Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Kodunurk Kuidas hoida kontrolli all kodust ravimikappi?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Kuidas hoida kontrolli all kodust ravimikappi?

Postitas:

Tere Perekooli liikmed!

Kas oled kunagi avastanud ennast olukorras, kus keset südaööd laps on palavikus, kuid Sul on palavikualandaja otsas või kõlblik kuni möödas? Karjuv laps käes saadad abikaasa valveapteeki. Mina olen olnud sellises olukorras ja enam ei taha.

Kirjutan ürituselt Garage48. Oleme kokku pannud meeskonna MediKeep, kellega otsime 48 tunni jooksul lahendust, kuidas mobiili äpi abil eelkirjeldatud olukorda vältida. MediKeep hoolitseb koduse ravimivaru eest: teavitab, mis ravimeid on alles ja millal kõlblik kuni möödub. Äpp viitab lähima apteegi asukohale ja soovitab parimad hinnad. Samuti annab MediKeep personaalseid soovitusi, mida hädapärast peaks kodune ravimikapp sisaldama.

Palun aidake idee edule kaasa Facebooki lehte like’des ja infot jagades. Sinust sõltub meie edu. Samuti ootame Facebooki lehel Sinu tagasisidet idee kohta, kas oled sarnastes olukordades olnud ja mida võiks MediKeep äpp veel kasutaja heaks teha: https://www.facebook.com/medikeep

Rene Mets
MediKeep meeskond @ Garage48
renemets@gmail.com
+372 51 49 234

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kujutan ette, et nutitelefon loeb ravimi nime nt triipkoodi abil ja säilivustähtaja saab ka sisestada, kuid ei mõista, kuidas telefon ravimi hulka määrab.
Ikka pean ju ise viimaseid annuseid võttes meelde jätma/ kirja panema, et uus tuleb osta.
Maainimesena pole ma ilmselt toote sihtrühm, sest olen harjunud tähtsate asjade varusid õigel ajal täiendama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuna mu noorim laps on kohe-kohe 16,
siis võin oma pikaajalistest kogemustest öelda, et mitteükski palavikuasendaja ei ole nii tõhus, kui viina sisse kastetud märja rätikuga ülehõõrumine.

aga mis puudutab nutitelefoni abil ravimikapi täitmist, siis siinkohal tekkis mul palju küsimusi:

mida teha siis, kui nutitelefoni pole? (mul nt pole)

kes viitsib pidada selle üle arvet, kui kapist mõni tablett võetakse või tohib kappi kasutada vaid 1 isik peres ja mis saab, kui ta on tööl ja mõnel teisel pere liikmel on parajasti kõht lahti või vajab tükikest leukoplaastrit, nt laps, abikaasa, küllatulnud vanaema-vanaisa, lapsehoidja, koduabiline, teismelise lapse sõber vmt?

kas tilkadena manustatavate rohtude korral (brontexi ja zyrtexi vedelikud) tuleb kõigepealt pudelis kõik tilgad eelnevalt kokku lugeda? Kas mobiil arvestab seejuures ka pudeli/korgi märgumisel tekkiva kao ja pudeli avamisel tekkiva aurustumisega?

jne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem aitaks palavikus lapse puhul selline teenus, et saad valveapteegist tellida vastava ravimi. Nagu pitsatakso.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eee… sellises olukorras olen olnud ja kasutanud edukalt ülehõõrumist. Lahendusi on rohkem kui ainult tablett/medikament. Laps oli siis 9-kuune ja olime just minu vanematele külla sõitnud nende koeri hoidma, kedagi teist ka polnud peale minu ja vanemate kodu asub Tallinnast eemal. Hea, et viin on emal ravimikapis alati olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

paracetamoli ja ibuprofeni on alati kodus küll, lisaks haavasalvid, plaastreid jms., allergiarohud (enda jaoks), kõhurohud jms. seega ei vaja kohe kindlasti sellist teenust

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Kodunurk Kuidas hoida kontrolli all kodust ravimikappi?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.