Esileht Ilu Kuidas jälgite moodi

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Kuidas jälgite moodi

Postitas:
Kägu

Kas usaldate seda, mis poodides müügil, vaatate tänavapilti ja kopeerite, mis meeldib või hoiate end ise interneti abil uusimate trendidega kursis ja olete teistele teenäitajaks?

+1
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Puhkus?

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõnikord jääb mõni asi tänaval silma, mõnikord usaldan poode, mõnikord jääb ajakirjast miskit silma, mõnikord käin mitu hooaega moest väljas olevate asjadega, mõnikord mõtlen sellele rohkem ja mõnikord ei mõtle üldse.

+15
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Milleks see vajalik peaks olema?

+8
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Eks ikka täid ja satikad.

+2
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle meeldib klassika, ning 50ndate ja 60ndate naistemood.
Üldiselt ma poest ostan harva riideid, sest sealt pole suurt midagi osta. Kuna ma kannan enamus ajast kleite, siis need ma lasen teha.
Mõned üksikud kleidid olen ostnud, aga need on olnud Eesti enda tegijatelt(Stein, Janvier, Donna Nordica).
Mantlid olen ostnud Denim Dreamist, sest klassikalist mantlit mujal ei ole.

+4
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mitte kuidagi ei jälgi. Kannan seda mis mugav tundub ja oma silmale sobib. Muu maailm saab teha ja kanda mida tahab, ka ei häiri.

+16
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eu “jälgi”, las see jälgimine jääda tiinekatele.

Ostan ikka sellest valikust, mis poes saadaval. Ilmselt poes müüaksegi selliseid asju, mis on trendikad, või noh, vähemalt kaasaegsed. Eks muidugi näeb ka ju tänaval jne, mida noored kannavad, aga noori jäljendama ei kipu. Silmad kinni just ringi ei liigu, aga esktra ei vahi ka, et mida siis teised kannavad. E-poodi lahti tehes näeb esilehelt kohe ära, mis on moes, ilma et ekstra infot otsiks.

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Olulisem on vast kvaliteet. Kiirmoebrändidel pole kahjuks mingit kvaliteeti.

+10
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei jälgi. Kannan seda, mis meeldib ja sobib.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle meeldib tänavapilti ja inimesi vaadata. Ja mõnikord näen kellegi seljas lahedaid kombinatsioone, millest inspiratsiooni saan.
Samas lähtun riideid valides eelkõige oma vanusest ja kehakujust. See, mis näeb lahe välja 20-aastase 45 kg naise seljas, võib 20+ aastat ja kilo hiljem veidralt mõjuda.

+14
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eemalt jälgin.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siin PKs vist arvatakse, et moe järgimine tähendab HMis ja Newyorkeris shoppamist.
Kahju, kui naised, kes tõepoolest saaks moekalt riides käia (raha ja maitset on, vanus 30-50), ütlevad, et neid mood ei huvita, suva mis seljas ja kannavad aastaid sama mutimantlit ja – kingi.
Teismelistel pole iialgi raha, et moega kaasas käia või siis kantakse kiirmoekettide “moodi”. Miks need, kel võimalusi on, ei huvita trendid ning ilusad ja stiilsed riided?

+7
-22
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võimalused on olemas, aga ei viitsi neid trende jälgida. Kogu aur läks nooruses sellele, et käia riides moekalt, saada välismaa hilpe, import jalavarje, siis tulid 90ndad – siis sai lastud õmmelda viimase moe järgi riideid. Nüüd 50+ – ostan harva, aga kvaliteetseid riideid, kaalu on ka juurde tulnud.

+8
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teismelistel pole iialgi raha, et moega kaasas käia või siis kantakse kiirmoekettide “moodi”. Miks need, kel võimalusi on, ei huvita trendid ning ilusad ja stiilsed riided?

Neil vanemaid ei ole või? Ega siis kõik vanemad oma lapsi verisulistema kodust välja aja ja leivalt/riietelt maha arva, normaalseid peresid on ka.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siin PKs vist arvatakse, et moe järgimine tähendab HMis ja Newyorkeris shoppamist.

Kahju, kui naised, kes tõepoolest saaks moekalt riides käia (raha ja maitset on, vanus 30-50), ütlevad, et neid mood ei huvita, suva mis seljas ja kannavad aastaid sama mutimantlit ja – kingi.

Miks ilus ja stiilne ainult trendikat ja moodsat peaks tähendama? Olen varsti 40 ja juba pea 10 aastat kannan üsna samasuguseid riideid, sest olen leidnud oma stiili. Virsikuroosa võib olla kõige moekam värv, aga kuna see mulle absoluutselt ei sobi, ei kanna ma seda iialgi. Sama asi kukepükstega või skinny pükstega: nr 42,5 jala suurusega inimesel näevad need naeruväärsed välja.

Mulle meeldivad naturaalsed materjalid ja mugavad, samas hea lõikega riided – selliseid on Eesti kaubandusest, aga ka mujalt üsna raske leida. Seega kannangi üldiselt pliiatsseelikuid, sirgelõikelisi pükse,kardigane, pehmeid jakke jms.

Minu jaoks on müstiline, et kaubandusest ei ole võimalik põhjamaises kliimas osta funktsionaalsetest kangastest (tuult ja vettpidavad) viisakaid üleriideid – on kas sportlikud parkad nagu Didrikson või mõttetutest kangastest “viisakad” mantlid-jakid. Hiljuti näkkas sekkarist lapsele väga ilus Barbouri kevad-sügis pikem jakk/jope, mille sarnase oleksin nõus endale kohe täishinnaga ostma, kui ainult oleks kuskilt saada. Barbouri praegustes kollektsioonides tunduvad jälle vaid klassikalised “kossakad” olema.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jälgin kaugelt ning kui vastu tuleb, lähen suure kaarega mööda.

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

No EI HUVITA noh. Ma isegi ei tea, misasi on see müstiline “stiilitunne”, millest inimesed räägivad, ja miks see minust nii kauge kaarega on mööda läinud. Ja tõesti, mul ei ole mingit, mitte mingit sisemist huvi hilpe kokku sobitada. Nö kohusetundest olen paar korda võtnud kätte, et nüüd jälgin ja vaatan ja püüan, aga no ei istu mulle see asi. Ok, vaatan ajakirjast, et on see seelik selle pluusiga kokku pandud, järelikult siis sobib, aga miks siis teine pluus ei sobi, sellest ma ei saa aru. Teistel inimestel riivab vale kombinatsioon silma, mul ei riiva. Ma isegi ei tea, mis tunne on “tajuda”, et mingi combo kokku ei sobi (või just sobib). Ja lisaks mulle tõesti EI MEELDI sellega tegeleda. Miks? Sama hea küsimus on, et miks ühele ei meeldi võitluskunstid, teisele tikkimine või kolmandale geoloogia. Pesen ja kasin oma riideid, aga mood ja stiil… oeh. Riivan silma jah, palun vabandust.

+11
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Appi, ja mis juhtub naistega alates vanusest 51? Ei saa moekalt käia? Mis takistab, kas rulaator ja kargud?

+8
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Neil vanemaid ei ole või? Ega siis kõik vanemad oma lapsi verisulistema kodust välja aja ja leivalt/riietelt maha arva, normaalseid peresid on ka.

Ma ka näen tiinekaid pigem kiirmoeriietes. Pole veel kohanud vanemaid, kes oma teismelise 1500 eurot maksvad tossud ostaks, ikka antakse 50 eurot näppu ja saadetakse H&Mi. Ilmselt ma ei tunne normaalseid peresid.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ka näen tiinekaid pigem kiirmoeriietes. Pole veel kohanud vanemaid, kes oma teismelise 1500 eurot maksvad tossud ostaks, ikka antakse 50 eurot näppu ja saadetakse H&Mi. Ilmselt ma ei tunne normaalseid peresid.

Ma ei tea, kas me oleme normaalne pere, aga meie teismelised tütred soetavad enamuse oma garderoobist Humanast, jalanõud Eccost ja üleriided (enamasti ilmastikukindlad) spordipoodidest. H&Mi pole keegi meist mitu aastat sisse astunud, kuigi riidekapis in see kõige levinum kaubamärk, sest seda on ka sekkarites kõige rohkem. Sekkarist ostmisel on õnneks kohe näha kiirmoe asjad, mis on suutnud vormi hoida. Uuena ostes on alati risk, et pärast esimest pesu on ainult narts alles.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma nüüd selle teema peale võtsin kätte ja vaatasin järele, mida Harper’s Bazaar ja Marie Claire (need allikad lõi Google esimesena ette) 2020 sügiseste moetrendide kohta ütlevad. Ühised märksõnad on siis metalselt läikivad kangad, erakooli õpilased, narmad, punane kleit, tartaanmustriga kangad, karvased kraed ja kunstkarusnahk üldisemalt, aluspesu pealisrõivana. Paari neist asjust võiksin vabalt kanda, stiilipeole võiksin ilmuda ka hõbedases kleidikeses, aga aluspesu pealisrõivana võiks tõesti jääda 20ndates eluaastates naiste pärusmaaks, sest 45-aastase seljas mõjub see paratamatult veidi naeruväärsena, isegi, kui see 45-aastane oleks supermodell või imeheas vormis näitlejanna.

Ma ise leidsin oma stiili üles küllalt noorena ja olen sellele truuks jäänud, kuigi aeg-ajalt kombineerin seda ka mulle sobilike uuemate trendidega. Oma eelmises töökohas pidin sageli tööasjus reisima, moemekadesse sattudes ma loomulikult jälgisin sealseid tänavamoesuundumusi ja silmitsesin kõrgmoepoodide vaateaknaid, aga ennast mõjutada lasin sellest harva. Praeguses turbulentses ja ebakindlas maailmas näib aga trendide jälgimine täiesti tähtsusetu pretensioonina ja hetkemoe järgi riietumine täiesti väärana nii majanduslikku kui looduskeskkonna jätkusuutlikkust silmas pidades.

+10
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

aluspesu pealisrõivana

ooo, see mulle meeldiks, mul veel mitu Proštšai molodosti alles. Aga äkki viiakse hullarisse või politseisse….

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellist moodi ma pole nõus järgima, kus käiakse kleidi ja tennistega pidulikel üritustel ja töövestlusel t-särk, teksapüksid ja tennised jalas. Päris jube pilt on tegelikult linnatänavatel. Enamus noored on nagu kaltsakad lohvakate särkidega, imeliku lõikega kukepükstega ja kõrgemate tennistega, nagu platvormid. Saan aru, et on mugav, aga siiski ametlikest vestlustest võiks ikka lugu pidada ja peol olla peoriided. Ei järgi moodi absoluutselt, selline stiil on lohakas ja inetu. Valin riideid täpselt nii, mis mulle meeldivad ja sobivad.

+2
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

minu jaoks on oma stiili leidmine ja kaua kestvate ning trendidest sõltumatute riiete soetamine väga mõnus ja rahustav elamisviis. Minu jaoks on kõige õudsam tunne see, et mul pole midagi selga panna igapäevaselt või mõnele üritusele minnes.

Just praegu selgus, et pean minema esmaspäeval pidulikule päevasele üritusele. Vaatasin kapis olevad kleidid läbi ja mul on olemas 2 hästi sobivat varianti ja lisaks saaksin teismeliselt tütrelt ühe ilusa kleidi laenata. Ühe kleidi olen endale õmmelda lasknud, üks on Ivo Nikkolo kaubamärgi oma (juba 6-7 aastat mul olnud, päris palju kantud, aga kuna väga universaalse olemusega, mis võimaldab lisanditega pidulikumaks muutmist või lausa kontoris igapäevaslet käimist) ja üks on Oh My poest soetatud kleit. Kõiki neid kleite võin kanda kümneid aastaid kuni need mulle selga lähevad, sest need on trendidest täiesti sõltumatud ning sobivad mulle väga hästi.

Minu jaoks on poodides käimine väga tüütu ja väsitav, sest ma leian sealt väga harva midagi endale meeldivat ja oma nõudmistele vastavat kanga ja õmbluskvaliteedi osas. Samas saan aru, et vähemalt kord hooajas peaksin suuremad poed läbi jalutama, sest just sel korral võib seal olla see üksik asi, mis mulle meeldiks.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellist moodi ma pole nõus järgima, kus käiakse kleidi ja tennistega pidulikel üritustel ja töövestlusel t-särk, teksapüksid ja tennised jalas. Päris jube pilt on tegelikult linnatänavatel. Enamus noored on nagu kaltsakad lohvakate särkidega, imeliku lõikega kukepükstega ja kõrgemate tennistega, nagu platvormid. Saan aru, et on mugav, aga siiski ametlikest vestlustest võiks ikka lugu pidada ja peol olla peoriided. Ei järgi moodi absoluutselt, selline stiil on lohakas ja inetu. Valin riideid täpselt nii, mis mulle meeldivad ja sobivad.

Miks? Tööandjal lihtsam valida. Samas kõik ei anna tätoveeritutele võimalust näiteks, mis siis, et on parem töötaja. Riietusega sama, selgub vestlusel ja prooviülesande sooritamise alusel, ka praktikal.

Ei usu, et tätoveeringud enam midagi mõjutavad, sest väga paljudel on need ja päris tavaline asi on see juba. Iseasi on see, et kus see asub, mis pilt ja kui suur. Kui otsa ees on, siis võibolla tõesti võib mõjutada. Sellised, mille lihtsasti peitu panna saab, et tahan siis näitan, tahan, ei näita, siis ei pruugi tööandja üldse teada saadagi, et need olemas on.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See pole mood, see on mainstream.

Tundub, et enamus siin teemas on totaalselt segaduses ja nimetavad moeks just mainstreami ja kiirmoodi, mis ei ole kuidagi päris mood. Mood on disainerite tehtud. Lilli Jahilo, Dior jne. Seal juba H&M-i ja teismeliste kaltse ei leia.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ostan poodidest asju, mis meeldivad ja tundub, et selga sobivad. Vahel on riideid leida üsna keeruline kuna “moes” on asjad, mis mu maitsega kohe üldse ei sobi või seljas head välja ei näe. Moodi eraldi ei jälgi.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

aluspesu pealisrõivana

ooo, see mulle meeldiks, mul veel mitu Proštšai molodosti alles. Aga äkki viiakse hullarisse või politseisse….

Proštšai molodost ehk hüvasti noorus on lukuga viltsaapad, neil ei ole aluspesuga midagi ühist. Sa võibolla pidasid silmas keskearõõme ehk pikasäärega aluspükse? Selline asi kvalifitseeruks lühikeseks retuusiks ja neid kantakse ka tänaval.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Keegi siin kirjutas, et teismelistele ei osteta 1500-euroseid tossusid. Keskealised siis peaksid ostma või? Tundub absurdne rahakasutus.
Mis vahet seal on, mis kellelgi seljas on, ei muuda see inimest kuidagi teistest paremaks…

+1
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Esileht Ilu Kuidas jälgite moodi