Esileht Kodunurk Kuidas keeta korralikku puljongit ja teha pasteeti?

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Kuidas keeta korralikku puljongit ja teha pasteeti?

Postitas:

Olen tasapisi hakanud hindama just selliseid toite, mille saamiseks tuleb ka vaeva näha, mitte osta poest. Süldi tegemiseks olen juba kõva käpp, kuigi algus ei tulnud kergelt, kuna vastava teema tegemisel läksid ühes foorumis kupatajad ja leotajad korralikult riidu. olen arusaanud, et iga sellise asja on omad nipid ja knihvid.
Nüüd siis puljong – kas lasete ahjus enne kondid pruuniks, millised kondid on parimad, paljul ja lisata maitseaineid. Mul on nüüd puupliit ja talvel on tuli all – seega võin keeta päeva läbi seda.
Pasteet – milline retsept annaks tõeliselt hea ja hõrgu pasteedi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://nami-nami.ee/uudis/3467/puljongi_keetmine
http://siljafoodparis.blogspot.com/2011/12/kanapuljongist-pohjalikult.html
minu nipid on kondipuljongiga on kupatamine ja sidrunimahla lisamine puljongile, et mineraalained hapus keskkonnas paremini puljongisse lahustuksid (kunagi lugesin, et pange äädikat, aga ma panen sidrunimahla või vahel õunasiidriäädikat). Ei leota konte, aga lasen seista valmiskeedetud puljongil üleöö enne kurnamist (kui seda kohe muidugi toidusse vaja pole), et samuti kõik jõuaks vette leostuda. Viimasel ajal teen puljongeid kiirkeetjaga, sest siis pole maja pool päeva lihahaisu täis.
Pasteeti teen nii nagu tegi vanaema, põhinipp on mitte maksa kummiks praadida, sest siis jääb see kõva teraline tekstuur pasteedi sisse ja maitse ka kaotab. Eriti õrna kanamaksa rikub ülepraadimine ära. Võid, mõni paneb törts konjakit.
M.Iloveri blogist ei ole mul kunagi retseptid pettumust valmistanud: https://mariliisilover.com/2010/02/pidulik-pasteet-ja-kaunis-kreem/ kuigi seda konkreetselt pole täht-tähelt teinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.12 13:40; 02.12 10:34; 03.12 10:33; 03.12 13:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pasteeti teen nii nagu tegi vanaema, põhinipp on mitte maksa kummiks praadida, sest siis jääb see kõva teraline tekstuur pasteedi sisse ja maitse ka kaotab. Eriti õrna kanamaksa rikub ülepraadimine ära. Võid, mõni paneb törts konjakit.

mina ei prae üldse.
panen lihtsalt kanamaksa koos sibula, porgandite, maitseainete ning ca 1cm veega kaanega klaasnõus mikrosse ning hautan pehmeks..
siis võtan nuimikseri ja mikserdan ära. mikserdamise ajal lisan võid ja sortsu konjakit.

edasi siis üks ports külmkappi kohe söömiseks. ülejääk väikeste karpidega sügavkülma.
vanemad sugulased, kes külla tulles maitsta saanud, on lausa retsepti küsinud.

eelmise postituse lingist sain teada, et porru roheline osa polevat söödav. huvitav, ma olen porrut terve elu salatisse hakkinud terves ulatuses. ja ikka veel elus.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ei prae üldse.
panen lihtsalt kanamaksa koos sibula, porgandite, maitseainete ning ca 1cm veega kaanega klaasnõus mikrosse ning hautan pehmeks..
siis võtan nuimikseri ja mikserdan ära. mikserdamise ajal lisan võid ja sortsu konjakit.

edasi siis üks ports külmkappi kohe söömiseks. ülejääk väikeste karpidega sügavkülma.
vanemad sugulased, kes külla tulles maitsta saanud, on lausa retsepti küsinud.

eelmise postituse lingist sain teada, et porru roheline osa polevat söödav. huvitav, ma olen porrut terve elu salatisse hakkinud terves ulatuses. ja ikka veel elus.

Uhh, oled sina vast perenaine. Pasteet mikros, pärast sügavkülmas, sisse porru lehti, püha müristus. Ega ära vast keegi ei sure tõesti, selle osaga olen nõus.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uhh, oled sina vast perenaine. Pasteet mikros, pärast sügavkülmas, sisse porru lehti, püha müristus.

Mis püha müristus?
Ta ei kirjuanud, et paneb porru lehti just pasteedi sisse. Toitudes on neid tõesti väga hea kasutada, värskelt, kuivatatault või külmutatult.
Ja mis probleem peaks olema pasteedi külmutamisega? Enamasti tehti seda ikka suuremas koguses ja pandigi sügavkülma, sai tarvitada kuude viisi. Ja maitse ei muutunud sugugi.
Kui tänapäeval teeb keegi vaid paar karbikest kohe tarbimiseks, siis see on tema lõbu.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 00:00; 03.12 15:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praadimine annab just maitset juurde, ma küll mikrokeedumaksapasteeti ei taha, sa pole vist korralikku pasteeti saanudki. Isegi värv pole sellisel pasteedil ju õige, maitsest ei hakka rääkimagi.

Porru roheline osa on vabalt söödav (ja lingil pole kusagil öeldud, et see pole söödav, vaid et seda tavaliselt söögiks ei kasutata), lihtsalt vintskem kui pehme valge osa. Mul lähevad sellised asjad puljongisse- sibulaotsad, peterselli-salvei-tillivarred, porgandikoored, sibul koos kollaste koortega (kõige pealmise mullase võtan ainult ära) jms. Raisku ei lähe midagi, MKR ma seda õppisingi, et toppige kõik köögiviljajäägid puljongisse, isegi ananassikoored topiti sinna, sööjad mõmisevad ja kiidavad. Ainult kapsalisi ei tohtivat panna, annab kibeda maitse.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.12 13:40; 02.12 10:34; 03.12 10:33; 03.12 13:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lemmik viimastel aastatel on MKR-ist pärit pasteediretsept
https://howto-kuidas.blogspot.com/2014/11/grandmas-brandy-pate-with-homemade.html

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsi raamatupoes mõni vana kokaraamat. Väga lihtsad retseptid ja väga selgelt selgitused.

https://nami-nami.ee/uudis/3467/puljongi_keetmine

http://siljafoodparis.blogspot.com/2011/12/kanapuljongist-pohjalikult.html

minu nipid on kondipuljongiga on kupatamine ja sidrunimahla lisamine puljongile, et mineraalained hapus keskkonnas paremini puljongisse lahustuksid. Ei leota konte, aga lasen seista valmiskeedetud puljongil üleöö enne kurnamist (kui seda kohe muidugi toidusse vaja pole), et samuti kõik jõuaks vette leostuda. Viimasel ajal teen puljongeid kiirkeetjaga, sest siis pole maja pool päeva lihahaisu täis.

Pasteeti teen nii nagu tegi vanaema, põhinipp on mitte maksa kummiks praadida, sest siis jääb see kõva teraline tekstuur pasteedi sisse ja maitse ka kaotab. Eriti õrna kanamaksa rikub ülepraadimine ära. Võid, mõni paneb törts konjakit.

M.Iloveri blogist ei ole mul kunagi retseptid pettumust valmistanud: https://mariliisilover.com/2010/02/pidulik-pasteet-ja-kaunis-kreem/ kuigi seda konkreetselt pole täht-tähelt teinud.

Kuidas sa kiirkeetjast vahu kättesaad. Keedadki sisse ? See ju rikub maitse ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sa kiirkeetjast vahu kättesaad. Keedadki sisse ? See ju rikub maitse ära.

Mind ka huvitab. MKRis teevad tihti kiirkeetjas. Sööjad isegi kiidavad. Kuhu see vaht kaob, mille muidu keemisel ära riisutakse

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina keedan puljongit multikeetjaga. Kõigepealt panen kondid mingi kiirema programmiga keema ja valvan, kuni vaht on pinnale keenud. Siis valan selle vee ära, loputan kondid puhtaks, uus vesi koos kontide ja maitseainetega potti ning valin Meat programmi – veisekontidele 4-5 tundi, kanale 3 tundi. Puljong tuleb selge.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.12 19:10; 03.12 10:25; 03.12 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ei prae üldse.
panen lihtsalt kanamaksa koos sibula, porgandite, maitseainete ning ca 1cm veega kaanega klaasnõus mikrosse

Nagu igas teemas, vastavad esimeste seas need, kes asjast midagi ei jaga.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis valan selle vee ära, loputan kondid puhtaks, uus vesi koos kontide ja maitseainetega potti ning valin Meat programmi – veisekontidele 4-5 tundi, kanale 3 tundi. Puljong tuleb selge.

Mis temperatuuri juures sa teed?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.12 08:57; 03.12 11:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis valan selle vee ära, loputan kondid puhtaks, uus vesi koos kontide ja maitseainetega potti ning valin Meat programmi – veisekontidele 4-5 tundi, kanale 3 tundi. Puljong tuleb selge.

Mis temperatuuri juures sa teed?

Temperatuuri ma eraldi ei vali, multikeetjal on see vastavalt programmile.Meat programmiga teen sülti ka ja olen aru saanud, et see on pikk ja vaevu keev programm – just süldile ja puljongile sobiv. Ja kui siis puljongist suppi teen – tavaliselt järgmisel päeval – siis panen korraga kõik juurviljad sisse ja valin programmiks Soup. Kõik keeb ühtlaselt parasjagu pehmeks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.12 19:10; 03.12 10:25; 03.12 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiirkeetjas lasen enne ometi ilma kaaneta keema puljongi, riisun veel vahu ära, siis maitseained, kaas peale ja rõhk sisse! Kontide röstimine vähendab vahu tehet ka märgatavalt, see on toore liha keetmise teema.
Ka minu kogemus on see, et puljong ei saa kupatatud ja läbipestud kontidest enam nii maitsekas, parem on korralikult vahtu koorida. Koorid vahu, siis alles maitsetaimed ja vürtsid jne sisse.
Vahukulbiks on selline peene võrguga, ma ei saa aru sellest vanaaegsest suurte aukudega vahukulbist, kust kõik jamps läbi jookseb…

See MKR pasteediretsept on kindlasti siidine ja üliluksuslik, aga kui kanamaksa on retseptis vähemus ja vähemalt kaalus sama palju on võid ja vahukoort, siis kui maksapasteet ta on 🙂 ma paneks lihakraami rohkem ja täisrasvast koort natuke vähendaks. Vanaema ei toppinud sealiha-maksapasteedile kohe kindlasti koort sisse ja ise ka seda ei tee, aga hea maitseb see mkr retsepti järgi pasteet kindlasti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.12 13:40; 02.12 10:34; 03.12 10:33; 03.12 13:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis valan selle vee ära, loputan kondid puhtaks, uus vesi koos kontide ja maitseainetega potti ning valin Meat programmi – veisekontidele 4-5 tundi, kanale 3 tundi. Puljong tuleb selge.

Mis temperatuuri juures sa teed?

Temperatuuri ma eraldi ei vali, multikeetjal on see vastavalt programmile.Meat programmiga teen sülti ka ja olen aru saanud, et see on pikk ja vaevu keev programm – just süldile ja puljongile sobiv. Ja kui siis puljongist suppi teen – tavaliselt järgmisel päeval – siis panen korraga kõik juurviljad sisse ja valin programmiks Soup. Kõik keeb ühtlaselt parasjagu pehmeks.

Arusaadav, aga ta ju näitab sul temperatuuri ka (või sul ei ole kuvatav/muudetav)?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.12 08:57; 03.12 11:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Multikeetjaga olen ka keetnud (minu oma soup jm programmil temperatuuri ei näita), panen lihtsalt nt 5 tundi 100 kraadi käsitsiprogrammi/multicook, siis keeb just nii vaevumärgatavalt väreledes.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.12 13:40; 02.12 10:34; 03.12 10:33; 03.12 13:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arusaadav, aga ta ju näitab sul temperatuuri ka (või sul ei ole kuvatav/muudetav)?

Kui sa nüüd niimoodi küsid, siis midagi seal lisaks ajanäidule vilgub küll, aga ma ei ole sellele niimoodi tähelepanu pööranud ja ei oska vastata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.12 19:10; 03.12 10:25; 03.12 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu keetjal temperatuuri ei näe, kui paned peale eelseadistatud programmi. Kui aga kasutada “multikoka” režiimi, saab temperatuuri ise seadistada ja näitab ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 00:00; 03.12 15:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veisekonte röstin ahjus, kanakonte mitte. Siga puljongiks ei kasuta üldse, maitselt tuleb soe süldivedelik mitte puljong.

Kondid keema, riisun vahu ära ja kui vahtu enam ei tule, siis lisan porgandi, sellerivarre, terapipart, vürtsi ja loorberilehe, soola. Keema peab vaid õrnalt väreledes. Veist keedan vähemalt 5 tundi, aga enamasti podiseb mul see puljong ikka hommikust õhtuni pliidil. Kana puhul saab paari tunniga juba päris hea tulemuse. Olen proovinud lausa paralleelselt teha ühes potis kupatatud ja pestud kontidega ning teises potis korralikult vahtu riisudes – kupatatud kontidest puljong oli palju maitsetum (aga eks kupatades on jälle vaeva vähem). Valmis puljongi jahutan maha ja riisun hangunud rasva ära. Töönädalajagu kannatab ka tavakülmas hoida, suurema koguse puhul panen osa sügavkülma ja siis vastavalt vajadusele sulatan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtad netis mõned erinevad pasteedi retseptid ja proovid järgi. Ehk paari klassikalise vanamoodi retsepti järgi, ka vanast kokaraamatust võib. Maitsestamine on kohati erinev, protsess üldiselt sarnane. Mõni maitsestab konjakiga nagu vanasti, osad panevad suhkrut, rõõska koort, muskaati, kes tahab küüsalugulist, see lisab küüslauku vms.
Oluline on minu jaoks ka paksuks. Vahel teen pehme ja õhulisema, ehk vedelama, aga olen ka tugevamat teinud, sellist, mida pigem lõikad viile, kui määrid. Kui viile lõikad, siis võib ka vorstikujuliseks paberisse vormida. Igatahes selleks, et sedasi valikut teha, siis igaks juhuks alati tee valmistamise käigus vedelikku ehk hautamisleent rohkem, saad sellega timmida. Kui suhrut tahad natuke tasakaalustamiseks panna, siis ikka hautamise ajal, mitte kuiva suhkrut hiljem segusse.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Kodunurk Kuidas keeta korralikku puljongit ja teha pasteeti?