Esileht Kodunurk Kuidas hoiustada riideid keldris?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Kuidas hoiustada riideid keldris?

Postitas:

Tahaksin panna lapse väikseksjäänud riided hoiule kortermaja keldrisse. Seal on üsna stabiilne temperatuur, küll aga tekib teatud hetkedel aastas ikkagi niiskust. Kui on riided kottides-kastides olnud, on ikkagi mingi kopituse lõhn juurde tulnud, kuigi päris hallitama vms ei ole õnneks läinud. Nüüd ei mahuta korter enam kõiki asju ära, midagi peab ikka jälle keldrisse viima, aga kuidas seda teha, et asjad ka säiliks? Ok, puuvillased jms riided saab läbi pesta, kui on mingi lõhn juures, ja on ehk pärast ok, aga nt kombekad – neid ju ei hakka mitmekordse pesuga lõhkuma. On mingeid variante ikkagi hoiustamiseks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.12 10:27; 17.12 06:12; 25.01 18:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitaks vaakumkotte, neid, mida tolmuimejaotsaga saab õhust tühjaks tõmmata ja õhukindlalt sulgeda, siis ei pääse sisse niiskus ega lõhnad, ruumi võtab ka kordades vähem.

Nt https://www.koduekstra.ee/et/a/vaakumkott-saima-40x60cm-2tk (on vist ka spets otsikuga, see on lihtsalt suur gripkott, surud õhu välja ja tõmbad kinni), jah, sellel on imejaotsik: https://www.koduekstra.ee/et/a/vaakumkott-saima-80x100cm   neid peaks igas nännipoes saada olema, jysk jms.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaakumkotti pole proovinud, aga minu meelest tõmbab asjade keldis hoidmine spetsiifilise lõhna külge nii ehk naa. Olen kunagi üritanud. Rohkem proovida ei taha.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õhukindlalt tuleb säilitada, muidu lähevad riided käest ära niiskes keskkkonnas. Kas tihedalt sulguvad kastid või vaakumkotid.

 

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaakumkotti pole proovinud, aga minu meelest tõmbab asjade keldis hoidmine spetsiifilise lõhna külge nii ehk naa. Olen kunagi üritanud. Rohkem proovida ei taha.

Vaakumpakendid õigustavad endid kindlasti. Pakid toas ära ja siis viid keldrisse, mingit spetsiifilist lõhna ei tule kui vaakum on korralikult tehtud. Kui ei ole näed seda kohe, vaakumpakend tuleb küll korralik osta. Müüakse ka neid õhukesi mis odavamad aga need on jama. Kasutan ise palju nii asjade kui toidu pakkimiseks vaakummeetodit.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas hoiustada riideid keldris?

Sa oled nagu minu ema – 10 kuni 30 aastat hoiustab mingit asja ja siis alles viskab ära?
Aga miks sa KOHE ei või seda teha? No ei hakka sa veel rohkem lapsi saama ja ei taha ka sinu lapselapsed neid kaltse kanda.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostsin jyskist palstkastid, hoiustan neid seal sees. Keldris on hea üksteise otsa laduda. Ma viisin just suveriided sinna ja võtsin talveriided ära. Mingit lõhna ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan ka vaakumkotte. Aga kuna umbes pooled neist ei pea tegelikult õhku, siis tasub 2 kotti korraga kasutada või pista vaakumisse imetud kotid plastkasti.

Kui asjad aastaid seisavad, vajavad need pärast ikkagi läbipesu või vähemalt tuulutust, sest selle ajaga ilmselt lagunevad pesupulbris olnud lõhna- jms ained ning riided võivad kergelt mingi aroomi juurde võtta. See ei ole ei kopitus ega hallitus, lihtsalt pesuvahendi spetsiifiline aroom. Ja kortsu lähevad riided ka, nii et hiljem korra kergelt pesemine on hea.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.12 18:49; 17.12 17:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olgu, aitäh! Proovin vaakumkottide varianti.

Ja milleks hoiustada? Olen veel üsna noor, mul on üks laps, ei ole põhjust, miks ei peaks kaaluma veel lapsi saada. Lapselastele muidugi hoidma ei hakka :).

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.12 10:27; 17.12 06:12; 25.01 18:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastele väiksekjäänud riideid tasub hoida vaid kui vanusevahe on max 3-4 aastat. Ja loota et tuleb samasooline laps ja samas kasvus. ????

Mul 7 aastaste vanusevahedega lapsed ja ei sobinud alles hoitud riided kuna mood ja materjalid muutusid ning kasvult ka erinevad. Kuigi ühest soost. Üks oli kilu , järgmine paksuke ja kolmas kuskil vahepeal.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.12 07:38; 18.12 18:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olgu, aitäh! Proovin vaakumkottide varianti.

Ja milleks hoiustada? Olen veel üsna noor, mul on üks laps, ei ole põhjust, miks ei peaks kaaluma veel lapsi saada. Lapselastele muidugi hoidma ei hakka :).

Siis peavad olema riided väga  puhtad, siis seismisel lööb viimne, kui plekk suurelt välja.  Pesin oma lapse riideid pesupähklitega ja kui hakkasin neid riideid ära  andma, siis ikkagi olid mõnel asjal plekid peal.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 8 aastase vanusevahega pojad. Hoidsin ka esimese lapse riideid alles. Kuna elasime ka väikeses korteris, viisin need vanematekoju pööningule. Tulemus: ei mäleta, kas ma ühtegi asja sealt ka kasutasin? Esiteks ma tahtsin teisele lapsele ka asju osta. No nii tore oli käia ja valida ekstra temale mõeldud pisikesi armsaid riideid! Ja ega siis neid palju saanudki osta. Vähemalt esimese eluaasta riided ei kulu kuigi palju. Teiseks, et riided ikkagi muutusid selle ajaga. Oli muidugi ka, et üks laps oli veel 1990ndate lõpust, kui olid veel kehvemad olud ja kaup selline vähemkvaliteetne. Teise lapse ajal oli poodides juba parem valik. Nagu ei isutanud eriti neid vanu ja uute asjade kõrval selgelt kehvema kvaliteediga asju teisele lapsele selga panema. See vahe tänasel päeval vast enam nii selge ei oleks. Aga kolmandaks, mul lihtsalt polnud meeles need asjad seal pööningul! Osa asju said õigel ajal alla toodud, aga osad läksidki meelest ja kui ükskord koti alla tõin, olid paljud asjad seal juba väikeseks jäänud. Neljandaks, ei kas kauasest seismisest või et ikkagi juba kantud asjad, aga meeles on, et kui ka panin need asjad teisele lapsele selga, ükski neist ei pidanud kaua vastu. Ikka läks üsna kohe kas kombekal tõmbelukk katki, või õuepükstele tuli suur auk sisse vms. Viiendaks olid oma majanduslikud võimalused ka paranenud ja kui esimesel lapsel olid mitmed asjad ka teise ringi poest, siis neid 1980ndate Rootsi vms koha humanitaarabi asju teisele lapsele kohe kindlasti enam selga ei tahtnud panna!

Ma hoiaks alles pigem mõned armsamad asjad emotsionaalseks mälestuseks, aga mitte kogu kraami. Siin on ka Murphy seadus: kui hoiad asjad alles, siis võid olla kindel, niipea sa teist last ei saa, kui üldse. Kui aga annad asjad ära, on kohe varsti titeuudiseid oodata 🙂

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei hoiaks alles, kui järgneva 4 aasta jooksul järgmist ei planeeri.

Minule toob õde asju, mis on tal 7 aastat tubastes tingimustes seisnud. Ok toariided on veel kantavad, aga õueriided on enamus ikka täiesti ajast ja arust, koduhoovi hädapärast ok selga panna. Näiteks osadel kombedel on teibitud õmblused liimist lahti läinud. Jalatsite tallad on ülijäigaks muutunud jne. On muidugi asju, mis on täiesti ok, aga enamus on küll selline kraam, mille oleks võinud kohe edasi anda.

Vatiinvoodriga esemeid (kombed, joped jne) ei soovitata muide vaakumkottidesse panna, see rikub vatiini ära – vatiin vajub kokku ja pärast ei tõmbu enam nii puhevile ja pole üldse nii soe enam.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastele väiksekjäänud riideid tasub hoida vaid kui vanusevahe on max 3-4 aastat. Ja loota et tuleb samasooline laps ja samas kasvus. ????

Mul 7 aastaste vanusevahedega lapsed ja ei sobinud alles hoitud riided kuna mood ja materjalid muutusid ning kasvult ka erinevad. Kuigi ühest soost. Üks oli kilu , järgmine paksuke ja kolmas kuskil vahepeal.

Minu 6 a ja 4 a laste garderoobi põhiosa on algusest peale moodustanud nende praeguseks 14 a ja 12 a onulastest jäänud riided (kõik neli last on samast soost). Suured hunnikud väga ilusaid ja hästi hoitud riideid, meeletu raha kokkuhoid meie perele. Ma küll aru ei saa, et lasteriiete tegumood vmt nii hirmsasti muutunud oleks, suht ajatu klassika ju enamasti ning materjalid olid küll 10 a tagasi juba täiesti tänapäevased. Muidugi, ma ei ole ka mingi ekstra suur moeguru, et laste riided peaksid olema täpselt viimase trendi järgi valitud, tegelikult ma isegi pole nende trendidega kursis. Pluusid-püksid-kleidid-retuusid-kombekad — no mis siin ikka nii hirmsasti nüüd muutunud on? Teismelistel on ilmselt juba nõudlikum ja moeteadlikum maitse, aga väikelapse riided?!

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on keskmiste laste vanusevahe 9 aastat ja olen küll kasutanud neid varasemast ootama jäänud riideid. Ka õueriideid. Säilitasin muidugi vaid korralikke, puhtaid ja terveid asju, väljaveninud, topilised, kulunud ja muidu väsinud viisin vastavatesse kohtadesse (olenevalt esemete seisundist). 10-12 a tagasi uuena ostetud õueriietel pole ka tänapäevastega võrreldes midagi häda. Aga 20 aasta eest tõesti olid materjalid teised ja värvitoonid-mustrimoed ka jubedad (hetke mood, nt Lindexi värvid-mustrid, mulle ka ei istu).

Säilitasin ka beebi-väikelapse voodipesu – seda on nii hea jälle kasutada. Aga muidugi pesen kõik läbi.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.12 18:49; 17.12 17:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastele väiksekjäänud riideid tasub hoida vaid kui vanusevahe on max 3-4 aastat. Ja loota et tuleb samasooline laps ja samas kasvus. ????

Mul 7 aastaste vanusevahedega lapsed ja ei sobinud alles hoitud riided kuna mood ja materjalid muutusid ning kasvult ka erinevad. Kuigi ühest soost. Üks oli kilu , järgmine paksuke ja kolmas kuskil vahepeal.

Mis sa mõtled, et 3-4 aastaga mood ei muutu või?? Sa paneksid oma teisele lapsele moest väljast talvekombinesooni või aluspesu??

0
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastele väiksekjäänud riideid tasub hoida vaid kui vanusevahe on max 3-4 aastat. Ja loota et tuleb samasooline laps ja samas kasvus. ????

Mul 7 aastaste vanusevahedega lapsed ja ei sobinud alles hoitud riided kuna mood ja materjalid muutusid ning kasvult ka erinevad. Kuigi ühest soost. Üks oli kilu , järgmine paksuke ja kolmas kuskil vahepeal.

Mis sa mõtled, et 3-4 aastaga mood ei muutu või?? Sa paneksid oma teisele lapsele moest väljast talvekombinesooni või aluspesu??

3-4 aastaga ei muutu. aga 7 aastaga muutus küll. martejalid ja minu enda rahalised võimalused läksid paremaks. aga mul olid poisid ka kes riided läbi trööpasid.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.12 07:38; 18.12 18:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja taas siin. Tellisin vaakumkotid Pakendikeskusest, tundusid korralikud. Natuke liiga suured tellisin ehk siis sai korraga päris palju asju sisse. Kaks katsetatud kotti tõmbasid mingil hetkel ikkagi õhu sisse.

Kuidas see kahe koti korraga kasutamine käib ja kuidas see toimib? Et on ühtlaselt tugevam, väiksem surve ühele kotile õhku läbi lasta??? Mul kotte on palju, aga on üsna suur kahtlus, et kas sellest abi on..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.12 10:27; 17.12 06:12; 25.01 18:26;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Kodunurk Kuidas hoiustada riideid keldris?