Esileht Ilu ja tervis Kuidas langetada kolesterooli? (raske juhus)

Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )

Teema: Kuidas langetada kolesterooli? (raske juhus)

Postitas:
Kägu

Kas nõukaajal kolesterooli üldse mõõdeti? Maal tapeti jõuludeks siga (siis olid ikka pekised sead, mitte nagu praegused) kevadeks oli sellest enamus söödud. Mingeid head kolesterooli tõstvaid avokaadosid, pähkleid jms siis ei tuntudki. Üks elas 50, teine 90+ aastat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mul avastati, aastaid tagasi, oli mul näit 9,3. Arst arvas, et see on kõrge. Küsis toitumise kohta ja kohvi, suitsu kohta. Mul oli ka 1o kg ülekaalu. Kuid, minu õde, kes läks aastaid hiljem arsti juurde ja kes oli natuke alakaalus, oli sama kolesterool. Viimastel aastatel on arstid rääkima hakanud, et see on rohkem pärilik teema. Minu abikaasa on eluaeg olnud suur rasvasesööja ja sööb kõik rasvad ära, praeliha rasva ja sibulaga praeb juurde veel, kartulid pannil rohkes õilis, veel parem, kui soolapekiga jne jne. Kolesterool siiani ideaalne. Vanus 60a. Joob palju ka kohvi, on elus palju suitsetanud ja joonud ka.

Mina kirjutasin selle ja tahtsin juurde kirjutada veel. Jäi ütlemata, et ma pole suur rasvasesööja olnud ega rammusa. Leib ja sai on olnud minu kaalutõstjad pigem, mida armastan süüa. Kohvi pole kunagi joonud ega suitsu teinud.
Teemast veel seda, et need ,kes selle teemaga kursis pole, hakkavad jätkuvalt rääkima(kui kuulevad, et kolesterool kõrge),  – kas sa sööd palju rasvast, jäta ära, hakka vähem sööma, jäta krõpsud ja vahukoored ja rammusad toidud välja, ära pane võid söökidesse),  ära joo kohvi palju, nojah. Ma pole kunagi seda ju teinudki.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul kolesterool aastaid 6 ja veidi peale. Lähisugulastel enamusel 6-13!! Paljudel ravimid peal. Pärilik värk.

Mina ei joo kohvi, ei söö rasvast toitu. Magus ehk ainuke patt.

Aastaid tagasi võtsin alla ~20kg. Regulaarne intenaiivne trenn jne.

Ja kolesteroolile mõju NULL.

Kui pärilik, siis suur kunat seda alla saada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingit “rasket juhust” pole TA-l kindlasti, ülepaisutatud pealkiri. Natuke kõrgem, mis on paljudel ja kes isegi midagi ette ei võta, elavad rõõmsalt samas tempos  edasi. Enamus isegi ei teagi sellest, sest väga paljud inimesed ei käi ka niisama vereproovi andmas, kui neil mingit tõsisemat probleemi pole.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )


Esileht Ilu ja tervis Kuidas langetada kolesterooli? (raske juhus)