Esileht Kodunurk kuidas katta kook martsipaniga? palun nõu!

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: kuidas katta kook martsipaniga? palun nõu!

tahan teha lapsele torti, mis oleks pealt kaetud martsipaniga. pole kunagi martsipaniga kooki veel teinud. kuidas seda tegema peaks? kas tuleb osta martsipan, see laiaks rullida ja lihtsalt koogile peale laotada? ega see ometi sulama hakka? ja kui on soov see martsipan helesiniseks värvida, siis millega seda kõige parem teha oleks? kas vedeliku kujul oleva toiduvärviga või on veel variante? olen kuulnud, et on olemas pastavärvid, mida need endast kujutavad? kas toiduvärviga värvides martsipan liiga vedelaks ei muutu. seda enam, et soovin seda pärast pealt kaunistada ka. ei tahaks riskida sellega, et kaunistused ja värv kõik pärast laiali oleks. seega palun teie asjatundlikku nõu:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.03 17:44; 04.03 19:37; 04.03 22:34; 05.03 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, ostad martsipani ja rullid laiaks:D
Küpsetuspaberite vahel on hea rullida, või siis tuhksuhkruga üle puistatud laual, et ei kleepuks laua külge.

Mina olen martsipani igaks juhuks otse biskviidi kihile pannud, ei ole ära sulanud.

poes on müügil ka värvilist martsipani ja valmis rullitud martsipani (viimast on meiesugustel kodustel katsetajatel kõige lihtsam tordile võluda)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 18:18; 04.03 19:49;
To report this post you need to login first.

Plaan on teha see kook või tort browniese moodi. Kas martsipani võib sellele browniesele otse peale panna või on alla kindlasti võikreemi vaja?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.03 17:44; 04.03 19:37; 04.03 22:34; 05.03 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ole mingit võikreemi alla vaja

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 18:18; 04.03 19:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

osta selle kuu \”Oma maitse\” seal on pikalt ja laialt erinevatest martsipanidest juttu ja ka õpetus, kuidas kogu torti martsipaniga katta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]osta selle kuu \”Oma maitse\” seal on pikalt ja laialt erinevatest martsipanidest juttu ja ka õpetus, kuidas kogu torti martsipaniga katta.[/tsitaat]

Ei ela Eestis ja ei saa kahjuks seda osta.

Küsin veel seda, et kas martsipanikattele saab tuhksuhkruga jooni teha? Pean silmas sellist tuhksuhkruniret, millega kaunistatakse piparkooke.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.03 17:44; 04.03 19:37; 04.03 22:34; 05.03 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eestis on müügil ka juba rullitud martsipani. Rullikeeratuna karbis. Võimalik, et sinu elukohas ka. Rootsis on kindlasti. Mõnel pool saab kondiitritöökohast tellida juba soovitud värvi ja kas rullitud või mitte.

Olen teinud printsessitorti. St martsipan läheb vahukoore peale. Pole sulanud kunagi. Arvestades martsipani koostist (tuhksuhkur+mandlimass) see ei saagi minu meelest sulada.

Ma ise kahtleks, et kuidas see maitseb, kui tordipõhjale otse martsipanikate panna ning paneks kreemi (ilmselt mitte meeletult rasvasena ja magusana kõlava võikreemi) sinna vahele. Aga eks maitse sõltub terve tordi koostisest.

Martsipani võib värvida nii, et sõtkud toiduvärvi martsipani sisse (ise olen ainult mahla kasutanud). Teine variant on see, et katad värvimata martsipaniga ja siis värvid selle toiduvärvilahusega üle. Teine variant siis valmis rullitud martsipani puhul ainuvõimalik. Vist. Kui vedelat värvi rullimata martsipanile lisad ja tundub, et see on nüüd liiga vedel, siis saad tuhksuhkru lisamisega asja parandada.

Martsipaniga kaetud tordile olen kaunistusi teinud martsipaniga. St teist värvi martsipanist ribadega. Ei ole glasuuriga proovinud, aga võimalik, et saaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Jah, meil siin on ka valmisrullitud martsipani, aga probleem on selles, et need on mõeldud ümmargusele koogile, minu oma peab aga kandiline olema:) Seega rullin ikka ise, loodetavasti saan hakkama. Leidsin aga nüüd ühest siinsest netipoest martsipanile kirjutamiseks mõeldud toiduvildikad, tellisin need ja kaunistan nendega. Algaja puhul ilmselt kõige lollikindlam.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.03 17:44; 04.03 19:37; 04.03 22:34; 05.03 10:02;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Kodunurk kuidas katta kook martsipaniga? palun nõu!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.