Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuidas (kui palju) ostate arbuusi

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Kuidas (kui palju) ostate arbuusi

Postitas:
Kägu

Ajendatuna ühe fb grupi arbuusi, pakendi jms teemast.

Kui palju/kuidas ostate arbuusi?
(Terve, pool, veerandi, tükeldatud väikese koguse)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Noo kui hea arbuus ikka ette tuleb, siis ostan ikka 3-4 arbuusi. Vahel juhtub, et ei saagi ise, saab enne otsa kui märkan arbuusi võtta…. Poes käin korra nädalas 🙂 Mis poolikust arbuusist saab. Kui üle jääb, võib ju sügavkülma tükeldada, hea smuuti sisse panna siis kui arbuusihooaeg läbi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ostan enamasti väiksema pooliku või veerandi (kui see valmis lõigatud juba on – ise tavaliselt poetöötajat taga ei aja, et ta väiksrmaks lõikaks arbuusi). Harva ostan terve väikese arbuusi. Kuna ei jaksa korraga suurt ära süüa, kui osa külmkappi oma korda ootama panna, võib juhtuda, et sinna ta jääbki.
(Peres 4 liiget, teised väga arbuusi ei söö)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Oleneb. Vahest pool, vahest terve, vahest veerandi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui üle jääb, võib ju sügavkülma tükeldada, hea smuuti sisse panna siis kui arbuusihooaeg läbi.

Tõsiselt räägid või. Oled proovinud ka seda löga?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei osta üldse, ei maitse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

kõik arbuusid ostan ära

Please wait...
Postitas:
Kägu

See ju oleneb mitmest asjast. Kui nädalavahetuseks maale minek, mitu peret koos, siis ikka terve arbuusi (või mitu poolikut). Kui endal väike arbuusiisu, siis mõnikord ainult veerand. Mulle endale meeldib osta poolikuid või veerandit, kuna lahtilõigatud arbuusi puhul näeb, kui küps või kui palju seemneid on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ostaks palju rohkem ja sagedamini, aga ei jõua kanda. Ka need arbuusiveerandikud on tavaliselt 2-3 kilo, aga ma ei tohi kanda üle 2 kilo. Ning tavaliselt on ju poest muud ka vaja osta- turule arbuusi järgi minna on väga keeruline minu piirkonnast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ostaks palju rohkem ja sagedamini, aga ei jõua kanda. Ka need arbuusiveerandikud on tavaliselt 2-3 kilo, aga ma ei tohi kanda üle 2 kilo. Ning tavaliselt on ju poest muud ka vaja osta- turule arbuusi järgi minna on väga keeruline minu piirkonnast.

mul ei õnnestu isegi jalgratta korvi või pakiraamile kinnitada arbuusi muul kujul, kui sektorikujulist, nt 1/8 arbuusist.
terve arbuusi kaupa ostavad meil vaid need, kes ise autot juhivad (mees, poeg), mina autot ei juhi ja 8-12kg arbuusi kohe kindlasti süles poest trammi peale ja sealt koju EI vea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie ostame 1-2 korda kuus ja siis terve. Ise ei tassi juba ammu midagi – tellime e-poest ja kuna me elame “teeninduspiirkonnast väljas”, aga töötame linnas, siis need poed toovad mehele tööle ja laadivad otse autosse. Tarneaja saab ju valida ja selle valime tööaja sisse. See 10 min, et töölt minna ja sealsamas parklas asjad lasta autosse tõsta, leiab mees alati. Kui on suuremaid koosolekuid ette näha, siis seda ajavahemikku ei vali lihtsalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Arbuusi sisu (peale koore ja seemnete) on ju sisuliselt maitsestatud magus vesi. Seega kui ei jaksa lõpuni süüa, lõika see mahlakas sisu välja ja lase mahlapressis või jahvatavas mikseris mahlaks või smuutipüreeks. Ning siis pane see õhukindlatesse korgini täidetud pudelitesse. Millalgi hiljem ikka tekib tahtmine seda tarbida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Arbuusi sisu (peale koore ja seemnete) on ju sisuliselt maitsestatud magus vesi. Seega kui ei jaksa lõpuni süüa, lõika see mahlakas sisu välja ja lase mahlapressis või jahvatavas mikseris mahlaks või smuutipüreeks. Ning siis pane see õhukindlatesse korgini täidetud pudelitesse. Millalgi hiljem ikka tekib tahtmine seda tarbida.

Millal täpsemalt peaks tekkima tahtmine seda joga tarbida?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Terve. Vahel hooajal ka 2 korraga. On päevi, kui muud ei tarbitagi kui kohvi ja arbuusi. Meil peres 5 arbuusisõpra.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lapsed ja mees söövad suure suurega, meil ei ole mõtet mingeid veerandeid/poolikuid tuua. Ise ma tassida ei viitsi, kui poisid on poes kaasas – siis tassivad või toob mees. Ma arvab 2-3 arbuusi nädalas kindlasti läheb.
See külmutamise mõte on hea idee, tasub kaalumist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tavaliselt kaks korraga ja tarbime ära samal päeval. Järgmine või ülejärgmine päev juba uued.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen proovinud arbuusi külmutada, väga halva maitse ja konsistentsiga ollus tuleb sealt, kui üles sulab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pool arbuusi sest üksi ei jõuaks rohkem paari päevaga süüa. Kui ainult terved arbuusid saadaval siis jätan ostmata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ostame alati terve ja võimalikult suure arbuusi, kuna sööjaid mitu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ostan terve arbuusi. Ma olen vist ainus imelik, kelle jaoks on poes lõigatud arbuus ebahügieeniline.

Ma ise pesen enne sööma hakkamist arbuusi väga hoolega, kuuma voolava vee all puhtaks. Siis kuivatan korralikult majapidamispaberiga. Ja alles seejärel lõikan.

Poes ei pese arbuuse mitte keegi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Soovitan osta Rimi seemneteta arbuusi. See on parima maitse ja tekstuuriga (turul müüdavate Iraani arbuuside järel). Rimi arbuusi eelis Iraani omade ees on vilja suurus. Poe omad on väiksemad. Iraani arbuusid on reeglina hiigelsuured. Seega, kui ei ole suurem seltskond söömas, siis on poe arbuus parem valik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Soovitan osta Rimi seemneteta arbuusi. See on parima maitse ja tekstuuriga (turul müüdavate Iraani arbuuside järel). Rimi arbuusi eelis Iraani omade ees on vilja suurus. Poe omad on väiksemad. Iraani arbuusid on reeglina hiigelsuured. Seega, kui ei ole suurem seltskond söömas, siis on poe arbuus parem valik.

Mõnikord on see seemneteta arbuus ka päris kehv. Ostsin näiteks eile ühe, väga halb. Õrnalt roosakas ja halva maitsega, väga paksu kooreosa peab ära lõikama, et midagigi süüa saaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõnikord on see seemneteta arbuus ka päris kehv. Ostsin näiteks eile ühe, väga halb. Õrnalt roosakas ja halva maitsega, väga paksu kooreosa peab ära lõikama, et midagigi süüa saaks.

Kas just Rimi oma? Mu meelest on see suhteliselt kindla kvaliteediga. Talveperioodil küll ei tea, aga hooajal on need, mida mina olen ostnud kõik head. Aga ma muidugi ikka valin ka natuke, nagu ikka, et oleks suur kollane laik peal, vaatan varreosa jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Huvitav, kas arbuusi pesemine on tõesti nii imelik?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ostan siis, kui ukraina arbuus müüki tuleb, augustis vist umbes on neil hooaeg. Ostan nii tervet kui poolikut, oleneb kas väiksemaid ja jõukohasemaid on valikus. Pooliku kasuks räägib see, et siis on selge pilt, mida ostad. Ja mõnes poes pesevad nad arbuusid enne lahti lõikamist üle, mingi artikkel oli kunagi. Aga eks ta mõistlik on enne kodus lahti lõikamist voolava vee alt läbi lasta, seda on palju räägitud. Seal ikka igasugu vahvaid baktereid kuhjas, mis nõrgemad kõhud korralikult lahti teevad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jh, oled bakterihüsteerik-foobik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lapsed ja mees söövad suure suurega, meil ei ole mõtet mingeid veerandeid/poolikuid tuua. Ise ma tassida ei viitsi, kui poisid on poes kaasas – siis tassivad või toob mees. Ma arvab 2-3 arbuusi nädalas kindlasti läheb.

Mina jälle teab, et külmutatud arbuus on jama. Ei söönud keegi suure suurega 😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole! On ju elementaarne lõunamaiseid vilju enne söömist pesta. Arbuusid on mu meelest veel eriti mustad koore pealt. Korvi tõstes juba jääb kätele mingi jälk kiht külge.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole! On ju elementaarne lõunamaiseid vilju enne söömist pesta. Arbuusid on mu meelest veel eriti mustad koore pealt. Korvi tõstes juba jääb kätele mingi jälk kiht külge.

Ahah, ja palju siis REAALSEID haigestumisi tead? Või sul ainult teooriad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

ostan alati terve arbuusi. lõigatut ei taha, sest ma ei tea kui pestud see on ja kas üldse on.
kuigi terve arbuus tundub liiga palju, siis arbuus säilib külmikus väga hästi ka poolikuna või tükkideks lõigatult.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuidas (kui palju) ostate arbuusi