Esileht Koolilaps Kuidas lahendada lõunamure?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 70 )

Teema: Kuidas lahendada lõunamure?

Postitas:
Kägu

Kuna Sa tundud suht kibestunud, siis soovin Sulle ilusat päeva! ????

Suunatud muigajale.

Eks alati peab selline tilk tõrva meepotti ära eksima, eks -.-

Miks peaksin kibestunud olema? Mina suutsin küll loengute vaheajal söönuks saada, seda siis nii loengu kuulajana kui hilisemalt ise loengu lugejana.

Ilmselt klikikogumise teema, sest kuidas selline memmekas ülikooli sisse sai.

Sa oled tüüpiline kiusaja-tüüpi inimene.

Tõde ongi valus teada saada, pöörduge palun hingeabi poole.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav miks selline asi, nagu vana hea võileib, kodust kaasa tehtuna, isegi kõneaineks ei tule siin? Eesti on selles suhtes erandlik maa, et siin tõesti enamus, isegi noored tudengid, arvavad et lõunasöök peab tingimata soe olema. Peaaegu kogu ülejäänud maailma tudengid vitsutavad lõunaajal võileibu (võileiva vahel võib olla ka salatilehti, tomatit jm tervislikku).  Lisaks tavaliselt ka mõni puuvili. Soe ja toekas söök on õhtul.

Aga samas kui mina tudeng oleks, siis üritaks endale siiski sõpru leida, ja nendega koos ka söögimuresid lahendada. Kas minna koos sööklasse (siis ei pea võõrastega lauda jagama) või otsida koos koht, kus kaasavõetud toitu süüa ja juttu ajada. Ei oleks ka vaja argimurede lahendusi perekoolist otsida.  Toredat ülikooliaega!

 

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ülikoolidega tihedalt seotud isikuna küsiks, et mis imeliku ülikooliga tegu.

Kõlab nagu Tartu Tervishoiu Kõrgkool. Samas sealsed tudengid käivad keemikute juyres söömas või DuNordis aga eks mujal on ka järjekorrad.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

lastakse “leiba luusse” peale söömist.

Magavad sööklas?

 

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

lastakse “leiba luusse” peale söömist.

Magavad sööklas?

Mis ajast see väljend magamist tähendab?

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui 13:25 auditooriumi poole liikuma hakkan (nt tulen väljast söömas ja panen jakki riidehoidu) siis on endiselt suured massid sööklas. Mõni veel sööb, aga enamasti veedetakse aega, lastakse “leiba luusse” peale söömist.

Sa oled ühe korra peale liigselt paanikasse nüüd läinud. Arusaadav, uus olukord, kedagi ei tunne jne aga ära nüüd nii muretse sellise väikse asja pärast. Kas seal sööklas tõesti siis ühtainustki vaba kohta ei ole jooksvalt sööma tulijatele? Need hängijad võtavad siis vast ikka koomale, kui silmnähtavalt inimesed ootavad istekohta.
Ja küll tekivad ka kaaslased, kellega järjekorras koos hea aega parajaks teha.
Kas tõesti on loengud nii korrapäraselt tänapäeval, et iga viimne päev 9st 17ni?
Auditooriumisse saab isegi topisjogurti kaasa võtta, kuivatatud puuvilju, banaane, võileiba, wrapi, muna … Mingi müslibar on mõttetu.
See teema on selline armas 🙂 Ilus aeg see noorus ja ülikooli algus, kus kõige suurem mure tundub pikk järjekord sööklas 🙂

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

lastakse “leiba luusse” peale söömist.

Magavad sööklas?

Mis ajast see väljend magamist tähendab?

Vau, mida see sinu arvates siis tähendab?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

lastakse “leiba luusse” peale söömist.

Magavad sööklas?

Mis ajast see väljend magamist tähendab?

Päris ammusest ajast: seletussõnaraamat; Justkui.

Aga võib peale magamise tähendada ka lihtsalt lebotamist muidugi.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA.

Kui nüüd anonüümses foorumis ei saa ka muresid kurta, kus siis veel?

Olen esimest korda ülikoolis, mis selles halba on, kui ma ei taha ennast ebamugavasse olukorda panna, et seista oma kandikuga keset sööklat? Inimesed on kõik võõrad, ei teki need uued sõbrad mõne päevaga.

Võileib kaasa? Söön 3 aastat iga päev võileiba? Muidu kui kodus suppi teen, siis pole probleemi seda nädal aega süüa, aga kui asi aastatesse läheb…

Siin Perekoolis on palju veidramatest asjadest teemasid tehtud ja ma ei või nüüd küsida.

Kes siin kurtis mu väljendi pärast, siis palun, loe: leiba luusse laskma – eki

Siiski ütlen aitäh neile, kes hea nõuga aitasid. 🙂

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA.

Kui nüüd anonüümses foorumis ei saa ka muresid kurta, kus siis veel?

Olen esimest korda ülikoolis, mis selles halba on, kui ma ei taha ennast ebamugavasse olukorda panna, et seista oma kandikuga keset sööklat? Inimesed on kõik võõrad, ei teki need uued sõbrad mõne päevaga.

Võileib kaasa? Söön 3 aastat iga päev võileiba? Muidu kui kodus suppi teen, siis pole probleemi seda nädal aega süüa, aga kui asi aastatesse läheb…

Siin Perekoolis on palju veidramatest asjadest teemasid tehtud ja ma ei või nüüd küsida.

Kes siin kurtis mu väljendi pärast, siis palun, loe: leiba luusse laskma – eki

Siiski ütlen aitäh neile, kes hea nõuga aitasid. ????

Okei, ega siis laua peal ei pikuta, aga minu jaoks sama, kui oled söömise lõpetanud ja lihtsalt hoiad kohta kinni.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võileib kaasa? Söön 3 aastat iga päev võileiba? Muidu kui kodus suppi teen, siis pole probleemi seda nädal aega süüa, aga kui asi aastatesse läheb…

Armas laps, palun tee enda elu lihtsamaks ja ära võta pähe, et kõik, mis juhtub esimesel paaril päeval ülikoolis jääbki täpselt sama moodi kogu kooli lõpuni. Oled hetkel pedantselt takerdunud pisidetailidesse.
Jutt käibki ju ajutisest lahendusest, kuni saad täpsemalt selgeks selle lõunase pooltunni võimalused sööklas süüa ning õpid tundma teisi lähedasi toidukohtasid.
Ilmselt su loengute kavagi muutub enne kui mingi “mustri” oma lõunasöögi jaoks sisse suudad seada.
Proovi end rohkem avada nii uute inimestega tutvumiseks kui muutustega kohanemiseks.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võileib kaasa? Söön 3 aastat iga päev võileiba? Muidu kui kodus suppi teen, siis pole probleemi seda nädal aega süüa, aga kui asi aastatesse läheb…

Armas laps, palun tee enda elu lihtsamaks ja ära võta pähe, et kõik, mis juhtub esimesel paaril päeval ülikoolis jääbki täpselt sama moodi kogu kooli lõpuni. Oled hetkel pedantselt takerdunud pisidetailidesse.

Jutt käibki ju ajutisest lahendusest, kuni saad täpsemalt selgeks selle lõunase pooltunni võimalused sööklas süüa ning õpid tundma teisi lähedasi toidukohtasid.

Ilmselt su loengute kavagi muutub enne kui mingi “mustri” oma lõunasöögi jaoks sisse suudad seada.

Proovi end rohkem avada nii uute inimestega tutvumiseks kui muutustega kohanemiseks.

p.s. Inimesed söövad võileiba üheks toidukorraks *aastaid*. Enamasti hommikusöögiks, aga keegi ei keela neid kahte toidukorda omavahel ära vahetada.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://meiemaa.ee/2021/09/14/meie-maa-15-september-2021/?fbclid=IwAR0PHJWQqXvF0NjaUsPiKNZa5zUjLjnB9N76i9igjv6OaKRcftoV4mJ-fGk

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

lastakse “leiba luusse” peale söömist.

Magavad sööklas?

Mis ajast see väljend magamist tähendab?

Vau, mida see sinu arvates siis tähendab?

Pärast sööki pikutamist enamasti. Ok, vahel kasutatakse ehk ka pärast sööki magamise kohta. Soovitan sõnastikke kasutada.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pärast sööki pikutamist enamasti. Ok, vahel kasutatakse ehk ka pärast sööki magamise kohta. Soovitan sõnastikke kasutada.

Einoh, see on nüüd küll juuksekarva lõhki ajamine.
Kas pikutamine sööklas on normaalsem kui magamine? 😀
Tollest postitajast jäi mulje, et peab leiva luusse laskmist millekski hoopis muuks kui pikutamiseks/magamiseks

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pärast sööki pikutamist enamasti. Ok, vahel kasutatakse ehk ka pärast sööki magamise kohta. Soovitan sõnastikke kasutada.

Einoh, see on nüüd küll juuksekarva lõhki ajamine.

Kas pikutamine sööklas on normaalsem kui magamine? ????

Tollest postitajast jäi mulje, et peab leiva luusse laskmist millekski hoopis muuks kui pikutamiseks/magamiseks

Okei, nõus. Võib-olla aga hoopis tahtis värvikamat kirjeldust, mis seal laua taga toimub.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Proovi mõnda teist sööklat, alguses peabki katsetama ja hiljem saab aru et mõni söökla ongi teatud ajal ülerahvastatud. Mõne söökla toit ei meeldi või hinnad kõrged. Samuti ju nädala jooksul liikumist ja kui tõesti mõni päev on ainus võimalus kohutav söökla või pole aega söömiseks võtad midagi kaasa.

Pikemate päevade puhul käisin söömas ka enne lõunat ja pärast lõunat. Ei saa su vahetundide probleemist (ainult üks aeg söömiseks) hästi aru, loengud on ju ettenähtud pikkusega, kui õppejõud vahetundi sisse sõidab peab selle probleemiga tegelema.

Laua probleemist…lähedki vabale kohale istuma, mitte keegi ei taha et sa lauda istudes vestlust alustaks. Kui vabal kohal on kott, siis lähed küsid kas sa saaksid seal istuda sest muud kohad on otsas, kordagi pole ei öeldud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas sa küll tudengiks said?
Auditooriumumis ikka suudad vôôraste inimestega istuda, sööklas ei suuda!!!!!

On alles mônel probleemid.

+3
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kuidas sa küll tudengiks said?

Auditooriumumis ikka suudad vôôraste inimestega istuda, sööklas ei suuda!!!!!

On alles mônel probleemid.

Äkki unistab?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ärge pahandage, teemaalgataja ilmselgelt veel üsna noor ja sellistes situatsioonides kogenematu.

Mäletan küll enda ülikooli algusajast seda ebamugavustunnet, et kedagi veel ei tunne ja ei taha vägisi võõrastesse seltskondadesse tikkuda. AGA mõtle sellele, et teised tunnevad end samamoodi.

Küsidki sööklas mõnelt, et vabandust, kas see koht on võetud, kas võin siia istuda, klapi korral leiad kohe uued sõbrad, kellega teinekordki lõunatada. Usun, et paari nädala pärast on see mure unustatud, tekib oma kamp, kellega lõunal käia.

Omaette audikas süüa ma ei soovitaks, jääd ülikooli sotsiaalsest elust ilma.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See sotsialiseerumise vajadus on teema kuni gümnaasiumini. Meil polnud oma kursusekaaslastegagi kordagi mingit eraldi kokkusaamist või olesklemist korraldatud. Rääkimata sellest, et niigi lühikese söögipausi ajal inimesi oleks läinud tüütama. Vahetunnis ja rühmatööde ajal ikka suheldi, aga sõbrustamine polnud küll eesmärk omaette.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need kes siin nõmetsevad, ei saanud ise sisse jah? 😀

Ma ei tea, minu elu läheb edasi, aga kiusajad jäävad kiusajateks. Aitäh asjalikele, ülejäänutele soovin rõõmsamat elu, et ei peaks teiste murede kallal ilkuma. 🙂

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgatajale soovitan oma toiduga minna ja kui tunniplaan muutub, siis üle vaadata see lõunavärk.

Soovin sulle jõudu õpingutes ja ära tee neist negatiivsetest kommentaaridest välja. See näitab ainult nende taset. 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pange veel miinuseid, eluülikooli emmed 🙂 🙂

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pange veel miinuseid, eluülikooli emmed ???? ????

Ma arvan, et su elu saab üsna raske olema, kui sa nii tundlik oled.

+6
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Pange veel miinuseid, eluülikooli emmed ???? ????

Kes need eluülikooli emmed on? Kes sinna kvalifitseerub?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tänapäeval käivad tõesti kõik tudengid kuskil sööklas-kohvikus sooja sööki söömas? Kui ma tudeng olin, siis võisid väljas söömist endale lubada vähesed. Päevad olid pikad, kes mida kaasa võttis, mõni võileib või pirukas, kodujuust vmt. Ei mäleta tegelikult, et oleks ka hullu vitsutamist loengute vaheajal. Mõni puuvili ajas ka asja ära.

Kindlasti annab ka midagi kodus valmis vaaritada, kui söögikohad tunduvad liiga puupüsti täis olevat. Midagi, mida oleks lihtne karbist ja kuskil pargipingil või veidi omaette koridorisopis süüa, nt aurutatud köögiviljad.

Võib-olla ma olen lihtsalt selline, kellele söök nii väga tähtis ei tundu, või et ma kindlasti kindlal ajal päevas sooja sööki saan, aga tundub selline ületähtsustatud probleem.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pange veel miinuseid, eluülikooli emmed ???? ????

Ma arvan, et su elu saab üsna raske olema, kui sa nii tundlik oled.

Ei ole tundlik, lihtsalt nõme ju, kui miinustatakse – mille eest? Äkki oleks aeg peeglisse vaadata. 🙂

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pange veel miinuseid, eluülikooli emmed ???? ????

Kes need eluülikooli emmed on? Kes sinna kvalifitseerub?

Pakun, et miinustajad?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tänapäeval käivad tõesti kõik tudengid kuskil sööklas-kohvikus sooja sööki söömas? Kui ma tudeng olin, siis võisid väljas söömist endale lubada vähesed. Päevad olid pikad, kes mida kaasa võttis, mõni võileib või pirukas, kodujuust vmt. Ei mäleta tegelikult, et oleks ka hullu vitsutamist loengute vaheajal. Mõni puuvili ajas ka asja ära.

Kindlasti annab ka midagi kodus valmis vaaritada, kui söögikohad tunduvad liiga puupüsti täis olevat. Midagi, mida oleks lihtne karbist ja kuskil pargipingil või veidi omaette koridorisopis süüa, nt aurutatud köögiviljad.

Võib-olla ma olen lihtsalt selline, kellele söök nii väga tähtis ei tundu, või et ma kindlasti kindlal ajal päevas sooja sööki saan, aga tundub selline ületähtsustatud probleem.

Üks mu kolleg oli ka selline, kes isegi töö ajal ei söönud. Ütles, et harjub ära. Noh, head harjumist siis…. 😀 Tööpäevad olid 12h ja tõesti ei näinud kordagi teda söömas, ainult vett jõi. Suht kõhna oli ka.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 70 )


Esileht Koolilaps Kuidas lahendada lõunamure?