Esileht Pereelu ja suhted Kuidas hoiduda armumisest?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )

Teema: Kuidas hoiduda armumisest?

Postitas:
Kägu

Kuidas hoiduda armumisest? Kas kellelgi on see õnnestunud? Kas on võimalik saada seeläbi õnnelikuks? Kas enesele armumise keelamine ja armumisest hoidumine on oma raskusastmelt millegagi võrreldav, näiteks suitsetamisest loobumisega?

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sellest hoiduma peaks?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Armumisest pole vaja hoiduda, sest see annab positiivseid emotsioone ja tohutult energiat, mida võib mõnes teises valdkonnas millegi saavutamiseks ära kasutada. Tuleb endale ainult kohe teadvustada, et kõik armumised ei saa vastust, armumine ei tähenda õigust selle inimese tegusid ja valikuid kontrollida ja armumine on hormonaalne protsess, mis läheb reeglina umbes 2 aasta jooksul üle ka siis, kui su tunnetele vastatakse ja tekib suhe.

Lihtsalt teadvusta endale, et armumine ei tähenda, et “siis nad abiellusid ja said palju lapsi ja kui nad surnud pole, siis nad elavad veel praegugi õnnelikult edasi”. Naudi hetke.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suhe polüamoorse sariarmujaga on enamusele vastuvõetamatu, kuid kindlasti on sinusuguseid veel.
Pead kaaslase valikul seda fakti mainima.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sariarmumisest loobumiseks vaid üks variant – leia omale kaaslane, kes on sinu jaoks igas mõttes täiuslik.

Pole mõtet kohe joosta inimese kannul, kes “armsalt” kartuleid koorib või nahast kingi kannab.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sellest hoiduma peaks?

Et mitte haiget saada.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et mitte haiget saada.

Armumine annab särtsu hoopis.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et mitte haiget saada.

Armumine annab särtsu hoopis.

Aga armumise tõttu hiljem haigetsaamine võtab kogu jõu. Armumine on pidu, haigetsaamine aga pohmell. Või sõltub kuidas keegi armub, mõni näiteks armub üheks korraks, järgmisel päeval juba teise inimesse ka üheks korraks, sel juhul tõesti annab särtsu ja sellised armujad ei teagi, mida tähendab kui hing haiget saab selliselt, et sisikonna tahaks välja pigistada.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga armumise tõttu hiljem haigetsaamine võtab kogu jõu. Armumine on pidu, haigetsaamine aga pohmell. Või sõltub kuidas keegi armub, mõni näiteks armub üheks korraks, järgmisel päeval juba teise inimesse ka üheks korraks, sel juhul tõesti annab särtsu ja sellised armujad ei teagi, mida tähendab kui hing haiget saab selliselt, et sisikonna tahaks välja pigistada.

Armumisega pole vaja midagi ette võtta, kui ei taha haiget saada. Ainuüksi suhtes olles on kaks poolt, lahkuminek peaaegu alati ühepoolne ja saab kordades rohkem hingehaavu, kui eemalt õhates. Juhuarmumine möödub samal põhjusel kibekiirelt.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Miks peaks armumisest hoiduma? See on nii imeline ja tiibu andev tunne ju. Kasuta seda potentsiaali. Tee ära asju, milleks muidu jõudu ei leia jms. Haigetsaamise oht on alati. Ei saa ju elu elamatta jätta ja õnnelik olematta vaid hirmus, et ühel päeval see võib muutuda.</p>

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Miks peaks armumisest hoiduma? See on nii imeline ja tiibu andev tunne ju. Kasuta seda potentsiaali. Tee ära asju, milleks muidu jõudu ei leia jms. Haigetsaamise oht on alati. Ei saa ju elu elamatta jätta ja õnnelik olematta vaid hirmus, et ühel päeval see võib muutuda.</p>

Pikas vaates pole ju haigetsaamine teab mis õnn… Ma ei oska korraks elada. Minu jaoks peab alati olema mingi tuleviku mõõde.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sellest hoiduma peaks?

Et mitte haiget saada.

Armumine ei tekita haiget saamist. Haiget saad siis, kui armumisobjekti suhtes ootusi ja lootusi iseendale tekitad. Seega ei tuleks hoiduda armumisest vaid asjatute ootuste panemisest teisele. Kui teiselt midagi vastu ei oota, vaid armastad teda lihtsalt selle pärast, et ta olemas on, siis ei saa ka haiget.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Miks peaks armumisest hoiduma? See on nii imeline ja tiibu andev tunne ju. Kasuta seda potentsiaali. Tee ära asju, milleks muidu jõudu ei leia jms. Haigetsaamise oht on alati. Ei saa ju elu elamatta jätta ja õnnelik olematta vaid hirmus, et ühel päeval see võib muutuda.</p>

Pikas vaates pole ju haigetsaamine teab mis õnn… Ma ei oska korraks elada. Minu jaoks peab alati olema mingi tuleviku mõõde.

Nii elades peaksid objekti iga kahe aasta tagant vahetama hakkama. Mida sellest võita oleks? Stabiilne ja mõnus suhe on kuldaväärt.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui teema on tehtud suhtes naise poolt, kasutad seda armumist voodis enda mehega, kellega tulevik loodud.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Miks peaks armumisest hoiduma? See on nii imeline ja tiibu andev tunne ju. Kasuta seda potentsiaali. Tee ära asju, milleks muidu jõudu ei leia jms. Haigetsaamise oht on alati. Ei saa ju elu elamatta jätta ja õnnelik olematta vaid hirmus, et ühel päeval see võib muutuda.</p>

Pikas vaates pole ju haigetsaamine teab mis õnn… Ma ei oska korraks elada. Minu jaoks peab alati olema mingi tuleviku mõõde.

Nii elades peaksid objekti iga kahe aasta tagant vahetama hakkama. Mida sellest võita oleks? Stabiilne ja mõnus suhe on kuldaväärt.

Selles probleem ongi et seda stabiilset ja mõnusat suhet ei jõua õieti tekkidagi või kui siis ainult väga lühikeseks ajaks. Liiga lühikeseks…

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Miks peaks armumisest hoiduma? See on nii imeline ja tiibu andev tunne ju. Kasuta seda potentsiaali. Tee ära asju, milleks muidu jõudu ei leia jms. Haigetsaamise oht on alati. Ei saa ju elu elamatta jätta ja õnnelik olematta vaid hirmus, et ühel päeval see võib muutuda.</p>

Pikas vaates pole ju haigetsaamine teab mis õnn… Ma ei oska korraks elada. Minu jaoks peab alati olema mingi tuleviku mõõde.

Nii elades peaksid objekti iga kahe aasta tagant vahetama hakkama. Mida sellest võita oleks? Stabiilne ja mõnus suhe on kuldaväärt.

Selles probleem ongi et seda stabiilset ja mõnusat suhet ei jõua õieti tekkidagi või kui siis ainult väga lühikeseks ajaks. Liiga lühikeseks…

Jah. On lihtsam oma head nägu hoida ja ennast väärtuslikuna tunda.Iga uue tutvuse alguses saab ütelda:’Sul vedas täiega,et minuga kohtusid- olen truu ja nii positiivse ellusuhtumisega’.  Pikemas suhtluses hakkab fassaad lagunema ja enda kuvandit on raske üleval hoida. Mis sellele reklaamijale endale võib suurem löök olla, kui partnerile.

Kahju muidugi.Tegelikult ongi tore kui pikemas suhtes suudetakse kaaslase veidrusi akseptida, andestada ja olla kannatlik. Seda mõlemi poolt muidugi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma loen neid vastuseid ja imestan. Minu elukvaliteet on küll tohutult tõusnud koos emotsioonide lamenemisega (mis tuli lihtsalt vanusega). Iga kell valiksin praeguse stabiilse ja mõnusa heaolu võrreldes vatasemate armumiste ja muude kirglike vaimustumistega vaheldumisi kõikehõlmava masenduse perioodidega. Mulle sobib rahulik meri iga kell tormisest paremini. 🙂

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma loen neid vastuseid ja imestan. Minu elukvaliteet on küll tohutult tõusnud koos emotsioonide lamenemisega (mis tuli lihtsalt vanusega). Iga kell valiksin praeguse stabiilse ja mõnusa heaolu võrreldes vatasemate armumiste ja muude kirglike vaimustumistega vaheldumisi kõikehõlmava masenduse perioodidega. Mulle sobib rahulik meri iga kell tormisest paremini. ????

Ehk siis sinu lähisuhe põhineb eeskätt ratsionaalsusel ja pragmatismil?

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Miks peaks armumisest hoiduma? See on nii imeline ja tiibu andev tunne ju. Kasuta seda potentsiaali. Tee ära asju, milleks muidu jõudu ei leia jms. Haigetsaamise oht on alati. Ei saa ju elu elamatta jätta ja õnnelik olematta vaid hirmus, et ühel päeval see võib muutuda.</p>

Pikas vaates pole ju haigetsaamine teab mis õnn… Ma ei oska korraks elada. Minu jaoks peab alati olema mingi tuleviku mõõde.

Nii elades peaksid objekti iga kahe aasta tagant vahetama hakkama. Mida sellest võita oleks? Stabiilne ja mõnus suhe on kuldaväärt.

Selles probleem ongi et seda stabiilset ja mõnusat suhet ei jõua õieti tekkidagi või kui siis ainult väga lühikeseks ajaks. Liiga lühikeseks…

Järelikult teed hoopis ise meestele haiget sariarmumistega, kui neil ei lase kasvada uue armumise pealetulekuga. Armumise mõte on luua suhe, stabiilsus, perekond ja seda loodud kooslust hoida, igatseda, armastada, laskmata häirida ennast kõrvalisest mürast. Ära tule rääkima, et keegi pole sinuga enanani jõudnud kui kaks aastat, kui nii, siis pole tõsised suhted sulle. Need polegi kõigile.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõltlane oled ju.

Nii kui armumise tunne möödas, on kohe uut objekti vaja, kes seda tekitaks.

Armumistunne leiab oma loomuliku lõpu, sest armumise periood peab alati lõppema. Kuna see tunne on seotud virgatsainetega, siis on mitmeid keemilisi põhjusi, miks armumine ei saa kesta igavesti. Ainete, nagu dopamiin ja serotoniin, suhtes tekib kehas tolerants, mis tähendab, et vaja läheb üha tugevamat stimulatsiooni. Inimese ajus toimuvad nende ainete mõju all protsessid, mis on niivõrd intensiivsed ja ressurssinõudvad, et neid pikalt läbi elades jääksimegi neist sõltuvusse ega suudaks enam igapäevaeluga kohaneda. Armumistunne on nagu narkootikum, mis lõpuks oma ohvri lõplikult ära kurnab.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milleks on vaja iga suvalist mõttevälgatust kohe teemaks teha? Hoidu või ära hoidu, ise tead ju.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult on nii, et kui ma armun ja saan aru, et see on vähegi vastastikune, siis sellele pinnale hakkavad tekkima lootused. Vestluste ja ühiste tegevuste kaudu avastatud ühisosa tekitab rõõmu ja panebki lootused kasvama… Tekib ettekujutus turvalisest ühisest tulevikust… “Lõpuks ometi,” jõuan mõelda… Mis ühest hetkest osutub enam mitte vastastikuseks… Kõik variseb kokku… Südameasju teha ilma, et sinna oma südant ei pane, ma ei oska, ei kujuta ettegi, kuidas see käia saab mis sest, et eeskujusid, kes teisi julmalt ära kasutavad, on terve maalim täis. Neil hetkedel tunnen veel eriti, et see maailm ei olegi minu jaoks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult on nii, et kui ma armun ja saan aru, et see on vähegi vastastikune, siis sellele pinnale hakkavad tekkima lootused. Vestluste ja ühiste tegevuste kaudu avastatud ühisosa tekitab rõõmu ja panebki lootused kasvama… Tekib ettekujutus turvalisest ühisest tulevikust… “Lõpuks ometi,” jõuan mõelda… Mis ühest hetkest osutub enam mitte vastastikuseks… Kõik variseb kokku… Südameasju teha ilma, et sinna oma südant ei pane, ma ei oska, ei kujuta ettegi, kuidas see käia saab mis sest, et eeskujusid, kes teisi julmalt ära kasutavad, on terve maalim täis. Neil hetkedel tunnen veel eriti, et see maailm ei olegi minu jaoks.

Inimesed kasutavadki teisi ära, aga neile seda lahkumisrõõmu ei tasu tuua. Õpid inimloomust tundma, siis ei armugi eal ja probleem kaob iseenesest. Loomad on truud, võta koduloom ja ette tass teed koos küpsistega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult on nii, et kui ma armun ja saan aru, et see on vähegi vastastikune, siis sellele pinnale hakkavad tekkima lootused. Vestluste ja ühiste tegevuste kaudu avastatud ühisosa tekitab rõõmu ja panebki lootused kasvama… Tekib ettekujutus turvalisest ühisest tulevikust… “Lõpuks ometi,” jõuan mõelda… Mis ühest hetkest osutub enam mitte vastastikuseks… Kõik variseb kokku… Südameasju teha ilma, et sinna oma südant ei pane, ma ei oska, ei kujuta ettegi, kuidas see käia saab mis sest, et eeskujusid, kes teisi julmalt ära kasutavad, on terve maalim täis. Neil hetkedel tunnen veel eriti, et see maailm ei olegi minu jaoks.

Inimesed kasutavadki teisi ära, aga neile seda lahkumisrõõmu ei tasu tuua. Õpid inimloomust tundma, siis ei armugi eal ja probleem kaob iseenesest. Loomad on truud, võta koduloom ja ette tass teed koos küpsistega.

Seda enam tekib küsimus, miks kurat ma siia ilma sündisin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda enam tekib küsimus, miks kurat ma siia ilma sündisin.

See oli kahe inimese- sinu ema ja isa soov ning otsus.

Armumine on ülehinnatud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda enam tekib küsimus, miks kurat ma siia ilma sündisin.

See oli kahe inimese- sinu ema ja isa soov ning otsus.

Kusjuures ei olnud… Ma ei olnud planeeritud ja soovitud laps…

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui teema on tehtud suhtes naise poolt, kasutad seda armumist voodis enda mehega, kellega tulevik loodud.

Aga kui ei ole? On üksik naine/mees.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult on nii, et kui ma armun ja saan aru, et see on vähegi vastastikune, siis sellele pinnale hakkavad tekkima lootused. Vestluste ja ühiste tegevuste kaudu avastatud ühisosa tekitab rõõmu ja panebki lootused kasvama… Tekib ettekujutus turvalisest ühisest tulevikust… “Lõpuks ometi,” jõuan mõelda… Mis ühest hetkest osutub enam mitte vastastikuseks… Kõik variseb kokku… Südameasju teha ilma, et sinna oma südant ei pane, ma ei oska, ei kujuta ettegi, kuidas see käia saab mis sest, et eeskujusid, kes teisi julmalt ära kasutavad, on terve maalim täis. Neil hetkedel tunnen veel eriti, et see maailm ei olegi minu jaoks.

Mõistan Sind täiesti! Kuidas saab suhe ilma armumiseta tekkida? Või, et armutakse nö aeglaselt. Mu meelest võib ka kirglikult alanud suhe olla mitte pimestav. Vastaspoole miinuseid märkab ikka.

Siin kirjutas kunagi keegi, et juba ta vanaema ütles, et kui naine teisel kohtumisel mehel pead segi ei aja, pole sellel suhtel pikka pidu.

Irooniliselt nõu andes, võta igat uut tutvust, kui sellist, mis nagunii pole mõeldud suhteks kasvama. Hakka negatiivsete elarvamustega vaatama. Nagunii valetab, petab, on mõtetu mees ja ‘paljudega enne Sind olnud.Kui 2a jooksul pole naist leidnud, vaevalt, et nüüd sinugi võtab jne jne. (Pessimistlik üksikmees mõtleb ka nii aralt).

Pea vastu!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult on nii, et kui ma armun ja saan aru, et see on vähegi vastastikune, siis sellele pinnale hakkavad tekkima lootused. Vestluste ja ühiste tegevuste kaudu avastatud ühisosa tekitab rõõmu ja panebki lootused kasvama… Tekib ettekujutus turvalisest ühisest tulevikust… “Lõpuks ometi,” jõuan mõelda… Mis ühest hetkest osutub enam mitte vastastikuseks… Kõik variseb kokku… Südameasju teha ilma, et sinna oma südant ei pane, ma ei oska, ei kujuta ettegi, kuidas see käia saab mis sest, et eeskujusid, kes teisi julmalt ära kasutavad, on terve maalim täis. Neil hetkedel tunnen veel eriti, et see maailm ei olegi minu jaoks.

Mõistan Sind täiesti! Kuidas saab suhe ilma armumiseta tekkida? Või, et armutakse nö aeglaselt. Mu meelest võib ka kirglikult alanud suhe olla mitte pimestav. Vastaspoole miinuseid märkab ikka.

Siin kirjutas kunagi keegi, et juba ta vanaema ütles, et kui naine teisel kohtumisel mehel pead segi ei aja, pole sellel suhtel pikka pidu.

Irooniliselt nõu andes, võta igat uut tutvust, kui sellist, mis nagunii pole mõeldud suhteks kasvama. Hakka negatiivsete elarvamustega vaatama. Nagunii valetab, petab, on mõtetu mees ja ‘paljudega enne Sind olnud.Kui 2a jooksul pole naist leidnud, vaevalt, et nüüd sinugi võtab jne jne. (Pessimistlik üksikmees mõtleb ka nii aralt).

Pea vastu!

Olen selles eas, et võiks endale kibestumust lubada küll… Aga ma ei taha enda kohta sellist iseloomustust välja teenida. Ja…mehena ei taha ma teha naistele seda, mida ma ei taha et nad mulle teeksid ja on teinudki…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui teema on tehtud suhtes naise poolt, kasutad seda armumist voodis enda mehega, kellega tulevik loodud.

Aga kui ei ole? On üksik naine/mees.

Siis on veel lihtsam. Kuna pole ainus üksik maailmas ja õnne pole olnud, kasutab tutvumisportaale nagu paljud teised. Magavale kassile hiir suhu ei jookse.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )


Esileht Pereelu ja suhted Kuidas hoiduda armumisest?