Esileht Kodunurk Kuidas hoiate oma tefal panne?

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Kuidas hoiate oma tefal panne?

Postitas:

Küsimus pealkirjas!

Endal juba 5 pann reisis prügimäele.
Ma ei kraabi põhja(kasutan puulabidat keeramisel)
Ei nühi nuustikuga, vaid lasen tulikuuma vee alt läbi ja tõmban majapidamispaberiga üle.
Ikka mingil kombel kulub see punane ring sealt keskelt ära, võtab tõitu külge st kõrvetab ära vms ja lõpuks on täitsa kasutu, põhi oleks nagu kõrbenud ja süsimust ( mingi rasva/toidukoorik põhjas mida ei nühi ka enam nuustiku kareda poolega puhtaks)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 07:14; 13.03 14:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei tea, mul ka ei õnnestu, aastaga hakkab külge võtma umbes; kusjuures viimati ostes küsisin müüjalt hooldamise kohta, kõik oli täpselt nii nagu senigi teinud olin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tefal panni ei tohi kasutada väga kuuma pliidiraua peal. Kui on 10-skaala, siis peaks olema max 7 peal. Tegelt ikka ise ka patustan ja kasutan kuumemana, aga siis ei tohi pann kindlasti olla kuiv. Kuiv kuum lõhub kõige kiiremini panni.
Aga teflonist tervislikum valik on keraamiline pann, praegu on turule tulnud suhteliselt odav Ballarini sari. Soovitan seda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ballarini pole sugugi parem, ikka umbes pooleteist aastaga hakkab külge võtma nagu teisedki pannid. Ju siis teflonpannide eluiga polegi eriti pikk.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 põhireeglit: ei tohi (tühjalt) liiga kuuma saada ja kuuma panni ei tohi külmaga ehmatada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on mingi Itaalia pann, Bialetti. No super rahul, 3 aasta käib ja ikka okei. Esimese panniga läks nihu vaid, kuna ei teadnud et seda ei tohi panna nõudekasse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oma panne ka ei oska hoida.
Mul on olnud erinevaid Tefal panne, Ballarini pann ning ka Hackmanni erinevaid panne. Mäletan veel, et ühel ostetud Hackmanni pannil oli koguni 10 a. garantiid. No mul kestis see pann ehk paar aastat?

Enda meelest olen hoidnud neid siiski juhendi järgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina viisin ühe Hackmanni poodi tagasi just sama probleemiga. Võeti vastu.
Nüüd on Tefal külgedele sellise kihi kogunud. Põhi on puhas ja kinni ei võta.

Ehk peaks panni enne kasutamist üleni õliga määrima, ja seda aeg-ajalt ka uuesti tegema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]läpptopp kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ei tea, kas see on erand või reegel, kuid minul on kõige paremini vastu pidanud just odavad pannid. Tefal ja Ballarini hakkasid trikke tegema teisel tööaastal, hetkel aga toimetan köögis paari Hansapostist soetatud u 6-eurose panniga, mis on üllatavalt head. Just katseks soetasin, et pole kahju ära visatat, kui nässu lähevad. Aga, näe, ei lähe![/tsitaat]

Mul sama kogemus:) Odavat panni tuleb lihtsalt ostes käes kaaluda – raskemad st paksema põhjaga pannid on täitsa head.
Hetkel on lemmikpann mingi Selveri kampaaniatoode 2 aastat tagasi. Maksis mingid 70 toonast raha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul kasutuses malmpann keraamilise kattekihiga-oli kallis aga on superpann, lust süüa teha, talub kuumust ja küpsetab väga ühtlaselt. Soetasin hiljuti ka samasuguse grillpanni. Teflonitest olen loobunud, usun, et minu malmpannid teevad ajaga oma hinna tasa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Küsimus pealkirjas!

Endal juba 5 pann reisis prügimäele.
Ma ei kraabi põhja(kasutan puulabidat keeramisel)
Ei nühi nuustikuga, vaid lasen tulikuuma vee alt läbi ja tõmban majapidamispaberiga üle.
Ikka mingil kombel kulub see punane ring sealt keskelt ära, võtab tõitu külge st kõrvetab ära vms ja lõpuks on täitsa kasutu, põhi oleks nagu kõrbenud ja süsimust ( mingi rasva/toidukoorik põhjas mida ei nühi ka enam nuustiku kareda poolega puhtaks)
[/tsitaat]
Millisel pliidil sa toitu teed?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.
Süüa teen täitsa tavalisel elektripliidil.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 07:14; 13.03 14:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul samuti tefalid 1-2 aastaga õhtul. Olen vist kuumusega patustanud. Kas keegi on kasutanud greenpan-i? Reklaam on paljulubav 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neil oli jah see teema, et kui panna pliit täiskuumusele, siis ta hakkab lõhkuma seda panni.

Ise tõin ema käest tema vanema kastmepanni(sügav) ja siiani väga tip-top ja tellis ta ka selle kunagi kuskilt hansapostist vms. Tefal lendas minulgi prügikasti kunagi ennem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutage malmpanne, need on igavesed. Mitte mingit pidi ei saa malmpanni ära rikkuda. Teflonpannidest läheb ikkagi kemikaale toidu sisse, malmpannist saad ainult rauda 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 21:57; 19.03 20:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Malmpanni saab ära rikkuda küll – pestes seda nõudepesuvahendiga. Pärast seda võtab kõiksugused asjad kinni nagu nalja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga siis töötled rasvaga jälle üle. Rasv peale tühjale pannile ja kuumutad mõnda aega. Mul tuttav päris oma vanatädi malmpanni, süsimusta. Pesi seda, kärsatas ahjus veel üle (põletas vana rasva ja toidujäätmed ära) ja tuli välja et pann oli originaalis sinine. Siis töötles searasvaga üle ja 50 aastat vana pann on nagu uus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 21:57; 19.03 20:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on malmpann ka, aga kasutan seda haruharva,sest see ju nii raske ja puhastada ka väga ebamugav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul see kunagise Rimi kleepsukampaaniaga ostetud pann. Thomas vist. No väga hea, esimene pann mis on üle aasta vastu pidanud. Eelmine Hackmann lendas ka poole aastaga prügimäele, kuna hakkas lihtsalt \”kooruma\”. Enam kalleid ei osta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Kodunurk Kuidas hoiate oma tefal panne?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.