Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kuidas käituda nüüd(tuttav korona positiivne)??

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: Kuidas käituda nüüd(tuttav korona positiivne)??

Postitas:
Kägu

Reedel(4.02) oli tuttavaga kontakt max paar minutit(ei olnud ka ninapidi koos), täna ütles et on korona positiivne. Seega ei teagi kuidas käituda….

+1
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kas see on sul kahe aasta jooksul esmakordne kontakt inimesega, kes hiljem osutus positiivseks?
Tehniliselt ei ole see isegi lähikontakt, mida sa teha tahaksid? Ma pakun, et jää koju teki alla ja ära enne kahte nädalat välja tule.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see on sul kahe aasta jooksul esmakordne kontakt inimesega, kes hiljem osutus positiivseks?

Tehniliselt ei ole see isegi lähikontakt, mida sa teha tahaksid? Ma pakun, et jää koju teki alla ja ära enne kahte nädalat välja tule.

See jah kahe aasta jooksul esmakordne kontakt inimesega, kes hiljem osutus positiivseks…..

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära muretse yle.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte kuidagi teisiti ei pea käituma. Praegu on koroona absoluutselt igal pool võimalik saada. Praktiliselt iga päev kuulen, et mõni tuttav sai jälle positiivse testi. Enamus vaktsineeritud ja/või varem läbi põdenud. Kui kehtiv koroonapass ja sümptomeid pole, pole õigust isegi koju haiguslehele jääda. Eriti paariminutilise kontakti puhul, mida ei loeta lähikontaktiks.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reedel(4.02) oli tuttavaga kontakt max paar minutit(ei olnud ka ninapidi koos), täna ütles et on korona positiivne. Seega ei teagi kuidas käituda….

Püha jumal! ????

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reedel(4.02) oli tuttavaga kontakt max paar minutit(ei olnud ka ninapidi koos), täna ütles et on korona positiivne. Seega ei teagi kuidas käituda….

Kui tuttav oleks koroonapositiivne, siis ehk oskaks aidata. Korona puhul otsi mujalt abi.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida imet Sa teha tahad siis? Koroonapositiivsed arstid ja õed lubati sellest nädalast tööle tagasi. Nädala lõpus kaalutakse, et kõik koroonapositiivsed, kellel enda väidete kohaselt ei ole olnud 24 h palavikku, peavad minema tööle tagasi. Niiet mis Sa ise arvad, mida Sa tegema peaksid enda praeguses situatsioonis ????

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reedel(4.02) oli tuttavaga kontakt max paar minutit(ei olnud ka ninapidi koos), täna ütles et on korona positiivne. Seega ei teagi kuidas käituda….

tänane kiirtest võiks juba näidata kahte kriipsu. Aga paari minutiga vast ei saanud külge.

kui kiirest neg , siis elad tavaliselt edasi

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reedel(4.02) oli tuttavaga kontakt max paar minutit(ei olnud ka ninapidi koos), täna ütles et on korona positiivne. Seega ei teagi kuidas käituda….

tänane kiirtest võiks juba näidata kahte kriipsu. Aga paari minutiga vast ei saanud külge.

kui kiirest neg , siis elad tavaliselt edasi

Oma tutvusringkonnast korduvad näited, kuidas kiirtest näitab positiivset alles paar päeva pärast sümptomite algust, sinnamaani mitmed testid negatiivsed.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

noh ma tean, et kolmapäeval kokkupuutunu muutus laupäeval positiivseks

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

psühhiaatrit soovitan

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See jah kahe aasta jooksul esmakordne kontakt inimesega, kes hiljem osutus positiivseks…..

Vau, sa tuled Tongalt või Vatikanist?

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida imet Sa teha tahad siis? Koroonapositiivsed arstid ja õed lubati sellest nädalast tööle tagasi. Nädala lõpus kaalutakse, et kõik koroonapositiivsed, kellel enda väidete kohaselt ei ole olnud 24 h palavikku, peavad minema tööle tagasi. Niiet mis Sa ise arvad, mida Sa tegema peaksid enda praeguses situatsioonis ????

päris nii see muidugi ei ole.

https://www.err.ee/1608492639/hanna-sepp-suuname-nakatumistelt-pilgu-haigla-patsientidele

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See jah kahe aasta jooksul esmakordne kontakt inimesega, kes hiljem osutus positiivseks…..

Vau, sa tuled Tongalt või Vatikanist?

miks sa seda nii haruldaseks pead? olen ka samasugune, teadaolevalt ei ole koroona positiivsetega kontakti olnud. 🙂

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See jah kahe aasta jooksul esmakordne kontakt inimesega, kes hiljem osutus positiivseks…..

Vau, sa tuled Tongalt või Vatikanist?

Ega siis koroona vältimiseks ei pea kuskil pärapõrgus metsa sees elama ????

Mina ei olnud kuni jaanuari keskpaigani kordagi lähikontaktne ja ei olnud ka ühtegi kiirtesti ega pcr testi teinud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See jah kahe aasta jooksul esmakordne kontakt inimesega, kes hiljem osutus positiivseks…..

Vau, sa tuled Tongalt või Vatikanist?

Ega siis koroona vältimiseks ei pea kuskil pärapõrgus metsa sees elama ????

Mina ei olnud kuni jaanuari keskpaigani kordagi lähikontaktne ja ei olnud ka ühtegi kiirtesti ega pcr testi teinud.

Aga sa kauplustes ei käi? Seal ollakse lähikontaktne eneseteadmata.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõenäoliselt sa ei jäänud kui end siiani hästi tunned. Minu tutvusringkonnas on omikroniga sümptomid avaldunud 3.-4. päeval kontaktist. Igaks juhuks jälgi end veel mõne päeva jooksul ning ära vanemaid/vanavanemaid ekstra külastama mine, muus osas võid elada tavapärast elu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See jah kahe aasta jooksul esmakordne kontakt inimesega, kes hiljem osutus positiivseks…..

Vau, sa tuled Tongalt või Vatikanist?

Ega siis koroona vältimiseks ei pea kuskil pärapõrgus metsa sees elama ????

Mina ei olnud kuni jaanuari keskpaigani kordagi lähikontaktne ja ei olnud ka ühtegi kiirtesti ega pcr testi teinud.

Aga sa kauplustes ei käi? Seal ollakse lähikontaktne eneseteadmata.

kuidas sa saad teada, et keegi võõras, kellega poes kohtusid, osutus hiljem positiivseks?

 

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See jah kahe aasta jooksul esmakordne kontakt inimesega, kes hiljem osutus positiivseks…..

Vau, sa tuled Tongalt või Vatikanist?

Ega siis koroona vältimiseks ei pea kuskil pärapõrgus metsa sees elama ????

Mina ei olnud kuni jaanuari keskpaigani kordagi lähikontaktne ja ei olnud ka ühtegi kiirtesti ega pcr testi teinud.

Aga sa kauplustes ei käi? Seal ollakse lähikontaktne eneseteadmata.

Loomulikult käin ja isegi liiga tihti.

Sa muidu küsid kõikidelt poodides olevatelt inimestelt kontaktandmeid või jagad neile enda andmeid, et saaksite hiljem ühendust võtta, kui emb-kumb koroonasse jääb?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See jah kahe aasta jooksul esmakordne kontakt inimesega, kes hiljem osutus positiivseks…..

Vau, sa tuled Tongalt või Vatikanist?

Ega siis koroona vältimiseks ei pea kuskil pärapõrgus metsa sees elama ????

Mina ei olnud kuni jaanuari keskpaigani kordagi lähikontaktne ja ei olnud ka ühtegi kiirtesti ega pcr testi teinud.

Aga sa kauplustes ei käi? Seal ollakse lähikontaktne eneseteadmata.

Loomulikult käin ja isegi liiga tihti.

Sa muidu küsid kõikidelt poodides olevatelt inimestelt kontaktandmeid või jagad neile enda andmeid, et saaksite hiljem ühendust võtta, kui emb-kumb koroonasse jääb?

No aga sel juhul peaksid ju iga kord pärast poeskäiku kohtlema ennast kui lähikontaktset!
Päris naljakas sel juhul väita, et pole ühegi pos inimesega kahe aasta jooksul kokku puutunud.

Ma jäin kevadel täpselt samamoodi ainult toidupoes käies haigeks.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See jah kahe aasta jooksul esmakordne kontakt inimesega, kes hiljem osutus positiivseks…..

Vau, sa tuled Tongalt või Vatikanist?

Ega siis koroona vältimiseks ei pea kuskil pärapõrgus metsa sees elama ????

Mina ei olnud kuni jaanuari keskpaigani kordagi lähikontaktne ja ei olnud ka ühtegi kiirtesti ega pcr testi teinud.

Aga sa kauplustes ei käi? Seal ollakse lähikontaktne eneseteadmata.

Loomulikult käin ja isegi liiga tihti.

Sa muidu küsid kõikidelt poodides olevatelt inimestelt kontaktandmeid või jagad neile enda andmeid, et saaksite hiljem ühendust võtta, kui emb-kumb koroonasse jääb?

No aga sel juhul peaksid ju iga kord pärast poeskäiku kohtlema ennast kui lähikontaktset!

Päris naljakas sel juhul väita, et pole ühegi pos inimesega kahe aasta jooksul kokku puutunud.

Ma jäin kevadel täpselt samamoodi ainult toidupoes käies haigeks.

teemaalgataja küsimus  on teada olevast kontaktist. sina aga targutad oletustest, ehket aiaaugust.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

teemaalgataja küsimus  on teada olevast kontaktist. sina aga targutad oletustest, ehket aiaaugust.

Aiaaugust? TA kontakt ei kvalifitseeru kuidagi lähikontaktiks, seda esiteks, teiseks – selliseid kontakte on sul ühe poeskäiguga kümneid ja kui arvestada nakatunute osakaalu rahvastikust, siis tõenäosusteooria järgi on vähemalt üks, kui mitte kaks neist inimestest nakatunud. See, kas selle kontakti puhul oli tegemist tuttavaga või ei, pole ju sisuliselt oluline.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See jah kahe aasta jooksul esmakordne kontakt inimesega, kes hiljem osutus positiivseks…..

Vau, sa tuled Tongalt või Vatikanist?

Ega siis koroona vältimiseks ei pea kuskil pärapõrgus metsa sees elama ????

Mina ei olnud kuni jaanuari keskpaigani kordagi lähikontaktne ja ei olnud ka ühtegi kiirtesti ega pcr testi teinud.

Aga sa kauplustes ei käi? Seal ollakse lähikontaktne eneseteadmata.

Loomulikult käin ja isegi liiga tihti.

Sa muidu küsid kõikidelt poodides olevatelt inimestelt kontaktandmeid või jagad neile enda andmeid, et saaksite hiljem ühendust võtta, kui emb-kumb koroonasse jääb?

No aga sel juhul peaksid ju iga kord pärast poeskäiku kohtlema ennast kui lähikontaktset!

Päris naljakas sel juhul väita, et pole ühegi pos inimesega kahe aasta jooksul kokku puutunud.

Ma jäin kevadel täpselt samamoodi ainult toidupoes käies haigeks.

Sa vist ei saa hästi aru, millal inimene osutub lähikontaktseks.

Ma ei ole väitnud, et poodides pole positiivseid inimesi olnud ja mina neist mööda jalutanud olen. Aga see ei ole lähikontaktsus.

Lähikontaktne olen ma siis, kui ma puutun kokku näiteks külas olles või tööl mõne inimesega, kes osutub positiivseks. Siis pean mina isolatsiooni jääma selle inimese pärast. Ja ma kirjutasingi, et minul pole sellist kontakti olnud.

Teemaalgatajal oli sama teema.

Sinu teooria järgi peaksid ju siis kõik inimesed peale igat käiku, mis väljaspool kodu tehtud, isolatsiooni jääma. ???? Kas sa ise ka oma imelikust mõttelaadist aru saad? ????

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

teemaalgataja küsimus on teada olevast kontaktist. sina aga targutad oletustest, ehket aiaaugust.

Aiaaugust? TA kontakt ei kvalifitseeru kuidagi lähikontaktiks, seda esiteks, teiseks – selliseid kontakte on sul ühe poeskäiguga kümneid ja kui arvestada nakatunute osakaalu rahvastikust, siis tõenäosusteooria järgi on vähemalt üks, kui mitte kaks neist inimestest nakatunud. See, kas selle kontakti puhul oli tegemist tuttavaga või ei, pole ju sisuliselt oluline.

Aga teemaalgataja ju tahtiski teada, mis seis on, kuna tal pole varem sellist olukorda olnud. Ja siin vastati talle ju, et nii lühikese ajalist kokkupuudet ei loeta lähikontaktsuseks. Oleks ta nt mingi 15+ minutit koos olnud, siis oleks lähikontaktne.

Aga see ei ole sama asi poeskäiguga.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No aga sel juhul peaksid ju iga kord pärast poeskäiku kohtlema ennast kui lähikontaktset! Päris naljakas sel juhul väita, et pole ühegi pos inimesega kahe aasta jooksul kokku puutunud. Ma jäin kevadel täpselt samamoodi ainult toidupoes käies haigeks.

Mina käin ülepäeva toidupoes, suhtlen pidevalt inimestega, veedan kõik nädalavahetused hotellides/spaades/reisimas ning ei ole siiani aastate jooksul samuti koroonapositiivse lähikontaktne olnud.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

siin vastati talle ju, et nii lühikese ajalist kokkupuudet ei loeta lähikontaktsuseks. Oleks ta nt mingi 15+ minutit koos olnud, siis oleks lähikontaktne.

Aga äkki nad kätlesid ja olid lähemal kui 2 m? Näiteid olnud meediaski, et delta tüve korral piisas 15 min lobisemisest koridoris naabriga, kuid omikron olevat vähemalt 3 x nakkavam. Poes võib käia, kuid hoida seal teistega distantsi ja valida aeg, millal viibib poes vähem inimesi ning kanda korralikku maski/respiraatorit.

 

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lähikontaktne olen ma siis, kui ma puutun kokku näiteks külas olles või tööl mõne inimesega, kes osutub positiivseks. Siis pean mina isolatsiooni jääma selle inimese pärast. Ja ma kirjutasingi, et minul pole sellist kontakti olnud.

Teemaalgatajal oli sama teema.

Pole ju teemaalgatajal mingilgi moel sama asi, kui ta oli paar minutit koos ja mitte ninapidi – see pole kuskilt otsast lähikontakt ja täpselt samaväärne poodides olnud kontaktidega.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

siin vastati talle ju, et nii lühikese ajalist kokkupuudet ei loeta lähikontaktsuseks. Oleks ta nt mingi 15+ minutit koos olnud, siis oleks lähikontaktne.

Aga äkki nad kätlesid ja olid lähemal kui 2 m? Näiteid olnud meediaski, et delta tüve korral piisas 15 min lobisemisest koridoris naabriga, kuid omikron olevat vähemalt 3 x nakkavam. Poes võib käia, kuid hoida seal teistega distantsi ja valida aeg, millal viibib poes vähem inimesi ning kanda korralikku maski/respiraatorit.

Äkki tuleb püksi ka. Kui sina oletad, et olid lähemal kui 2m, siis mina oletan teemaalgataja jutu põhjal, et ei olnud lähemal kui 2m.

Ametlikult sellist lühikest kontakti ei loeta lähikontaktseks. Punkt.  See ei tähenda loomulikult seda, et ta ei võinud viirust saada.

Aga seni, kuni tal pole sümptomeid, ei pea ta ju isolatsiooni jääma.  Ükski perearst ei anna sellise jutu peale haiguslehte.

Testi on mõistlik ikka mingi aja möödudes teha.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lähikontaktne olen ma siis, kui ma puutun kokku näiteks külas olles või tööl mõne inimesega, kes osutub positiivseks. Siis pean mina isolatsiooni jääma selle inimese pärast. Ja ma kirjutasingi, et minul pole sellist kontakti olnud.

Teemaalgatajal oli sama teema.

Pole ju teemaalgatajal mingilgi moel sama asi, kui ta oli paar minutit koos ja mitte ninapidi – see pole kuskilt otsast lähikontakt ja täpselt samaväärne poodides olnud kontaktidega.

Sama asi selles mõttes, et kahe aasta jooksul pole olnud lähikontaktne (täpselt nagu minagi). Kuna teemaalgatajal sellega varem kogemust polnud, siis küsiski nõu ju. Seepärast ma tõingi näiteks, mida tähendab lähikontakne olemine. Ja teemaalgatajale öeldi juba, et tema paariminutiline kontakt ei kvalifitseeru lähikontaktiks.

Aga siin mingi imestaja kägu ei suuda uskuda, et on võimalik, et mõni pole kordagi lähikontaktne olnud.

Ja kui seletada, et on teisigi, kes pole varem lähikontaktsed olnud, siis hakati mingitest poeskäikudest jahuma. Mismõttes nagu?? Ise ka saate aru, mida tähendab lähikontaktne inimene??

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kuidas käituda nüüd(tuttav korona positiivne)??