mulle seda ühel hetkel haiglas hoolega nina alla.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja samuti on erimeelsused nuuskpiirituse osas. Öeldi, et seda ei tohi kasutada kuna kahjustab hingamisteid. Samas anti mulle seda ühel hetkel haiglas hoolega nina alla.

Haiglas tehakse palju asju, mida niiväga ei soovitata, sest on kiirem ja mugavam. Näiteks käisin operatsioonil, kõiki hoiti uimasena järgmisel päeval lamavana voodis, kateeter sees, nii et püsti sa ei saa. Samas nii tekivad liited, kui kohe püsti ei tõuse. Aga siis peaks ju inmesi aitama WC-sse jne, mis on lisatöö. Siis parem hoitaksegi voodis ja masin jälgib. Nii on paljude asjadega.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Haiglas tehakse palju asju, mida niiväga ei soovitata, sest on kiirem ja mugavam. Näiteks käisin operatsioonil, kõiki hoiti uimasena järgmisel päeval lamavana voodis, kateeter sees, nii et püsti sa ei saa. Samas nii tekivad liited, kui kohe püsti ei tõuse. Aga siis peaks ju inmesi aitama WC-sse jne, mis on lisatöö. Siis parem hoitaksegi voodis ja masin jälgib. Nii on paljude asjadega.

Kui ma vaatan haigla juures suitsetavaid patsiente, siis ei paista põiekateetri olemasolu püsti tõusmist ja liikumist küll kuidagi takistavat. Isegi tilguti on neil statiiviga kaasas.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui ma vaatan haigla juures suitsetavaid patsiente, siis ei paista põiekateetri olemasolu püsti tõusmist ja liikumist küll kuidagi takistavat. Isegi tilguti on neil statiiviga kaasas.

Inimestel on erinevaid diagnoose, ma räägin operatsioonijärgsetest patsientidest. Neid ei lasknud keegi püsti selles osakonnas, kus mina hiljuti olin. Ma ei öelnud, et kateeter või tilguti oleks takistuseks, lihtsalt kord oli selline, et püsti tõusta ei tohi. Samas tegelikult on meditsiiniline soovitus võimalikult kiiresti üles tõusta ja liikuda. See oli lihtsalt näide, et korralduslikel ja muudel põhjustel ei tehta haiglas alati seda, mida meedikud õpivad koolis.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks haiglate tasemed on erinevad ja mõned ei rakenda uuemaid tõenduspõhiseid ravivõtteid. Või siis kardetakse, et patsiendid ei hinda õigesti oma suutlikkust pärast operatsiooni seista ja kardavad patsientide kukkumist ning neil ei ole pakkuda inimest abistama ja jälgima. Haigla kvaliteedi üks indikaatoreid on, kui suudetakse haiglasiseseid patsientide kukkumisi vältida.

Aga uuendused toimuvad visalt, alles hiljuti sattusin eriarsti vastuvõtule ühte polikliinikusse, kus nõuti nende siniste bahillide kandmist. Ometi on sellest juba aastaid tagasi, kui põhjalike uuringute tulemusel tehti kindlaks, et nende kandmisest on rohkem kahju kui kasu.

0
0
Please wait...

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Esileht Ilu ja tervis Kuidas hoiate kätt peale verevõttu/kanüüli