Esileht Beebi ja mitmikud Kuidas julgustada last kõndima?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Kuidas julgustada last kõndima?

Postitas:

Küsimus siis pealkirjas. Tüdruk on varsti aastane, tugede najal hakkas käima 7 kuuselt, 10 kuuselt kõndis ühest käest kinni hoides, tasakaal on hea (st seisab ise vabalt püsti) aga vat ise käia ei taha. Kui püsti seisab ja tahab kuskile edasi minna, siis laskub ettevaatlikult käpuli. Mitte mingi hinna eest ei tee ta esimesi samme. Ilmselgelt on ta valmis kõndima, aga ta on nii ettevaatlik, et ei julge. Mingeid kukkumisi pole olnud, et see teda kartlikuks oleks teinud. Kuidas julgustada sellist last?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.01 17:46; 29.01 18:28; 30.01 05:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga milleks julgustada? Pigem võib nii minna, et last kõndima ‘punnitades’ pole ta selleks valmis ja siis tulevadki need eriti valusad matsud. Oleks, et ta sul poolteist ja veel ei kõnni. Aega ju on!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega ma ei kiirustagi kuskile aga ilmselgelt on näha, et ta on valmis, kuid kardab esimest sammu teha. Tahakski just ettepanekuid, kuidas teda sellest hirmust üle aidata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.01 17:46; 29.01 18:28; 30.01 05:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ega ma ei kiirustagi kuskile aga ilmselgelt on näha, et ta on valmis, kuid kardab esimest sammu teha. Tahakski just ettepanekuid, kuidas teda sellest hirmust üle aidata.[/tsitaat]

Esimesed iseseisvad sammud teebki ta siis,kui on selleks valmis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Antud juhul aitad oma last sellega, et jätad ta aitamata. Laps on valmis iseseisvalt kõndima siis, kui ta selleks nii füüsiliselt kui vaimselt valmis on. Sinu laps järelikult ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand jumal – teemaalgataja ei küsi ju, et KAS oma last julgustada, vaid KUIDAS! Misasja te kaagutate…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastuseks ongi enamasti, et ei ole MITTE KUIDAGI vaja sekkuda, julgustada jne. Laps hakkab kõndima kui ta selleks valmis on ja siis on vajalik julgus olemas!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ju ta igahetk need esimesed sammud teeb! Kõik omal ajal..
Kui laps seisab võid ju lapsest natuke eemal seista ja kutsuda teda nimepidi endale sülle (oled sellises kauguses, et suht lapse lähedal, kui vaja saad saab laps sinu käest haarata või sina teda kahelt poolt kätega) kükitad sedasi käed avali lapse suunas.
Ps kõigile ,tarkadele,-selles siin ei ole midagi halba… ja laps piisavalt vana.
Mul hakkasid lapsed väga vara roomama, toa najal kõndima ja iseseisvalt kõndima (ei teinud selleks ise midagi, tavapärased mängud lapsegajnt)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 22:07; 30.01 20:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega ma ei tahagi last kuidagi vaimselt terroriseerida või füüsiliselt kahjustada:) Pealegi on tegemist mul kolmanda lapsega, mistõttu pean end suhteliselt kogenuks emaks. Ta tahaks mul kogu aeg käest kinni hoides kõndida, mistõttu ma näen ju ära, et tegelikult on ta valmis füüsiliselt seda tegema ja väike julgustus kuluks heas mõttes talle ära.
Seda, mis Kägu 22:07 soovitas, olen teinud, aga ta laseb end kohe käpuli, et mu juurde tulla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.01 17:46; 29.01 18:28; 30.01 05:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks hea nipp- anna talle mingid väiksed asjad kätte ja ise võta lapsel selja tagant puusadst kinni ning juhi teda sealt kõndima. Kui ta juba nii on nõus astuma, proovi riietest võtta- näiteks bodyst õlgade pealt. Sealt saad sümboolselt toetada. Aga jällegi midagi kätte, et oleks kindlam tunne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahan veel lisada, et kindlasti kiida teda hästi palju, kui tubli ta on jnt..ka siis, kui roomates sinu juurde tuleb!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 22:07; 30.01 20:01;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kuidas julgustada last kõndima?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.