Esileht Kodunurk Kuidas kivipinnad läikivaks pesta?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Kuidas kivipinnad läikivaks pesta?

Postitas:
Anonymous

Mul vannitoas must kivi ja kui pesen tavalise veega, siis hiljem kivid sellised hallikad, ei läigi, kuidas ma need kivid läikivaks saaksin? Millega peaks pesema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esmalt soovitan keskenduda probleemi ennetamisele. Kui vannitoa kasutamise järel jäävad pinnad märjaks, siis vee auramisel jäävad pinnale vees olnud ained (kaltsium, magneesium, pesuvahendid, mustus jne). Seda näemegi vannitoas mustusena. Püüdke kasutamise järel pinnad KUIVATADA. Kuivatamiseks võib kasutada spetsiaalseid tasapindade kuivatajaid (väga mugav on vannitoas ka autode kuivatamiseks mõeldud kaarjas kuivataja) ja ka mikrokiust lappe.
Ebameeldivad setted tekivad aja jooksul, värskem mustus näiteks kraanidelt eemaldub väga kergelt – pind märjaks ja mikrokiust lapiga üle pühkida ja läigibki, täiesti ilma keemiata.
Kui pinnale on siiski tekkinud setted, siis tuleks kasutada happelisi aineid. Nende kasutamine peaks olema läbi mõeldud, et mitte kahjustada tervist ega pinda (olen näinud väga palju rikutud kraane…). Ainetest võite lugeda lisa kunagi Kodukirjas ilmunud artiklist: http://www.puhastusekspert.ee/index.php?picfile=49. Konkreetse aine nime ei hakkaks ma välja tooma, soovitan vaadata ainete koostist. Tugeva kinnitunud sette eemaldamiseks tuleks kasutada siiski ainet, mille pH on umbes 3-0. Lugege kindlasti etikette ja kui seal info puudub ärge seda ainet ostke, reklaamidele ei tasu tugineda.
Kui kraani ümber on tekkinud ebameeldiv settekiht, siis lisaks ainele on vaja mehhaanikat, kitsaid kohti on mugav puhastada vana hambaharjaga või veelgi parem on spetsiaalne kraanihari.
Kodu koristamiseks tarvikute ja ainete soetamiseks tasub sisse astuda ka professionaalseid tarvikuid müüvatesse firmadesse, kus valik parem ja teadlikum, kui tavapoodides.

Tervitades,
Helge Alt

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas äädika ja soodaga puhastades ka midagi ära võib rikkuda? Ma olen viimasel ajal avastanud, et need paremad, kui kõik kemikaalid. Isegi Wc poti saab säravvalgeks – natuke seisab ja kihiseb seal ja asi korras 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 10:22; 08.02 15:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina küsin, et kas on tegemist on ikka looduskiviga või tavalise keraamilise (glasuuritud) plaadiga?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on looduslik kivi (st poorne pind) tasub pind peale pesemist korralikult kuivatada ja siis veel oodata. Ma päris täpselt ei saa aru, mida sa selle \”läikimise\” all silmas pead? Kas varem on pind läikinud?

Aga korralik kuivatamine käib tegelikult iga pinna puhastamise juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas äädika ja soodaga puhastades ka midagi ära võib rikkuda? Ma olen viimasel ajal avastanud, et need paremad, kui kõik kemikaalid. Isegi Wc poti saab säravvalgeks – natuke seisab ja kihiseb seal ja asi korras :)[/tsitaat]

Kroomivärviga kaetud kraanidel võib hape värvi maha võtta. Pelleripotile ei tee vast midagi hullu, aga siiski peaks nii karmi puhastust vaid vahel harva tegema (ka sinu enda hingamisteede huvides muide), igapäevapuhastus võiks käia puhta veega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ms olengi laisk ja teen harva 🙂 Aga avastasin, et vanni ja kraanikaussi, kus lapsed käsipidi küljes kogu aeg, on äädika-sooda segust lihtsam loputada, kui mingist kemikaalist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 10:22; 08.02 15:54;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Kodunurk Kuidas kivipinnad läikivaks pesta?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.