Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuidas käitute liikluses troppidega?

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Kuidas käitute liikluses troppidega?

Postitas:
Kägu

Sõitsin 9 paiku õhtul linnast väljas vaiksel teel. minu taha imbus kusagilt nö noortepäraste tuledega auto. terve see 20 kilti sõitsin enam vähem ühtlases tempos piirkiirusega ja möödasõitu kuidagi ei raskendanud. ometi sõitis see tropp mul terve tee perses kinni ja tegi oma esituledega mulle stroboefekti. Nihutasin kohe alguses peegleid nii et see liikuv eiffeli torn mind ei pimestaks, ausalt öeldes ma algul lollikesena eeldasin, et mulle natuke lainetava tee tõttu ainult tundub et see raibe lihtsalt järjepidevalt vilgutab, aga ei tundunud midagi. Enne asulasse valgustatud teeni jõudmist tõmbasin hoo maha mille peale tüüp ka kohe distantsi tekitas ilmselt selleks et ma ta numbrit ei näeks. No kui suure ajupuudulikkusega peab selline inimene päriselt olema? Oleks ma julgem memm, siis oleks külavahel seisma jäänud ja talt uurinud, et kas ta saab vikatimehelt boonuspunkte… Aga tagasitegemise mõttes – ega seljataga sõitjale pole nii lihtne käru keerata – niisama pidurpedaali kah ei viitsi väristada; tagumised udutuled kah ei tee nii väga haiget. lihtsalt siis laisa inimesena lõuad pidada ja edasi teenida?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Kuidas käitute liikluses troppidega?

Kui tee vähegi lubab, siis pidurdaksin vaikselt, et anda märku, et läheks mööda või kui on vähegi intelligent, siis saab aru, et tema tuled ja taga sõitmine häirib ning hoiab kaugemale. Kui ikka aru ei saa, siis üritaksin teepeenrale seisma jääda ja laseksin mööda. Linnas olen 30ga liikuvast sõidukist või sõidukist, mille juht pidevalt piduripedaali kasutab, mitmel korral möödunud. Tekib imelik tunne. Kui on lühike maa sõita, siis kannatan ära, hoides korralikku pikivahet, sest üldjuhul ei tea selline liikleja ise ka, mida teeb, ehk tahab isegi ära keerata, aga ei tea ise ka kuhu. Kui on ees näha pikem sirge, siis möödun esimesel võimalusel, et hoida ära tema ettearvamatuid liigutusi. Millegipärast on linnas ka väga heade ilmaoludega keskmine liikumiskiirus max 40, mis on allapoole minu taluvuspiiri. Kui ma sellega kedagi ohtu ei sea, kiirust ei ületa, siis möödun alati uimerdajatest. Maanteel möödun neist, kes sõidavad ebastabiilselt, kuna minu autol on peal püsikiiruse hoidja ja pole ju raske ka niisama 90ga sõita. Tihti leidub aga nii mõnigi, kes leiab, et niipea, kui keegi tuleb vastu, on vaja kiiruat vähendada. Samas kardan ise jubedalt halba ilma. Kui on maas paksem lumi, sopp vmt, siis hoidun maanteele minemast või siis kui sõidan, liigun aeglasemalt, kuid lasen alati esimesel võimalusel tagant tuleva kiiremini liikuva sõiduki mööda. Mõistuse piires muidugi. Eelmisel talvel nt oli kord, kus Tallinn-Tartu maanteel oli keskmine kiirus 30 🙂 Nähtavus oli 0 ja seetõttu ei toimunud seal ühtki möödasõitu, samas ei julgenud keegi ka seisma jääda. Kõike peaks tegema mõistuse ja loogika piires, aga millegipärast tundub, et teel liikudes loogika ei toimi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pigem ignoreerida, tagasi tehes oled ise samasugune tropp. Kui numbrit näed, võib vist ka politseisse helistada, et käitub kahtlaselt vmt.

Ma ei tea, mis sellise käitumise eesmärk on.

Libedaga kindlasti piduritega mängima ei hakkaks, teeksin esimesel võimalusel peatuse (parkla, bussipeatus, bensukas) ja laseksin tüübi mööda ning laseksin tal silmist kaduda (et ta pärast ees trikke tegema ei hakkaks:D).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pigem kah ignoreerin. Oma elu on kallim

Please wait...
Postitas:
Kägu

jeerum, ma ei teadnudki, et selliseid sihilikult kiusajaid ja pahatahtlikke liikluses leidub.

ma oleks kindlasti seisma jäänud ja numbri üles kirjutanud. kui telefoniga pilt teha kasvõi tahavaate peeglist, siis küll sa selle õige numbri ka kätte saad.

politseisse helistada kohe absoluutselt.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina tegin nii: peatusin esimeses bussipeatuses, väljusin autost ja otsisin pagassist välja rattavõtme, seepeale tagasõitja tegi ülikiire kiirenduse (seisis mu taga) ja mina läksin siis rooli tagasi koos rattavõtmega ja sõitsin edasi.

Linnavahel, väiksemate kiirustega, olen ka fotosid teinud, hämaras on välk väga hästi näha ja seda kardavad kõik lollakad roolikeerajad. Üks sõitis järgi, ma meelega läksin bensukasse, tuli mölisema, et mis õigusega pildistan, ma siis vastu, et kes keelab, avalik tee jne … kukkus füüsiliseks, ma siis vastu, et kle, ma oma 100kg lämmatan su kohe ära ja kle, me bensukas ju, siin mitu kaamerat … saad krim.asja ja maksad mulle elu lõpuni.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui näen, et kedagi vastu ei tule, võtan kiiruse pisut maha ja anna suunatulega märku, et mingu mööda. Kui ei lähe või möödumisvõimalust ei ole, peatun korra teeservas ja lasen mööda. Sellistest tasub eemale hoida – endale ohtum.

Please wait...
Postitas:
Kägu

tagasi samal tasemel teha ei ole eriti möistlik sest kuhu me niimoodi jöuame, asi läheb veel hullemaks. ma oleks auto kinni pidanud ja roolipede mööda lasknud

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina tegin nii: peatusin esimeses bussipeatuses, väljusin autost ja otsisin pagassist välja rattavõtme, seepeale tagasõitja tegi ülikiire kiirenduse (seisis mu taga) ja mina läksin siis rooli tagasi koos rattavõtmega ja sõitsin edasi.

Linnavahel, väiksemate kiirustega, olen ka fotosid teinud, hämaras on välk väga hästi näha ja seda kardavad kõik lollakad roolikeerajad. Üks sõitis järgi, ma meelega läksin bensukasse, tuli mölisema, et mis õigusega pildistan, ma siis vastu, et kes keelab, avalik tee jne … kukkus füüsiliseks, ma siis vastu, et kle, ma oma 100kg lämmatan su kohe ära ja kle, me bensukas ju, siin mitu kaamerat … saad krim.asja ja maksad mulle elu lõpuni.[/tsitaat] tundub, et sellise hulga troppide kogemusega võib viga hoopis sinus olla. Olen 17a iga päev Tallinnas roolis olnud, ei tule küll ühtegi \”teravamat\” olukorda meelde. Igat sorti jobusid on nähtud küll

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
tundub, et sellise hulga troppide kogemusega võib viga hoopis sinus olla. Olen 17a iga päev Tallinnas roolis olnud, ei tule küll ühtegi \”teravamat\” olukorda meelde. Igat sorti jobusid on nähtud küll[/tsitaat]
Eks kiunatab ikka see peni, kes jalaga pihta saab. Südametunnistus piinab?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
tundub, et sellise hulga troppide kogemusega võib viga hoopis sinus olla. Olen 17a iga päev Tallinnas roolis olnud, ei tule küll ühtegi \”teravamat\” olukorda meelde. Igat sorti jobusid on nähtud küll[/tsitaat]

sõnasid oma senise õnne ära, nüüd võid kindel olla vähemalt kolmes korras, kus jobusid kohtad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul tegi ükskord mingi nolk Tln-Tartu mnt-l minu ees sõites valgel ajal sellist trikki, et muudkui aeglustas, ja siis jälle sõitis eest ära. Siis ma helistasin politseisse. Ütlesin auto numbri. Seda vist nähti nolkide poolt ja sõideti eest kiirelt minema. Politsei tänas info eest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Pigem ignoreerida, tagasi tehes oled ise samasugune tropp. Kui numbrit näed, võib vist ka politseisse helistada, et käitub kahtlaselt vmt.

Ma ei tea, mis sellise käitumise eesmärk on.

Libedaga kindlasti piduritega mängima ei hakkaks, teeksin esimesel võimalusel peatuse (parkla, bussipeatus, bensukas) ja laseksin tüübi mööda ning laseksin tal silmist kaduda (et ta pärast ees trikke tegema ei hakkaks:D). [/tsitaat]Ma teeks samuti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Püüan kõiki kohelda viisakusega, ka liikluses, isegi neid, kes on minu suhtes ebaviisakad – ja seda iseenda enesetunde, ohutuse ja meelerahu pärast.
Mul oli kunagi lähedane, kellega koos autos olek oli tõeline tujurikkuja, sest kogu selle aja, mis ta roolis istus, kritiseeris ta valimatult kõiki, kes temaga koos liikluses olid ja see oli lihtsalt haige.

Please wait...
Postitas:
Biiatch-

Mind huvitab, et milline on noortepäraste tuledega auto?

Ma nagu aru saanud, et on vanad ja uued autod ja samuti sinna juurde kuuluv varustus, aga et on ka noortepärased tuled?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Biiatch- kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mind huvitab, et milline on noortepäraste tuledega auto?

Ma nagu aru saanud, et on vanad ja uued autod ja samuti sinna juurde kuuluv varustus, aga et on ka noortepärased tuled?[/tsitaat]

Tõenäoliselt on mõeldud seda bemmimeeste poolt armastatud kiiskavate udutulede paketti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Biiatch- kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mind huvitab, et milline on noortepäraste tuledega auto?

Ma nagu aru saanud, et on vanad ja uued autod ja samuti sinna juurde kuuluv varustus, aga et on ka noortepärased tuled?[/tsitaat]

noh auto ise paistis vana, aga extra kiht tulesid oli külge poogitud, osad sinised jne. tüüpiline autopedede varustus minu elukohariigis. Ega debiilsus rahvust ei küsi. mul on täna hea meel et ma ei hakanud midagi vastu põksima, jumal teab mis tal veel Kitt’i erivarustuses oleks leidunud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pean kinni ja lasen ta mööda, loomulikult.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olin see tropp, kes sul persses kinni sõitis! Mu autol on tavalised sinaka varjundiga ksenoonid, ise olen 40a ja asun linnast välja kodu poole sõitma, kui järsku üks memm(tropp) oma massinaga mulle tagurpidi vastu tuli, mööda ka tast ei saanud, kui tee käänuline ja vastu autosid tuli. Küll sõitis 70-ga, siis 80-ga, siis 85- ga siis jälle 65-ga. Ma ootasin terve 20 km, et ta ometi 90-ga sõitma hakkaks! Kuid tema vahib kogu aeg peeglitesse ja krutib neid! Selle asemel, et oma teed sõita. Ma koguaeg mõtlesin, et mis ta nüüd järgmisena teeb. Jube närviline mutt oli.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mina olin see tropp, kes sul persses kinni sõitis! Mu autol on tavalised sinaka varjundiga ksenoonid, ise olen 40a ja asun linnast välja kodu poole sõitma, kui järsku üks memm(tropp) oma massinaga mulle tagurpidi vastu tuli, mööda ka tast ei saanud, kui tee käänuline ja vastu autosid tuli. Küll sõitis 70-ga, siis 80-ga, siis 85- ga siis jälle 65-ga. Ma ootasin terve 20 km, et ta ometi 90-ga sõitma hakkaks! Kuid tema vahib kogu aeg peeglitesse ja krutib neid! Selle asemel, et oma teed sõita. Ma koguaeg mõtlesin, et mis ta nüüd järgmisena teeb. Jube närviline mutt oli.[/tsitaat]Ei ole naljakas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mina olin see tropp, kes sul persses kinni sõitis! Mu autol on tavalised sinaka varjundiga ksenoonid, ise olen 40a ja asun linnast välja kodu poole sõitma, kui järsku üks memm(tropp) oma massinaga mulle tagurpidi vastu tuli, mööda ka tast ei saanud, kui tee käänuline ja vastu autosid tuli. Küll sõitis 70-ga, siis 80-ga, siis 85- ga siis jälle 65-ga. Ma ootasin terve 20 km, et ta ometi 90-ga sõitma hakkaks! Kuid tema vahib kogu aeg peeglitesse ja krutib neid! Selle asemel, et oma teed sõita. Ma koguaeg mõtlesin, et mis ta nüüd järgmisena teeb. Jube närviline mutt oli.[/tsitaat]

tropp sellises situatsioonis oleksid siiski sina kes tulede pideva vilgutamisega pimestab.

aga sinu vaimuvaese huumori killimiseks – juhtum ei toimunud Eestis, kiirus püsis sujuvalt 80 peal mis antud teel on max, mööda oleks saanud sada korda sõita ja siin on sellised teed kus lihtsalt polegi teepeenart kuhu ka tahtmise korral tõmmata. mitte et üksik naine autos seda isegi teeks. tegemist oli siiski teise inimese pahatahtlikkuse ja noorusrumalusega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kellelgi tagumikus kinni ei sõida kunagi, aga seda on juhtunud, et Tallinn-Tartu mnt-l piisavat pikivahet hoides olen pea terve tee ühe ja sama auto taga sõitnud. Siiani ei ole küll keegi kolki anda soovinud. Ütlen ausalt, et sõidan meeleldi pimedas lähituledega teise, eeldatavalt kogenud juhiga auto taga. Minu meelest on nii kergem sõita, eessõitjast on palju abi tee valgustamisel ja liiklussituatsioonide tunnetamisel.Olen tänulik sellisele eessõitjale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui tagumine auto pikivahet hoida ei oska, lasen enda kiiruse hea möödasõidu võimalusega teelõigul nii alla, et taga sõitjal ei jää muud võimalust, kui mööda sõita. Tõmbun teeserva ka. Ma lihtsalt ei taha oma kolme lapse eluga riskida selle potensiaalse tagant sissesõitja tõttu.

Please wait...
Postitas:
rotsik

[tsitaat] [small]Biiatch- kirjutas:[/small]

Tõenäoliselt on mõeldud seda bemmimeeste poolt armastatud kiiskavate udutulede paketti.[/tsitaat]
kas see nagu natuke liikluseeskirjade vastane värk ei ole?

Please wait...
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuidas käitute liikluses troppidega?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.