Esileht Koolilaps Kuidas kirjutada sünnipäevakutsele, et sooviks kingiks raha

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Teema: Kuidas kirjutada sünnipäevakutsele, et sooviks kingiks raha

Postitas:

Minu jaoks on see nii imelik, aga eelmiseks sünnipäevaks sai ta kolm ühesugust dvd multifilmiga.Kui paljud seda imelikuks peavad, et 9-aastse lapse sünnipäevakutsele kirjutatakse, et kingituse soov oleks raha.Laps ise muidugi sooviks raha, kuna tahab arvutit osta.Kuidas seda kirjutada nii, et keegi imelikult ei vaataks.Ise kingime me alati raha, ükskõik ,kas see on kutsele märgitud või mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

\”Kui sa ei tea mida kinkida, siis võid panustada minu … fondi\” vmt. Minu laste klassikaaslased, kes raha soovivad (või nende vanemad, kes mõttetuid kinke vihkavad) kirjutavad midagi taolist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kingitus võiks mahtuda ümbrikusse.

Minu arust kui kirja panna mis on lapse soov siis küll ei peaks imelikuks, väga hea meel oleks, et asi kinkijale lihtsaks tehtud.

Minu suur unistus on osta endale arvuti, saad oma kingitusega sellele kaasa aidata.
VMS

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Müüd lapse sünnipäevapeole pileteid!?

Tänapäeva trend paistab olevat õpetada lapsi automaatselt sünnipäevakinki eeldama. Just kinki, tulu, mitte sõpra või külalist! Laps ei oska vinguda juhuslikult kingiks saadud sarnaste asjade üle, kui ema nina vingu ei vea.
Kui rahaga nii napp on, et seda kingiks lausa kerjama peab, siis võiks kallid mängutoad, kuhu terve klass või lasteaiarühm kutsutakse, ära jätta ning selle raha otse arvutiostuks kulutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Müüd lapse sünnipäevapeole pileteid!?

Tänapäeva trend paistab olevat õpetada lapsi automaatselt sünnipäevakinki eeldama. Just kinki, tulu, mitte sõpra või külalist! Laps ei oska vinguda juhuslikult kingiks saadud sarnaste asjade üle, kui ema nina vingu ei vea.
Kui rahaga nii napp on, et seda kingiks lausa kerjama peab, siis võiks kallid mängutoad, kuhu terve klass või lasteaiarühm kutsutakse, ära jätta ning selle raha otse arvutiostuks kulutada. [/tsitaat]

Väga ebameeldiv kommentaar ja see ütleb palju selle kirjutaja enese kohta.

Meie olemegi viimasel ajal sünnipäevale ise minnes lausa küsinud, kas lapsele võib ka raha kinkida või on kohe mingi konkreetne soov – sest enamus selles vanuses koguvad raha mingi suurema ostu jaoks. Näiteks meie tütar kogus rulluiskude jaoks ja tänu sõprade sünnipäevakingitustele saigi need endale. Kirjutasime viisakalt kutsele, kui kingiideega kimpu jääte, võib teha väikese panuse lapse rulluiskude kogumise fondi. Ja absoluutselt kõik vanemad kinnitasid, et nii meeldiv tunne oli, et tead, et kingitus läheb asja ette ja ei pea nuputama mida kinkida. Laps oli samuti üliõnnelik:)

Nii et, julgesti see kutsele kirja ja ei mingit valehäbi!:) Toredat sünnipäeva!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.11 13:49; 06.11 15:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutadki, et kingitus võiks mahtuda ümbrikusse. See on tänapäeval nii levinud!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Müüd lapse sünnipäevapeole pileteid!?

Tänapäeva trend paistab olevat õpetada lapsi automaatselt sünnipäevakinki eeldama. Just kinki, tulu, mitte sõpra või külalist! Laps ei oska vinguda juhuslikult kingiks saadud sarnaste asjade üle, kui ema nina vingu ei vea.
Kui rahaga nii napp on, et seda kingiks lausa kerjama peab, siis võiks kallid mängutoad, kuhu terve klass või lasteaiarühm kutsutakse, ära jätta ning selle raha otse arvutiostuks kulutada. [/tsitaat]

No 25 aastat tagasi, kui mina veel laps olin ja teised lapsed minu sünnipäeval käisid, siis ma eeldasin ka automaatselt, et kutsutud külalised toovad kingituse. Sina ei eeldanud? Laps ehk ei oska vinguda jah sarnaste asjade üle aga minul nt külalise lapsevanema oleks küll olnud kurb kuulda, et meie ostetud kink nö ei läinud asja ette. Kui lapsel on mingi suurem soov ja külalised saavad sinna panustada, siis minu meelest on kõik kena ja viisakas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on kogu see rahakinkimine võõristav ja üldise skeemina arusaamatu. Et mina kingin Sulle raha, aga järgmine nädal on minu sünnipäev ja Sa tood selle raha mulle tagasi? Siis võiks ju üldse kogu kingituste tsirkuse ära jätta ja kokku leppida, et iga vanem annab aasta jooksul säästetud kingiraha oma lapse sünnipäeval talle kätte. Perede vahel edasi-tagasi raha vahetamine on ju lihtsalt totter.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu jaoks on kogu see rahakinkimine võõristav ja üldise skeemina arusaamatu. Et mina kingin Sulle raha, aga järgmine nädal on minu sünnipäev ja Sa tood selle raha mulle tagasi? Siis võiks ju üldse kogu kingituste tsirkuse ära jätta ja kokku leppida, et iga vanem annab aasta jooksul säästetud kingiraha oma lapse sünnipäeval talle kätte. Perede vahel edasi-tagasi raha vahetamine on ju lihtsalt totter.[/tsitaat]

Ühest küljest on see tõesti veidi veider, kuid teisest küljest olen ka mina näinud, kuidas kingitakse täpselt samasuguseid asju ja seejuures on isegi kinkija õnnetu. Ses suhtes rahaga ei saa puusse panna. Veidi materialistlik maik on asjal juures aga iseenesest ma pean seda praktilisemaks, kui koos sünnipäevale kutsutud lapsega minna mänguasjapoodi, valida mingi mõttetu odav plastmassjublakas ja siis peol selgub, et neid on kohe mitu kohale toodeud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps soovib ka kirjutada kutsele, et tahab raha. Minu arvates on see tema sõprade puhul mõttetu, kuna nagunii kingitakse raha. Mille üle on minul samuti hea meel. Ja kui mõni üksik kingiks raamatu või DVD – oleks see pigem erandlik ja sellisel juhul meeldiks ka mulle ja lapsele.

Mis puutub raha jagamisse perede vahel, siis tegelikult, kui sõber kingib 10 eurot sinu lapsele, siis see raha jääb sinu lapsele. Kui sinu laps läheb järgmisel nädalal selle sama lapse sünnipäevale ja võtab kingiks kaasa 10 eurot, siis see on ju sinult saadud 10 eurot, mitte ei võta laps seda oma rahast. Lihtsalt see raha liikus vanemate rahakotist laste rahakotti/fondi. Pole ju päris sama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse klassis on raha kõige popim kingitus. Lapsed juba suuremad (11) ning tahavad suuremaid asju, siis on hea, kui sünnipäevaks kingitud rahast midagi annab osta. Kutsel aga pole kunagi kirjas, et soovitakse raha. Lastel endal suud peas ning suhtlevad omavahel. Alati küsitakse, mida sa kingiks tahad.
Kingitused on viimased ajal olnud umbes pooleks: pool asjad ja pool raha. Ainult raha oleks ka kurb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.11 16:22; 05.11 17:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind üllatab see, et mõned vastajad nii ägedalt raha kinkimise vastu on. Ma ei näe raha kinkimise ja poest ostetud asja kinkimise vahel suurt vahet. Ka poest ostetud kink võrdub sisuliselt raha – pole seal mingit kinkija poolset loovusemomenti, lisandub ainult võimalus kingitusega puusse panna, mis võrdub kokkuvõttes mahavisatud raha. Ise oleme juba mõnda aega alla kümneaastaste sünnipäevadel kinkinud kahte varianti 1) raha + mingi lõbus maiustus või väike vidin; 2) mingi elamuskinkekaart, nt ujula, kino + väike maiustus. Omakujundatud õnnitluskaart ka muidugi lisaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Meie oleme küll alati rõõmsad, kui saame kutse märkega, et soovitakse kingiks raha. Kinki otsida on ikka üsna raske töö, eriti, kui sünnipäevalaps on ainult klassikaaslane, kellel tavaliselt külas ei käi ning ei kujutagi ette, mis teda huvitaks.

Krooniajal kinkisime 100 krooni, mis nüüdseks on 10 euroks muutunud (kuidas sa ikka münte sinna ümbrikku paned) ja no mine poodi ja hakka 10 euro eest kingitust otsima! Selle eest müüakse ainult üsna mõttetuid asju, kui just ei taha alati voolimissavi või vildikaid kinkida. Isegi normaalset raamatut ega DVD-d ei saa 10 euro eest. Samas see ei ole ju väike summa ja kui suur see lapse sünnipäevalkäikude osa minu kuueelarves peaks olema siis?

Oma laps soovib ka järgmiseks sünnipäevaks üht kallist asja. Meie otsustasime juba varem, et seekord me suurt pidu ei tee, vaid kutsume koju ainult mõned lähedased sõbrad ning peopaiga kasutamise raha läheb siis ka kingifondi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.11 10:02; 03.11 18:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil lapsed räägivad sõpradele enne sünnipäeva, mida nad tahaksid või küsivad sünnipäevalapselt, mida ta tahaks. Topelt kinke pole sattunud, sest külalised räägivad ka omavahel, mõnikord käivad koos kinke valimaski.
Varateismelistel kingiks enamasti raha, noorematel nii kinke kui raha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Müüd lapse sünnipäevapeole pileteid!?

Tänapäeva trend paistab olevat õpetada lapsi automaatselt sünnipäevakinki eeldama. Just kinki, tulu, mitte sõpra või külalist! Laps ei oska vinguda juhuslikult kingiks saadud sarnaste asjade üle, kui ema nina vingu ei vea.
Kui rahaga nii napp on, et seda kingiks lausa kerjama peab, siis võiks kallid mängutoad, kuhu terve klass või lasteaiarühm kutsutakse, ära jätta ning selle raha otse arvutiostuks kulutada. [/tsitaat]

Täpselt minu mõte!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Müüd lapse sünnipäevapeole pileteid!?

Tänapäeva trend paistab olevat õpetada lapsi automaatselt sünnipäevakinki eeldama. Just kinki, tulu, mitte sõpra või külalist! Laps ei oska vinguda juhuslikult kingiks saadud sarnaste asjade üle, kui ema nina vingu ei vea.
Kui rahaga nii napp on, et seda kingiks lausa kerjama peab, siis võiks kallid mängutoad, kuhu terve klass või lasteaiarühm kutsutakse, ära jätta ning selle raha otse arvutiostuks kulutada. [/tsitaat]

Mina ka nõus, et väga nõme on oma soove (loe: nõudmisi) esitada ja juba enne sünnipäeva sente lugeda, et mida ma kõik kingitud rahaga lapsele osta sasks! Selline suhtumine on devalveerinud sünnipäeva kingi mõtte. Oma laste külalistele ei seaks iialgi fakti, et too raha ja endale mulle isegi ei meeldi raha kingiks saada – kuidagi odav/labane minu jaoks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.11 15:05; 03.11 18:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ka ei meeldi raha või asjade nõudmine. Kingi tegemine on minu meelest vabatahtlik ja seega on ebaviiakas dikteeritakse. Ise olime kutsutud katsikule, kus sooviti kingiks raha. Mida teeb beebi rahaga? Minu meelest kummaline trend (justkui inimestel on hirmus halb maitse, et ärgu jumala eest midagi oma maitse järgi kinkida püüdkugi)ja ei poolda seda. Samuti ei poolda ka, kui küsimata nimetatakse asi, mida kinkida. Oli juhus kus sooviti Kahest Karust konkreetset lego, teistel külalistel siis olid teised soovid esitatud (ikka, et osta sealt poest see asi). Siis mõtlesin küll, et jätame minemata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.11 15:33; 02.11 19:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Kinki otsida on ikka üsna raske töö, eriti, kui sünnipäevalaps on ainult klassikaaslane, kellel tavaliselt külas ei käi ning ei kujutagi ette, mis teda huvitaks. [/tsitaat]

eks ta ole, muidugi on raske valida kingitust inimesele, keda ei tunne. minul tekib aga küsimus, miks käia selliste inimeste sünnipäevadel, keda sa ei tunne?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.11 16:44; 03.11 12:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjuta, et kingituseks võiks tuua ilusaid ümmarguste numbritega pabereid 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et siis 5 euroga ärge mõelgegi tulla? Kui vaid ümmargused numbrid tohivad olla?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.11 15:33; 02.11 19:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kutsele võib kirjutada, et \”martin soovib sünnipäevaks rulluiske ja sul on VÕIMALUS nende kinkimises osaleda. selle tarvis on sünnipäeva laual võlukarp, millesse pandud raha moondub ägedateks rulluiskudeks. karbi kõrval on kaart, kuhu saad kirjutada oma nime. kui rahast tuleb puud, siis isa-ema katavad ülejäänu. kui jääb üle, siis selle eest ostan näpurula\”. no umbes siuke tekst on meil.
meil ongi võlukarp, me palume kõigil raha sinna sisse panna (kes raha toovad). me ei vaata, kui palju keegi tõi vms. oleme münte ka sealt leidnud.
ja karbi kõrvale olemegi joonistanud rulluiskude pildiga kaardi, kuhu siis kõik oma nime kirjutavad, kes sinna raha panid.
kinkijal hea meel, et tema on üks rulluiskude kinkijatest ning lapsele jääb ka eluks ajaks meelde, et 6-aastaseks saamisel sai laura, markuse ja eriku käest rulluisud.
meil on see soovitud kink juba varem ära ostetud, pakendatud kingitus on karbi/kaardi kõrval ja kõik saavadki neid toredaid rulluiske kohapeal juba imetleda ja proovidagi.
aga oluline on tõesti see, et kui keegi tahab laheda raamatu lapsele kinkida, siis seda head mõtet otseselt ära ei nullita.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.11 19:33; 05.11 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kirjutasime: Mul on suur unistus, mille täitumiseks võiksid panustada minu \”Suure unistuse fondi\” või siis ära nimetadas, mis see on ja paluda panustada vastavasse fondi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub, et raha kinkimise vastu võtavad sõna vanemad, kelle laps on veel väiksem kui 10. Isegi mina emana ei oska enam oma lapsele sünnipäevakinki osta(kui tahaks piirduda 10n euriga), liiatigi siis klassikaaslased. Selle raha eest ei saa enam normaalset raamatutki, rääkimata lauamängust. Seega pooldan raha kinkimist(pole üldse oluline, kas see summa on 5 või 10 eurot), On üsna mõttetu osta seisma jäävaid vidinaid lihtsalt selleks, et saata laps kingitusega sünnipäevale. Samuti pooldan algklassis kõikide õpilaste kutsumist sünnipäevale, sest siis ei tunne väike laps ennast tõrjutuna. Kui minu laps tahtis enamust klassist kutsuda ja jättis välja vaid 4 õpilast, siis ütlesin küll talle, et ta kutsuks pigem kõik klassikaaslased.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no ei saa kõike arvestada vaid rahas.
kinkijale peab ka mingi rõõm jääma, mis tundega ta annab seda va krabisevat.. kui seda niikuinii oodatakse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Et siis 5 euroga ärge mõelgegi tulla? Kui vaid ümmargused numbrid tohivad olla?[/tsitaat]

Mina küll last 5 euroga sünnipäevale saata ei tahaks, piinlik kuidagi. Sõber on väärt ikkagi enamat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mulle ka ei meeldi raha või asjade nõudmine. Kingi tegemine on minu meelest vabatahtlik ja seega on ebaviiakas dikteeritakse. Ise olime kutsutud katsikule, kus sooviti kingiks raha. Mida teeb beebi rahaga? Minu meelest kummaline trend (justkui inimestel on hirmus halb maitse, et ärgu jumala eest midagi oma maitse järgi kinkida püüdkugi)ja ei poolda seda. Samuti ei poolda ka, kui küsimata nimetatakse asi, mida kinkida. Oli juhus kus sooviti Kahest Karust konkreetset lego, teistel külalistel siis olid teised soovid esitatud (ikka, et osta sealt poest see asi). Siis mõtlesin küll, et jätame minemata.[/tsitaat]

Beebil on ilmselt ka vanemad olemas, kes teavad, mida selle summaga peale hakata.
Kusjuures inimestel ongi väga erinevad maitsed, kingitakse riideid, mida lapsele selga ei panda (või ajavad kapid niigi üle).
Lutt beebile, kellele lutti ei anta.
Kümnes lutipudel või kuues närimisrõngas.
Sõbranna lapsele kingiti 4 esimese eluaasta raamatut…
Milleks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mulle tundub, et raha kinkimise vastu võtavad sõna vanemad, kelle laps on veel väiksem kui 10. [/tsitaat]

mina olen raha kinkimise vastu ja mu lastest osa on vanemad kui 10. ausalt, mul oli hea meel, kui kuulsin, et mu vanim laps oli öelnud sõpradele, et raha kinkige ainult viimasel võimalusel, et rahaümbrikud on see kingitus, mida ta saada ei sooviks. ühtegi mõttetut kingitust ta ei saanud – võibolla seepärast, et kutsub oma sünnipäevale vaid sõpru, mitte niisama tuttavaid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.11 16:44; 03.11 12:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Mulle meeldib, kui konkreetseid asju kingiks küsitakse. On see siis raha või miskit muud. Kõigil lihtsam. Kui raha küsitakse millegi jaoks konkreetselt, on ümbrikusse läinud suurem summa, kui muidu. Katsikukingiks viin ka pigem raha, kui et mingi ebamäärase kaisuloom+lutt+närimisrõngas komplekti. Ostku lapsevanemad pigem midagi vajalikku. Just sellist odavamat (mis üksinda kinkimiseks jõukohane) beebikraami kipub niigi kogunema.
Ajad on muutunud-vene ajal polnud asju saada, nüüd on asisemad asjad saadaval, aga nad on kallid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu meelest on kutse peale igasugu kingiinfot ebaviisakas kirjutada. erandiks ehk ainult see, kui üldse kinki või lilli ei taheta.
kui keegi suuliselt küsib, siis muidugi võib öelda oma soovid, aga kutse peal ületab see minu jaoks viisakuse piirid.
aga inimesed on erinevad, mõistan seda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tunnen ka alati kergendust, kui raha soovitakse. Kingitus läheb tavaliselt palju kallimaks kui 10 eur.-i.

Oma lapse sünnipäeva kutsele ma vihjet jätnud pole. Enamus uurib ise, et mida kinkida. Siis olengi lapselt mõne soovi välja pressinud ja annangi uurijale variandid. Kui kingi toomine liiga kalliks läheb, võib alati osaga rahaliselt toetada. No ma ei oska tõesti 10 pisividinat välja mõelda. Seni on kingitud nii raha, kui kingitusi. Imelikul kombel pole topelt midagi olnud ja lapsele on kõik kingitused väga meeldinud alati.
Aga sellesse ma ei usu, et kink pole lapsele tähtis. Nad ju ikka väga ootavad kingitusi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )


Esileht Koolilaps Kuidas kirjutada sünnipäevakutsele, et sooviks kingiks raha

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.