Esileht Koolilaps kuidas hooletusvigadest lahti saada?

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: kuidas hooletusvigadest lahti saada?

Postitas:

Mõtlesin piitsa ja prääniku meetodile, et kui on hinne \”kolm\” lohakuse ja kiirustamise tõttu, siis sõpru külla ei kutsu(sõbrad luban külla reedeti). Aga täna on esmaspäev ja saadud juba kaks \”kolme\”, milleks siis 4 päeva pingutada, kui sellel nädalal niikuinii ei saa? Mis nipiga teil on laps õnnestunud tähelepanelikumaks suunata?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Piits ja präänik pole pikemas perspektiivis hea meetod kasvatuses, aga eriti mitte õppimisele suunamises.
Kui ei aita pitsa (pizza), siis aitab präänik! St, et nii koerte, kui laste edukaks motiveerimiseks peaks kasutama peamiselt positiivset kinnitust!
A’la kui sa saad nelja või viie, siis võid sa enda üle uhke olla ja mina omal poolt ….

Häda on selles, et meie koolisüsteemis laksitakse hindeid pea iga päev, nii, et see \”präänik\” peab olema midagi sümboolset, väikest või peab neid neljasid ja viisi koguma…muidu lähevad vanemad pankrotti. Siinkohal peab lapsega nõu pidama, mis see präänik olla võiks (kas see on väike maius või mõni tegevus, ma ei pea ka rahaga motiveerimist halvaks mõtteks, kui kohe kokku leppida, et see toimub nt 1 kuu jooksul mõistlikes summades (nt 6s=hinne 5) ja siis kuu aja pärast teeme uue koosoleku ja otsustame, kuidas edasi…
Külla minemise/kutsumise kord peaks ja mõistlik päevakava jms. peaks ikka olema, aga eraldi õpitulemustest. Meie peres on nt nii, et kui tulevad 3-d ja hoidku Jumal 2-d, siis hakkame koos õppima, muidu pusivad lapsed ise.
Külla kutsuda ja minna saab trennivabadel päevadel 2x nädalas.
Jõudu ja mängulist meelt, elu ei pea nii tõsine olema 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil töötab hästi kleepsumeetod – laps kogub vineertahvlile minu antavaid boonuskleepse (Bauhofist leidsin kiitustega ruudukujulised kleepsud rullis).
Kui 10 tk kokku saab, saab ise valida näiteks nädalavahetuse kogupereürituse suuna (tavaliselt tahab kinno) või pisikese lisataskuraha vahel. Need kleepsud siis eemaldame koos sealt. Võib koguda ka kauem, siis ka boonus suurem.

Aga kleepsu saab iga õnnestunud päeva eest. Ka siis kui hinnet ei ole, on abivalmis, pahandusi pole olnud, samuti kolme hindena. Kahtede puhul (on mõni üksik kord ette tulnud, samuti hooletusest) tuleb paraku nädalavahetus hinde parandamise huvides valdavalt õpitut korrates mööda saata.

Aga meil töötab see süsteem just tähelepanelikkuse parandamisel, sest hõlmab rohkem kui vaid hindeid.
Alguses küll oli lapsel keeruline (sest ega nad meelega unusta ja vigu tee), esines ka lausprotesti \”ma ei tahagi neid kleepsusid, võid kõik endale võtta\”. Aga lasin selle rahulikult kõrvust mööda ja järgmisel päeval oli meelestatus juba teine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Koolilaps kuidas hooletusvigadest lahti saada?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.