Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas ja mida rääkida töövestlusel?

Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )

Teema: Kuidas ja mida rääkida töövestlusel?

Postitas:

Olen värbaja.

Tegelikult ma näen esimese kahe minutiga ära, kas mina seda inimest soovin ettevõttesse. Siit läheb edasi, kas ma soovin temaga tõesti kui uuet töötajaga tutvuda või teen ära viisaka tööintervjuu (juba alustades tean, et siit ei tule midagi).

Kui mina soovin inimest, siis ma vestluses peangi teada saama, kas tema soovid klapivad meie omadega või mitte. Võib ju juhtuda, et tegelikult inimesele ei meeldi mina tööandjana või meie ettevõte.

meie anname ühe ülesande ja intervjuu lõpus (need, kes võiks tulla tööle) teen ka ühe stressitaluvuse ülesande, kus näeb kohe ära, kes talub stressi, kes suudab kiiresti mõelda, kes läheb närvi. (kes jookseb nuttes minema, kord ka selline olnud). Meie töös on vaja kiiresti mõelda, teinekord ja närvi minemine ei sobi.

Mind hakkas huvitama- äkki kirjeldaksid sellist ülesannet ?Tahaks mõelda kaasa kuidas ise reageeriksin ja toimiksin ????

Mind ka huvitaks see test! 🙂

Ja veel, kas värbaja ainuisikuluselt otsustab, kes sobib/ei sobi ettevõttesse? Mul on töövestlusel alati mitu tööandja esindajat olnud, aga vbl tõesti üks otsustab, kes saab edasi järgmisesse vooru ja kes mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.10 00:45; 30.10 18:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Värbaja ei otsusta reaalselt midagi, töötaja valib endale värbav juht ning värbaja ainult toetab seda protsessi. Vähegi keerulisema töö puhul personalitöötaja ei tunnegi konkreetse töö spetsiifikat ja vajalikke kvalifikatsioone. Kui me ei räägi just lihttöödest, kuhu kandideerib huupi sadu inimesi, siis mingi kahe minutiga sobivuse hindamine on pigem bluff.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul lähevad töövestlused hästi siis, kui ma väga ei ürita. lähen natuke sellise ükskõik suhtumisega, mitte ei proovi igal juhul kõigile meele järele olla.

Sama! Ja see töötab alati!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On ikka neid ettevõtteid, kus töötab kuni 20 inimest ja värbaja ongi ettevõtte omanik ja juht. Alluvusi on 3 tasandit. Käive võib olla väga suur, lihtsalt ei ole vajalik rohkem töötajaid võtta. Maxima ja Rimi pole ainsad tööandjad 🙂

Ok, see küsimus võib olla ükskõik: (ma enda oma siia ei pane)
Millal toimus prantususe revolutsioon?
Midagi koolifüüsikast: auto kiirendab x ms, trassi pikkus y km, mis on keskmine kiirus?
Millised on 7 maailmaimet?

Point on ju selles, kuidas inimene reageerib küsimusele, mille vastust ta võiks teada või suudaks välja mõelda, kui ta närvi ei lähe.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 23:51; 01.11 18:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui üks orav sööb päevas 10 pähklit, mitu pähklit sööks pool oravat poole päevaga?
Ja kes vastas 2,5, sel järgmisse vooru asja polnud.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.11 19:29; 03.11 10:32; 03.11 23:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On ikka neid ettevõtteid, kus töötab kuni 20 inimest ja värbaja ongi ettevõtte omanik ja juht. Alluvusi on 3 tasandit. Käive võib olla väga suur, lihtsalt ei ole vajalik rohkem töötajaid võtta. Maxima ja Rimi pole ainsad tööandjad ????

Ok, see küsimus võib olla ükskõik: (ma enda oma siia ei pane)

Millal toimus prantususe revolutsioon?

Midagi koolifüüsikast: auto kiirendab x ms, trassi pikkus y km, mis on keskmine kiirus?

Millised on 7 maailmaimet?

Point on ju selles, kuidas inimene reageerib küsimusele, mille vastust ta võiks teada või suudaks välja mõelda, kui ta närvi ei lähe.

Prantsuse revolutsioon ja 7 maailmaimet on kûll puhas faktiteadmine. Väga lollid küsimused üldse, mille põhjal mingeid järeldusi teha töötaja sobivuse kohta.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida siis vastama peab- poolt oravat pole olemas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui üks orav sööb päevas 10 pähklit, mitu pähklit sööks pool oravat poole päevaga?

Ja kes vastas 2,5, sel järgmisse vooru asja polnud.

Kas 0-10 oleks õige või?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida siis vastama peab- poolt oravat pole olemas?

Ilmselt seda on oodatud jah, kuigi matemaatiliselt on 2.5 õige, aga küllap see siis polegi selline töökoht, kus matemaatikaoskust vaja on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui üks orav sööb päevas 10 pähklit, mitu pähklit sööks pool oravat poole päevaga?

Ja kes vastas 2,5, sel järgmisse vooru asja polnud.

Kas 0-10 oleks õige või?

Õige oli igasugune number, mille ära suutsid põhjendada. Otsiti mingit tiimideülest koordinaatorit ja eesmärk oli kõigile kandideerijatele teada – oma veenmisoskuse näitamine ja musta valgeks rääkimise võime demonstreerimine. Olla päris lõbus voor olnud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.11 19:29; 03.11 10:32; 03.11 23:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On ikka neid ettevõtteid, kus töötab kuni 20 inimest ja värbaja ongi ettevõtte omanik ja juht. Alluvusi on 3 tasandit. Käive võib olla väga suur, lihtsalt ei ole vajalik rohkem töötajaid võtta. Maxima ja Rimi pole ainsad tööandjad ????

Ok, see küsimus võib olla ükskõik: (ma enda oma siia ei pane)

Millal toimus prantususe revolutsioon?

Midagi koolifüüsikast: auto kiirendab x ms, trassi pikkus y km, mis on keskmine kiirus?

Millised on 7 maailmaimet?

Point on ju selles, kuidas inimene reageerib küsimusele, mille vastust ta võiks teada või suudaks välja mõelda, kui ta närvi ei lähe.

Ma peaks sellist tööandja rumalaks ja pean seda minu aja raiskamiseks.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 10:53; 04.11 21:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On ikka neid ettevõtteid, kus töötab kuni 20 inimest ja värbaja ongi ettevõtte omanik ja juht. Alluvusi on 3 tasandit. Käive võib olla väga suur, lihtsalt ei ole vajalik rohkem töötajaid võtta. Maxima ja Rimi pole ainsad tööandjad ????

Ok, see küsimus võib olla ükskõik: (ma enda oma siia ei pane)

Millal toimus prantususe revolutsioon?

Midagi koolifüüsikast: auto kiirendab x ms, trassi pikkus y km, mis on keskmine kiirus?

Millised on 7 maailmaimet?

Point on ju selles, kuidas inimene reageerib küsimusele, mille vastust ta võiks teada või suudaks välja mõelda, kui ta närvi ei lähe.

Ma peaks sellist tööandja rumalaks ja pean seda minu aja raiskamiseks.

Miks rumalaks? Silmaringi küsimused annavad tööandjale paljustki aimu.
Mõnele töökohale kandideerides on täiesti tumba olemine just eeliseks.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.11 19:29; 03.11 10:32; 03.11 23:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen värbaja.

Tegelikult ma näen esimese kahe minutiga ära, kas mina seda inimest soovin ettevõttesse. Siit läheb edasi, kas ma soovin temaga tõesti kui uuet töötajaga tutvuda või teen ära viisaka tööintervjuu (juba alustades tean, et siit ei tule midagi).

Kui mina soovin inimest, siis ma vestluses peangi teada saama, kas tema soovid klapivad meie omadega või mitte. Võib ju juhtuda, et tegelikult inimesele ei meeldi mina tööandjana või meie ettevõte.

meie anname ühe ülesande ja intervjuu lõpus (need, kes võiks tulla tööle) teen ka ühe stressitaluvuse ülesande, kus näeb kohe ära, kes talub stressi, kes suudab kiiresti mõelda, kes läheb närvi. (kes jookseb nuttes minema, kord ka selline olnud). Meie töös on vaja kiiresti mõelda, teinekord ja närvi minemine ei sobi.

Jookseb nuttes minema? Mis test see küll on?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On ikka neid ettevõtteid, kus töötab kuni 20 inimest ja värbaja ongi ettevõtte omanik ja juht. Alluvusi on 3 tasandit. Käive võib olla väga suur, lihtsalt ei ole vajalik rohkem töötajaid võtta. Maxima ja Rimi pole ainsad tööandjad ????

Ok, see küsimus võib olla ükskõik: (ma enda oma siia ei pane)

Millal toimus prantususe revolutsioon?

Midagi koolifüüsikast: auto kiirendab x ms, trassi pikkus y km, mis on keskmine kiirus?

Millised on 7 maailmaimet?

Point on ju selles, kuidas inimene reageerib küsimusele, mille vastust ta võiks teada või suudaks välja mõelda, kui ta närvi ei lähe.

Ma peaks sellist tööandja rumalaks ja pean seda minu aja raiskamiseks.

Miks rumalaks? Silmaringi küsimused annavad tööandjale paljustki aimu.

Mõnele töökohale kandideerides on täiesti tumba olemine just eeliseks.

Ma arvan, et eestis on vähe neid mitte-eriala inimesi, kes suudaks lambist nimetada 7 antiikmaailma imet. Mul endal tuli 3. Ehk see ongi siuke loll küsimus, mis on ikka suht erialane ega näita tegelikult silmaringi.
Bastille vallutamise kuupäev tuleb kah pähe, aga TÄPSED prantsuse revolutsiooni daatumite üle vaidlevad ajaloolased siiani. Et kas oli 10 aastat või 10 aastat 5 kuud vms. Ehk jällegi asi, mis pole täppisteadus, mille üle vaidlevad profid ega näita just eriti silmaringi.
Vot seda ma mõtlen lolluse all. Küsitakse asju, mis pole tegelikult üldtuntud asjad ja siis räägitakse laiast silmaringist.
Muisugi võiks ju küsida juristks kandideerijalt, et mis ta teab Denisova inimesest või mitu ruumi oli Domus Areas. Või kuidas on seotud Jeesus Kristus ja Coloseo.
Või teha kindlaks, kas ta teeb vahet asjaõiguslik ja võlaõiguslikul lepingul ja oskab nimetada haldusõiguse pühimõtteid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 10:53; 04.11 21:25;
To report this post you need to login first.

ma arvan, et värbaja ei eeldagi, et sa neid 7 imet nimetada oskad, ta vaatab kuidas reageerid sellisele (üsna absurdsele) ülesandele ja kuidas kaasa mõtled.
Kui ärritud või vihastad, siis ilmselt oled madala stressitaluvusega. Kui silm lööb särama – wow kui põnev, vaatame mis mul pähe tuleb – siis oled loov ja lähed uute asjadega kaasa. Kui ütled ausalt, et antiigis ei tea midagi, aga kui küsiksite arhitektuuri kohta, siis oskaksin palju rääkida – siis oled ilmselt asjalik ja teadmishimuline.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas ja mida rääkida töövestlusel?