Esileht Kodunurk Kuidas hoiate valgena oma aluspesu?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Kuidas hoiate valgena oma aluspesu?

Postitas:

Üldiselt kannan musta- värvilist pesu, aga mõned paarid valgeid aluspükse on ka, mida valgete riietega kanda. Mureks on aga see, et ei oska neid puhtana hoida, ikka lähevad teatud koha pealt tumedamaks, kuigi kannan neid ainult 1 päeva ja siis panen pessu.

Pole pesukaitsme-usku inimene, kas see on tõesti ainus võimalus pesu valgena hoidmiseks? Ei ole valgendajat jm keemiat ka kasutanud, ja kas see aitakski?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.06 21:03; 07.06 17:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sama asi – ma polegi suutnud muud välja mõelda kui oma valged püksikud aegajalt lihtsalt maha kanda.
Kannan hommikust õhtuni (öösel ei kanna), siis lähevad pessu. Ei kasuta pesukaitsmeid. Pesen ennast regulaarselt, kuid püksid lähevad jalgevahelt ikkagi kollakaks. Pidamatuse probleemi ka ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi ei oska head nõu anda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.06 21:03; 07.06 17:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

miski ei aita. olen proovinud sapiseepi, vanishit, ace delicate`i jne. ka värvilisel pesul tekib sinna kohta pesus eemaldumatu plekk.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.06 20:19; 10.06 19:39; 11.06 13:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole ka sobivat vahendit leidnud.
Iga natukese aja tagant pesu väljavahetamine on seni aidanud. 🙂
Õnneks eelistan võimalikult kirjut pesu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole kunagi sellist probleemi olnud..
Pesed käsitsi või nõrga programmiga äki?

Ma pesen tavalise pika puuvillase programmiga. Kasutanud olen erinevaid pesuvahendeid ja eraldi plekieemaldit ei ole kunagi pannud.

Ainus mis juhtub on see, et kui panna kokku mõne teie riidega mis ei ole erkvalge, läheb üleni kollakaks või hallikaks. Üleni kollaseks läheb ka siis, kui on kehvasti loputatud. Aga et 1 koht, seda ei ole kunagi olnud….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina pesen ka ainult lumivalgete asjadega koos… ei mingeid värvilisi täppe ega triipe kuskil… mõnikord ongi ainult 1 rinnahoidja ja 3 paari aluspükse terve masina peale :S

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et vahe on selles–puuvillast pesu saab pesta kuuma puuvillase pesu programmiga ja arvan, et see võtabki kõik mustuse maha, aga kui pesu pole mitte puuvillane, vaid mõnest kunstmaterjalist, siis üle 30-40C programmi kasutada ei saa ja sellega see plekk maha ka ei tule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

valged aluspüksid valgete riiete all paistavad muide väga hästi välja. Kui see ei ole just eesmärgiks ja pigem soovid, et ei paistaks, siis heledate riiete all peaks kandma ihuvärvi pesu.

Vastuseks küsimusele – mul ei ole valget aluspesu, aga muud lasen Vanishiga enne pesemist üle, siiani pole eriti probleeme olnud. Kui on tõesti oluliselt värvi muutnud, viskan ära ja ostan uued.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kasutan neid Dr.Beckmanni värvi-ja mustusekogumise lappe, mida pannakse pesumasinasse pesu hulka. Need tõesti toimivad. Pesu jääb valge, aga need lapid lähevad peale pesu tumehalliks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma arvan, et vahe on selles–puuvillast pesu saab pesta kuuma puuvillase pesu programmiga ja arvan, et see võtabki kõik mustuse maha, aga kui pesu pole mitte puuvillane, vaid mõnest kunstmaterjalist, siis üle 30-40C programmi kasutada ei saa ja sellega see plekk maha ka ei tule.[/tsitaat]

võimalik.
mina pesen sünteetilist valget pesu 40-60C puuvillase programmiga. Sünteetilise programm tõesti ei pese.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanish toimib imehästi, kui seda korrektselt kasutada. Samuti pole Vanishi näol tegu mingi erilise keemiaga – naatriumperkarbonaati sisaldavad väga paljud ökopesupulbrid. Vanishit tuleb panna ca kopatäis paari liitrisse keeva vette (kaussi) ning siis riided nii kuumalt kui kannatab sisse vähemalt paariks tunniks ligunema. Puuvilla saab kohe sisse panna, kunstmaterjalide jaoks peab pisut jahtuda laskma.

90% plekkidest tuleb niimoodi välja. Ei tule näiteks mingid gua¨¨värviplekid jmt. Aga neid aluspükstel esineda ei tohiks.

Veel peaks teadlik olema odavast sünteetilisest pitsist, mida müügiks valgendatakse optiliselt, kuid mida hiljem pestes ongi võimatu jälle valgeks saada – jääb alati pisut hallikas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina pesen ka ainult lumivalgete asjadega koos… ei mingeid värvilisi täppe ega triipe kuskil… mõnikord ongi ainult 1 rinnahoidja ja 3 paari aluspükse terve masina peale :S[/tsitaat]

Mul käib ka hull pesu sorteerimine erinevatesse värvidesse. Määrdunud pesu ei tasu liiga kauaks laagerduma ka jätta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea kas see õige inff, aga lugesin kunagi siit samast perekoolist, et valge sünteetilisest materjalist pesu tegemisel on see materjal halli värvi ja see värvitakse valgeks ja sellepärast mingi aeg läheb valge pesu halliks. Ausalt ma lugesin seda mitu aastat tagasi ja ei tea kas tõsi või loll vastus :D:D

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 18:53; 10.06 18:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea kas see õige inff, aga lugesin kunagi siit samast perekoolist, et valge sünteetilisest materjalist pesu tegemisel on see materjal halli värvi ja see värvitakse valgeks ja sellepärast mingi aeg läheb valge pesu halliks. Ausalt ma lugesin seda mitu aastat tagasi ja ei tea kas tõsi või loll vastus :D:D

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 18:53; 10.06 18:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ei tea kas see õige inff, aga lugesin kunagi siit samast perekoolist, et valge sünteetilisest materjalist pesu tegemisel on see materjal halli värvi ja see värvitakse valgeks ja sellepärast mingi aeg läheb valge pesu halliks. Ausalt ma lugesin seda mitu aastat tagasi ja ei tea kas tõsi või loll vastus :D:D[/tsitaat]
see on täiesti õige inff, aga ei puutu praegusesse teemasse. Samuti panevad siin teemast mööda need eelkõnelejad, kes räägivad pesu värvi järgi sorteerimisest jne.
Teemaalgataja räägib ju sellest, et alukatel ei tule jalgevahe kohalt plekid välja. Olen ise ka sama täheldanud, et need kehavedelikud on kuidagi eriliselt sööbivad. Sama ka pluuside kaenlaalustega – need higi tekitatud randid on nii sisse sööbinud, et mingi nipp ei aita.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.06 20:19; 10.06 19:39; 11.06 13:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Sama ka pluuside kaenlaalustega – need higi tekitatud randid on nii sisse sööbinud, et mingi nipp ei aita.[/tsitaat]

Sapiseep – määri korralikult kokku, paari tunni pärast masinasse. Seep selverites müügil. Kirju pakend kollase põhjaga, näeb veidi lastepärane välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]789456 kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sapiseep – määri korralikult kokku, paari tunni pärast masinasse. Seep selverites müügil. Kirju pakend kollase põhjaga, näeb veidi lastepärane välja.[/tsitaat]
no see on elementaarsetest nippidest esimesena proovitud – ei aita.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.06 20:19; 10.06 19:39; 11.06 13:43;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Kodunurk Kuidas hoiate valgena oma aluspesu?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.