Esileht Koolilaps Kuidas käituvad alglassilapsed mänguväljakul(sakus täna)

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Kuidas käituvad alglassilapsed mänguväljakul(sakus täna)

Postitas:

Täna kella 17-18.30 ajavahemikul: Oletan, et poisid olid algklassilapsed. Minu 2-aastast last ei lastud täna liumäele ega sealt alla laskma. Poisid olid äärmiselt ülbed ja väljakutsuvad. Kuidas sellised poisid käituvad, kui nad saavad 13aastaseks?
Palun rääkige oma lastega või näidake neil eeskuju(äkki te käitute ise ka erinevates situatsioonides väga ülbelt)

Selline asi ei olnud esimest korda. Olen enne ka mänguväljakutel pidanud vaidlema ülbikutega, kes ei lase meid(mina olne 30aastane) mänguväljakule või mingile atraktsioonile.

Mul ei ole olnud selles vanuses lapsi ega poegi. Aga mulle ei tundu selline käitumine siiski normaalne. Üks asi on kiusata omasuguseid kuskil salaja, teine asi on täiskasvanutega laiamine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No see on Saku, kusagil provintsis, mis sellest teisest Eestist ikka tahta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sellises situatsioonis tuleb käituda väga otsustavalt, mitte stiilis, et poisid, mis te teete. Kohe rangelt – mis kool, mis klass -ja kui ei ütle ja igapäevaselt asi kordub, siis läheks kooli ja räägiks teemast direktoriga. Usun, et Sakus on üks kohalik kool. Niisama võidki näägutama jääda.[/tsitaat]

Mis mõttes KOOL ja KLASS? Kust sa tead, et need lapsed kodutud on? Mina arvasin, et kasvatavad vanemad, aga tuleb välja, et see on kooli kohustus. Hämmastav…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teata järgmine kord politseisse. Kooli teatamine on hea mõte, tee neist pilti ja saada pilt kooli. Ma hästi ei usu, et sellised poisid sulle kohe oma koduse aadressi ja nimed teada annavad, et nende vanematega vestelda saaksid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida sa, teemaalgataja, ise selles olukorras tegid?
Mina olen sellistel puhkudel öelnud: laske väiksem ka liugu laskma! Ja lastakse.
Tõtt-öelda mind ei huvitaks sellistel puhkudel, kus nad elavad, mis koolis käivad ja mis klassis. See oleks ülepingutamine. Olukord on vaja lahendada kohapeal ja operatiivselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega selle Saku kooli algklasside kohta olen ennegi kuulunud selliseid tähelepanekuid. Kuidagi tuttav jutt. Kindlasti teata politseisse järgmine kord. Avalikus kohas korra rikkumine on ju karistatav.
Kui ei reageeri, siis see süvenebki. Pätikari! Ausalt!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 13:57; 23.04 15:56;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ega selle Saku kooli algklasside kohta olen ennegi kuulunud selliseid tähelepanekuid. Kuidagi tuttav jutt. Kindlasti teata politseisse järgmine kord. Avalikus kohas korra rikkumine on ju karistatav.
Kui ei reageeri, siis see süvenebki. Pätikari! Ausalt![/tsitaat]

Kuule rahune maha! Sellise hüsteeritsemisega ajad sa lihtsalt poisid naerma, mis ongi nende eesmärk. Ja millega nad õigupoolest seda korda rikuvad? Ma ei õigusta nende käitumist, kuid arvan, et ka sina reageerid üle- kohe politseisse ja pätikari.
Selle asemel, et oma lokut kohe punaseks ajada ja kluksuma pista tiibu sabistades, on mõnikord rohkem kasu sellest, kui viisakalt ja konkreetselt neid kõnetada. Kindlasti ei tohiks laskuda nende tasemele, hakates sõimama ja higistama seal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.04 15:49; 23.04 16:47; 25.04 16:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eh-hee! Läksidki liimile ja lokut läks punaseks hoopis sinul endal. Veelkordne näide inimkatse najal, kui kerge on kedagi provatseerida. Paras Sulle! Higista nüüd täiega siis. Proovi ennem ikka sisse-välja hingata…
Ilusat kevadet!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 13:57; 23.04 15:56;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Eh-hee! Läksidki liimile ja lokut läks punaseks hoopis sinul endal. Veelkordne näide inimkatse najal, kui kerge on kedagi provatseerida. Paras Sulle! Higista nüüd täiega siis. Proovi ennem ikka sisse-välja hingata…
Ilusat kevadet![/tsitaat]

Oota, mis \”inimkatseid\” sa siis omast arust tegid? Loomulikult ma saan aru, et mu postitus käis su kohta nagu naelapea pihta. Ning parim kaitse on rünnak. Sestap sa pöörasidki minu SINULE suunatud jutu minu enda vastu, üritades ebaõnnestunult taielda, nagu oleks provokatsioon sul mingi ilgem agenda olnud.
Hale katse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.04 15:49; 23.04 16:47; 25.04 16:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõttes ei lubatud liumäele? Milles seisnes kiusamine?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuidas nad teda sis liumäele ei lasknud? seisid trepil ees ning ei lasknud mööda hoolimata sinu palvest? vevalt küll. pigem kihutasid ja möllasid vastavalt oma vanusele ja võimetele edasi tagasi seal ning sinu nunnuke ei saanud rahulikult mäele ukerdada?
mis paneb sind arvama, et sinu 2aastsel ninnul on seal suurem õigus mängida kui nendel? jah, 2ne võib rahmeldavate suurte hulgas olles haiget saada, kuid miks peaksid nood lapsed OMA eakohasest mängust seal loobuma, et SINU laps saaks eakohaselt mängida? nemad olid seal ju enne. mina saadaks ka sellise tänitava tädi puu taha

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 18:41; 27.04 17:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kuidas nad teda sis liumäele ei lasknud? seisid trepil ees ning ei lasknud mööda hoolimata sinu palvest? vevalt küll. pigem kihutasid ja möllasid vastavalt oma vanusele ja võimetele edasi tagasi seal ning sinu nunnuke ei saanud rahulikult mäele ukerdada?
mis paneb sind arvama, et sinu 2aastsel ninnul on seal suurem õigus mängida kui nendel? jah, 2ne võib rahmeldavate suurte hulgas olles haiget saada, kuid miks peaksid nood lapsed OMA eakohasest mängust seal loobuma, et SINU laps saaks eakohaselt mängida? nemad olid seal ju enne. mina saadaks ka sellise tänitava tädi puu taha[/tsitaat]

Ma pakun välja, et sa elad Sakus ja oled selle suure poisi ema. Kuidagi tuttavalt kõlab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa aru miks sa ise ei tegutsenud ja poistele ei öelnud, et laske väiksemal ka liugu lasta ja ärgu kasutage selliseid sõnu????????????? Sinu laps ju ei saanud seal mängida aj sina emana ei suutnud seda ka talle võimaldada, kui sa hetkel ei suuda midagi selles vanuses poistele öelda, mis siis edasi….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Algklassilastega peaks täiskasvanu ikka suutma end kehtestada. Enamasti on nad siiski toredad ja neil endilgi kodus väiksemad õed-vennad. Lapsed lihtsalt ei oska veel aru saada, et nemad enda mängimisega sinu last kuidagi ohustaksid ja sind sellega ärritaksid. Kui noorel emal endal kodus suuremaid lapsi ei ole, siis tunduvad möllavad poisid kohe mingite riiukukkedena.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, enamasti on nad toredad. enamasti. aga väiksem enamus ei ole neist toredad. nagu siinseski loos. no kas te kujutate ette, et teid saadetakse mänguväljakul samavanade lapse poolt pu—. ja ka üldiselt on lastel selline mehine sõnavara, et oma väikse lapsega ei taha sinna elukooli-mänguväljakule minnagi.
lapse ema ütleb ka selle peale, et eks ta ilus pole, aga ma ka ei jõua koguaeg pahandada, mul 2 väikest poissi veel. ja et oh poisid ongi sellised. ta ei näe probleemi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.04 16:28; 27.04 13:08; 27.04 18:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

need on nende lapsed, kelle meelest võõras ei tohi nende last kõnetadagi, kasvatusest rääkimata.

nendega tuleb tõesti väga konkreetne olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui minu poeg hakkas esimeses klassis käima, siis tekkis tema ja ta sõprade sõnavarasse ka selliseid \”mehiseid\” väljendeid. Ma siis võtsin poisid ette ja küsisin, et kas Te teate ka, mis see või see sõna tähendab. Ei teadnud nad midagi, olid suurematelt poistelt kuulnud ja mõtlesid, et on väga ägedad sõnad. Näiteks väljend – \”pede sild\” kasutas minu poeg, kui ta purdelt maha kukkus ja püksid ära määris, tema arvas, et ütleb umbes nagu nõme sild. Tegin siis selgitustööd, poisid olid puhta ähmis, mis nende sõnade taga tegelikult on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga siin, siis hoiatus kasvatage oma lapsed korralikumaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]emme2pojaga kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga siin, siis hoiatus kasvatage oma lapsed korralikumaks. [/tsitaat]

Aga siin siis hoiatus- kasvatage oma lapsed korralikumaks!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.04 15:49; 23.04 16:47; 25.04 16:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tähendab, mina ei saa ka aru, miks mõne inimese 2 aastasel on suurem õigus liumäelt alla lasta, kui nendel algklassipoistel? Kas tõesti on nii, et kui läheneb ema lapsega, siis automaatselt peavad kõik suuremad lapsed neile tee ja mänguväljakud vabaks tegema? Minu arvates on see ülekohtune.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tähendab, mina ei saa ka aru, miks mõne inimese 2 aastasel on suurem õigus liumäelt alla lasta, kui nendel algklassipoistel? Kas tõesti on nii, et kui läheneb ema lapsega, siis automaatselt peavad kõik suuremad lapsed neile tee ja mänguväljakud vabaks tegema? Minu arvates on see ülekohtune.[/tsitaat]
sa pole vist mänguväljakul käinud?
mis sa arvad, et tekiks probleem, kui 2klassi laps läheb trepist üles ja laseb alla. seejärel läheb väike ja laseb alla. kõik kasutavad seda linna liumäge. mitte aga nii et jäävad sinna ronima liurennist üles või keelduvad eest minemast. siis tekib probleem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.04 16:28; 27.04 13:08; 27.04 18:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma pakun välja, et sa elad Sakus ja oled selle suure poisi ema. Kuidagi tuttavalt kõlab.[/tsitaat]
ei ela sakus, pole seal isegi kordagi käinud 🙂
mänguväljak on kõigile lastele ning kellele seal hetkel toimuv mäng ei meeldi, peab lihtsalt ootama.
kujuta ette , kui liumäel oleks koos emmedega olnud 4-5 pisikest, nii 1-3 aastast pudinat, kes üksteise järel trepist üles ukerdavad ja siis tasapisi alla liuglevad. ja siis tuleb mänguväljakule algklassilaps, kes tahaks ka liugu lasta, kuid tunduvalt kiiremini, kui senine tempo. kas arvad, et mõni nunnuemme viiks seepeale oma nunnukese liumäelt ära, et oh, las suur poiss ka lõbutseb, küll me teine kord tuleme? vaevalt küll, emmed saadaks selle \”nahaali\” väljakult minema, et nunnukesed saaks ikka edasi ukerdada.
seekord olid lihtsalt suuremad enne seal ning see, kellele toimuv polnud jõukohane, pidigi ootama oma aega

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 18:41; 27.04 17:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, kõnetades neid väikese avansina – kuulge mehed, laske mu lapsel siin ka veidi ringi vaadata, ega ta kaua nagunii ei taha olla – oleks reaktsioon olnud vastupidine väljakutsuvusele.

See, kui sa ise muudkui käid ja vaidled mänguväljakutel jätab mulje, et sul on ikka mingi muu probleem. Lisaks ei mõju see hästi sinu lapsele, selline negatiivsus.
Pole ise näinud ühtegi mänguväljakut, kus 30-aastane peaks korda looma. Rääkimata mitmetest … Kõik on ikka peas kinni!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja kirjutas et last ei lastud liumäele ega sealt alla laskma. Poisid olid äärmiselt ülbed ja väljakutsuvad.

aga selle laseb 17.44 kägu nagu üldse silmist mööda ja arendab mingit muud teemat.
minul on ka esimese klassi laps, kes käivad pärast kooli mänguväljakul klassikaaslastega. on küll tüdruk, mitte poiss. kui ma talle pärast kooli siis järgi sõidan mänguväljakule, siis väga kenasti on nad saanud liugu lastud koos paari aastaste nunnukestega. kas pole imelik, et nad arvestavad väiksematega. aga poisid võiks ka ju õppida arvestama? või teeb see nendest memmekad, kui neid õpetada väiksematega arvestama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.04 16:28; 27.04 13:08; 27.04 18:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust tegemist tõesti lastega, kellel puudub elementaarne viisakus ja maailmataju on nõrk. Neist lastest on kahju, kuigi viha tekitavad ikka. Kahju selles mõttes, et mul seostub oskamatus teisi inimesi tähele panna väga nõrga koduga.. Kusjuures Tartus olen tihti märganud, et kui peatuda pisikese lapsega koolilaste poolt vallutatud atraktsiooni kõrval, siis toimub koolilastes tihti totaalne muudatus, lõpetatakse lärmamine ja omavaheline ülbamine ning vaikselt naeratades lastakse väikelaps atraktsioonile. Täitsa armsad 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Koolilaps Kuidas käituvad alglassilapsed mänguväljakul(sakus täna)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.