Esileht Pereelu ja suhted kuidas jõuab olla 24/7 rõõmus ema?

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: kuidas jõuab olla 24/7 rõõmus ema?

Postitas:

milles on asi, kui naine on lastega kodune….
tema on ju 24/7 ema. mees käib tööl.
kuidas mõni ema jõuab kõik korras hoida, sööki teha, lastega käia. ühesõnaga ta jõuab kõike ja jõuab veel naeratada ka.
aga mõni jõuab olla vaid 24/7 ema ja muud ei jõuagi. söögitegemine ja koristamine jääb mehe teha õhtuks.
kas see tegutsemistahe on ajukeemiast tingitud. kuidas mõnel on nii palju energiat ja ettevõtlikust, rõõmu ja lusti sees.
aga mõni jõuab vaid lapsi valvata ja ohkab et see on nii raske ja millal ta ükskord puhata saab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.08 13:11; 08.08 13:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõni jõuab ka muus osas kõike (mitte kodus istudes, nt tööasjus vms) ja teine ei saa pooltki nii palju tehtud, on lihtsalt energilisemaid ja võimekamaid inimesi ja siis ka teistsuguseid uimerdisi:D.
Mul on sõbranna, kes koguaeg võib midagi teha, lastega jännata, panna nad õhtul magama ära ja veel pittu minna öösel ja varahommikul hakata jälle askeldama ja igasuguseid asju pidevalt ajada ja meisterdada ja ma ei teagi mida kõike:D. Ma absoluutselt ei jõua sammu pidada, ma olen sada korda ennem juba väsinud ja poolsurnud:D, tõesti noh.
Ja siis teine asi, et kuidas on taustajõududega – kui on väga hea suhe ja mees on tugev moraalne tugi ja teinekord laseb ka tuulutama minna, siis see annab kõva laksu energiat ning vastupidi – kui mees on ükskõikne ja juhm ja nõuab ka veel erihoolitsust endale, siis oledki lõpuks nigu aher lüpsilehm, midagi pole kellelegi anda enam ja ei jaksa särada ammugi mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ja siis teine asi, et kuidas on taustajõududega – kui on väga hea suhe ja mees on tugev moraalne tugi ja teinekord laseb ka tuulutama minna, siis see annab kõva laksu energiat ning vastupidi – kui mees on ükskõikne ja juhm ja nõuab ka veel erihoolitsust endale, siis oledki lõpuks nigu aher lüpsilehm, midagi pole kellelegi anda enam ja ei jaksa särada ammugi mitte. [/tsitaat]
Siin ongi see võti.
Vähemalt meie suhtes toimib meeletu energialaksuna mehe hoolimine naisest, tema (ja ta toimetuste) tähele panemine. Juba 10 aastat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ärge solvuge, aga kas tõesti mõjub see- kiida lolli, siis loll rabab?
isegi mu lapsed ei muutu sellest virgemaks, kui neid kiita.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.08 13:11; 08.08 13:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

enda jaoks põhjendan seda nähtust sellega, et eestlaste rakkudes on ilmselt sees orjamentaliteet ja talupojamälu ning seetõttu paljudele naistele meeldivadki sellised nürid ja mõttevabad tegevused (koristamine, nõudepesu, söögitegemine), mida on aastakümneid teinud teenijad.

mulle EI meeldi sellised tegevused. selliste tegevuste tegemine nõuab minult eneseületust. kui pean näiteks oma vabadel päevadel neid tegevusi tegema, olen õhtuks närviline ja väsinud. naised, kes jooksevad peale selliste tegevuste tegemist veel õhtul mehele hurraaga ukse vastu, endal keep-smiling näos ja 3 käiku toitu laual auramas, on minu jaoks lihtsalt teiselt planeedilt.

mind teevad rõõmsaks lihtsalt teistsugused tegevused (näiteks lastega mängimine, hobid, sõbrad ja erialane töö).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult süüdimatud idioodid on 24/7 kogu aeg rõõmsad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka väga sõltuv taustajõududest. Kui saan õhtul sõbrannadega välja minna, siis tulen poole öö ajal tagasi ja ajan mehe voodis täitsa pöördesse ning hommikul vara jätkub ka energiat, et lastele hea ema olla.
Samamoodi hästi mõjub ka see, et saan poole kohaga tööl käia. Kui lastega kodus olen mitu päeva järjest, siis lõpuks tekib selline tülpimus, et ei tahagi midagi teha. Ehk siis erinevad tegevused annavad palju energiat ja siis jaksan ka kodus kokata, lapsi kantseldada, meest teenindada:P
Ja mees panustab nii kodus kui tööl ka väga palju – tean, et ma ehita meie peret ja ühist elu üksi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnele sobib karjääri tegemine, rabab tööl ja on väga edukas, teisele sobib kodus majandamine ning tema ei suudaks ehk jälle tööl nii hästi hakkama saada. Mis kellelegi sobib, millest ta rõõmu tunneb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga lapsed on ka ju väga erinevad. Mõni on sünnist saati jube rahutu ja nõuab pidevat tähelepanu, teine ainult sööb-magab-naeratab. Loogiline, et rahutute beebide (väikelaste) emad väsivad rohkem ja jõuavad vähem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ärge solvuge, aga kas tõesti mõjub see- kiida lolli, siis loll rabab?
isegi mu lapsed ei muutu sellest virgemaks, kui neid kiita.[/tsitaat]

Meil mõjub :). Aga ainult siis, kui see tuleb siiaralt ja südamest ning muu taustsüsteem seda toetab. Meie mehega väärtustame (väljedame siis kiitmise läbi) mõlemad väga üksteise pere või teineteise hüvanguks tehtud liigutusi. No teeb ju tuju heaks, kui sa kalli inimese tuju heaks oled teinud, nagu ka see, et teine sinu eest hoolitseb. Ei tee või :)?

Aga jah, üldiselt olen ma ka 24/7 üsna rõõmus ja rahulolev. Aga ma ei ole 24/7 ainult ema, seda tõesti ei suudaks ma naeratavana mitte kuidagi. Vähemalt paar tundi iga päev olen oma mehele naine. Siis iga nädal leian aega, et oma sõpradele sõber ja sugulastele hea sugulane olla. 2-3 korda nädalas olen paar tundi sportlane. Mõned korrad kuus olen teatri-kontserdi- või kinohuviline. Vahel olen lihtsalt raamatukoist veinilimpsiv laiskloom. Paar korda nädalas olen perekoolikas ;). Jne. Ja tänu sellele kõigele olen tõesti oma lastele enamasti naeratav ja tore ema.

Ps: esimese lapse esimesel eluaastal olin siiski 24/7 väsinud ja vähemalt pool ajast hulluks minemise piiril. Lihtsalt nii raske laps oli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks PEAB 24/7 rõõmus olema?
Inimesele on antud võime kogeda palju erinevaid emotsioone ja meeleoluseisundeid, mis kõik näitavad täisväärtuslikku tundeelu ning oleks veider kogu aeg ainult rõõmus või kurb olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]milles on asi, kui naine on lastega kodune….
tema on ju 24/7 ema. mees käib tööl.
kuidas mõni ema jõuab kõik korras hoida, sööki teha, lastega käia. ühesõnaga ta jõuab kõike ja jõuab veel naeratada ka.
aga mõni jõuab olla vaid 24/7 ema ja muud ei jõuagi. söögitegemine ja koristamine jääb mehe teha õhtuks.
kas see tegutsemistahe on ajukeemiast tingitud. kuidas mõnel on nii palju energiat ja ettevõtlikust, rõõmu ja lusti sees.
aga mõni jõuab vaid lapsi valvata ja ohkab et see on nii raske ja millal ta ükskord puhata saab. [/tsitaat]
Ajukeemia jah mängib rolli. Mina võtan antidepressante ja olen rõõmus ja õnnelik ema. Muidu kohe üldse ei saa. Olengi selline ärevik ja masenduses muidu. Aga ei põe ja olen hetkel rahul.naudin ka koristamist ja muid kodutöid, imelik eksole?
Ja muidugi on olulised ka koduvälised tegevused ja mehe tugi. Sõbrannatsemine käib ka asja juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasped on erinevad. Mul on ülitubli tüdruk, kes juba kaheselt oli kõikides töödeks abiks, tubli ja korralik, ei mingit muret. Poisil seevastu pean veel neljaselt pidevalt järgi käima – ta teeb lakkamatult kurja, jonnib, määrib, satub ohtlikesse olukordadesse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen üksikema 3le alla 5a poisile. Elamegi neljakesi väikses korteris. Poisid on nagu poisid ikka.
Suudan enamasti ikka kõigega hakkama saada, kuigi vahel tuleb ette ka raskemaid päevi. Teen süüa, koristan pidevalt, mängin lastega jne. Enamasti lastega mu igapäevane elu piirdubki. Olen neile 24/7 olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ikka paha tuju ei meeldi, siis tänapäeval on täiesti normaalne narkomaaniks hakata. Käid perearsti juurest läbi ja lased antidepressandid välja kirjutada. Nagu keegi siin eespool kirjutas – kohe on elu ilus.

Muidu tasub vabalt v6tta. Kodu ei pea pidevalt läikima, tuju v6ibki m6nikord halb olla ja lapsed v6ivad ka m6nel päeval l6unani pidzaamas ringi käia. K6ige väsitavam on kadedus ja süütunne – miks temal on ja tema j6uab? Foorum kirjutab, kuidas k6igi lapsed on tublid, mehed head ja ise ideaalsed. Pole m6tet muretseda. Elada tänases ja teha seda, mida on vaja/mis meeldib, mitte p6deda selle pärast, mida eile oleks pidanud tegema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

yvette, kas elad tallinnas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Agris kirjutas:[/small]
[tsitaat] Ajukeemia jah mängib rolli. Mina võtan antidepressante ja olen rõõmus ja õnnelik ema. Muidu kohe üldse ei saa. Olengi selline ärevik ja masenduses muidu. Aga ei põe ja olen hetkel rahul.naudin ka koristamist ja muid kodutöid, imelik eksole?
Ja muidugi on olulised ka koduvälised tegevused ja mehe tugi. Sõbrannatsemine käib ka asja juurde.[/tsitaat]

Appi! See on ju lauslollus!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on üks selline töökaaslane, kes kõike jõuab.
Peale tööd käib veel shoppamas või kepikõndi tegemas, teeb kodus õhtusöögiks mitu käiku, hoolitseb koera ja kassi eest, kammib neid jne.
Koristab iga päev oma suurt maja, mässab aias jne.
Väidetavalt jõuab õhtul mehele veel naise eest kah olla 😉
2 last ka olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul oli pikalt enamik tuttavaid lastetud, seega elu lastega tundus mulle miski meeletu müstika – ühel ainsal sõbrannal oli laps (1) ja temal oli kogu aeg kodu segamini ja söögid toodi \”hessist\”, kusjuures neiu ise enne emaks saamist oli restos kokk. korra siis mina mainisin, et tundub jah, et sul võrreldes minuga elu nii raske, sa nagu ei jõua üldse kodus teha miskit lapse kõrvalt (siiras imestus mu poolt, kuigi ka mu ema laste kõrvalt eriti ei koristanud-kokanud, aga ta käis tööl ka), neiu vastas, et jah, nii on ja kui laps päeval lasteaias ei käiks, siis ei teagi, mis saaks.. seda, et lasp lasteaias oli päeval, ma ei teadnud. enne olin valmis mõistma isegi teda, aga siis küll mõistsin, et mõni kohe on saamatu. kusjuures – ma ei anna pead, et ma ise parem oleks, ma pole eriti aktiivne inimene, kord nädalas kuskil peale tööd käia on mu jaoks küllalt, st eks ma elan vaikset elu ja küllap laps ka mult imeks kogu energia. antud mõte on mu jaoks jubedust tekitav – olla miski pusserdisest rasvas peaga ema, kelle kodu on must ja kes on koduse elu üksluisusest deprekas…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ela Tallinnas. Mis sellest on, kus elan?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väikeste laste puhul on oluline, et tuleb teha siis kui saab. Ja kui selle aja, kui saab teha, ärakulutab ja üritab nn enda määratud ajal teha, siis loomulikult on sellel määratul ajal lapsevajadused kõige tähtsamad.
Kui on eesmärk toad korras hoida ja söök teha, siis tuleb kasutada neid pause mis tekivad. Kui üritada esmased majapidamisetööd ärateha päevajooksul, siis saab lapse usaldada õhtul isale ja saab täiesti vaba aja enda jaoks. Kui mees peab kojutulles hakkama koristama ja süüa tegema, siis emale ju mingit puhkuse aega ei jäägi. Iga pereelu on erinev, nii et siin saab igaüks oma elu uurides otsustada, mida ta teeb, siis kui tekivad pausid. Kui olete otsustanud midagi päevas teha, kasutage esimesed pausilaadsed võimalused kohe ära. Kui mõtlete nii, et ma nüüd tõmban hinge, aga pärast teen, siis seda pärastist aega lihtsalt enam ei pruugi olla. Väikesed lapsed dikteerivad päevaplaani ja kui ema ei suuda lapse järgi enda ajakasutust sättida, siis ongi selline asi, et ei jõu. Lihtsalt pole siis aega kui ise tahaks teha. Teha tuleb siis kui saab. Aga iga tegutsemise alus on otsus tegutseda. Iseenesest ei tule ükski tegevus, kui aju ei anna korraldust, nii nüüd teen seda , seda ja seda, siis kui tekivad võimalused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Pereelu ja suhted kuidas jõuab olla 24/7 rõõmus ema?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.