Esileht Ilu ja tervis Kuidas kõige lihtsam 5 kg alla võtta?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Kuidas kõige lihtsam 5 kg alla võtta?

Postitas:
Kägu

Küsimus pealkirjas. Taustaks mainin, et ülekaaluline pole (KMI alla 21), toitumine on enam-vähem vormis, trenni otseselt ei tee, aga jälgin, et igapäevased 10000 sammu täis saaksid + oma lõbuks sõltuvalt aastaajast suusatan, uisutan, sõidan rattaga, rulluisutan, kuigi ebaregulaarselt. Lihtsalt näen, et ilmselt vanusest (45) tulenevalt hakkab rasvapadjake kõhule tekkima, käsivarred priskemaks muutuma, seljale on esmakordselt elus rasvavoldid tekkinud. Tahaksin ikka pika ja terve elu elada, seega oleks kõhurasvavaba elu kindlasti parem.

Nüüd ongi küsimus, kuidas rasvakiht kõige valutumalt kaotada. Kiiret kaalulangust ja imedieete ei vaja, jagage lihtsalt, mis teie puhul toiminud on.

+10
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus pealkirjas. Taustaks mainin, et ülekaaluline pole (KMI alla 21), toitumine on enam-vähem vormis, trenni otseselt ei tee, aga jälgin, et igapäevased 10000 sammu täis saaksid + oma lõbuks sõltuvalt aastaajast suusatan, uisutan, sõidan rattaga, rulluisutan, kuigi ebaregulaarselt. Lihtsalt näen, et ilmselt vanusest (45) tulenevalt hakkab rasvapadjake kõhule tekkima, käsivarred priskemaks muutuma, seljale on esmakordselt elus rasvavoldid tekkinud. Tahaksin ikka pika ja terve elu elada, seega oleks kõhurasvavaba elu kindlasti parem.

Nüüd ongi küsimus, kuidas rasvakiht kõige valutumalt kaotada. Kiiret kaalulangust ja imedieete ei vaja, jagage lihtsalt, mis teie puhul toiminud on.

See mingi naljateema, ma loodan? Või tõesti keegi 45+ vanuses inimene KMIga alla 21 nimetab oma lõtvuma hakkavat nahka ja nahaaluskudet rasvaks? Need on normaalsed ealised muutused, mitte rasv, mis neid volte ja paksenemisi tekitab. Kui sellise KMI-ga 45+ naine 5 kg veel maha võtaks, tuleks see lihaste arvelt, järele jääb tõepoolest luu ja nahk, palju õnne siis edasiseks pikaks terveks eluks.

+20
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seljarasv 21 KMI juures?? Oled kindel?

Sinu puhul soovitaksin pigem lihast kasvatada, mitte keskenduda rasvale. Vanus ka selline, lihast on vaja. Jõusaal, ühesõnaga.

+18
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seljarasv 21 KMI juures?? Oled kindel?

Sinu puhul soovitaksin pigem lihast kasvatada, mitte keskenduda rasvale. Vanus ka selline, lihast on vaja. Jõusaal, ühesõnaga.

Selles vanuses algab tõesti lihaskadu ja kõik muutub pehmeks. Jõusaal aitab trimmi tagasi saada.
Ise olen 55 ja hakkasin ca aaasta tagasi jõusaalis käima. Nüüd olen vaatamata ülekaalule üsna trimmis ja midagi kuskilt ei lödise. Lihased kasvavad ja pekk kaob. Lisaks on liigeste liikuvus palju parem.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tahaksin ikka pika ja terve elu elada, seega oleks kõhurasvavaba elu kindlasti parem.

Kui eesmärk on tervis siis tuleks Teil kaalus juurde võtta. Ilukaanonitega see muidugi kokku ei lähe aga kõige tervem on inimene seal kuskil normkaalu ülemises otsas/kerges ülekaalus, BMI 23-28.

+9
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lõpeta söömine.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lõpeta söömine.

Jah, ja kohe pikemaks ajaks, muidu koguneb rasv seljale tagasi.

+15
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitaksin samuti jõusaali. Pidi olema kasulik eriti 50+ eas, kus võib tekkida osteoporoosi oht (kuna lihas annab verevarustust luudesse ja vastupidi) Lisaks aitab lihastoonus hoida nahka pingul, samuti hoida skeletti üleval ja plussiks vormida ilusa keha.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See mingi naljateema, ma loodan? Või tõesti keegi 45+ vanuses inimene KMIga alla 21 nimetab oma lõtvuma hakkavat nahka ja nahaaluskudet rasvaks? Need on normaalsed ealised muutused, mitte rasv, mis neid volte ja paksenemisi tekitab.

See on kahjuks väga levinud valearusaam, mida sa siin jagad. Midagi ei hakka 45-selt lõtvuma vaid vanusest. Ikka vähese/vale trenni viga on see. Jõusaal aitab.

+3
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on samuti varsti 45 ees. KMI koguaeg olnud madal pigem. Paar kilo alla ja oleksin alakaaluline. Olen sportlik, aga tunnetan juba viimasel ajal, et kaalu tuleb vist ikkagi kontrollima hakata. Tunda on reitel praegu kõige rohkem, et kitsamad teksad on liiga ümber. Eks igal omad halvad harjumused. Minu jaoks on oluline loobuda nisust ja suhkrust, toituda rohkem taimsemalt. Tean, et kui järje peale saan, siis suudan. Hetkel lappab. Nii selgelt tunnen, et olen nisu ja suhkru sõltuvuses.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelnevale kommentaarile lisaks kuna siin osad räägivad, et jõusaal aitab. Käin 2x ndl ja väga korralikult igal nädalal.  Ilmselt peaksin siis rohkem käima. Jõusaalivabadel päevadel teen 10 000 sammu osaliselt joostes. Talvel käisin murdmaad suusatamas. No ei ole sama lihtne hoida keha vormis kui nooremana. Olen 165 ja 53kg ja midagi teha pole lõtvunud kohti on. Vahel on tekkinud küll juba tunne, et ah põrgu kõik, ma siis ei kanns bikiine!

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina 33 ja tunnen ka, et keha hakkab lödiks minema. Mul on olnud 2 kuud paus trennist (deprekas, motivatsioonikriis) ja juba on kogu vorm läinud. Lihas asendunud pekiga. Ma lihtsalt ei suuda end kontrollida, olen samuti saia/ magusasōltlane. KMI on endiselt 19,8 aga vorm on kehvem. Ma lihtsalt ei suuda end kogu aeg kontrollida ja trennile sundida. Ma vihkan sporti tegelikult.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See mingi naljateema, ma loodan? Või tõesti keegi 45+ vanuses inimene KMIga alla 21 nimetab oma lõtvuma hakkavat nahka ja nahaaluskudet rasvaks? Need on normaalsed ealised muutused, mitte rasv, mis neid volte ja paksenemisi tekitab.

See on kahjuks väga levinud valearusaam, mida sa siin jagad. Midagi ei hakka 45-selt lõtvuma vaid vanusest. Ikka vähese/vale trenni viga on see. Jõusaal aitab.

Hakkab küll. Need seljal olevad voldid on puhas gravitatsioon, mis nahale mõjub, mitte mingi pekk.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks igal omad halvad harjumused. Minu jaoks on oluline loobuda nisust ja suhkrust, toituda rohkem taimsemalt.

See nisu ja suhkur on sul mingi loomne toit või? Täitsa taimne on.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen 165 ja 53kg ja midagi teha pole lõtvunud kohti on.

Ma oli noorena (no umbes kuni 40+) ka 165kg ja 55 kilo ning olin väga sale. Trenni tegin ka natuke, seega ilmselt oli veidi lihast ka. Siis hakkas kõhupekki kogunema ja 55 vanuses oli olukord ikka täiesti käest ära, KMI hakkas ikka korralikult ülekaalu poole tüürima. Kaalu sain küll pidama, nädala keskmised sammud on üle 10000, on ka alla normi päevi, aga siis järgmisetl tuleb jälle 20000 ligi ära. Spetsiaalselt ma kõndimas ei käi, lihtsalt päeva jooksul koguneb, tööle lähen ka jalgsi. Ja kõhupekk ei taha ka kuhugi kaduda, ilmselt pean ootama kuni päris vanaks jään ja kokku kuivama hakkan.

Teemaalgataja väikese kaalu puhul aitaks vast kõhulihaste trimmis hoidmisest ja jälgimisest, et sisse söödud kalorid ei ületaks kulutatud kaloreid. Ega looduse vastu ei saa, kui su ema peale menopausi paksuks läks, siis ootab sama saatus tõenäoliselt ka sind, kui pole just õnne olnud pärida isapoolse suguvõsa saledad geenid. Kui kõik esivanemad on saledad olnu, siis eriti pingutama ei pea, kui paksuks läinud, siis pead ilselt tohutuid pingutusi tegema, et soovitud vormis püsida ja mõnikord ei piisa sellestki.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See mingi naljateema, ma loodan? Või tõesti keegi 45+ vanuses inimene KMIga alla 21 nimetab oma lõtvuma hakkavat nahka ja nahaaluskudet rasvaks? Need on normaalsed ealised muutused, mitte rasv, mis neid volte ja paksenemisi tekitab.

See on kahjuks väga levinud valearusaam, mida sa siin jagad. Midagi ei hakka 45-selt lõtvuma vaid vanusest. Ikka vähese/vale trenni viga on see. Jõusaal aitab.

Hakkab küll. Need seljal olevad voldid on puhas gravitatsioon, mis nahale mõjub, mitte mingi pekk.

45-stel ei ripu nahk seljal peal vaid pekk ja olematu lihas.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelnevale kommentaarile lisaks kuna siin osad räägivad, et jõusaal aitab. Käin 2x ndl ja väga korralikult igal nädalal. Ilmselt peaksin siis rohkem käima. Jõusaalivabadel päevadel teen 10 000 sammu osaliselt joostes. Talvel käisin murdmaad suusatamas. No ei ole sama lihtne hoida keha vormis kui nooremana. Olen 165 ja 53kg ja midagi teha pole lõtvunud kohti on. Vahel on tekkinud küll juba tunne, et ah põrgu kõik, ma siis ei kanns bikiine!

Aga mida sa seal jõusaalis teed? Ma näen seal ka naisi, kes usinalt käivad, aga tegelikult seisneb nende “jõusaalitrenn” stepperil kõndimises. Ja niimoodi aastaid. Mingit muutust figuuris loomulikult sellest ei tule.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See mingi naljateema, ma loodan? Või tõesti keegi 45+ vanuses inimene KMIga alla 21 nimetab oma lõtvuma hakkavat nahka ja nahaaluskudet rasvaks? Need on normaalsed ealised muutused, mitte rasv, mis neid volte ja paksenemisi tekitab.

See on kahjuks väga levinud valearusaam, mida sa siin jagad. Midagi ei hakka 45-selt lõtvuma vaid vanusest. Ikka vähese/vale trenni viga on see. Jõusaal aitab.

Hakkab küll. Need seljal olevad voldid on puhas gravitatsioon, mis nahale mõjub, mitte mingi pekk.

Jäta. Õlalihaseid tuleb siis treenida, et need voldid kaoks. Räägin omast kogemusest. Samuti tõmbub siis pingumale see volt, mis rinna alt selja poole läheb. Ka käsivarre rippuv nahk on õlalihasest sõltuv.
Kui midagi ei tee, siis muidugi tekivad need voldid, aga nendest on ka võimalus lahti saada.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelnevale kommentaarile lisaks kuna siin osad räägivad, et jõusaal aitab. Käin 2x ndl ja väga korralikult igal nädalal. Ilmselt peaksin siis rohkem käima. Jõusaalivabadel päevadel teen 10 000 sammu osaliselt joostes. Talvel käisin murdmaad suusatamas. No ei ole sama lihtne hoida keha vormis kui nooremana. Olen 165 ja 53kg ja midagi teha pole lõtvunud kohti on. Vahel on tekkinud küll juba tunne, et ah põrgu kõik, ma siis ei kanns bikiine!

Aga mida sa seal jõusaalis teed? Ma näen seal ka naisi, kes usinalt käivad, aga tegelikult seisneb nende “jõusaalitrenn” stepperil kõndimises. Ja niimoodi aastaid. Mingit muutust figuuris loomulikult sellest ei tule.

Sõudmine 5min. Jalapress 50kg rõngastega, jalgade kokku laiali surumine raskus teises augus, jala taha tõsted (tagumiku trenn) raskus teises astmes plus 5). Õlad 4kg, triitseps 5kg, biitseps 6kg hantlid. Seljatõsted 10kg hantliga, kõhulihasepöörded raskus teises astmes plus 5, jala tõsted tikkasendist ehk alumine kõhulihas. No nagu ikka teen midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, miks sa ometi alla tahad võtta? Kas keegi näeb, palju sa kaalud?
Kuna sa trenni eriti ei tee, siis just seda võiksid kehakuju ja naha toonuse tõstmiseks teha. Oled vanuses, kus lihasmass hakkab vähenema, kui trenni ei tee (või igapäevane elu pole füüsiliselt mitmekülgselt pingutav).

Toitumise võib alati üle vaadata: kas on võimalik veel tervislikumalt toituda?
Aga soovitan kindlasti lihastreeninguga tegelema hakata. Sellest ei saa mingeid uhkeid muskleid, aga parema lihastoonuse ja enesetunde küll. Läbi üldise toonuse tõstmise mõjub ka nahale.

Lisaks soovitan naha pinguldamiseks võtta külma dušši ja/või masseerida nahka.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõudmine 5min. Jalapress 50kg rõngastega, jalgade kokku laiali surumine raskus teises augus, jala taha tõsted (tagumiku trenn) raskus teises astmes plus 5). Õlad 4kg, triitseps 5kg, biitseps 6kg hantlid. Seljatõsted 10kg hantliga, kõhulihasepöörded raskus teises astmes plus 5, jala tõsted tikkasendist ehk alumine kõhulihas. No nagu ikka teen midagi.

No siis täitsa hea algus! Lisa programmi ka kolmas päev (2 nädalas on natuke vähe, et toimuks mingi areng) ja hakka tasapisi raskusi suurendama ning näed ka tulemusi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelnevale kommentaarile lisaks kuna siin osad räägivad, et jõusaal aitab. Käin 2x ndl ja väga korralikult igal nädalal. Ilmselt peaksin siis rohkem käima. Jõusaalivabadel päevadel teen 10 000 sammu osaliselt joostes. Talvel käisin murdmaad suusatamas. No ei ole sama lihtne hoida keha vormis kui nooremana. Olen 165 ja 53kg ja midagi teha pole lõtvunud kohti on. Vahel on tekkinud küll juba tunne, et ah põrgu kõik, ma siis ei kanns bikiine!

Aga mida sa seal jõusaalis teed? Ma näen seal ka naisi, kes usinalt käivad, aga tegelikult seisneb nende “jõusaalitrenn” stepperil kõndimises. Ja niimoodi aastaid. Mingit muutust figuuris loomulikult sellest ei tule.

Sõudmine 5min. Jalapress 50kg rõngastega, jalgade kokku laiali surumine raskus teises augus, jala taha tõsted (tagumiku trenn) raskus teises astmes plus 5). Õlad 4kg, triitseps 5kg, biitseps 6kg hantlid. Seljatõsted 10kg hantliga, kõhulihasepöörded raskus teises astmes plus 5, jala tõsted tikkasendist ehk alumine kõhulihas. No nagu ikka teen midagi.

Suurenda raskusi. Mina teen jalapressi 80-120kg.
Õlga 8-12,5. Triitseps sama või masinal 15-20, jala taha tõsted 5 auk, biitseps 8-10 kg hantlid või masinal 20-25 kg, selga teen masinal plokkidega nii ülevalt alla kui eest taha 40-50 kg, kükid 40-50kg õlgadel, rumeenia jõutõmme 50-55, sumo jõutõmme 40, kõhulihastele teen 5kg kettaga kerepöördeid nii, et jalad fikseeritud nagu istessetõusul, aga ülakeha 45 kraadi nurga all taha ning ketas hästi lõhedal kehale ja teen 3×50. Mõnikord mõtlen, et treener pingutab üle nende raskustega ja siis nõuan kergemaid, sellepärast ongi vahemik pandud, aga asi töötab, voldid on igal juhul aastaga haihtunud ja lihas kasvab mühinal. Kaal ka, aga pekk kaob.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida te virisete siin. Mina olen 164 cm ja kaalun 67 kg ehk siis parameetrite järgi ülekaaluline. Varem kaalusin 10 kg rohkem (siis tõesti lödises). Hakkasin regularselt jõusaalis käima ja ei saa küll öelda, et kusagilt enam midagi lödiseks või ripuks, ilusasti on lihased. Plaanis veel tasapisi 5 kg alla võtta, rohkem mitte. Vanus on 43.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida te virisete siin. Mina olen 164 cm ja kaalun 67 kg ehk siis parameetrite järgi ülekaaluline. Varem kaalusin 10 kg rohkem (siis tõesti lödises). Hakkasin regularselt jõusaalis käima ja ei saa küll öelda, et kusagilt enam midagi lödiseks või ripuks, ilusasti on lihased. Plaanis veel tasapisi 5 kg alla võtta, rohkem mitte. Vanus on 43.

Lisan juurde, et jõusaalis käin iga päev. Üks päev alakeha, järgmine päev ülakeha ja kolmas päev kardio. Ja nii uuesti. Enne 40-ndaid polnud jõusaalis käinudki ja avastasin, et mulle totaalselt meeldib, palju rohkem kui igasugu rühmatrennid kus varem olen käinud. Korraga teen trenni 1,5-2 tundi, minimaalselt 30 min läheb venitamisele. Väga mõnus on ja eriti lahedad on need momendid kui tunned, et kergeks on läinud, peab raskust lisama.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelnevale kommentaarile lisaks kuna siin osad räägivad, et jõusaal aitab. Käin 2x ndl ja väga korralikult igal nädalal. Ilmselt peaksin siis rohkem käima. Jõusaalivabadel päevadel teen 10 000 sammu osaliselt joostes. Talvel käisin murdmaad suusatamas. No ei ole sama lihtne hoida keha vormis kui nooremana. Olen 165 ja 53kg ja midagi teha pole lõtvunud kohti on. Vahel on tekkinud küll juba tunne, et ah põrgu kõik, ma siis ei kanns bikiine!

Sa ju oled pea alakaaluline! Paratamatult ealised iseärasused. Mida kõhnem-kondisem, seda vanem tundud ja seda rahuolematum oled. Ise olen 165 cm ja 62 kg ja kannan ikka bikiine – vb praksid oma rühi üle vaatama – õlad taha, selg sirgeks, rind ette – ja ongi kõhukest kohe vähem.

Teine on see, et vb pole see kühupekk, vaid mingid günekoloogilised probleemid – kui punu on nt allpool naba. Või on tegemist kõhulihaste diastaasiga, mitte pekiga.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelnevale kommentaarile lisaks kuna siin osad räägivad, et jõusaal aitab. Käin 2x ndl ja väga korralikult igal nädalal. Ilmselt peaksin siis rohkem käima. Jõusaalivabadel päevadel teen 10 000 sammu osaliselt joostes. Talvel käisin murdmaad suusatamas. No ei ole sama lihtne hoida keha vormis kui nooremana. Olen 165 ja 53kg ja midagi teha pole lõtvunud kohti on. Vahel on tekkinud küll juba tunne, et ah põrgu kõik, ma siis ei kanns bikiine!

Sa ju oled pea alakaaluline! Paratamatult ealised iseärasused. Mida kõhnem-kondisem, seda vanem tundud ja seda rahuolematum oled. Ise olen 165 cm ja 62 kg ja kannan ikka bikiine – vb praksid oma rühi üle vaatama – õlad taha, selg sirgeks, rind ette – ja ongi kõhukest kohe vähem.

Teine on see, et vb pole see kühupekk, vaid mingid günekoloogilised probleemid – kui punu on nt allpool naba. Või on tegemist kõhulihaste diastaasiga, mitte pekiga.

Ära targuta. Vaata oma standardid üle parem. Bikiine võid sa kanda, aga milline sa neis ilma treenimata välja näed (eeldusel, et sa ei ole 18), on teine teema.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jalutamine ei põleta ju mingit rasva. 10 000 sammu pole ka mingi pikk distants isegi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin on probleem pigem “kõverpeegli” nägemisega ja leppimatusega eakohaste iseärasuste suhtes. Kui KMI on 21, ja sealt veel alla võtta, siis vabandust mu otsekohesuse pärast, aga Sa lähed sedasi ainult koledamaks.

Mina isiklikult eelistan seda lihast, mis viib ka edasi st minu valik on triatlon ja väiksed enese proovilepanekud. Niisama jõusaalis ei käi end vormimas. Kodused lihasharjutused iseenda raskusega on piisavad. Odavam ka muidugi.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind on aidanud viimase 5kg langetamise puhul süsivesikute vähendamine toidus nt.  hommikused pudrud poole väiksemad ja õhtused toidukorrad ilma süskariteta.

Kuniks tegin hantlitega trenni ja tugevnesin, olin piltidel nähtavalt ‘punnis’. Saledamaks sain oma keha Tracy Andersoni meetodit kasutades- praktiliselt kohene liivakella efekt ning pikemad, siledamad jalad jne. Tõsi lihasharjutustele lisaks andis viimase kiirenduse tantsuline cardio ja/või jooksutrennid.

Igale oma, aga ma jagasin enda kogemust, kuna küsiti, mis mind on aidanud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arvates on kõige lihtsam mõned kilod alla võtta siis, kui ma endale otseselt mitte midagi ei keela, aga võtan lihtsalt portsjonid väiksemaks ja liigun palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Ilu ja tervis Kuidas kõige lihtsam 5 kg alla võtta?