Esileht Pereelu ja suhted Kuidas käitute täiskasvanuna oma vanemate juures?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 58 )

Teema: Kuidas käitute täiskasvanuna oma vanemate juures?

Postitas:

Küsiksin teiste arvamust, olen nn. teisel ringil naine ja mees ka mees teisel ringil, minul kaks alaealist last,kolisime mehe majja, kuna mehe meelest on see parem mõte kui minu korteris elada.
Mehel kolm täiskasvanud last, kes ei elanud kodus kui sinna kolisime, nüüd paar aastat hiljem on lapsed tagasi erinevatel põhjustel, üks koos oma mehega.
Ja mina enam ei jaksa, süüa ei osteta, isa saunaõlud juuakse ära, maja on pidevalt noorte külalilisi täis, enda järelt ei koristata.Mul võetakse isegi padi voodist ära kui neile on vaja.
Ma saaks aru kui nad tuleksid harva ja käituksid kui kui külalised, aga see on pigem kui mägra maja.Isa neil ei ütle miskit, tal hea meel et lapsed kodus, aga minu jaoks pole nad lapsed, on täiskasvanud inimesed.Me saame muidu hästi läbi, aga mu sees on selline ebaõiglusunne kuidas minust üle sõidetakse, et kui sa seal majas juba elad, siis korista ka palun, mitte mina ei peaks täiskasvanute tagant kasima.Aegajalt kui asi väga hulluks läheb, siis isa ikka manitseb neid, aga see mõjub aind korraks. Olengi hakanud viimasel ajal rohkem oma kodus taas elama, aga see ei sobi jälle mehele.
Mäletan, et kui oma vanematel külas olin, siis alati küsisin luba, et mida teha tohib ja mida teha vaja.Ja kui elus oli raske moment ja elasin ajautiselt ema juures, siis kandsin kõik oma kulud ise.Koristamisest rääkimata, seega, kas ma reageerin üle või võiksid ikka lapsed ka minuga arvestada?

+40
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 31.08 12:13; 31.08 12:21; 31.08 12:27; 31.08 12:30; 31.08 12:36; 31.08 12:40; 31.08 12:47; 31.08 12:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpselt nii, ei käi minul külalisi(aastate jooskul kaks korda käidud) ja ei käi ka lastel, oskavad edukalt panna enda järelt nõud masinasse jne…

+11
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 31.08 12:13; 31.08 12:21; 31.08 12:27; 31.08 12:30; 31.08 12:36; 31.08 12:40; 31.08 12:47; 31.08 12:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul poleks selle vana majaga miskit teha, enda elamistingimused on tunduvalt paremad, ma läksin sinna mehe juurde elama, mitte et pärandust saada.

+24
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 31.08 12:13; 31.08 12:21; 31.08 12:27; 31.08 12:30; 31.08 12:36; 31.08 12:40; 31.08 12:47; 31.08 12:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

Tulingi uurima siia foorumisse, et kuidas teised täiskasvanud oma vanemate juures käituvad, kui mina oma vanemate juures käisin kui nad elasid veel, siis oli mul alati suhtumine, et kuigi see on mu isakodu, siis siiski on see nüüd mu vanemate kodu ja suhtusingi nii, et olen seal nüüd külaline, omas kodus teen mis soovin.

+18
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 31.08 12:13; 31.08 12:21; 31.08 12:27; 31.08 12:30; 31.08 12:36; 31.08 12:40; 31.08 12:47; 31.08 12:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui see maja on mehe laste lapsepõlvekodu, siis sina oma lastega oled nende jaoks nagu ruumi võttev sissetungija:)

Kui sa ennast isegi nii palju kehtestada ei suuda, et mehe lapsed ka vahel süüa ostaksid ja enda järelt koristaksid, siis pole siin kurtmisel ka mõtet. Kui mehel sellega probleemi ei ole, siis ehk olekski sul õigem oma koju tagasi kolida.

+26
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.08 12:32; 31.08 12:34; 31.08 12:44; 31.08 16:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tulingi uurima siia foorumisse, et kuidas teised täiskasvanud oma vanemate juures käituvad, kui mina oma vanemate juures käisin kui nad elasid veel, siis oli mul alati suhtumine, et kuigi see on mu isakodu, siis siiski on see nüüd mu vanemate kodu ja suhtusingi nii, et olen seal nüüd külaline, omas kodus teen mis soovin.

Kui mehe lapsed nüüd ka seal majas elavad, siis on see ju ka nende kodu, mitte ei ole nad korraks külla tulnud.

+16
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.08 12:32; 31.08 12:34; 31.08 12:44; 31.08 16:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui see maja on mehe laste lapsepõlvekodu, siis sina oma lastega oled nende jaoks nagu ruumi võttev sissetungija:)

Kui sa ennast isegi nii palju kehtestada ei suuda, et mehe lapsed ka vahel süüa ostaksid ja enda järelt koristaksid, siis pole siin kurtmisel ka mõtet. Kui mehel sellega probleemi ei ole, siis ehk olekski sul õigem oma koju tagasi kolida.

See minu koju kolimine ei meeldiks jälle mehele, seega läheksimegi lahku ja seda siis täiskasvanud laste pärast. Kui ma hakkaksin nüüd ise lastele peale ajama, et olge kenad ja ostke nüüd süüa ja koristage ja teeksin sellest teema siia, siis sa ilmselt tuleksid ja ütleskid et ma olen õel võõrasema, kes sunnib täiskasvanuid oma isakodus koristama ja süüa ostma…

+19
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 31.08 12:13; 31.08 12:21; 31.08 12:27; 31.08 12:30; 31.08 12:36; 31.08 12:40; 31.08 12:47; 31.08 12:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tulingi uurima siia foorumisse, et kuidas teised täiskasvanud oma vanemate juures käituvad, kui mina oma vanemate juures käisin kui nad elasid veel, siis oli mul alati suhtumine, et kuigi see on mu isakodu, siis siiski on see nüüd mu vanemate kodu ja suhtusingi nii, et olen seal nüüd külaline, omas kodus teen mis soovin.

Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.08 12:13; 31.08 12:21; 31.08 12:27; 31.08 12:30;

Kommentaar eemaldatud.

Tänan sind sa tähelepanelik inimhing, ma olen see naiivne inimene kes arvas, et see foorum ongi nõu küsimise koht, üks asi on arvamust küsida, teine selle järgi elada.Kas sa arvad et kui sa ütled nüüd, et ma pean ära kolima, siis tõttan asju pakkima? Arutelu, arutelu oli see mis lootsin, aga ilmselt valest kohast.

+19
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 31.08 12:13; 31.08 12:21; 31.08 12:27; 31.08 12:30; 31.08 12:36; 31.08 12:40; 31.08 12:47; 31.08 12:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa ennast isegi nii palju kehtestada ei suuda, et mehe lapsed ka vahel süüa ostaksid ja enda järelt koristaksid, siis pole siin kurtmisel ka mõtet. Kui mehel sellega probleemi ei ole, siis ehk olekski sul õigem oma koju tagasi kolida.

See minu koju kolimine ei meeldiks jälle mehele, seega läheksimegi lahku ja seda siis täiskasvanud laste pärast. Kui ma hakkaksin nüüd ise lastele peale ajama, et olge kenad ja ostke nüüd süüa ja koristage ja teeksin sellest teema siia, siis sa ilmselt tuleksid ja ütleskid et ma olen õel võõrasema, kes sunnib täiskasvanuid oma isakodus koristama ja süüa ostma…

Täiskasvanud inimestega saab rääkida ka neid sundimata. Ja oma pereprobleemid tulekski eelkõige pereliikmetega läbi rääkida, mitte neid esmalt Perekoolis arutada. Õela võõrasema mulje sa muide juba jätsidki oma “minu lapsed on head ja mehe omad pahad” jutuga:)

Kuna probleem on eelkõige sinul, mitte mehel, siis oled siiski sina see, kes teema kodus üles võtma peab.

+4
-28
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.08 12:32; 31.08 12:34; 31.08 12:44; 31.08 16:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul poleks selle vana majaga miskit teha, enda elamistingimused on tunduvalt paremad, ma läksin sinna mehe juurde elama, mitte et pärandust saada.

No kuule, kui mehel on täiskasvanud lapsed ja sinul alles alaealised, siis endast vanema mehe majja elama minnes kõlbas sulle ka vana maja. Oma paremad elamistingimused üürid välja?

Ei, ei üüri, pole vajadust ja jah, juhtus nii et noorem naine armuski vanemasse mehesse ja jättis oma kena kodu ja kolis sinna vanasse majja armastuse tõttu.

+17
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 31.08 12:13; 31.08 12:21; 31.08 12:27; 31.08 12:30; 31.08 12:36; 31.08 12:40; 31.08 12:47; 31.08 12:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan sind sa tähelepanelik inimhing, ma olen see naiivne inimene kes arvas, et see foorum ongi nõu küsimise koht, üks asi on arvamust küsida, teine selle järgi elada.Kas sa arvad et kui sa ütled nüüd, et ma pean ära kolima, siis tõttan asju pakkima? Arutelu, arutelu oli see mis lootsin, aga ilmselt valest kohast.

Kommentaar eemaldatud.

Sa oled siin päeva parim!

+5
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 31.08 12:13; 31.08 12:21; 31.08 12:27; 31.08 12:30; 31.08 12:36; 31.08 12:40; 31.08 12:47; 31.08 12:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on kaks asja, kui lapsed elavad juba seal majas, siis nad tõesti ei ole seal külalised vaid võrdväärsed elanikud.
Aga! See tähendab, et nad peavad ühisesse supipotti kui ka kodu korrasolekusse samuti võrdväärselt panustama ja päris kindlasti ei pea sina olema neile koristajaks ja teenindavaks personaliks.
Kas mees ka koristab või on see ainult sinu teha?

+41
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 31.08 12:50; 31.08 13:01; 31.08 13:13; 31.08 13:15; 31.08 13:27; 31.08 13:48; 02.09 00:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õeluskotid siin. Mina annaks nõuande, ei koristaks nende järel, ei ostaks toitu, kui otsas siis otsas, kellel vaja ostab ise. Laseks lihtsalt käest minna. Kui see pole sinu kodu siis käituks nagu külalised.
Lõpuks koliks ära lihtsalt, see argument et su mehele see ei meeldi, pole argument. Tema on oma laste isa, tema ülesanne korda luua. Kui sa seda ei tee siis oled sundolukorras. Tema lapsed sind ei austa lihtsalt. Noored ei taha raha välja käija toidule näiteks, logish, isa ostab ju.

+39
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.08 12:55; 02.09 18:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan sind sa tähelepanelik inimhing, ma olen see naiivne inimene kes arvas, et see foorum ongi nõu küsimise koht, üks asi on arvamust küsida, teine selle järgi elada.Kas sa arvad et kui sa ütled nüüd, et ma pean ära kolima, siis tõttan asju pakkima? Arutelu, arutelu oli see mis lootsin, aga ilmselt valest kohast.

Kommentaar eemaldatud.

Lõpeta ära. Sina ei ole siin foorumis mitte keei. Ammugi mitte see inimene, kes peaks hakkama oma äranägemise järgi teistel teemade kirjutamist ära keelama. Sul on vist kole kadedus, et peale sinu enda pastakast imetud teemade veel mõni teema tekib. Lõpeta ära.

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna probleem on eelkõige sinul, mitte mehel, siis oled siiski sina see, kes teema kodus üles võtma peab.

Kuna probleem on mehe lastega, siis tuleb sellest teemast kõigepealt rääkida mehega. Mitte kamandada teda tema lapsi kasvatama vaid rääkida asjad selgeks, mis on probleem ja miks see häirib.

Sellises olukorras on nii palju tahke, mis võivad häirida – alustades privaatsusest. Kas mehe lastel on kõigil oma tuba? Kas sinu lastel on seal majas omad toad? Kas intiimsus mehega on mõeldav ainult magamistoas või olete nt elutoas teleka ees ka kaisus? Kui palju on majas vannitube ja tualettruume? Kuidas on reguleeritud köögi kasutamine? Kes teeb ühised söömaajad? Kas mehe lapsed tõesti nõusid ei pese? Kas külmikus on süsteem kõik ühine või on mõni asi seal kellelegi reserveeritud? Edasi, raha – kes maksab arved, kes käib poes? Kui täiskasvanud lapsed selles kõiges ei osale, siis on asi pahasti küll. Aga mõtleme edasi – kui mehe lapsed veel seal ei elanud, kas siis oli teil nii, et sina katsid rahaliselt enda ja oma laste kulud ja mees ainult enda omad või kattis mees ühise rahakoti kaudu sinu kulusid ka?

Koristamiste ja nt aiahooldusega on nii, et saate korraks perega kokku ja lepite koos kokku mingi koristamiste graafiku, panete paberile ja paberi seina peale. Kusjuures normaalne oleks, et ka mees ise figureerib selles graafikus. Igaüks ikka vastavalt vanusele ja võimetele. Graafiku koostamise saab ära teha rahulikult ja ärritumata, sellest kinnipidamine, noh see selgub aja jooksul. Kui teised sellest kinni ei pea, siis on ärritumiseks tõesti põhjust.
Privaatsusega saab korraldada nii, et vannitoale haak ette ja üksteise magamistubadesse uisapäisa ei tormata. Maja noorte külalisi täis – oh jah, lepiks lastega kokku, et on kuus kaks nädalavahetust, mil nad võivad külalisi kutsuda ja kaks nädalavahetust sulle ja mehele, ja et igaüks koristab oma külaliste järelt ainult ise.
Aga rahaasjade korraldamine, hm, see on keerulisem. Arutage mehega läbi.
Kui asjad korda ei saa, siis ma koliks jah oma korterisse tagasi ja kutsuks mehe ka kaasa – las siis maja jääda tema lastele. Kui mees ei taha tulla korterisse, siis teeks talle väga põhjalikult selgeks, miks see olukord mind häirib ja et mina ei ole suurte laste teenija. Ja see külaliste hulk seal majas… Ma oleks juba ammu tagasi kolinud.

+34
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 31.08 12:50; 31.08 13:01; 31.08 13:13; 31.08 13:15; 31.08 13:27; 31.08 13:48; 02.09 00:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kas sa ise käitud seal majas nagu külaline? Aga miks siis seal elavad mehe lapsed peaks käituma nagu külalised? See on praegu teie kõigi kodu. Leidke kompromiss, kes mida teeb, kes kui palju ostab, kes teeb millal süüa jne. Anna selgelt mõista, mis on sinu isiklikud asjad (sinu voodis sinu padi) ja mis on kõigile kasutamiseks.
Mul tekkis pigem küsimus, et kui suur see maja on, et te kõik sinna ära mahtue? Sina, mees, sinu 2 last, mehe 3 last ja nende kaaslased?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul võetakse isegi padi voodist ära kui neile on vaja.

Sellise asja peale ma teeks sisuliselt skandaali, sest igal majakondsel, KA NAISEL!, peab olema kodus vähemalt üks ainult omaenda koht ja minu jaoks on selleks voodi. See on minu pesa, minu privaatruum, ma olen selle enda jaoks sisse seadnud ja mitte keegi teine peale minu seal ei mööbelda ega sinna ennast magama ei säti. Olen teinud ka skandaali, kui mees arvas, et me peaks oma voodi loovutama ühtedele külalistele, kellel tegelikult polnud põrandal madratsi peal ka mitte midagi häda. Et tema loogika järgi oleks me ise pidanud sinna põrandale minema.
Küsisin ta käest, et kas mina tema meelest inimene ei olegi? Päris kurjaks sain.
Padja võin anda, kui küsitakse ja kui mul on mõni üle, aga kui võetaks küsimata – oi ma saan kurjaks. Samuti ei luba ma mitte kellelgi puutuda oma arvutit ega telefoni. Oma lastel ka mitte, neil on isiklikud.

Nii et küsi mehe käest, teemaalgataja, küsi tõsiselt – kas tema meelest naine pole inimene ja naisega arvestama ei peagi?

+22
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 31.08 12:50; 31.08 13:01; 31.08 13:13; 31.08 13:15; 31.08 13:27; 31.08 13:48; 02.09 00:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa siis sellega ei arvestanud, et nende täiskasvanute laste jaoks on maja ikka isakodu, sina aga oled neile ainult võõrasema. Koli oma korterisse tagasi ja rahu majas. Või loodad ka maja pärandusele?

Koliks tagasi oma korterisse ja ütleks, et sorry aitab, ma enam ei jõua teenija olla.

Sama nõuannet olen ma lühidalt juba eespool maininud. Mõni pidas seda õeluseks ja mõnele ei meeldinud. Ma ei näe põhjust, miks peaks kodurahu huvides kellegagi maadlema, isegi siis mitte, kui “suur armastus lööks lausa pea kohal laineid kokku”.

See sinu “eespool mainitud nõuanne” oli oluliselt õelamas toonis, muuhulgas oli sul vaja otsekohe inkrimineerida teemaalgatajale soov maja endale päranduseks saada. Õel ei olnud mitte soovitus tagasi kolida vaid sinu üldine suhtumine. Retooriline küsimus “miks sa siis tagasi ei koli” kvalifitseerub aga tänitamise alla.
Niiet kui sul on teinekord siiras soov nõu anda, tee seda ilma tänitamiste ja kahtlustusteta ja teemaalgataja kohta inetusi välja mõtlemata ja kõik ongi OK. Sinu “nõuanne” ei ole nõuanne, kui sellega kaasneb niisugune hulk õelaid lisandeid, see ongi lihtsalt õelutsemine ja tänitamine.

+14
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 31.08 12:50; 31.08 13:01; 31.08 13:13; 31.08 13:15; 31.08 13:27; 31.08 13:48; 02.09 00:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaari mõistmine ja sellest arusaamine oleneb lugeja enda hetkemeeleolust. Kui sulle tunduvad mõned kommentaarid õelad, siis pead oma meeleolu muutma.

Noh, sa väljendud ju nagu psühhopaat.

Ei, ei ole alati nii, et “sulle tundub”. On teatud universaalsed asjad, mida saad teha või tegemata jätta selleks, et su kommentaar ei oleks õel.
Üks nendest, mille peaks tegemata jätma, on pahatahtliku oletuse genereerimine – antud teemas “tahad pärandust saada”, mõnes teises teemas näiteks “niikuinii jätsid mehe hooletusse”, vms.
Jäta see tegemata ja su kommentaar on kohe palju vähem õel. See on väga lihtne. Kui sa seda ei suuda, siis on asi selles, et sulle meeldib õelutseda, mitte selles, et sind mõistetakse valesti.

Teine asi, mida tõesti paljud inimesed ei tea, on see, et retooriliste küsimuste küsimine tühistab selle nõuande heasoovlikkuse, kuhu see on pikitud. Ära küsi “miks sa seda ei teinud”. Ütle, lihtsalt “minu arust oleks targem teha nii”. Esimene viis on tänitamine, teine on nõu andmine. Pole ju keeruline?

+18
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 31.08 12:50; 31.08 13:01; 31.08 13:13; 31.08 13:15; 31.08 13:27; 31.08 13:48; 02.09 00:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mees oma lastega rääkida ei taha, ei saa, ei suuda, koliks mina küll oma alaealiste lastega korterisse tagasi. Sellist olukorda, nagu sina kirjeldad, ei kannataks ma üle paari päeva. Kusjuures, sul on ju väga hea tagala – oma korter. Hullem, kui poleks kuhugi minna. Ja kui see mees näeb ainsa võimalusena lahkuminekut – selle asemel, et asjad paika panna – oled hiljem ilmselt õnnelik, et õigel ajal lahkusid. Leiad uue ja parema.

+29
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tulingi uurima siia foorumisse, et kuidas teised täiskasvanud oma vanemate juures käituvad, kui mina oma vanemate juures käisin kui nad elasid veel, siis oli mul alati suhtumine, et kuigi see on mu isakodu, siis siiski on see nüüd mu vanemate kodu ja suhtusingi nii, et olen seal nüüd külaline, omas kodus teen mis soovin.

Kui mehe lapsed nüüd ka seal majas elavad, siis on see ju ka nende kodu, mitte ei ole nad korraks külla tulnud.

Ja täiskasvanud inimene võiks ikka OMA kodus ka korda hoida! Ega see uus naine seal teenija pole, kes peab noorte järelt koristama ja neile süüa pakkuma.

+19
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, ei ole alati nii, et “sulle tundub”.

On küll nii. Arusaamine sõltubki hetkemeeleolust, sest kui sa teinekord mõnda asja loed mõnel teisel päeval, siis näed ka asju teistmoodi. Nii samuti tundub sulle praegu minu kommentaarid tänitamisena.

mõnes teises teemas näiteks “niikuinii jätsid mehe hooletusse”, vms. Ära küsi “miks sa seda ei teinud”.

Vau, mingi huvitav “selgeltnägija” on tulnud platsi, kes arvab et kõik sinu tähelepanekute kommentaarid on ühe inimese kirjutatud. Siit tulebki sinu hetkmeeleolu käiku, sest sa püüad kõik, mis tähele panid, ühe käo kaela suruda.

No ei, see on nüüd ikka sinu hetkemeeleolu, kui sa aru ei saa, et see teine näide oligi lihtsalt näide. Sa võtad selliseid asju alati sõnasõnalt või?

Ma saan aru et sa pead õelutsemist ja tänitamist (ning see, et see oli tänitamine, ei “tundunud” sugugi ainult mulle, tänitamine on tuvastatav väga kindlate tunnuste alusel, retoorilised küsimused on alati tänitamine) oma põhiseaduslikuks õiguseks, lihtsalt ära imesta, et teised seda eriti soojalt vastu ei võta ja et õelusega tembitud nõuandeid ei taheta kuulata – kui sa nüüd hoolega tähele paneksid, siis siinsamas teemas ju ka samalaadsed nõuanded, mis on esitatud neutraalselt, ei ole mingit negatiivset vastukaja leidnud, sinu iseloomulikult halvatoonilised kommentaarid aga leiavad. Mõtle nüüd natuke ise ka.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 31.08 12:50; 31.08 13:01; 31.08 13:13; 31.08 13:15; 31.08 13:27; 31.08 13:48; 02.09 00:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tulingi uurima siia foorumisse, et kuidas teised täiskasvanud oma vanemate juures käituvad, kui mina oma vanemate juures käisin kui nad elasid veel, siis oli mul alati suhtumine, et kuigi see on mu isakodu, siis siiski on see nüüd mu vanemate kodu ja suhtusingi nii, et olen seal nüüd külaline, omas kodus teen mis soovin.

Mina võtan oma vanemate kodus siiski lõdvemalt. Kuigi ei ole seal juba ligi 20 aastat elanud. Muidugi koristan enda järelt, ei lagasta midagi. Olengi nagu külaline, aga ikkagi päris nii ei ole, et ei tea kuidas istuda ega astuda ja luba ma ka küsima ei pea. Aga mul vanemad ka sellised, kes poevad ise nahast välja, et “lapsuke” ikka kommi saaks jne sellised humoorikad nunnutamised. Saame lihtsalt hästi läbi.

Need täiskasvanud lapsed ei austa ei sind, oma isa ega ka iseennast. On arusaadav, et võetakse oma lapsepõlvekodus natuke lõdvemalt, aga et majapidamine jäetakse hooletult ainult sinu kaela, see ei kõlba ka kuskile. Isa tahab lastega hästi läbi saada ja muidugi ei kehtesta end, arvatavasti pole end kunagi kehtestanud ja lasi laste emal raskemate teemadega tegeleda.

Visiitsuhe sobibki ehk teile palju paremini. Kui mehele see ei meeldi, siis peab ikkagi ühiselt midagi ette võtma, et teie ühine elu oleks just teie jaoks sobiv.

+16
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.08 13:55; 04.09 01:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me saame muidu hästi läbi, aga mu sees on selline ebaõiglusunne kuidas minust üle sõidetakse, et kui sa seal majas juba elad, siis korista ka palun, mitte mina ei peaks täiskasvanute tagant kasima. Aegajalt kui asi väga hulluks läheb, siis isa ikka manitseb neid, aga see mõjub aind korraks.

Koristamisest rääkimata, seega, kas ma reageerin üle või võiksid ikka lapsed ka minuga arvestada?

Vaata, on ennegi räägitud, et teismelised noored täiskasvanud ei saa aru aru üldisest jutust stiilis: “Ikka arvestage ka minuga! Ärge sõitke minust üle!” Neile võivad vihjed ja üldine jutt tunduda kõik: “Aga mis ta poriseb – ju on paha tuju, aga kui paha tuju üle läheb, siis ta ei porise ja saab temaga täiesti normaalselt läbi – ja ongi kõik korras…” Neil võib olla sinust täiesti erinev arusaam sellest mida see “arvestamine” peaks tähendama. nemad võibolla arvavad, et kui räägivad sinuga sõbralikult jne. – siis nad ju arvestavadki.

Seega, sa pead konkreetselt ütlema, MIDA SA NEIST TAHAD.

Kui teed külmakapi ukse lahti ja avastad, et otsas on jogurt, porgand ja kanaliha, siis kutsud 1 mehe täiskasvanud lastest enda juurde ja ütled: “Meil on otsas jogurt, porgand ja kanaliha ning tegelikult, leiba ei jätku ka enam kauaks – SIIN ON OSTUNIMEKIRI, võta see kaasa ja käi poes ära, eks. Mina olen sel nädalal juba nii ja nii palju poes käinud – nüüd on kellegi teise kord!”

Kust neiu/noormees toiduraha saab – no võtab siis enda arvelt või küsib isalt. Kui tekib mingi virin teemal: “Minul küll raha ei ole…”, siis võta mehega teema üles: ütle mehe, et andku ta mingi summa kuus täiskasvanud lapsele toidurahaks, kuna sul on vaja neid vahel poodi saata ja sina ainult üksi pole kaohustatud ka KOGU AEG poes käima. Kui tekib virin teemal, kes ikka kui palju poes peab käima, siis graafik seinale: sel nädala käin mina, sel nädalal käib laps A ja järgmisel nädala laps B. Või siis näiteks, et nädalalõpus käite mehega koos ja ostate suure koorma toitu, aga nädala sees, kui midagi otsa saab, käib ühe nädala laps A ja teisel laps B.

Köögiga tehke selline kord, et see kes seal söömas-näksimas käib, koristab ka enda tagant. Kui keegi või kellegi sõbrad on köögis käinud ja pole koristanud, siis kutusud noored toast välja/helistad: “Jama lugu, aga meie köök ei ole jälle ise koristunud! Palun, see, kes ise või kelle sõber (kes läks vahepeal juba koju) siia segaduse jättis, koristab nüüd ära.” (Kui sa lihtalt torised: “Käivad siin köögis ka igasugused, nagu läbikäiguhoov juba!” ja hakkad kähku ise koristama – see ei mõju)

Rutiinsed koristused võib panna graafikusse (graafik seinale).

Padja jms. sinu kasutuses olevate esemete kohta tehke kokkulepe, et neid luba küsimata oma kasutusse EI VÕETA. Põhjenduseks ütle, et sa lihtsalt ei taha olla olukorras, kus voodisse heites avastad, et poole öö ajal tuleb hakata endal uut patja kuskilt otsima – et saavad ju aru küll.

Kui sa ise ei julge mehe lapsi kamandada – siis räägi mehega enne läbi, esimesel korral võta mees “julgestuseks” kõrvale ja mehega kahekesi saatke tema täiskasvanud laps ostunimekirjaga poodi, pange kööki või vannituba vms koristama või tutvustage talle uut koristusgraafikut.

Kui sa suhtud nii, et “mina ei julge küll neid poodi minna või kööki koristama kamandama hakata, samuti ei julge ma hakata koostama mingeid graafikuid – peavad mind veel kurjaks võõrasemaks…” – no siis ei jäägi ilmselt muud üle, kui
a) vaikselt kannatada
b)kolida oma korterisse

Nii et rääkige mehega läbi ja pange tema täiskasvanud lapsed KONKREETSELT kodutöödes osalema.
Porinast: “Nad ei tee, nad ei too…” ega ähmastest vihjetest pole kasu.

Rahalise poole pealt – eks see on juba isa oma asi, kas ta laseb lastel osta sööki oma raha eest või jagab oma järeltulijatele heldelt taskuraha. Sind huvitab ainult see, et SINU osa igapäevakulude (näit. toidu) kinnimaksmiseks ei läheks ebaproportsionaalselt suureks.

+16
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.08 13:59; 31.08 14:46; 31.08 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna probleem on mehe lastega, siis tuleb sellest teemast kõigepealt rääkida mehega. Mitte kamandada teda tema lapsi kasvatama vaid rääkida asjad selgeks, mis on probleem ja miks see häirib.

Probleem ei ole mehe lastega. Probleem on iseseisvate täiskasvanud inimestega, kes elavad teemaalgatajaga ühes majas. Täiskasvanud inimeste probleemidest räägitakse nendega, mitte nende vanematega.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma lapsepõlvekodus käitun nagu laps, kuigi endal juba lapsed. Süüa käin ise ostmas lisaks, vaaritada väga ei viitsi, aga seda teeb ema hea meelega. Mulle just meeldib see tunne, et lähed nagu lapsepõlve tagasi ja ema saab jälle ema olla. Täiskasvanu on nagunii nii nõme olla, saab vähemalt korrakski kohustustest vabaks ja selle mõnusa lapsepõlve tunde tagasi. Ja kuna teistel pereliikmetele see ka sobib, siis ma ei näe probleemi.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina koliks välja või paluks mehel või lastel koristaja kinni maksta. Sa ei tea, kui kaua ta lapsed seal elada kavatsevad ja selle suhtumise järgi otsustades neil küll kuskile kiiret pole.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Probleem ei ole mehe lastega. Probleem on iseseisvate täiskasvanud inimestega, kes elavad teemaalgatajaga ühes majas. Täiskasvanud inimeste probleemidest räägitakse nendega, mitte nende vanematega.

Kuna antud juhul on naine paarisuhtes majaperemehega, siis järelikult nemad kahekesi on selle maja juhtiv paar. Jah, põhimõtteliselt saab mees naisega ka suhte lõpetada ehk ta enda ja laste jaoks “mittekellekski” muuta (kuna ema-lapse seos naisel ja lastel antud juhul puudub) – aga ainult mees saab seda teha, lapsed mitte.

Niisiis – majaperemees koos naisega moodustavad selle majapidamise juhtiva paari ning lapsed ja laste moodustatud paarid (kui keegi on oma elukaaslase majja toonud) on juba järgmise tasandi inimesed. Muidugi võib naine ka lastega otse suhelda. Samas ei ole midagi katki, kui ta suhtleb kõigepealt oma tasandi inimesega või isegi kasutab oma tasandi inimese abi laste veenmisel midagi tegema.

Peaasi, et juhtiv paar on ühel nõul (ühise seisukoha kujundanud). Kui ei olda ühel nõul selles osas, mida järgmise tasandi inimestelt oodatakse – see tekitab segadust.

Kui täiskasvanud lapsele ei meeldi, et peab juhtiva paari ehk isa ja tolle elukaaslase arusaamadega koristamisest jne. arvestama – siis, loomulikult, on võimalus isa pinnalt välja kolida ning edasi juba oma kodus toimetada, külalisi võõrustada jne. nagu süda kutsub.

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.08 13:59; 31.08 14:46; 31.08 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et siis kutsutakse külalised tagasi koristama?

Oma valik, kas koristavad ise või kutsuvad kalli sõbra Kevini tagasi appi koristama. Kuidas nende sõpruskonnas on kombeks. Naise asi see osteselt pole, peaasi, et oleks koristatud.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.08 13:59; 31.08 14:46; 31.08 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui keegi või kellegi sõbrad on köögis käinud ja pole koristanud, siis kutusud noored toast välja/helistad: “Jama lugu, aga meie köök ei ole jälle ise koristunud! Palun, see, kes ise või kelle sõber (kes läks vahepeal juba koju) siia segaduse jättis, koristab nüüd ära.”

Et siis kutsutakse külalised tagasi koristama?

Ei, see, kelle külaline on juba ära koju läinud, see koristab.

Ma üldiselt katsun mitte väga selline ema olla, nagu seal aiamaateemas oli, kes nõuab, et nüüd ja kohe peab tegema, annan ikka lastele aega – aga kui on mingi sada korda nämmutatud asi, et mõni teismeline pole enda laga ära koristanud või antud aeg on ammu möödas, siis on küll, et joondu-valvel-arvuti-kinni ja teed selle kohe ja praegu ära, kui õigel ajal ei taibanud teha – kahju küll, kui nüüd level raisku läks, aga eks siis teinekord oled targem.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.08 15:05; 31.08 15:12;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 58 )


Esileht Pereelu ja suhted Kuidas käitute täiskasvanuna oma vanemate juures?