Esileht Pereelu ja suhted Kuidas käituda, kui iga pisema tüli jooksul rahateema üles kistakse?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Kuidas käituda, kui iga pisema tüli jooksul rahateema üles kistakse?

Postitas:

Tere,
kõigepealt natuke tausta. Oleme 24 ja 25 aastased, suhe ja ka kooselu on kestnud mitu aastat. Elame minu korteris (sain päranduseks 20-aastaselt). Kommunaalid on üsna väikesed, need maksab mees. Minu sissetulek on väike töövõimetuspension, mille eest ma katan kõik enda esmased vajadused (hügieenitarbed, rõivad, 50-80 eurot kuus läheb ravimitele, ostan ka süüa koju). Käin koolis ja korjan oma pensionist ja juhutöödest (seda peamiselt suvel) ka õppemaksu raha. Minu arvates me elame täitsa hästi, priisata ei saa, aga ma ei tahagi – raamatuid loen raamatukogust laenutades, vahepeal (1-2 korda aastas) teen põhjalikuma \”kaltsuka\” tuuri ja ostan mõne eseme jne. Ühesõnaga, minul on alati üsna vähe vaba raha. Õppelaenu iga aasta ma ei taha võtta, sest see tuleb koos intressidega tagasi maksta, ühe laenu võtsin kaks aastat tagasi, selle eest ostsin endale sülearvuti (koolis oleks ilma selleta väga raske, kirjutan esseesid ja referaate raamatukogudes, lisaks võimaldab sülearvuti ka väga odavat meelelahutust muusika ja filmide näol jne) ja ülejäänu läks esimese semestri õppemaksuks. Nii, see selleks.

Elukaaslasel on märksa rohkem raha. Lisaks tööl käimisele (umbes 620 eurot kätte) on ta oma perekonna pailaps ja saab kodust ikka veel toetust nii emalt kui ka vanaemalt-vanaisalt, kes talle \”ümbrikke\” libistavad, kui ta koju läheb. Ei, ma ei ole kade, mul on hea meel, et tal perekonnaga nii head suhted.

Paraku tähendab see kõik seda, et kui me (peamiselt tema) tahame välja minna, siis mina ei saa iga kuu mitu korda maksta kino- või teatripileti eest (Stephen Kingi \”Misery\” pilet maksis ~15 eurot…), maksta kohvikuarvet ja isegi suviti ringi Eesti piires kuskile reisides-sõites on bussi- ja rongipiletid kallid. Ma ei ole ka nõudlik \”piff\”, kes käed puusa paneks ja lärmaks, et nüüd läheme välja! Aga kui me käime, siis reeglina mees maksab. Mul sobiks kodus ka olla, ma olen koolist ja õppimisest ja ka oma haigusest sageli nii väsinud, et kõige parem vaba aja veetmise viis tundubki teki all keras raamatut lugeda või lihtsalt magada. Aga mees tahab väljas käia, kui me pole 2-3 nädalat kuskil käinud, siis heidab ette, et igav. Ma saan temast aru, ta on natuke energilisem kui mina.

Probleem tuleb sellest, et kui me (väga harva) natuke raksu läheme, siis tal on peaaegu esimene \”argument\” minu vastu, et – aga mina maksin sinu õlu ja pitsa kinni! Aga mina ostsin teatripileti! Aga mina… Ühesõnaga, mina olen tema kaelas elav parasiit.

Ja ma olen nii väsinud ja jõuetu. Meie viimasest selleteemalisest tülist on 2 kuud möödas ja me ei ole selle aja jooksul kuskil käinud koos. Ma lihtsalt ei jaksa ja ei julge, ei taha lausa, temalt enam midagi vastu võtta. Häbi ja alandav on. Äkki heidetakse jälle ette, et näed, parasiit selline, jälle pidin mina teatripileti maksma! Aga mul ju ei ole raha… Ja me elame minu korteris ja ei pea üürima ega laenu tagasi maksma… Ja ma teen kodus hea meelega süüa (see on mul lausa hobi, erinevate retseptide jahtimine ja tegemine)… Ja ma ei raiska raha, ma ei küsi temalt raha, et sõbrannadega välja minna (ma lihtsalt ei lähe kui endal kitsam aeg). Täna mulle heideti ette, et \”aga me jälle ei tee midagi\” ja ma ütlesin, et \”me\” ei tee, sest minul ei ole raha sinuga kontserdile või teatrisse minna. Vastati, et mis loll jutt, ma võin ju maksta. Kähvasin, et teame-teame neid maksmisi, nädal pärast maksmist visatakse mulle näkku, et olen parasiit. Nüüd on paar tundi olnud vaikus, mõlemad oma arvuti taga.

Olukord on arenenud nii kaugele, et ma ei julge ega taha enam isegi seda toitu puudutada, mille tema on poest toonud. Puuviljad, jogurtid, liha – ma lihtsalt ei taha. Ajus hakkab kõlama (nagu filmis) tema hääl, et ahhaa, kelle puuvilja sa siin söönud oled, ah? Minu! Sööngi praemuna ja -kartulit ja joon kraanivett peale.

Kardan, et see võib muutuda meie suhte hauakiviks. Kas ma peaksin \”üle olema\” sellest kõigest ja külma südamega tema raha vastu võtma ja tülide käigus lihtsalt solvangu alla neelama või peaksin jätkama seda joont, et olen uhke oma sandikopikate otsas ja ta võib oma raha endale sinna kohta pista?

Tegelikult on tegu ju toreda inimesega, ma ei elaks temaga muidu koos, aga kui see rahateema üles kistakse, siis see on nii alandav ja ma olen alati nii jõuetu selle vastu, sest tal on ju õigus, aga see tundub lihtsalt nii kuradi ebaõiglane.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.04 23:28; 17.04 00:38; 17.04 12:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et sa peaksid temaga sellest rahulikult ja tõsiselt rääkimata. Seda enam, et kui te elate sinu korteris, peaks ta selle raha mujal ju nagunii üüri alla panema – sa ei ole talle mitte midagi võlgu ja mehel oleks aeg sellest aru saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

te peate lihtsalt maha istuma ja rahulikult sellest rääkima. küsi talt kuidas siis tegelikult on , kas olete koos või olete eraldi rahakoti peal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lase olla, praegu pole sul vaja midagi rohkemat teha või otsustada. pall on tema platsipoolel.

sa ütlesid välja, mis sind häirib, las ta nüüd seedib seda. kui ta peab sind piisavalt oluliseks, siis tahab ta enda käitumist ise muuta.
anna talle võimalus: oota rahulikult järgmine kutse ära, mine temaga välja ja lase tal endale süüa/pilet osta ja ära tuleta talle seda vestlust meelde.

kui ta peaks aga olema piisavalt loll, et veel korra mingi rahateema üles võtab, siis polegi midagi teha: selle mehega sul ilusat tulevikku olema ei saa. lase tal minna. tema pole see, kes tahaks sinuga jagada.

parem siis juba üldse mitte suhet kui selline eneseväärikust laastav suhe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei usu, et mehe meelelaad võib muutuda. teie suhe võib küll paraneda siis, kui sina õpingud lõpetad, tööle lähed ja sissetulek suureneb. ta võib ka teadlikult end tagasi hoida ja oma käitumist kontrollida. Kuid selline sinu-minu suhtumine on inimloomuses nii sügavalt sees, et see ei muutu. sa ju nägid selle ära. sellised küsivadki lahku minnes kinke tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm te elate koos aga ei ole perekond.
Mina lõpetaks sellise suhte ära. Kui sellise mehega peaks veel lapsed ka saama, siis oleksid paari aastaga madalam kui muru.
Aga kuidas sa siis oma kommunaalkuludega toime tuled üksi?
Ravimitele kulub sul päris korralik summa tegelikult ja kuidas on lood söögiga? Kas sa sööd kehvemini kui sinu haigus eeldaks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elate siu korteris ja sina oled parasiit? Ta ikka üüri maksab sulle?
Tõesti see ei ole elukaaslane vaid niisama korterikaaslane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Hmm te elate koos aga ei ole perekond.
Mina lõpetaks sellise suhte ära. Kui sellise mehega peaks veel lapsed ka saama, siis oleksid paari aastaga madalam kui muru.
Aga kuidas sa siis oma kommunaalkuludega toime tuled üksi?
Ravimitele kulub sul päris korralik summa tegelikult ja kuidas on lood söögiga? Kas sa sööd kehvemini kui sinu haigus eeldaks?[/tsitaat]

Tema maksab kommunaalid, ma seda ka oma pikas oopuses mainisin. Kommunaalid ei ole suured, sest korter ei ole mingi lahmakas (natuke üle 50 ruudu) ja maja on väga hästi soojustatud. Sellepärast ma tunnengi end mingis osas süüdi – ilma tema siinelamiseta peaksin ma koolis käimiseks õppelaenu võtma. Ma saaks oma sissetulekutega napilt üksi hakkama, aga siis peaks võtma tulevikukohustusi.

Ma lihtsalt tunnen, et kui ma nüüd edasi põtkin ja järele ei anna, siis ma jäängi üksi. See pole muidugi loomulikult mingi vabandus.

Ma oleks täna tahtnud talle isegi öelda juba, et kui sul ei meeldi siin, siis anna mulle oma võtmed ja homme õhtuks ole kadunud, aga ma ei salli üldse mingisuguseid konflikte ja ilmselt parem ongi, et ma seda teravaks ei ajanud.

Aga mis poeb hinge on kahtlus, et kas ta üldse hoolib siis minust? Ma ei tuleks selle peale, et ühelegi oma sõbrale (rääkimata armastatust!) ette heita sellist asja, et näe sinul raha pole, mina pidin maksma. Ma saaks aru, kui ma tal seljas elaks ja NÕUAKS raha, aga seda ma ju ei tee, enamasti on väljaminekud ikka tema initsiatiivil olnud.

Kas niimoodi suhted ja armastus surevadki? 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.04 23:28; 17.04 00:38; 17.04 12:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina loen su kirjutisest välja, et sina tood põhjuseks, et mitte välja minna, rahapuuduse. Mees aga ei näe probleemi, sest tema maksab su pileti. Sina ei taha sellegipoolest välja minna.

Mida mees teha saaks, et sa temaga koos oleksid nõus välja minema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, teemaalgataja, sa oled veel liiga noor, et mõelda \”surmani koos\” suhtele. St ma arvan, et isegi kui seda rahaprobleemi poleks, te ei jääks kokku, sest olete veel liiga noored.
Kui sa tunned, et nii on parem, võite ka kohe lahku minna. Aga võite ka koos edasi olla. Sel juhul soovitan sul rahulikult öelda, et teil on vaja rääkida, ja see sama jutt, mis meile kirjutasid, poisile ka ära rääkida. Tee seda siis, kui teie suhted on neutraalsed, mitte tüli ajal.
Aga üldiselt ma soovitan sul arvestada, et te ei ole kokku loodud ja varem või hiljem kohtab üks teist seda õiget.
Kindlasti ära selle mehega lapsi saa, sest siis muutud temast veelgi sõltuvamaks. Ta on ilmselt omandihimuline tüüp, see käib nii sinu, raha kui asjade kohta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen viimase postitajaga nõus! Mulle ka jääb mulje, et mees tahab sinuga aega veeta aga sina püikled nagu jänes! Sealt need riiud alguse saavadki. Sinu asemel ma unutaks selle raha ja mõtleks kuidas oma kallimaga aega veeta sest suhetes paratamatult tuleb vahest teha asju mis just mokkamööda pole! ja sinul soovitan ma oma kallimaga arutada omi tundeid ja kuulata ka tema arvamus ära!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 09:14; 17.04 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõige hämmastavam on 24a töövõimetuspensionär, ilmselt peab kümne küünega kinni hoidma mehest, kes on nõus ülal pidama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead mis ütlen sulle selle jutu peale?
Lihtsam on elada mingi aeg peost suhu ja mitte midagi endale lubada, kui kuulata sellist jõledust nagu sul elukaaslane räägib.
Viska ta välja ja korruta endale, et maa peal pole mitte midagi võimatut. Ära jää toppama materiaalsuse taha, mis on nii või naa nigel.
Kunagi läheb paremaks ja seda kunagit saab vaid siis kogeda, kui lahku lähed sellisest muidusööjast.
Aga muidu jääb elu vanaviisi. Ei paremaks, ei hullemaks. Aga vindumine on kole.
Oled veel noor ja paljutki ees. Väga õige aeg tegutseda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan ka, et lase mehel nüüd seedida ja võta rahulikut. Noor mees, õpib alles. Selles vanuses on nad üsna ebakindlad ja vajavad palju tunnustust ning kinnitust, et käituvad õigesti. Söö, joo, käitu nii, nagu sinu arvates on loomulik ja normaalne. Normaalne on, et sa sööd seda toitu, mille mees koju toob 🙂 võib-olla noormees tunnebki, et sa ei hinda tema panust? Selle asemel, et oma sente veeretada ja end pahasti tunda, et mees peab sinu eest maksma, tunne hoopis rõõmu. Mitte, et sa peaks kummardama ja roomama, aga siiras tänu ja kiitus teevad head. Ütle välja ja tihti, et see on tore, et mees nii hästi teenib ning teie elu heaks muudab. Kui ta tahab sinuga koos välja minna, siis ta ikka hoolib, muidu läheks üksi/sõpradega. Ja ütle mehele, et sa vajad rohkem tunnustust, kiitust, sest teed söögi, koristad, käid koolis jne. Kiida ise oma korterit, siis mehel ei lähe see meelest ära. Ära jäta neid tundeid enda sisse, muidu kujunevadki imelikud suhtemustrid, kus mehel on oma lukuga kapp suitsuvorsti jaoks 😀 aga kui mees hakkab ette heitma, et tema maksis kartulid, siis ütlegi, et see on väga kena temast, et ta sinu eest hoolitseb, nii mehed teevadki, hoolitsevad oma naiste eest ja sa hindad seda. Aga kui sa nii ei arva ning leiad, et pead hambad ristis ise hakkama saama, siis sa pole ka ise veel pereeluks ning jagamiseks valmis.

Õnnelik pole mitte see kooselu, kus kumbki panustab 50-50, vaid see, kus mõlemad annavad endast 100%.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 09:38; 17.04 23:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina valmistaksin arvutis dokumendi:

Mina, Mari Murakas, olen nõus minema Kalle Kustaga ___ . ________.2012 (kuupäeva koht) kinno/teatrisse/kohvikusse järgmistel tingimustel:

1) Kalle Kusta tasub kõik nimetatud külastusega seotud kulud.
2) Kalle Kusta on teadlik sellest, et nimetatud kulud ei kuulu talle tagastamisele
3) Kalle Kusta kinnitab, et tal ei ole nimetatud kulude osas nüüd ega edaspidi mingeid pretensioone
4) Kalle Kusta kinnitab, et kui ta nimetatud kulude osas soovib siiski teha etteheiteid või esitada pretensioone, on Mari Murakals õigus _____________ (no mõtle välja, mida tahaksid, või perekoolikad aitavad).

Trüki neid blanke kohe terve kuhi ja iga kord enne uksest välja astumist väike allkiri peale ja dokumentide kausta.

Noh, lihtsama variandi puhul mina kaagutaks vastu, et minu seltsidaami teenuse osutamine maksab sama palju kui kinopilet, või isegi natuke rohkem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 09:38-l on õigus mu arvates. Ära võta endale ohvrirolli ja loobu söömisest, väljaskäimisest jms. Selline alandlik õnnetusehunnik kodus kas peletab mehe eemale või toob tas välja türanni jooned (kui tal kalduvust peaks olema).
Kehtesta ennast ning räägi läbi, mis on sinu vajadused, mis mehe vajadused ning kuidas te kumbki rahaliselt või mitterahaliselt panustate. Tehke seda siis, kui pole parajasti tüli. VÕib-olla mees polegi selle peale tulnud, et ainult selle raha eest, mis Sinu osa kommunaalidest katab, ta endale üürikorterit ei leia ning seega ta elab ka ise tänu sinule hoopis soodsamat elu. Küsi talt eneselt, miks ta kõik sulle ostetud pisiasjad meelde jätab ja sulle tüli ajal nina alla hõõrub? On tal kahju kallimale välja ja rõõmu teha? Mina su meest ei mõista, aga mulle tundub, et sa ka ise ei mõista.
Ja veel, mõned ongi sellised koonrid. Nii et kui ta ütleb, et on, jah, kahju, siis aktsepteeri seda ning katsuge kokku leppida nt mingi konkreetne rahasumma kuus, mida koos meelelahutusele kasutada, vms lahendus, mis mehele ka sobiks ja tal südant verd tilkuma ei paneks 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kaarel kirjutas:[/small]
[tsitaat]kõige hämmastavam on 24a töövõimetuspensionär, ilmselt peab kümne küünega kinni hoidma mehest, kes on nõus ülal pidama.[/tsitaat]

Sa lugesid ikka sama juttu, mis siin teemaalgatuses? Kus seal kirjas, et mees teda üleval peab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 12:00; 17.04 12:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen viimase postitajaga nõus! Mulle ka jääb mulje, et mees tahab sinuga aega veeta aga sina püikled nagu jänes! Sealt need riiud alguse saavadki. Sinu asemel ma unutaks selle raha ja mõtleks kuidas oma kallimaga aega veeta sest suhetes paratamatult tuleb vahest teha asju mis just mokkamööda pole! ja sinul soovitan ma oma kallimaga arutada omi tundeid ja kuulata ka tema arvamus ära![/tsitaat]

Ma puiklen viimasel ajal sellepärast, et mees on mulle juba korduvalt nina alla hõõrunud, et tema ju maksab väljaskäikude eest, mina olen parasiit…

Selles kogu probleem ongi. Mul on väga kahju kui ma ei suutnud ennast algses postituses selgelt väljendada. Kas teie tahaksite välja minna, kui te teate, et teile heidetakse seda kas või 2-3 kuud hiljem nina peale?

Samuti ma ei ole \”alandlik õnnetusehunnik\”, pigem ma kirjeldaks oma käitumist nagu uhke kuningatütar või lihtsalt \”jääkuningannast mõrd\”, st kui ma solvun, siis ma solvun nagu tuumaplahvatus – peale \”pauku\” tapan vaikselt edasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.04 23:28; 17.04 00:38; 17.04 12:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen viimase postitajaga nõus! Mulle ka jääb mulje, et mees tahab sinuga aega veeta aga sina püikled nagu jänes![/tsitaat]

Point on pigem selles, et seda visatakse talle pärast nina peale nagu mees oleks suure teeme teinud, et näe vaesekesele pizzat ostis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 12:00; 17.04 12:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajale – ma väidan, et sellisesse setupi on tülid algusest peale sisse kodeeritud. Kui suhe on rangelt jagatud, asjad, ruumid, rahad, kõige kohta on mõlemal selgelt teada ja muu hulgas hoolitsetakse selle eest, et teine ikka jätkuvalt teaks, et mis on sinu, mis on minu, siis sellest head nahka ei tule. Kuna suhtest puudub \”meie\”, pole ühist elamist, ühist raha. ühist pingutust.

Kui suhe on algusest peale olnud selline ja see on teie ühine soov olnud, et rahad on eraldi, siis see on just täpselt see, mis te olete algusest peale soovinud – eraldi elu! Milleks siis üldse koos elada…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No minge siis lahku kui sinu arust seda pole võimalik lahendada!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 09:14; 17.04 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei suuda vist kunagi aru saada miks koos elavad inimesed ei suuda oma raha jagada ilma tagamõtteta või teist alandamata.
Kui ollakse pere ja elatakse koos siis peaks ju kogu sissetulev raha kuuluma kõigile liikmetele ja keegi ei peaks tundma end parasiidina. Ammugi ei tohiks see suurema sissetulekuga pereliige teistes sellist tunnet tekitada.

Meie peres on mees kes teenib ja on alati teeninud enamuse meie sissetuleksust selle 10 aasta jooksul, mis me pere oleme olnud. MITTE KUNAGI ei ole ma pidanud end tundma alaväärsena või kehvema inimesena, kui seda on tema. Kui meil oli veel üks laps siis oli ka perjood kus mees oli 6 kuud töötu ja mina käisin tööl kuna teisiti lihtsalt ei olnud võimalik. Mitte kunagi ei pidanud ma teda sellepärast parasiidiks ega heitnud talle seda ette. Sellel perjoodil oli tema see kes meie lapse ja kodu eest hoolitses ja otsis ka aktiivselt tööd.
Mina olen enamus meie koos olemise ajast olnud kodune ja mees ei ole mulle seda mitte kunagi pahaks pannud. Ta hindab minu panust koduse emana. Meie peres on kolm last.

Siis aga kohe kontrast kõrvale. Mehe vend sai lapse naisega kellega neil oli stiilis kooselu: mina laenasin sulle, maks tagsi ja see toimis mõlemal suunal. Arvata on, et nad enam koos ei ole.

Suhtesse tuleb pühenduda 100% muidu ei ole sellel mõtet.

Kui ollakse meie siis kõik, mis meile kuulub on ka MEIE oma!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mitte mingil juhul ei elaks sellise mehega. Tulevik saab ainult hullem olla, mis ta veel siis teeb, kui laps majas? Selline käitumine on peremuster, veres. Seda sa ei muuda.
Ma arvan, et pigem temal on alaväärsuskompleks, sest elab naise korteris ja püüab seda eitada sinule põrgu korraldamisega. Paduvaese mõtteviis,
ihne sendiveeretamine on üks kõige jälgimatest iseloomujoontest üldse, eriti meestel(mehelikkusest ei saa siin enam juttugi olla). Ei pea lugu endast ega teistest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Aga mis poeb hinge on kahtlus, et kas ta üldse hoolib siis minust? Ma ei tuleks selle peale, et ühelegi oma sõbrale (rääkimata armastatust!) ette heita sellist asja, et näe sinul raha pole, mina pidin maksma. Ma saaks aru, kui ma tal seljas elaks ja NÕUAKS raha, aga seda ma ju ei tee, enamasti on väljaminekud ikka tema initsiatiivil olnud.

Kas niimoodi suhted ja armastus surevadki? :([/tsitaat]
Tead, ma ei tea küll, kas see sinu mehe kohta täpselt kehtib, kuid osad inimesed on sellised, et osutavad küll heameelega teistele teeneid (või pigem \”teeneid\”), aga ainult täpselt omadel tingimustel ja niisuguseid, nagu ise tahavad ning lisaks ootavad, et teine siis neile selle nn \”teene\” eest elu lõpuni tänulik oleks. Mul on ämm selline – tegi vihjeid, et tahaks lapsi hoida, kuid ei öelnud kunagi \”ma tahan\”, vaid pigem \”mul ju ei lasta\” või \”minge teie välja, eks ma siis hoian\”. Kasutasingi mõned korrad tema abi, sest mulle jäi mulje, et ta on huvitatud lapselastega ajaveetmisest. Nojah, veidi hiljem heitis ta mulle ette, et ma oma laste hoidmisega ilma temata hakkama ei saa. Ja seejuures solvus meeletult, kui ütlesin, et kui ta nendega lähedasemat suhet luua ei soovi, ei pea ta neid enam hoidma.
Sinu mehe käitumine lihtsalt tõi mulle selle meelde. Tema sul ju ka välja minna tahab, sest ta ISE tahab, maksma on nõus kahe eest, sest sinuga koos ajaveetmine on talle olulisem kui see raha, kuid samas tahab, et sa selgelt teadlik oleksid, kui palju ta \”sinu heaks\” teinud on. Selline heategija kompleks või nii. Ma ei usu iseenesest, et ta sinust ei hooli, pigem see selline rohkem nagu enese ego upitamine ja enesele millegi tõestamine.
Muide, needsamad inimesed on ka kõige altimad kasutama väljendit \”ükski heategu ei jää karistamata\”.

Lahendus on paraku ainult rääkimine – uhked kuningatütred jäävad kahjuks printsidest ilma ja peavad leppima loll-ivanidega 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina ei suuda vist kunagi aru saada miks koos elavad inimesed ei suuda oma raha jagada ilma tagamõtteta või teist alandamata.
Kui ollakse pere ja elatakse koos siis peaks ju kogu sissetulev raha kuuluma kõigile liikmetele ja keegi ei peaks tundma end parasiidina. Ammugi ei tohiks see suurema sissetulekuga pereliige teistes sellist tunnet tekitada.

Meie peres on mees kes teenib ja on alati teeninud enamuse meie sissetuleksust selle 10 aasta jooksul, mis me pere oleme olnud. MITTE KUNAGI ei ole ma pidanud end tundma alaväärsena või kehvema inimesena, kui seda on tema. Kui meil oli veel üks laps siis oli ka perjood kus mees oli 6 kuud töötu ja mina käisin tööl kuna teisiti lihtsalt ei olnud võimalik. Mitte kunagi ei pidanud ma teda sellepärast parasiidiks ega heitnud talle seda ette. Sellel perjoodil oli tema see kes meie lapse ja kodu eest hoolitses ja otsis ka aktiivselt tööd.
Mina olen enamus meie koos olemise ajast olnud kodune ja mees ei ole mulle seda mitte kunagi pahaks pannud. Ta hindab minu panust koduse emana. Meie peres on kolm last.

Siis aga kohe kontrast kõrvale. Mehe vend sai lapse naisega kellega neil oli stiilis kooselu: mina laenasin sulle, maks tagsi ja see toimis mõlemal suunal. Arvata on, et nad enam koos ei ole.

Suhtesse tuleb pühenduda 100% muidu ei ole sellel mõtet.

Kui ollakse meie siis kõik, mis meile kuulub on ka MEIE oma![/tsitaat]

Samad sõnad. Ma ei saa üldse aru, mida tähendab peres minu raha ja sinu raha. Juba peret luues teenis mees minust 5 korda rohkem. Talle sobis minuga peret luua. Mitte iial pole meil raha teemaks olnud, see on alati ühine olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 19:35; 18.04 15:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mõningaid vastuseid lugedes jääb silma jälle see, et need naised, kelle mehed palju teenivad, peavad mehe sissetulekut pere ahaks ja ühiseks. Need pered, kus ka naised on võimelised teenima, suudavad enamasti nii hakkama saada, et mõlemad panustavad mingi osa majapidamisse ja ülejäänu kulutavad oma äranägemise järgi.

Teemaalagatajale ei oska kahjuks eriti midagi soovida – ilmmselt on kaks varianti – kas uhkust vähemaks või lahku minna. Aga tõtt-öelda imestasin ka mina selle ple, kuidas nii noor inimene saab olla töövõimetuspensionär. Praegu küll õpid, kuid kui see lõpeb, mis plaanid siis on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Teemaalagatajale ei oska kahjuks eriti midagi soovida – ilmmselt on kaks varianti – kas uhkust vähemaks või lahku minna. Aga tõtt-öelda imestasin ka mina selle ple, kuidas nii noor inimene saab olla töövõimetuspensionär. Praegu küll õpid, kuid kui see lõpeb, mis plaanid siis on?[/tsitaat]

Mõh, mis mõttes uhkust vähemaks? Et soovitad teemaalgatajal lömitama hakata kui iga sisulise erimeelsuse tõttu tekkinud vaidluse käigus mees täiesti seosetult rahateema üles kisub ja asjast rääkimise asemel mingit demagoogiat hakkab ajama? Ei, ei ja veel kord ei. Minu meelest on teemaalgatajal juba probleem, et see hea ja vajalik enesehinnang ja uhkus hakkavad vaikselt hääbuma kui talle juba mehega väljas käimine ning tema ostetud banaani söömine vastumeelseks muutub.

Minu meelest on ka siiski 2 varianti, kas lahku või asjast tõsiselt rääkida ja mees korrigeerib oma käitumist. Aga teemaalgataja eneseuhkuse vähenemist ei nõua neist küll kumbki.

Samtui tekkis mõtteid seoses nende kommentaaridega, kes rääkisid pere ühisest rahast. Vot minu meelest siia see koer maetud ongi, et nad ei ole ju pere. Nad on elukaaslased ja lihtslat koos võib väga hästi elada ka pere olemata ja ühist rahakotti omamata. Seda siis muidugi, kui sellega seoses on paigas mõlemale poolele sobivad reeglid. On isegi nii elatud ja väga hästi sobis sellel eluperioodil. Lihtsalt noorte kooselu ei ole vaja pidada pereeluks, samas ei ole ju nii, et siis pole üldse mingit mõtet. Võib olla küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[tsitaat]

Samuti ma ei ole \”alandlik õnnetusehunnik\”, pigem ma kirjeldaks oma käitumist nagu uhke kuningatütar või lihtsalt \”jääkuningannast mõrd\”, st kui ma solvun, siis ma solvun nagu tuumaplahvatus – peale \”pauku\” tapan vaikselt edasi.[/tsitaat]

Mida sa selle käitumisega saavutad? Kui sa vaikselt üksi ussitad, siis kuidas mees peab aru saama, et sulle tema käitumine ei meeldi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 09:38; 17.04 23:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema-algatajale jätkub vaid kiidusõnu – tubli, asjalik noor inimene, kes vaatamata tervisele õpib ning saab oma eluga suurepäraselt hakkama.
Mulle tundub, et sinu elukaaslane lihtsalt väldib konflikte ning üritab need võimalikult efektiivselt ära lõpetada. Kui sa puudutad tema jaoks ebameeldivat teemat, siis on ju lihtne \”raha kaart\” välja käia ning kuna sinul trumpe pole (õigemini intelligentse inimesena ei hõiska, et kelle majas sa ilma üüri maksmata elad), siis oledki kohe kaotaja. Minu eksabikaasa oli täpselt sama käitumismustriga – alguses pani rahaga asjad paika, aasta hiljem, kui korralikult teenima hakkasin, siis mõne teema vältimiseks teatas lihtsalt, et \”see-ja-see kord tegid sina nii ja mina ei öelnud midagi, ole nüüd sina ka tasa\”. Väga raske on elada koos inimesega, kes väldib tema jaoks ebameeldivaid teemasid ning kellele ei tohi midagi negatiivset öelda. Kogu aeg peab tegema näo, et kõik on kõige paremas korras. Ela nagu jaanalind. Kui ma nüüd hästi meenutan, siis lõbus tähendas tema jaoks vaid meelelahutust, mille eest tuli maksta – niisama jalutamine ei tulnud kõne allagi. Ei pea vist mainima, et uus abikaasa (suhe juba 10 aastat) peab loomulikuks vastastikku austust ning ka peroodil, mil ma midagi ei teeninud, polnud tema poolt mitte ühtegi vihjet, et ainult tema maksab ja mina ei too sentigi sisse.
Äkki arutad temaga hoopis sulle elamispinna eest tasu maksmist või palud ruumi vabastamist ning kaalud allüürniku võtmist. Alati leidub ju tudengeid, kes oleksid nõus tuba üürima, kui nad selle eest väga palju maksma ei pea. Ma loodan, et leiad endale sobiva lahenduse, võtad võib-olla sügisel ikkagi veel ûhe korra õppelaenu ning maksad oma kommunaalid aasta läbi selle eest ise. Koos elada inimesega, kes loetu põhjal elab sinuga vaid elamispinna olemasolu pärast, kes paneb sind ennast ebameeldivalt tundma ning kelle kohalolekut sa ei naudi, võib närvikavale väga laastavalt mõjuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga millest teie tylid alguse saavad? kas need tekivad siis kui mees on joonud või kui on kaine?

Kas sa näiteks keelad talle midagi või näägutad ja tema siis hakkab rahast rääkima?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )


Esileht Pereelu ja suhted Kuidas käituda, kui iga pisema tüli jooksul rahateema üles kistakse?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.