Esileht Kodunurk kuidas ja kus sorteerite musta pesu?

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: kuidas ja kus sorteerite musta pesu?

Postitas:

Endal on praegu selline süsteem: vannitoas on mustapesukorv, mis on nö. kapisahtel. Pesu aga pesen saunas, mis on täiesti eraldi maja. Seal on ka kolm mustapesukorvi – tumeda, heleda ja punase pesu jaoks. Toast viin pesu sauna, saunas sorteerin pesu ja kui seal korv täis saab, siis riided masinasse. Tegelikkuses tunnen puudust veel vähemalt 2-3 korvist -üleni mustad, üleni valged ja spets. käsitlust vajavad riided (nt. veekindlad riided, villased riided jne.), aga kuna ruumiga laiutada ei ole, siis pean kolme korviga praegu piirduma.
Nüüd aga tahaks pesumasinat elumajja tuua, aga majas ei suuda leida kohta ja viisi pesu sorteerimiseks, kuna ei ole selleks eraldi ruumi. Pesumasina peaks kööki panema.
Niisiis uurikski, kuidas teistel see lahendatud on, äkki saan endale mõne hea mõtte:)
Lisan veel, et pere on suur (7 inimest), seega seda musta pesu ikka tekib. Masin käib peaaegu iga öö, eriti porisel ajal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.04 09:13; 15.04 10:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on punase pesu jaoks eraldi korv?
Meil läheb kõik ühte hunnikusse ja siis masinasse pannes sorteerin ära. Meil on vannituba veel välja ehitamata ja pole üldse korvi aga tulevikus tuleb üks korv ja sama süsteem (et pessu pannes sorteerin). Pesu pesen ülepäeviti ja põhiliselt kaks varianti heledad ja tumedad (ka. punased jm toonid). Vahest harva on ka villase ja õrna pesu.
Peres 4 inimest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

meil on pesumasin suures vannitoas (12 m2). kohe masin kõrval on kaks (ilusat! :)) korvi – heleda ja tumeda pesu jaoks, väljast on juba näha, kumb on kumb. igaüks, kes asju pessu viskab, paneb kohe värvi järgi õigesse korvi.
masinasse pannes võtan tumedast korvist omakorda eraldi musta värvi masinatäie ja eraldi kirju masinatäie. heledast valgendatava eraldi ja lihtsalt heleda eraldi.
pesen nädalavahetustel ja kui väga vaja, siis ka korra-paar nädala sees öösel.
kui laste õuekombekad vms suuremat vaja pesta, siis need viin otse masinasse ja samal õhtul panen pesema, korvist läbi ei käi.
elanikke majas 6.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.04 10:01; 15.04 09:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil pesumasin köögis ja pesukorv vannitoas. Kõik pesu käib ühes korvis. Sorteerin enne masinasse panekut valge, värvilise ja tumeda, kuhu hulka lähevad ka punased asjad. Voodipesu rändab masinasse kohe peale vahetamist, rätikud ka otse vannitoast. Samuti ei käi korvis kunagi õueriided, sest need on kohe vaja pessu ja kuivama panna, et oleks võimalik kiirelt jälle selga panna. Aga meilgi on ruumi vähe, kuid inimesi muidugi ka ainult 4.

Ahjaa, pesu pesemiseks on kindlad ajad. Rätikud kolmapäeva õhtul, tekikotid neljapäeva hommikul, linad neljapäeva päeval, valge pesu neljapäeva õhtul, tume pesu reede õhtul ja kirju pesu reede öösel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma ei tea… 3 toaline korter, vannituba suhteliselt väike ja saan hakkama 2 pesukorviga.
Ühte lähevad laste riided ja teise minu ja mehe riided(ka voodipesud, käterätikud)
Minu meelest ei ole vaja 10 erinevat korvi. Mina sorteerin alati ennem masinasse panemist välja heleda/musta ja värvilise pesu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on pisike 3-toaline korter suure vannitoaga, kuid mustapesukast on kuivati peal, sinna käib igasugune must pesu. Masinasse panekul vahel sorteerin päris heledad välja, ülejäänud asjad pesen ikka kõik koos. Täiesti valgeid esemeid meil majapidamises vist ei olegi, ülejäänutega ei ole seni midagi hirmsat koos pestes juhtunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks pesukorv. Sorteerin enne pessu panemist vastavalt pesu hulgale. Kõige tavalisem on tume, hele ja punane eraldi. Mõnikord, kui on tumedat palju, pesen eraldi musta või sini-rohelise. Teinekord valin eraldi teksad või voodipesu või rätikud.
Öiseks pesemiseks sorteerin masinatäie välja ja tõstan ülejäägi korvi tagasi, sageli juba värvi kaupa sorteeritult. Nädalavahetusel mitu pesu järjest tehes jätan sorteeritud pesu maha hunnikusse järge ootama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul pole üldse pesukorvi:) Pesu koguneb masinasse, pesen siis kui täis saab. Teksad ootavad veidi kauem oma aega, muid asju saab koos pesta. Kui laps teeb otsa lahti punaste riietega, siis lasen tal järjest kanda kõik punased asjad ära et need korraga pesta:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.04 17:10; 10.04 18:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil selline äärmiselt lihtne süsteem 🙂

Üks pesukorv ja kõik pesu kogun sinna.
Pesu sorteerin kaheks. Esimene hunnik on igapäevased seljariided, mis nõuavad 40C pesu. Teine hunnik on voodipesu, käterätid jms, mis nõuavad 60-90C pesu. Üldiselt koguneb mustapesukasti ainult igapäevaseid seljariideid, sest kui nädalavahetusel käterätid-voodipesud vahetan, siis panen need kohe masinasse.

Minul on 10a jooksul, mis olen kõiki värve segamini pesnud, läinud nässu üks t-särk. Seda siis, kui rumalast peast tumedad teksad esimest korda pestes kogu pesu hulka panin. Teksadele on tõesti 2-3 esimest pesukorda vaja teha ainult tumedate riidetega. Aga hetkel keegi peres eriti teksat ei armasta, seega enma probleemi pole.

Villaseid riideid, õueriideid, kardinaid jms pesen nii harva, et pole eraldi pesukorvi neile kindlasti vaja 🙂 Villaseid riideid pesen a la kord aastas kevadel, esimese masinatäie olengi juba pesnud ja suvekorterisse saatnud. Miskit tuleb veel. Talvised pealisriided siiani veel pesemata, sest alles täna hommikul sadas meil lund. Järgmisel nädalal lubatakse sooja, siis pesen ära, pesukorvi vahepeal ei pane. Kui lapse talvekombe vajab vahepeal pesemist (enamasti ei vaja), siis pesen koos muu pesuga, lubatud temperatuuril ja lubatud vahendiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen vist eriline värvifriik, mul käivad eraldi valged, heledad, sinised (sh ka teksad), punased (sh ka kõik lapse roosad, sest punased riided aitavad minu meelest roosadel riietel väga hästi erksat värvi säilitada) ja mustad/tumedad riided.
Pesu kogun suurde ikea sinisesse kotti ja otse pesumasinasse, kui need enam-vähem täis on, sorteerin ära ja pesen selle värvi, mida kõige suurem hunnik tekib 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.04 21:38; 11.04 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mjah, mina pesen kõik värvid eraldi- sh kollased, heleroosad, tumeroosad, helesinised, tumesinised, teksad, must, punane jne. Siin on nii palju juttu sellest, et värvid luituvad peale esimest pesu jne. Sellest tulebki, et pestakse nt kõiki erinevaid heledaid värve koos, siis peale paari pesu pole enam vahet, kas on helekollane või heleroheline, välja tuleb ühesugune ebamäärane värv.

Ema on mul eluaeg paras pesufriik olnud, kõik, ka 10-15a vanad riided näevad välja kui uued, suuresti just õigesti pesemise tõttu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on ka üks pesukast veel koridoris hetkel(vannitoas remont). Pesumasin on hoopis wc-s. Vannitoas saab olema sauna eesruum, kuhu tuleb diivani moodi asi koos istumisosa aluse kastiga musta pesu jaoks. Sorteerin enne masinasse panekut. Pesen eraldi heledad asjad(kui valgeid eraldi on rohkem, siis panen ainult valged eraldi), tumedad st sinised-rohelised-mustad, punased, kollased ja õrnad pesud sh villased. Õrna pesu pesen tihti hoopis käsitsi, et neid säästa ja ka ajakulu on siis tegelikult palju väiksem. Masina jagu eri värvi kampsunid, mütsid jmt saab pestud vaevu poole tunniga. Masinaga pestes läheks palju kauem aega ja ma ei suuda saada kokku masinatäit eri värvi õrnu kampsuneid jmt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigil käib siin hull liigitamine ja sorteerimine. Meil on 2 korvi, ühes hele pesu ja teises tume. Punased, mustad ja tumedamad kirjud pesen koos, eraldi heledamad riided, sh ka heledad kirjud ja valged seljariided. Kolmas liik on käterätid ja voodipesu, mis vajavad kuumemat temperatuuri, 60 kraadi. Üsna lollikindel süsteem, midagi ära rikkunud pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oot, miks te seda musta pesu üldse nii hullu moodi kogute?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.04 17:10; 10.04 18:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korvi paneme kõik kokku, enne pesu sorteerin: hele kirju, tume kirju, valge, roosa/punane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]oot, miks te seda musta pesu üldse nii hullu moodi kogute?[/tsitaat]

Ise koguneb. Kuna hetkel kuivati jaoks raha alles kogun, siis lihtsalt ei saa korraga rohkem pesta kui pesurestile kuivama mahub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks musta eraldi peab panema? Minul on tegelikult ka kolm: valged, pastelsed ja värvilised, pastelsesse panen sellised kahtlased heledad, mis valged pole, aga mida tumedatega ka päris kokku ei pane, eriti kui on nt teksad vms, mis värvi võib anda. Musta eraldi toppida ei näe mõtet, midagi eriti ei luitu mka, mõni kangas ongi muidugi nii ebakvaliteetne, et värv laseb jalga, aga üldiselt ei näe ma vajadust rohkema liigitamise järele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks mustapesukorv ainult. Enne pesu pesema hakkamist kallan kõik välja ja vaatan, mida millega pesta annab.
Tegelikult peaks sorteerima ka sünteetika ja puuvillase eraldi, st. must puuvillane eraldi ja musta värvi sünteetika eraldi ja kõik muu ka nii. Ehk siis vastavalt sellele, mida on kogunenud, ka sorteerin. Kui roosasid tütre aluspükse näiteks on juba hulk, siis panen need täitsa eraldi pooliku masinana pesema. Ja pesen eraldi ka sinised (nt. poja aluspüksid ja elektrisinised dressipüksid jms.) eraldi ja ka punased eraldi. Ja siis vahel kui on lumivalget pesu kogunenud rohkem, siis see Vanishiga likku tunnikeseks ja järgmise masinaga pessu. Ainult nii säilivad kõik värvid kirkana mu meelest. Ja täitsa mõttetu oleks tekitada endale 12 mustapesukorvi. Ükski pereliige peale minu ei suuda adekvaatselt eraldi sorteeridagi nt. sünteetikat ja puuvilla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Must pesu koguneb iseenesest, kui ei ole masinatäit samavärvilist pesu kohe võtta. Vahel on midagi vaja ruttu selga panna ja pesed seda värvi asju enne, kuigi teist värvi asju on mitu masinatäit kogunenud. Mul jäävad vahel ootama ka villased asjad ja kudumid, sest paari asja pärast masinat käima ei pane.

Kuivama üle kahe masinatäie ei mahu. Trennipäevadel ei ole aega, et pesu masinasse panna ja kui tulen, siis pere juba magab ja ei hakka masinaga müristama. Nii ta lükkubki edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]nurmenelk kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kõigil käib siin hull liigitamine ja sorteerimine. Meil on 2 korvi, ühes hele pesu ja teises tume. Punased, mustad ja tumedamad kirjud pesen koos, eraldi heledamad riided, sh ka heledad kirjud ja valged seljariided. Kolmas liik on käterätid ja voodipesu, mis vajavad kuumemat temperatuuri, 60 kraadi. Üsna lollikindel süsteem, midagi ära rikkunud pole.[/tsitaat]
Mul ühel tuttaval ka liigitub pesu enamvähem heledaks ja tumedaks. Ning tulemuseks on see, et kui olen tema lapsele oma lapse valget pluusi laenanud, tuleb see hallina tagasi. Ja siis ta imestab, et kuidas minul küll valged riided nii kaua valged püsivad…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.04 21:38; 11.04 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]nurmenelk kirjutas:[/small]

Mul ühel tuttaval ka liigitub pesu enamvähem heledaks ja tumedaks. Ning tulemuseks on see, et kui olen tema lapsele oma lapse valget pluusi laenanud, tuleb see hallina tagasi. Ja siis ta imestab, et kuidas minul küll valged riided nii kaua valged püsivad…[/tsitaat]

No ma pakun, et siis on asi masinas, vees, pesuvahendis või ma ei tea milles :). Sest ise liigitan samuti heledaks ja tumedaks, pesen kusjuures veel eriti malbe ökovahenduga ja kõik valged asjad on imeilusad, halliks pole küll miski läinud (just ostetud uute asjadega ju pidevalt võrdlus olemas).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on 4 pesukorvi – 1. käterätikud ja valged laudlinad, mida pesen 95 kraadiga/ 2. voodipesud ja värvilised laudlinad, mida pesen 60 kraadiga/ 3. heledad riided, mida pesen 40 kraadiga/ 4. tumedad riides, mida pesen 40 kraadiga. Eraldi korjan villased riideesemed ja paremad rinnahoidjad, mida pesen villa¨ampooniga käsitsi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul on pesumasina kõrval üks suur pesukorv, enne pesemist sorteerin – tavaliselt masinatäis tumedat, masinatäis tütre roosasid-punaseid asju, masinatäis heledat-valget. Kui tumedat pesu on palju, siis läheb kaks masinatäit, ühes mustad-tumesinised, teises sinised-rohelised poja asjad. voodipesu pesen tavaliselt eraldi, sest see vajab kõrgemat temperatuuri. eraldi pesukorvidele ei näe vajadust, sest iga kord koguneb ju erinevat sorti pesu, nii värvi kui materjali poolest. üldiselt pesen nädalavahetuseti, sest siis saan kohe kuivatisse või välja kuivama panna, mitte ei jää ööseks pesumasinasse vedelema. kuna ma olen hull lasteriiete fänn, siis on riideid nii palju, et nädala sees pesemiseks ei ole vajadust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on 1 pesukorv, sest lapsed ei saaks sorteerimisega ise hakkama.

pesuruum on eraldi, ei ole vannitoas

pesen ca 1x nädalas. Sorteerin vajaduse järgi põrandale. Eraldi ruumis võivad 1 päev need hunnikud olla.

Vanas majas oli pesuruum ja vannituba koos ning väike ka; siis sorteerisin pesupäeval kaussidesse, mis ladusin pärast üksteise otsa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Särtsakas rahvas siin – punase pesu korvidega!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noo mina panen kõik musta pesu pesumasinasse, kui vaja käima panna tõstan välja sorteerin vajadusel. Üldiselt mu riided värvi ei anna ja saab pesta koos.

Voodipesu/rätikud pesen kindal päeval ja voodist võttes läheb ka kohe masinasse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Särtsakas rahvas siin – punase pesu korvidega![/tsitaat]

🙂

tead tegelikult näiteks 3 tütre ema ei pea selleks sugugi väga särtsakas olema, et korra nädalas masinatäie punast värvi pesu kokku saada.

jah, ma tean, mul oleks üksi elades ka ainult musta värvi asjad (talvel) ja suvel valge pluss mõned kindlapeale-mineku pastelsed toonid:)
arva, mis on minu peamised iseloomujooned 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.04 10:01; 15.04 09:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

🙂

tead tegelikult näiteks 3 tütre ema ei pea selleks sugugi väga särtsakas olema, et korra nädalas masinatäie punast värvi pesu kokku saada.

jah, ma tean, mul oleks üksi elades ka ainult musta värvi asjad (talvel) ja suvel valge pluss mõned kindlapeale-mineku pastelsed toonid:)
arva, mis on minu peamised iseloomujooned ;)[/tsitaat]

Sama siin:D Kui tütreid majas poleks, siis oleks vaja ainult musta ja valge pesu jaoks korvi. Imestan ise ka kui igavat värvi garderoob mul on naisterahva kohta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.04 09:13; 15.04 10:57;
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Kodunurk kuidas ja kus sorteerite musta pesu?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.