Esileht Pereelu ja suhted Kuidas käitute täiskasvanuna oma vanemate juures?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 80 )

Teema: Kuidas käitute täiskasvanuna oma vanemate juures?

Postitas:
Kägu

Küsiksin teiste arvamust, olen nn. teisel ringil naine ja mees ka mees teisel ringil, minul kaks alaealist last,kolisime mehe majja, kuna mehe meelest on see parem mõte kui minu korteris elada.
Mehel kolm täiskasvanud last, kes ei elanud kodus kui sinna kolisime, nüüd paar aastat hiljem on lapsed tagasi erinevatel põhjustel, üks koos oma mehega.
Ja mina enam ei jaksa, süüa ei osteta, isa saunaõlud juuakse ära, maja on pidevalt noorte külalilisi täis, enda järelt ei koristata.Mul võetakse isegi padi voodist ära kui neile on vaja.
Ma saaks aru kui nad tuleksid harva ja käituksid kui kui külalised, aga see on pigem kui mägra maja.Isa neil ei ütle miskit, tal hea meel et lapsed kodus, aga minu jaoks pole nad lapsed, on täiskasvanud inimesed.Me saame muidu hästi läbi, aga mu sees on selline ebaõiglusunne kuidas minust üle sõidetakse, et kui sa seal majas juba elad, siis korista ka palun, mitte mina ei peaks täiskasvanute tagant kasima.Aegajalt kui asi väga hulluks läheb, siis isa ikka manitseb neid, aga see mõjub aind korraks. Olengi hakanud viimasel ajal rohkem oma kodus taas elama, aga see ei sobi jälle mehele.
Mäletan, et kui oma vanematel külas olin, siis alati küsisin luba, et mida teha tohib ja mida teha vaja.Ja kui elus oli raske moment ja elasin ajautiselt ema juures, siis kandsin kõik oma kulud ise.Koristamisest rääkimata, seega, kas ma reageerin üle või võiksid ikka lapsed ka minuga arvestada?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

minul kaks alaealist last,kolisime mehe majja,

Kuidas su enda 2 alaealist last seal mehe majas ennast üleval peavad? Koristavad tube, pesevad pesu, ostavad süüa, kohendavad patja su voodis, lapskülalisi ka ei käi?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Täpselt nii, ei käi minul külalisi(aastate jooskul kaks korda käidud) ja ei käi ka lastel, oskavad edukalt panna enda järelt nõud masinasse jne…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul poleks selle vana majaga miskit teha, enda elamistingimused on tunduvalt paremad, ma läksin sinna mehe juurde elama, mitte et pärandust saada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Tulingi uurima siia foorumisse, et kuidas teised täiskasvanud oma vanemate juures käituvad, kui mina oma vanemate juures käisin kui nad elasid veel, siis oli mul alati suhtumine, et kuigi see on mu isakodu, siis siiski on see nüüd mu vanemate kodu ja suhtusingi nii, et olen seal nüüd külaline, omas kodus teen mis soovin.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui see maja on mehe laste lapsepõlvekodu, siis sina oma lastega oled nende jaoks nagu ruumi võttev sissetungija:)

Kui sa ennast isegi nii palju kehtestada ei suuda, et mehe lapsed ka vahel süüa ostaksid ja enda järelt koristaksid, siis pole siin kurtmisel ka mõtet. Kui mehel sellega probleemi ei ole, siis ehk olekski sul õigem oma koju tagasi kolida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tulingi uurima siia foorumisse, et kuidas teised täiskasvanud oma vanemate juures käituvad, kui mina oma vanemate juures käisin kui nad elasid veel, siis oli mul alati suhtumine, et kuigi see on mu isakodu, siis siiski on see nüüd mu vanemate kodu ja suhtusingi nii, et olen seal nüüd külaline, omas kodus teen mis soovin.

Kui mehe lapsed nüüd ka seal majas elavad, siis on see ju ka nende kodu, mitte ei ole nad korraks külla tulnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.08 12:13; 31.08 12:21; 31.08 12:27; 31.08 12:30;

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui see maja on mehe laste lapsepõlvekodu, siis sina oma lastega oled nende jaoks nagu ruumi võttev sissetungija:)

Kui sa ennast isegi nii palju kehtestada ei suuda, et mehe lapsed ka vahel süüa ostaksid ja enda järelt koristaksid, siis pole siin kurtmisel ka mõtet. Kui mehel sellega probleemi ei ole, siis ehk olekski sul õigem oma koju tagasi kolida.

See minu koju kolimine ei meeldiks jälle mehele, seega läheksimegi lahku ja seda siis täiskasvanud laste pärast. Kui ma hakkaksin nüüd ise lastele peale ajama, et olge kenad ja ostke nüüd süüa ja koristage ja teeksin sellest teema siia, siis sa ilmselt tuleksid ja ütleskid et ma olen õel võõrasema, kes sunnib täiskasvanuid oma isakodus koristama ja süüa ostma…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.08 12:13; 31.08 12:21; 31.08 12:27; 31.08 12:30;

Kommentaar eemaldatud.

Tänan sind sa tähelepanelik inimhing, ma olen see naiivne inimene kes arvas, et see foorum ongi nõu küsimise koht, üks asi on arvamust küsida, teine selle järgi elada.Kas sa arvad et kui sa ütled nüüd, et ma pean ära kolima, siis tõttan asju pakkima? Arutelu, arutelu oli see mis lootsin, aga ilmselt valest kohast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul poleks selle vana majaga miskit teha, enda elamistingimused on tunduvalt paremad, ma läksin sinna mehe juurde elama, mitte et pärandust saada.

No kuule, kui mehel on täiskasvanud lapsed ja sinul alles alaealised, siis endast vanema mehe majja elama minnes kõlbas sulle ka vana maja. Oma paremad elamistingimused üürid välja?

Please wait...
Postitas:
Kägu

See minu koju kolimine ei meeldiks jälle mehele, seega läheksimegi lahku ja seda siis täiskasvanud laste pärast. Kui ma hakkaksin nüüd ise lastele peale ajama, et olge kenad ja ostke nüüd süüa ja koristage ja teeksin sellest teema siia, siis sa ilmselt tuleksid ja ütleskid et ma olen õel võõrasema, kes sunnib täiskasvanuid oma isakodus koristama ja süüa ostma…

Täiskasvanud inimestega saab rääkida ka neid sundimata. Ja oma pereprobleemid tulekski eelkõige pereliikmetega läbi rääkida, mitte neid esmalt Perekoolis arutada. Õela võõrasema mulje sa muide juba jätsidki oma “minu lapsed on head ja mehe omad pahad” jutuga:)

Kuna probleem on eelkõige sinul, mitte mehel, siis oled siiski sina see, kes teema kodus üles võtma peab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tänan sind sa tähelepanelik inimhing, ma olen see naiivne inimene kes arvas, et see foorum ongi nõu küsimise koht, üks asi on arvamust küsida, teine selle järgi elada.Kas sa arvad et kui sa ütled nüüd, et ma pean ära kolima, siis tõttan asju pakkima? Arutelu, arutelu oli see mis lootsin, aga ilmselt valest kohast.

Kommentaar eemaldatud.
Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

No kuule, kui mehel on täiskasvanud lapsed ja sinul alles alaealised, siis endast vanema mehe majja elama minnes kõlbas sulle ka vana maja. Oma paremad elamistingimused üürid välja?

Ei, ei üüri, pole vajadust ja jah, juhtus nii et noorem naine armuski vanemasse mehesse ja jättis oma kena kodu ja kolis sinna vanasse majja armastuse tõttu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Sa oled siin päeva parim!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin on kaks asja, kui lapsed elavad juba seal majas, siis nad tõesti ei ole seal külalised vaid võrdväärsed elanikud.
Aga! See tähendab, et nad peavad ühisesse supipotti kui ka kodu korrasolekusse samuti võrdväärselt panustama ja päris kindlasti ei pea sina olema neile koristajaks ja teenindavaks personaliks.
Kas mees ka koristab või on see ainult sinu teha?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Õeluskotid siin. Mina annaks nõuande, ei koristaks nende järel, ei ostaks toitu, kui otsas siis otsas, kellel vaja ostab ise. Laseks lihtsalt käest minna. Kui see pole sinu kodu siis käituks nagu külalised.
Lõpuks koliks ära lihtsalt, see argument et su mehele see ei meeldi, pole argument. Tema on oma laste isa, tema ülesanne korda luua. Kui sa seda ei tee siis oled sundolukorras. Tema lapsed sind ei austa lihtsalt. Noored ei taha raha välja käija toidule näiteks, logish, isa ostab ju.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sa oled siin päeva parim!

Perekoolis on tihti temaalgatajad ise need “parimad palad”. Seekord kuuleme, kuidas noor naine jättis oma kauni ja heade elamistingimustega kodu ning leekis suurest armastusest endast vanema mehe vanasse majja elama, alaealised lapsed käekõrval. Siis aga tulid ta uuele õule ka mehe lapsed, kes on risuks kaelas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Lõpeta ära. Sina ei ole siin foorumis mitte keei. Ammugi mitte see inimene, kes peaks hakkama oma äranägemise järgi teistel teemade kirjutamist ära keelama. Sul on vist kole kadedus, et peale sinu enda pastakast imetud teemade veel mõni teema tekib. Lõpeta ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuna probleem on eelkõige sinul, mitte mehel, siis oled siiski sina see, kes teema kodus üles võtma peab.

Kuna probleem on mehe lastega, siis tuleb sellest teemast kõigepealt rääkida mehega. Mitte kamandada teda tema lapsi kasvatama vaid rääkida asjad selgeks, mis on probleem ja miks see häirib.

Sellises olukorras on nii palju tahke, mis võivad häirida – alustades privaatsusest. Kas mehe lastel on kõigil oma tuba? Kas sinu lastel on seal majas omad toad? Kas intiimsus mehega on mõeldav ainult magamistoas või olete nt elutoas teleka ees ka kaisus? Kui palju on majas vannitube ja tualettruume? Kuidas on reguleeritud köögi kasutamine? Kes teeb ühised söömaajad? Kas mehe lapsed tõesti nõusid ei pese? Kas külmikus on süsteem kõik ühine või on mõni asi seal kellelegi reserveeritud? Edasi, raha – kes maksab arved, kes käib poes? Kui täiskasvanud lapsed selles kõiges ei osale, siis on asi pahasti küll. Aga mõtleme edasi – kui mehe lapsed veel seal ei elanud, kas siis oli teil nii, et sina katsid rahaliselt enda ja oma laste kulud ja mees ainult enda omad või kattis mees ühise rahakoti kaudu sinu kulusid ka?

Koristamiste ja nt aiahooldusega on nii, et saate korraks perega kokku ja lepite koos kokku mingi koristamiste graafiku, panete paberile ja paberi seina peale. Kusjuures normaalne oleks, et ka mees ise figureerib selles graafikus. Igaüks ikka vastavalt vanusele ja võimetele. Graafiku koostamise saab ära teha rahulikult ja ärritumata, sellest kinnipidamine, noh see selgub aja jooksul. Kui teised sellest kinni ei pea, siis on ärritumiseks tõesti põhjust.
Privaatsusega saab korraldada nii, et vannitoale haak ette ja üksteise magamistubadesse uisapäisa ei tormata. Maja noorte külalisi täis – oh jah, lepiks lastega kokku, et on kuus kaks nädalavahetust, mil nad võivad külalisi kutsuda ja kaks nädalavahetust sulle ja mehele, ja et igaüks koristab oma külaliste järelt ainult ise.
Aga rahaasjade korraldamine, hm, see on keerulisem. Arutage mehega läbi.
Kui asjad korda ei saa, siis ma koliks jah oma korterisse tagasi ja kutsuks mehe ka kaasa – las siis maja jääda tema lastele. Kui mees ei taha tulla korterisse, siis teeks talle väga põhjalikult selgeks, miks see olukord mind häirib ja et mina ei ole suurte laste teenija. Ja see külaliste hulk seal majas… Ma oleks juba ammu tagasi kolinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lõpeta ära. Sina ei ole siin foorumis mitte keei. Ammugi mitte see inimene, kes peaks hakkama oma äranägemise järgi teistel teemade kirjutamist ära keelama. Sul on vist kole kadedus, et peale sinu enda pastakast imetud teemade veel mõni teema tekib. Lõpeta ära.

Ei ole keelanud teemade kirjutamist ja siin foorumis ei ole mitte keegi mitte keegi. Kui inimene küsib nõu, siis ma ju andsin – rahu huvides koli oma koju tagasi. See vastus aga talle ei meeldinud, sest tavaliselt otsitaksegi omale just neid vastuseid, mis mokkamööda on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin on juba asiseid soovitusi jagatud, aga ei saa märkamata jätta, kui palju õelaid ja kibestunud inimesi siia teemasse satub. Kenal päikeselisel laupäeval kohe vaja sappi pritsida? Saab ka produktiivsemalt päeva veeta, kui end teiste peal välja elades ja nende emotsioonidest toitudes. Küpsetage pannkooke või midagi, saab päriselt kõhu täis.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Koliks tagasi oma korterisse ja ütleks, et sorry aitab, ma enam ei jõua teenija olla. Ma siiski ei mõista, miks talle meeldib, et täiskasvanud lapsed seal elavad. Mulle tundub, et neid lapsi on hilja muuta, neid on kasvatatud väga pehmo käega. Nende isa peaks olema see, kes korra kehtestab, aga kui ta seda ei tee, siis sina ei saa midagi muuta. Paraku pigem elaks siis lahus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, kas sa ise käitud seal majas nagu külaline? Aga miks siis seal elavad mehe lapsed peaks käituma nagu külalised? See on praegu teie kõigi kodu. Leidke kompromiss, kes mida teeb, kes kui palju ostab, kes teeb millal süüa jne. Anna selgelt mõista, mis on sinu isiklikud asjad (sinu voodis sinu padi) ja mis on kõigile kasutamiseks.
Mul tekkis pigem küsimus, et kui suur see maja on, et te kõik sinna ära mahtue? Sina, mees, sinu 2 last, mehe 3 last ja nende kaaslased?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Koliks tagasi oma korterisse ja ütleks, et sorry aitab, ma enam ei jõua teenija olla.

Sama nõuannet olen ma lühidalt juba eespool maininud. Mõni pidas seda õeluseks ja mõnele ei meeldinud. Ma ei näe põhjust, miks peaks kodurahu huvides kellegagi maadlema, isegi siis mitte, kui “suur armastus lööks lausa pea kohal laineid kokku”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin on juba asiseid soovitusi jagatud, aga ei saa märkamata jätta, kui palju õelaid ja kibestunud inimesi siia teemasse satub. Kenal päikeselisel laupäeval kohe vaja sappi pritsida? Saab ka produktiivsemalt päeva veeta, kui end teiste peal välja elades ja nende emotsioonidest toitudes. Küpsetage pannkooke või midagi, saab päriselt kõhu täis.

No alati on naisi, kelle elu suurim hirm on see, et mees leiab teise. Seega vihkavad nad hüsteeriliselt kõiki naisi, kes on mõnele mehele mitmendaks kaasaks. Need naised kindlasti võrgutasid ja nõidusid jookidega mehe ära. Kui juhtus mõne teise mehega, siis võib juhtuda ju ka minu mehega. Oh õudust. Ja mis kõige hullem – äkki see teine naine saab mehe surma korral varast ja majast ampsu, mis on mõeldud MINU ja ainult MINU lastele. Seega tuleb võidelda selle nimel, et mitte üks naine ei julgeks kunagi vaadata mõnd teise ringi meest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul võetakse isegi padi voodist ära kui neile on vaja.

Sellise asja peale ma teeks sisuliselt skandaali, sest igal majakondsel, KA NAISEL!, peab olema kodus vähemalt üks ainult omaenda koht ja minu jaoks on selleks voodi. See on minu pesa, minu privaatruum, ma olen selle enda jaoks sisse seadnud ja mitte keegi teine peale minu seal ei mööbelda ega sinna ennast magama ei säti. Olen teinud ka skandaali, kui mees arvas, et me peaks oma voodi loovutama ühtedele külalistele, kellel tegelikult polnud põrandal madratsi peal ka mitte midagi häda. Et tema loogika järgi oleks me ise pidanud sinna põrandale minema.
Küsisin ta käest, et kas mina tema meelest inimene ei olegi? Päris kurjaks sain.
Padja võin anda, kui küsitakse ja kui mul on mõni üle, aga kui võetaks küsimata – oi ma saan kurjaks. Samuti ei luba ma mitte kellelgi puutuda oma arvutit ega telefoni. Oma lastel ka mitte, neil on isiklikud.

Nii et küsi mehe käest, teemaalgataja, küsi tõsiselt – kas tema meelest naine pole inimene ja naisega arvestama ei peagi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks sa siis sellega ei arvestanud, et nende täiskasvanute laste jaoks on maja ikka isakodu, sina aga oled neile ainult võõrasema. Koli oma korterisse tagasi ja rahu majas. Või loodad ka maja pärandusele?

Koliks tagasi oma korterisse ja ütleks, et sorry aitab, ma enam ei jõua teenija olla.

Sama nõuannet olen ma lühidalt juba eespool maininud. Mõni pidas seda õeluseks ja mõnele ei meeldinud. Ma ei näe põhjust, miks peaks kodurahu huvides kellegagi maadlema, isegi siis mitte, kui “suur armastus lööks lausa pea kohal laineid kokku”.

See sinu “eespool mainitud nõuanne” oli oluliselt õelamas toonis, muuhulgas oli sul vaja otsekohe inkrimineerida teemaalgatajale soov maja endale päranduseks saada. Õel ei olnud mitte soovitus tagasi kolida vaid sinu üldine suhtumine. Retooriline küsimus “miks sa siis tagasi ei koli” kvalifitseerub aga tänitamise alla.
Niiet kui sul on teinekord siiras soov nõu anda, tee seda ilma tänitamiste ja kahtlustusteta ja teemaalgataja kohta inetusi välja mõtlemata ja kõik ongi OK. Sinu “nõuanne” ei ole nõuanne, kui sellega kaasneb niisugune hulk õelaid lisandeid, see ongi lihtsalt õelutsemine ja tänitamine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See sinu “eespool mainitud nõuanne” oli oluliselt õelamas toonis, muuhulgas oli sul vaja otsekohe inkrimineerida teemaalgatajale soov maja endale päranduseks saada. Õel ei olnud mitte soovitus tagasi kolida vaid sinu üldine suhtumine. Retooriline küsimus “miks sa siis tagasi ei koli” kvalifitseerub aga tänitamise alla.
Niiet kui sul on teinekord siiras soov nõu anda, tee seda ilma tänitamiste ja kahtlustusteta ja teemaalgataja kohta inetusi välja mõtlemata ja kõik ongi OK. Sinu “nõuanne” ei ole nõuanne, kui sellega kaasneb niisugune hulk õelaid lisandeid, see ongi lihtsalt õelutsemine ja tänitamine.

Kommentaari mõistmine ja sellest arusaamine oleneb lugeja enda hetkemeeleolust. Kui sulle tunduvad mõned kommentaarid õelad, siis pead oma meeleolu muutma.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 80 )

Esileht Pereelu ja suhted Kuidas käitute täiskasvanuna oma vanemate juures?