Esileht Beebi ja mitmikud Kuidas jääda rahulikuks? Tunnen end nii pahasti :(

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Kuidas jääda rahulikuks? Tunnen end nii pahasti :(

Postitas:

Mul mure laste magama saamisega. Panin nad kaks nädalat tagasi ühte tuppa magama, olude sunnil (omas voodis on nad juba ammust aega maganud) ja no kõik magamasaamised on nii jubedad.
Algus on paljulubav. Annan piima, silmake hakkab kinni vajuma ja kui kõht täis saab, siis silm lahti, kraps püsti ja nalja nabani. Proovin siis, et jätan nad omavahele, mind nad eemalt näevad.Natuke kilkavad, siis püsti, hambad voodiäärde kinni ja jorin hakkab pihta. Ühe jorin läheb ruttu üle nutuks. Lähen panen pikali, rääin, et tuttu ja tekk peale…tuju hea, korraks nagu paneb silma kinni, vaatavad mind ja hakkavad jälle kilkama. Ja nii vöib tund aega olla. Lõpuks tunnen, et panen neid pikali juba robustsemalt ja olen närvis ja lausa nutt tahab peale tulla. Naeru enam pole ja nemad ka üsna nutused. Pärast olen väga kuri enda peale, et ei suutnud rahulikuks jääda. Täna last pikali pannes lõi ta end veel pulgaks ja siis lõi pea ka ära vastu võrekat:(
Lapsi hakkan tuttu panema siis kui jorisevad ja kuidagi ei ole hea olla.
Veel selline mure, et ärkavad hommikul väga vara ja näha on, et tahaks veel magada aga ei, tõusevad ja hakkavad jorisema kohe. Olen proovinud kohe piima pakkuda, et jäävad äkki tuttu aga ei..ajavad end püsti ja viu-viu. Kuskil poolteist tundi jaksavad üleval olla, siis panen tuttu, siis jäävad enamasti hästi, pärast ärgates on väga hea tuju.
Andke mulle nõu, kuidas saaks nii, et nad vähem nutaks ja asjad paremini sujuks, kas teen midagi valesti?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.06 09:08; 15.06 21:47; 16.06 11:17; 03.07 10:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Number üks asi, mis valesti: ära kunagi lase neil piima joomise ajal tukkuda. See rikub üsna palju ära, pisike puhkemoment ja ongi jõudu pärast üleval olla. Tee mida iganes, räägi, kõdista vms, et ei magaks piima joomise ajal. Ja mul on veel palju nõuandeid, aga praegu pole aega kirjutada. 🙂 vaatan hiljem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 12:52; 15.06 19:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellistes asjades nagu sa küsid, ei ole olemas \”õigesti ja valesti\”. On asjad, mis sinu jaoks töötavad ja mis mitte.

Mina panen oma kaksikuid magama nii, et nad on minuga laial madratsil, üks ühel pool mind ja teine teisel pool. Mina hoian mõlematel kätt kõhu peal. Uinuvad enamasti 5-15 minutiga. Ise hiilin siis nende vahelt minema ja saan veel oma toimetusi teha. Aga öösel nt toidan veel rinnaga neid u 2x, südaööl kindlasti, kui seda olen üritanud ära jätta, siis on meeletu kisa, enamasti tahavad nii 5-6 ajal ka, kuigi lapse juba 13k.

Kuni 9k uinusid rinnal, siis enam enamasti mitte ja hakkasin otse voodisse magama panema pärast õhtust toitmist. Nii, et panen lapsed voodisse ja ise minema, ei saa ma teha. Sest siis nad kohe istuli, möllavad ringi, lõpuks väsivad üle ja tuleb kisa. Ma ei ütle, et ma teen kindlasti õigesti nii, aga minu jaoks see toimib.

Teemaalgatajale soovitan ka leida enda jaoks toimiv lahendus. Võibolla pole neid omavahele jätmine hea lahendus? Võibolla võiksid ise juures olla ja neid kohe pikali tagasi panna? Võibolla piisaks, kui paned voodid nii, et nad teineteist ei näe või kasvõi eraldad voodid üksteisest kardinaga kuidagi? Võibolla oleks parem kui hakkaksid lapsi varem magama panema? Võibolla see õhtune jorisemine polegi üldse unest, vaid tahavad süüa/juua (et kui piima saavad, siis elavnevad) ja võiks hoopis hiljem magama panna? Muud nõu ei oska anda, kui et katseta erinevaid asju (aga mitte rapsides, kui midagi tegema hakkad, siis ikka vast nii 1-2n proovi, kohe ei pruugi töötada). Lõpuks midagi ju ikka aitab või siis kasvavad välja 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 13:48; 16.06 00:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii, minu soovitused ka nüüd lisaks sellele, et ära piima joomise ajal lase neil silma kinni lasta. Tõsijutt, et väike uinak lükkab pärast une tükiks ajaks edasi. Üldiselt mina juhindusin oma kaksikute magamapanemiselt \”Sleepsense\” programmist ja kiidan seda taevani. Tänu sellele olid ja on siiani meie õhtused magamaminekud üsna talutavad ja kõik toimib. Meil on nad alati magama jäänud kumbki oma voodis, aga samas toas. Ja nad ei oska teistsugusest asjast puudust tundagi, väga kallis on neile oma voodi ja jäävad sinna hea meelega. Ja kõik on rahul.
Üldiselt soovitan vaadata üle oma päevaplaan ja proovida see sättida nii, et lapsed läheksid ööunne varakult. Seda ei saa järsku muuta, kui su lapsed praegu hilja magama lähevad, mis kell nad lähevad? Kõige sagedasem põhjus õhtusel trallimisel on hoopis üleväsimus. Väga harva see, et nad ei ole üldse väsinud. Hiljemalt 19.30 võiksid lapsed olla juba voodis. Kõik laste unedega seotud raamatud ja programmid, mida mina lugenud olen, soovitivad seda. See ei saa juhus olla. Väikesed lapsed (eriti sellises vanuses nagu sinu omad) vajavad varast ööund. Ja see ei tähenda üldse, et nad sul hommikul hiigelvara ärkavad. Pigem tuleb siis uni just rahulikum ja pikem. Uskumatu, aga nii see kipub olema, lastele ei kehti täiskasvanute uneseadused üldse. St, et kui kauem üleval, siis hommikul magavad kauem jne. Tihti kipuvad asjad vastupidi olema. Väsimusest magavad just kehvemini ja jäävad kehvemini magama ka.
Kas teil magamamineku rituaal on? Igal õhtul tuleks teha korralik järjestatud tegevuste rituaal, et nad teaksid mis on tulemas. Meil oli selles vanuses. Ööriiete selgapanemine, piimajoomine (ilma tukkumata), lasin alati sama muusikat ja mähkmevahetus. Jne alati tegin tegevusi iga õhtu samas järjekorras. Lõpuks siis voodisse ja selili ja head und ja minema toast. Algus on raske, aga kui oled järjekindel, siis hakkab toimima.
Usu, mina olin ka jube närvis vahepeal. Ma ei ole kunagi olnud see ema, kes suudaks lõputult lapsi magama sussutada ja nunnutada. Uni on meil püha ja on tähtis olnud, et igaüks magab oma voodis ja oskab ise rahulikult magama jääda. Natuke võttis aega, aga sai kenasti asja. Üldiselt soovitangi sul uurida Sleepsense programmi. See on väga lihtsas inglise keeles ja tõesti hea asi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 12:52; 15.06 19:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma üritangi neid kaheksast tuttu panna aga jah..äkki peaks natsa varem siis. Kõik muudkui räägivad mulle, et misasja…nii vara. Olengi siis umbes seitsmest jorisevaid lapsi kantseldanud, et vähegi hiljem tuttu läheksid ja tõsi..tulemusi pole olnud, et hommikul kauem magaks. öösiti jooksen nende toa vahet lutti suhu panema.
Magavad nad mul ka eraldi voodites.
Õhtuti meil ka on natuke rituaale,väike pesu, tudukad, ja voodis piim. Õhtuti see nagu toimib enam-vähem, päeval piim ja voodi kokku ei lähe nii naljalt..kui just megaväsinud pole aga siis ei tule piima söömisest ka midagi välja. 🙁
Viimane Kägu..on Sul äkki linki jagada konkreetsele programmile,millst rääkisid? Mis oli selle juures kõige raskem ja millal Sa seda tegid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.06 09:08; 15.06 21:47; 16.06 11:17; 03.07 10:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimase kirjelduse järgi tundub mulle küll, et tegemist üleväsimusega. Ütled, et 19-20 hoiad neid üleval ja lased joriseda ning siis hakkad magama panema.

Ma seda programmi ei tea. Aga minu kogemus ütleb, et selline ülevalhoidmine tittedega ei toimi. Väsinud titt tuleb magama panna. Ok, kui re¸iim on üldiselt paigas ja re¸iimiväliselt on laps ükskord väsinud, siis ehk võib ka üleval hoida. Aga kui see muutub igapäevaseks, siis tuleb re¸iimi muuta. Kui hoiad niimoodi üleval, siis väsib laps üle. Ta saab küll mingil hetkel sellest suurest väsimusest üle (nagu sul, kui hakkavad jälle ringi möllama pärast piima joomist ja tukkumist), aga tegelikult on ikkagi väsinud, ainult uni on ka rikutud.

Viimase postituse järgi ma soovitaks muuta re¸iimi nii, et õhturituaalid algavad kell 19 või 19.30 (vaata, kuidas paremini toimib). Kõik muu jätta samaks.

Kui nädalaga pole paranemist toimunud, siis teeks veel sellise muutuse, et õhtuse piima annaks lastele nt diivanil süles, mitte voodis. Kas kahele saaks süles korraga anda? Ma imetan küll korraga, seega vast saab ka pudeliga? Eesmärk siis see, et nad ei tukuks sel ajal, aga oleksid rahulikud. Võibolla oleks mõistlik panna mingi rahulik muusika ka mängima. Ja siis voodisse ja tuttu loodetavasti.

No ja loodetavasti see toimib. Kui ei, siis tuleb jälle pea tööle panna…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 13:48; 16.06 00:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul mure laste magama saamisega. Panin nad kaks nädalat tagasi ühte tuppa magama, olude sunnil (omas voodis on nad juba ammust aega maganud) ja no kõik magamasaamised on nii jubedad.
Algus on paljulubav. Annan piima, silmake hakkab kinni vajuma ja kui kõht täis saab, siis silm lahti, kraps püsti ja nalja nabani. Proovin siis, et jätan nad omavahele, mind nad eemalt näevad.Natuke kilkavad, siis püsti, hambad voodiäärde kinni ja jorin hakkab pihta. Ühe jorin läheb ruttu üle nutuks. Lähen panen pikali, rääin, et tuttu ja tekk peale…tuju hea, korraks nagu paneb silma kinni, vaatavad mind ja hakkavad jälle kilkama. Ja nii vöib tund aega olla. Lõpuks tunnen, et panen neid pikali juba robustsemalt ja olen närvis ja lausa nutt tahab peale tulla. Naeru enam pole ja nemad ka üsna nutused. Pärast olen väga kuri enda peale, et ei suutnud rahulikuks jääda. Täna last pikali pannes lõi ta end veel pulgaks ja siis lõi pea ka ära vastu võrekat:(
Lapsi hakkan tuttu panema siis kui jorisevad ja kuidagi ei ole hea olla.
Veel selline mure, et ärkavad hommikul väga vara ja näha on, et tahaks veel magada aga ei, tõusevad ja hakkavad jorisema kohe. Olen proovinud kohe piima pakkuda, et jäävad äkki tuttu aga ei..ajavad end püsti ja viu-viu. Kuskil poolteist tundi jaksavad üleval olla, siis panen tuttu, siis jäävad enamasti hästi, pärast ärgates on väga hea tuju.
Andke mulle nõu, kuidas saaks nii, et nad vähem nutaks ja asjad paremini sujuks, kas teen midagi valesti? [/tsitaat]
Võimlemine, vann, söök, puhas ja kuiv mähe. Lapsed voodisse, pai-pai, tekk peale, tuli kustu ja toast minema. Ihgal õhtul ühel ajal.
Soovitan seda iseseisvalt magamajäämist õpetada võimalikult varakult, sest tulevikus toob see hiiglama palju kasu sisse.
/10-aastaste kaksikute üksikema, alates laste 3.ndast elunädalast lapsed maganud ööd läbi/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need õhtused jorinad sõltuvad suurelt sellest, millal ärgatud ja kuidas päeval magatud. Kõik päevad pole hullud aga nüüd viimasel ajal on kõik justkui pea peal. Magasid mul juba ilusti kaks und päeval ja õhtu üks läks vähemalt ilusti tuttu ja siis kui õues valgemaks läks (kellakeeramine) on kõik kuidagi nii, et kuidas kunagi 🙁 Proovin piibuga naise soovitust mõnda aega, vaatan, kuidas toimib. Tahaks seda sleepsense programmi ka lugeda aga kahjuks on ajaga nii, et mida pole, seda pole.
Söömise koha pealt sooviks ka targemate nõu. Mul lapsed tahvad piima ainult voodis ja ise pudelit ei taha hoida..kohe tõmbavad käed eemale ja hakkavad siis siplema. Millal Teie lapsed ise pudelist jõid. Toolis nad mul mängivad joogitopsidega ainult..sügavad igemeid ja vahest satub mõni tilk suhu ka.
Mul olid kuni selleajani,mil nad püsti hakkasid tõusma ja õues valgemaks läks megarahulikud lapsed..kõik toimis ja nüüd pole üldse harjunud sellise viu-viuga.Oeh..aga küll me hakkama saame. Tänud Teile vastamast 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need õhtused jorinad sõltuvad suurelt sellest, millal ärgatud ja kuidas päeval magatud. Kõik päevad pole hullud aga nüüd viimasel ajal on kõik justkui pea peal. Magasid mul juba ilusti kaks und päeval ja õhtu üks läks vähemalt ilusti tuttu ja siis kui õues valgemaks läks (kellakeeramine) on kõik kuidagi nii, et kuidas kunagi 🙁 Proovin piibuga naise soovitust mõnda aega, vaatan, kuidas toimib. Tahaks seda sleepsense programmi ka lugeda aga kahjuks on ajaga nii, et mida pole, seda pole.
Söömise koha pealt sooviks ka targemate nõu. Mul lapsed tahvad piima ainult voodis ja ise pudelit ei taha hoida..kohe tõmbavad käed eemale ja hakkavad siis siplema. Millal Teie lapsed ise pudelist jõid. Toolis nad mul mängivad joogitopsidega ainult..sügavad igemeid ja vahest satub mõni tilk suhu ka.
Mul olid kuni selleajani,mil nad püsti hakkasid tõusma ja õues valgemaks läks megarahulikud lapsed..kõik toimis ja nüüd pole üldse harjunud sellise viu-viuga.Oeh..aga küll me hakkama saame. Tänud Teile vastamast 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.06 09:08; 15.06 21:47; 16.06 11:17; 03.07 10:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Need õhtused jorinad sõltuvad suurelt sellest, millal ärgatud ja kuidas päeval magatud. Kõik päevad pole hullud aga nüüd viimasel ajal on kõik justkui pea peal. Magasid mul juba ilusti kaks und päeval ja õhtu üks läks vähemalt ilusti tuttu ja siis kui õues valgemaks läks (kellakeeramine) on kõik kuidagi nii, et kuidas kunagi [/tsitaat]

Meie panime pimendavad rulood magamistubadesse, kaasaarvatud lastele. Valges nad magama ei jäänud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See millal laps suudab ööd magada sõltub ikkagi lapsest. Meil hakkasid aasta nelja kuuselt alles ööd magama. Me katsetasime kõiki soovitusi. Miski ei aidanud. Ja see kui keegi tuli ütlema et minu laps juba ammu magas ööd oli sama hea kui näljase ees toitu liputada. Mul olid ka koguaeg süümekad et ma pole piisavalt hea ema ja see on mitmikutega tavaline sest keegi saab ikka vähem kui tahax. Lastel on lihtsad mingid perioodid ja need tuleb ära kannatada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on inglisekeelne sleepsense programm meili peal. Kirjuta oma meiliaadress, saadan.
Meil see ei toiminud (mul üksikud lapsed – juhtusin siin mitmikutes kolama).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tuttav teema 🙂 mul on lapsed küll algusest peale oma voodis olnud, nn rutiin paigas algusest peale ja peab ütlema, et umbes 8 kuud olid musteruinujad, siis hakkas pihta… mingit re¸iimi muutust, mingit uut moodi asja ei olnud, lihtsalt käis klõps ja kogu lugu. Eriti üks kisas – no võis ikka oma 1,5 tundi jutti lasta (mida iganes ma sel ajal ka välja ei mõelnud – ükski asi peale süles olemise ei toiminud ja niikui voodisse panid, kisas edasi), teine tavaliselt väsis rutem ja jäi mingil hetkel ikka magama kõigest hoolimata. Ja nuputasin ja mõtlesin igasugu asju ja katsetasin, miski ei aidanud… Nüüd olen nädalapäevad neile peale voodisse panemist pannud mängima Mozarti rahulikku muusikat… ise ka ei usu siiani, aga rahunevad sellega ja jäävad magama ainult tillukese virinaga ja ca 30 minuti jooksul… Elagu Mozart, ma ütlen!!! 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Räägin siis, mis vahepeal muutunud on.
Olen püüdnud megarahulik olla ja nende magamapanemiseks kõik muu sinnapaika jätta. Täna panin voodi kuna enam miski ei sobinud..andsin piima. natuke sõid ja paistis, et uni kadus (kuigi sõid hommikul kõvasti putru). Nälg ei saanud olla. Vaatasin, et mis nad teevad. Jätsin ukse ilusti lahti ja rääkisin, et emme siin jne. Lapsed sahmisid voodites ringi, üks tõusis püsti ja hakkas jorisema, hambad voodiääres. Teine kohe ka aga ei jorisenud, nalja tegi hoopis venna jorin. Läksin panin mõlemad pikali ja rahustasin maha,seejärel läksin jälle toimetama. Kõik kordus ikka mitu korda, vahepeal sõid veel ülejäänud piima ära ja siis lõpuks nad vist väsisid ja jäidki tuttu ilma suurema jonnita.
Olen tänase üle rõõmus..paistab, et see enda rahulikkus ikka mängib rolli, tundsin end täna hästi. Kuskile polnud kiiret 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.06 09:08; 15.06 21:47; 16.06 11:17; 03.07 10:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kaksikuid paneb magama isa, sest minuga karjuvadki. Isaga käib kõik väga ruttu, viimasel ajal 15 minutiga. Alustasime koos, üks silitas uinumiseni üht, teine teist, mõlemad lapsed olid oma voodis, kindel eesmärk oli, et süles magama ei kussuta. Alustasime sellega umbes siis, kui lapsed olid 8kuused. Aga minu kohalolek ikka päris kõvasti segas neid. Nüüd on nii, et mina vaatan lastega alumisel korrusel raamatuid, siis viime nad üles vooditesse ja isa on nendega, kuni uinuvad. Trallavad ja lollitavad ja jorisevad ja nutavad ka, olenevalt päevast. Pilluvad lutte ja raputavad voodeid. Mees siis paneb uuesti pikali ja lutid suhu ja lõpuks nad ei viitsi end enam püsti ajada. Alguses istus mees nendega seal niimoodi vahel isegi üle tunni. Aga nüüd, kui lapsed aastased, saab, jah, tihti veerand tunniga hakkama.

Magama lähevad meie lapsed 21. Selle seitsmese uneaja põhjenduseks on toodud hoopiski seda, et läänes pole sellist lapsehoolduspuhkust nagu meil ja mõlemad vanemad käivad reeglina tööl ning põhjus, miks lapsed nii vara magama, ongi see, et siis on vanematel tööpäevaõhtutel ka nö oma aega. Vanema ja lapse aeg jääb sedasi küll väga napiks, aga ju sealmaal kompenseeritakse see siis vabadel päevadel, nädalavahetustel ja puhkuste ajal. Meile see seitsmene magamaminek igal juhul ei sobinud, lapsed ärkavad u 18.30 alles teisest päevaunest. 21 toimib väga hästi. Viimasel ajal on varahommikuse ärkamisega probleeme tekkinud, aga enne seda magasid kuid 21-5.30/6.30, siis väike piim ja edasi 7-8.30.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kuidas jääda rahulikuks? Tunnen end nii pahasti :(

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.