Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuidas lahendada olukord, kus naaber pahatahtlikult kinni pargib

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 47 )

Teema: Kuidas lahendada olukord, kus naaber pahatahtlikult kinni pargib

Postitas:
Kägu

Mul selline mure, et naabriks on üks meesterahvas, kes kujutab ette, et üks kindel ühistu territooriumil asuv parkimiskoht kuulub personaalselt temale (kolis alles hiljuti meie majja).
Ühel õhtul parkisin auto sinna ja hiljem oli mu auto kinni pargitud.
Helistasin politseisse, et nad helistaks sõiduki omanikule. Naaber tuli välja ja ülbitses, et see on tema koht ja kuidas ma julgen sinna parkida.
Ma omalt poolt selgitasin, et ma seal 20 aastat elanud ja kõik parkimiskohad on ühised.
Lõpuks parkis eest ära, aga nüüd hiljuti parkis mu jälle kiusu pärast kinni, jättes meie uste vahele heal juhul 10 cm.
Sain õnneks teiselt poolt ust sisse ronida ja minema sõita, kuid siiski – kuidas seda olukorda lahendada, kui naaber on ülbe ja läbirääkimisi pidada võimatu ning alati mujale parkida ei õnnestu?

+14
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ühistu koosolekul tõstatada parkimise mure.

+28
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui muudmoodi ei saa, siis tee tagasi. Mõned jobud ainult samast keelest saavadki aru.

+6
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Valesti parkimisel võib tagatuli mõraseka minna kogemata. Või siis aknaklaasi sisse tekkida pragu.

+8
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kasko on? Rammi ära ja korralikult. Pärast ütled, et ajasid kogemata piduri ja gaasi segamini vms. Mitte et sa üldse kaskole selgitama peaks midagi. Ei ta sul enam kinni pargi, pargib targu paar maja eemal edaspidi, pagan teab, mis järgmisena teed 😀
Mul oli kunagi sama teema, et üks naaber parkis kinni. Ta tegi seda pahatahtlikult ja pidevalt. Rääkimine ei aidanud, oli üleolev ja irvitas. Mul aga Land Rover, tal väike Audi. Ütleme nii, et minu autol olid taga ainult väikesed täkked, temal esiots sees. Ma läksin samal hommikul autoga tööle, ta oli pea kuu aega autota. Enam kinni ei pargi, aga ega suhted sellest paremaks ka läinud.

+24
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui kinni parkimisel helistatakse politseisse, mitte ei räägita naabriga, siis ei saagi suhted kunagi paremaks minna, ainult hullemaks lähevad. Lõppeb sellega, et närvide säästmiseks pead hakkama uut elukohta otsima.

+6
-23
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma omalt poolt selgitasin, et ma seal 20 aastat elanud ja kõik parkimiskohad on ühised.

Täiesti valesti ju selgitasid siis.
Sa oleks pidanud ütlema, et oled seal 20 aastat elanud ja otse loomulikult on see “sinu” parkimiskoht. (mis siis, et tegelikult on ühised, aga ega tema muust keelest aru ju ei saa)
Ja kavatsed selle oma koha eest võidelda. Politsei, tühjad rehvid, kanamuna + kefiir auto katusel, kruvi tagaratta all, telliskivi kapotil jne jne. Kui ikka aru ei saa, siis surströmming rattakoopas.

Selliste “ühiste” parkimiste puhul ei aita sind absoluutselt mitte miski muu, kui nahaalsus.
Kui sa selleks pole võimeline, siis aktsepteeri teist, kes on sinust nahaalsem.
Nii lihtsalt on.

+7
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Meil oli ka kunagi selline majaelanik. Ehkki parkimiskohad ei olnud jagatud, siis üks tüüp leidis, et temal on kindel koht. Kuna ta oli tõsine ülbik, siis keegi temaga maid ja puid ei viitsinud jagada. Lihtsam oli parkida mujale. Aga alailma juhtus nii, et kui tuli keegi võõras, siis pargiti ikka tema koht kinni. Siis oli täpselt sama lugu – tüüp parkis julmalt selle võõra auto kinni. Mitte ei parkinud liiga lähedale, vaid sõitis sellele risti taha. Auto teine ots oli pargitud niimoodi maja seina vastu, et mitte mingt võimalust kohalt pääsemiseks polnud. Igal juhul pidi ülbiku juurde paluma minema. Ja siis pidi teda manguma ja anuma, talle lubama, et enam ei tee jne. Aga, kust mitte majaelanik pidi teadma, et sinna ei tohi parkida? Seda tralli juhtus mitu korda nädalas. Lihtsalt imestan, et ta ise viitsis niimoodi.

+17
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lihtsalt imestan, et ta ise viitsis niimoodi.

Mõnel on lihtsalt igav. Ja täpselt nii kaua teebki, kui satub endast veel ülbema otsa.

+10
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga uuele inimesele äkki müüdigi sellise jutuga, et see seal on tema parkimiskoht. Ei saa pahaks panna ja inimeest ülbeks pidada.
ja normaalne oleks, kui ühistu võtaks kätte ja lahendaks olukorra, igale korterile üks kindel parkimikoht. Majasisene probleem, mis oleks tulnud ilmselt ammu lahendada.

+17
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Valesti parkimisel võib tagatuli mõraseka minna kogemata. Või siis aknaklaasi sisse tekkida pragu

Ütleme ausalt, sa oled mingi ebard. Sina lahendad asju vara lõhkumise teel. Täiesti müstiline ja hämmastav, milliseid inimesi meie keskel elab. Kõik sulle tagasi, mida teistele halba oled teinud. Ole sa neetud.

+11
-18
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täiesti müstiline ja hämmastav, milliseid inimesi meie keskel elab. Kõik sulle tagasi, mida teistele halba oled teinud. Ole sa neetud.

Sa nead võõraid inimesi, kel on sulle arusaamatu huumorimeel, foorumi kaudu.
Kas oled väga halb inimene ja soovin, et sa kaua enam ei elaks.

+14
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

See võib mitme otsaga asi olla. Meil on väike, 9 korteriga maja. Kahe korteriga ehitasime aastate eest ise maja juurde oma kulude-kirjade-töövaevaga parkla, varem olid selle koha peal lagunenud kuurid ja prügi. Kõik majaelanikud said sinna parkida. Siis müüdi 4 korterit ja uued tulijad on peres 2-3 autoga ning arvamusel, et nii peabki olema, et nemad oma pere mitu autot sinna pargivad, teised vaadaku ise kuhu saavad. Aegajalt on ka maja ukse ette pargitud nii, et kui keegi mõne suurema asjaga peaks tulema, sisse ei mahu. Oleme sellest rääkinud, et ukseesist kinni ei pargi, kasvõi ohutuse mõttes, kui peaks olema vaja ligipääsu nt kiirabil või päästeteenistusel. Ühes korteris oli eriline idioot (ma tavapäraselt sellist sõna ei kasuta aga tema puhul ei ole sobivamat), kirjutas nt püsivärviga koridori seintele KÜle sõnumeid. Õnneks see pere kolis ära ka sest nii ülbed nagu nad olid ülejäänud majarahvaga, olid nad ka oma peres ja läksid lahku. Mälestuseks kumab trepikojas uue seinavärvi alt “Mul ei ole elekter”.

+19
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga uuele inimesele äkki müüdigi sellise jutuga, et see seal on tema parkimiskoht. Ei saa pahaks panna ja inimeest ülbeks pidada.

ja normaalne oleks, kui ühistu võtaks kätte ja lahendaks olukorra, igale korterile üks kindel parkimikoht. Majasisene probleem, mis oleks tulnud ilmselt ammu lahendada.

Aga võib-olla pole nii palju kohti, et igale korterile jätkuks?

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tuli kohe meelde see lugu: https://www.boredpanda.com/guy-blocks-parked-car-owner-revenge/
Aga tegelikult võiks ju täiskasvanud inimeste kombel siiski rahulikult rääkida, rahulikkus mõjub. Kui ei mõju, siis tõstatada teema ühistu koosolekul, mitte teravalt, aga siiski kindlameelselt. Ja kui lõpuks tõesti enam miski ei aita, siis tema autole rattad alla (oluline, et olukorrast, kus tema auto sinu oma blokib) ja kuskile kinnisesse nurka 🙂

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

tulebki kutsuda politsei ja naabrile öelda, et tema käitumisest jääb igakord politseisse märge üles. Mingit palumist ei ole mõtet korraldada. Kui hakkab sõimama – siis on see avaliku korra rikkumine ja ka selle eest karistada.
See teise vara lõhkumine on ka karistatav.

+23
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõtlesin veel, et kui on ühistu parkla, siis peaks ühistu saama määrata ja maha märkida parkimisvaba tsooni. Ja parkimisvaba peaks olema kogu tsoon, mis pole konkreetselt kriipsuda vahele jääv ala. Ja kui see tropp siis kuskile kellegi selja taha pargib, võib ühistu kutsuda teisaldaja. Las siis pärast maadleb politseiparklas oma auto pärast.

+15
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõtlesin veel, et kui on ühistu parkla, siis peaks ühistu saama määrata ja maha märkida parkimisvaba tsooni. Ja parkimisvaba peaks olema kogu tsoon, mis pole konkreetselt kriipsuda vahele jääv ala. Ja kui see tropp siis kuskile kellegi selja taha pargib, võib ühistu kutsuda teisaldaja. Las siis pärast maadleb politseiparklas oma auto pärast.

Väga õige! Ainult politsei iga kord! Ülbitsev naaber seda just ootabki, et autot lõhkuma hakkaksid. Lisaks tuleb otsida jurist, kes koostab kena kirja ülbikule, kus selgitatakse, et kohad jaotamata ja tema sigaduste lahendamiel tekkiv kahju (saamata jäänud palk, tulu äriühingust jne) mõistetakse kohtu otsusega temalt välja. Lisanduvad vastaspoole kohtukulud ehk tema tegevus (parkimine) läheb talle üsna kulukaks.
Kui pakrimine on juba nii hull, et enam välisuksest normaalselt liikuda ei saa siis ainult ja ainult Päästeamet oma tarhviga (juriidilisele ehk KÜ-le, mis on suurem, kui eraisikule). KÜ majandamiskulude kavas leppida kokku, kes pargib nii ,et kaasneb Päästeameti trahv siis vastav kulu esitatakse konkreetsele korteriomandi omanikele. Andmed Kinnistusraamatust.

+22
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lisaks tuleb otsida jurist, kes koostab kena kirja ülbikule, kus selgitatakse, et kohad jaotamata ja tema sigaduste lahendamiel tekkiv kahju (saamata jäänud palk, tulu äriühingust jne) mõistetakse kohtu otsusega temalt välja. Lisanduvad vastaspoole kohtukulud ehk tema tegevus (parkimine) läheb talle üsna kulukaks.

Mismoodi ta sinuaust “sigatseb”, kui on ühistu maa ja uus elanik on samuti ühistu liige?
Või mida seal “kenas kirjas” kirjutada? Et ühistu 20 aastastel liikmetel on eelisõigus?
Sama moodi on siis, kui ühistu ees on linna maa. Mõtled ka?

+4
-19
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lisaks tuleb otsida jurist, kes koostab kena kirja ülbikule, kus selgitatakse, et kohad jaotamata ja tema sigaduste lahendamiel tekkiv kahju (saamata jäänud palk, tulu äriühingust jne) mõistetakse kohtu otsusega temalt välja. Lisanduvad vastaspoole kohtukulud ehk tema tegevus (parkimine) läheb talle üsna kulukaks.

Mismoodi ta sinuaust “sigatseb”, kui on ühistu maa ja uus elanik on samuti ühistu liige?

Või mida seal “kenas kirjas” kirjutada? Et ühistu 20 aastastel liikmetel on eelisõigus?

Teema on ju sellest, et see kodanik arvab, et TEMAL on eelisõigus, ning pargib teise kinni. See on selge sigatsemine.
See, kas sellisel kirjal on tegelikult ka seaduste toetus ja päriselt ka kohtus see isik kaotaks, ei puutu asjasse, tihti piisabki vaid piisavalt juriidilisest ja ähvardavast kirjast. Muidugi ei pruugi piisata, aga proovida tasub.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kogu see lugu meenutab mulle üht 5 korteriga maja, kus kunagi elasin. Maja ees oli ühistule kuuluv ja jagamata parkimisplats. Seal oli 4 parkimiskohta. Kolisin sisse ja esimesel ühistu koosolekul kahe kuu pärast sain hirmsasti nahutada, et miks minu auto on alati-alati mingil kohal ja teised peavad parkima 150 m eemal ja et miks mina kunagi ei pargi 150 m eemal, vaid alati võtan ühe koha ära terveks päevaks. Tööpäeviti.

No mis ma teha saan, kui mu tööpäev algas kell 4.30 ja lõpp oli kell 10.45 hommikul ja ma jõuan koju igal sajal juhul enne teisi, kes tööl käivad ja vähemalt 2-3 parkimiskohta on vabad. Käin poes ja siis tulen koju. Lihtsalt lähen ja pargin kaugemale, et poleks “alati mina”?

Restos käisin ühistransaga, teatris ja sünnipäeval taksoga. Lapsega jalutamas käisin ilma autota 🙂

Kokkuvõttes jäingi ma selles majas “see ülbe uus, kes kogu aeg parkimiskohta kinni hoiab”.
Ma ütlen teile, lapsed, et korterielu on üks lõputu probleemide allikas 🙂

+18
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ise ei oska mõelda või? Teise inimese kinni parkimine on igal juhul sigatsemine. Kui neil kehtib reegel, et pargid sinna, kus on vaba koht, siis ei ole ammugi õigust teist inimest kättemaksuks kinni parkida.

Meil on parkimiskohad skemaatiliselt paigas, jooni kahjuks maas ei ole, aga kõik teavad ja kõik pargivad sama pidi – risti hoovi serva, nii mahuvad kõik soovijad ära ja jääb paar kohta varuks. Korra oli üks isik oma auto parkinud piki hoovi serva, põiki üle kahe parkimiskoha. Panin talle kojamehe vahele sildi: “sa pargid valesti”. St kui sa oled oma autoga võõras hoovis, siis palun vaata, mispidi teised pargivad, eksole, ära tee isetegevust – või küsi üle, kui sa ei tea. Oma auto parkisin kaugemale, hiljem oli mul juhiukse sees kenake mõlk, mida seal enne ei olnud ja mis ei saanud ka kogemata kellegi teise kobakäpluse pärast tekkida. See on ikka sigadus küll.

Joontest oleks abi, teemaalgataja, ja ühistu koosolekul kindlasti võta see jutuks.

kuidas seda olukorda lahendada, kui naaber on ülbe ja läbirääkimisi pidada võimatu ning alati mujale parkida ei õnnestu?

Aga kui läbi rääkida ei õnnestu, siis ainus võimalus ongi iga kord politsei kutsuda.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole ühistu maa, ikka ühistu liikmete maa on (sh uue omaniku). “Ühistu” ei saa hakata määrama mingit ala kuhu parkida ei tohi, kui kõik maaomanikud nõus pole.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

mind huvitab, kas probleem on ka teistele majaelanikel või ainult teemaalgatajal?

uus elanik ei pruugi tõesti teada, milline on 20 aastaga kujunenud parkimise kord ja tõesti, talle ehk müüdi korter kinnitusega, et just see seal on tema parkimise koht.

enne politseid ja ähvarduskirju peaks inimesega ikka kenasti rääkima. ühistu koosolekul teema arutamine oleks ka täiesti asjakohane.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

enne politseid ja ähvarduskirju peaks inimesega ikka kenasti rääkima. ühistu koosolekul teema arutamine oleks ka täiesti asjakohane.

Enne teise inimese auto kinniparkimist oleks see mees pidanud rääkima inimesega, kes tema meelest “tema” koha ära võttis. Alustagem sellest.
Teadmatusest võõrale kohale parkimine pole nii suur viga – juhul kui see koht tõesti tollele mehele kuuluks. Aga kinniparkimine pole asi, mida saaks teha teadmatusest, heatahtlikult või heas usus. See on juba alustatud terror.
Ja mulle jääb teemaalgatusest küll mulje, et esimesel korral helistas ta politseisse sellepärast, et teise auto omaniku kontakte ta ei teadnud ja teist võimalust temaga rääkida ei olnudki. Lugege nüüd korra uuesti.
Ähvarduskirju pole siin keegi kirjutanud, küll on aga inimestel fantaasia.

Kuidas te saate sellist käitumist õigustada? Kas te ise ka pargite süüdimatult kinni kõik naabrid, kes teie meelest midagi valesti teevad?

+19
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

mind huvitab, kas probleem on ka teistele majaelanikel või ainult teemaalgatajal?

uus elanik ei pruugi tõesti teada, milline on 20 aastaga kujunenud parkimise kord ja tõesti, talle ehk müüdi korter kinnitusega, et just see seal on tema parkimise koht.

Kui ei teadnud, siis lahendab probleemi kinniparkimisega? Kas see on jätkusuutlik lahendus? Äkki küsiks?

+9
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Te olete täpselt nagu Andresed ja Pearud siin: muudkui aga politsei ja tagasi tegemine. Üldiselt kui uus naaber sama kiuslik on, siis varsti avastate, et teie koer on mürki söönud või laps ukse ees “ootamatu” libedusega kukkunud ja käeluu murdnud või viskab öösel “juhuslik möödakäija” teie aknad sisse. Ma olen väikses majas elanud ja seda kõike kõrvalt näinud. Kuni lõpuks üks kiusupunnidest ära kolib. Reeglina see, kellel rohkem kaotada on.

+3
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui ei teadnud, siis lahendab probleemi kinniparkimisega? Kas see on jätkusuutlik lahendus? Äkki küsiks?

kakluseks on vaja kahte.

teema algatusest ei selgu, kas tegemist on kahe inimese omavahelise vägikaika vedamisega või üldisema probleemiga.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgatusest selgub küll, et tegu on juba süstemaatilise kiusuga. Katsuge korra veel mõista –
mees ei teadnud, et see pole tema koht. Teemaalgataja ei teadnud, et see mees seda ei tea. Teemaalgataja parkis kohale, mis mehe meelest oli tema oma. Mees parkis teemaalgataja kinni.
Kius algas siit.
Kui teemaalgataja politsei kutsus, siis mis selles halba on? Mida teie ise teete juhul, kui sõiduk, mille omanikku telefoninumbrit te ei tea, teie auto kinni pargib? Vastake palun konkreetselt.

+16
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kahe korteriga ehitasime aastate eest ise maja juurde oma kulude-kirjade-töövaevaga parkla, varem olid selle koha peal lagunenud kuurid ja prügi.

Ühisomandis olevale maale midagi oma kulu ja kirjadega ehitamine on paras rumalus. Kui midagi sellist teed, on see kõigile kasutamiseks.

+7
-2
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 47 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuidas lahendada olukord, kus naaber pahatahtlikult kinni pargib