Esileht Pereelu ja suhted Kuidas lapsepõlv meid mõjutab.

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Kuidas lapsepõlv meid mõjutab.

Postitas:

Kas oskab keegi äkki soovitada mõnda raamatut/filmi, mis võiks aidata mõista, kuidas lapsepõlv meid mõjutab? Hetkel tunnen, et isa puudumine/alkoholism ja mitte lähedased suhted oma emaga on põhjus sellele, miks ma olen kuidagi iseenda kaotanud. Või ei ole leidnudki..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

soovitan lugeda seda:

https://www.apollo.ee/asi-pole-geenides.html

Ühtlasi peaks see vabastama mõttest, et nüüd nii ongi ja sinna pole midagi parata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 16:29; 06.06 22:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle on kirjutanud Oliver James, no ma ei tea kas ta ikka on pädev sellest kirjutama, loeks ka huviga aga igas raamatukogus pole. Kas keegi on nõus soodsamalt müüma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle on kirjutanud Oliver James, no ma ei tea kas ta ikka on pädev sellest kirjutama, loeks ka huviga aga igas raamatukogus pole. Kas keegi on nõus soodsamalt müüma?

Miks ta ei ole?
Jah, teda on kritiseeritud, et ta väidetavalt levitavat pseudoteadust, aga ometi on ka nö. siis “päristeadlased” juba ammu öelnud, et geenid on mingi 30% meie isiksuse ja saavutuste mõjutajad, enamik on keskkond ja kasvatus.
Nagu ta mainibki seal raamatus, siis 9 last 10-st, kes on jäetud lapsena hooletusse, saavad endale vaimse häire. See on hirmutavalt suur arv:(
Ta lükkab ka seal raamatus ümber müüdi, nagu oleks imikuga veedetav esimene aasta üks suur lust/lillepidu ja tupsununnu aeg ja ütleb pigem, et enamik emasid on mingi hetk selle aasta aja jooksul olnud kindel, et “üks meist peab surema, kas mina või minu laps aga nii see edasi kesta ei saa”.
Apollo müüb ka ing.keelset varianti ka, see oli alla 10 euro midagi ja amazonist saab seda 0,1 penniga+transpordikulu loomulikult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas oskab keegi äkki soovitada mõnda raamatut/filmi, mis võiks aidata mõista, kuidas lapsepõlv meid mõjutab? Hetkel tunnen, et isa puudumine/alkoholism ja mitte lähedased suhted oma emaga on põhjus sellele, miks ma olen kuidagi iseenda kaotanud. Või ei ole leidnudki..

Ja siis uuri oma vanemate lapsepõlve ja nende vanemate lapsepõlve…JA siis mõistad kuidas sul on vedanud. Katkised vanemad ei teki ju iseenesest, nemad omakorda päritoma lapsepõlvest. See viimane sõda oli nii hull, et neid haavu parandame siin veel tükk aega. Mulle endale tundub, et kui esivanemate seas on neid, kes elasid pommitamised läbi lapseeas,siis ega nad sellest ei tervenenudki. Selles suhtes on sul vedanud, et sa teadvustad, et oled kadunud. Siis pole muudkui hakata ennast ülesleidma ja ennast arendama. Justnimelt ennast, mitte lõputult üritama teiste meelejärgi olla. Kõik lapsepõlved, mis toimunud rahuajal on kordades paremad sõjaajal lapsepõlve veetnud lapsepõlvest. Aga raamatuid enesearengu kohta on üksjagu. Mine raamatukokku ja vali sealt välja need, mis hetkel sind kõige enam kõnetavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 18:35; 08.06 15:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta lükkab ka seal raamatus ümber müüdi, nagu oleks imikuga veedetav esimene aasta üks suur lust/lillepidu ja tupsununnu aeg ja ütleb pigem, et enamik emasid on mingi hetk selle aasta aja jooksul olnud kindel, et “üks meist peab surema, kas mina või minu laps aga nii see edasi kesta ei saa”.

No aga esimene eluaasta on lust ja lillepidu. Pigem tuleb see “üks meist peab surema” tunne kahe-kolmeaastase lapsega, Alates koolieast on jälle lust ja lillepidu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga esimene eluaasta on lust ja lillepidu. Pigem tuleb see “üks meist peab surema” tunne kahe-kolmeaastase lapsega, Alates koolieast on jälle lust ja lillepidu.

ma ei tea, mul küll oli lapse esimene ja ka teine eluaasta üks õudne piin ja kannatuste rada, sealt edasi läks juba täitsa lihtsaks. Esimesel aastal ma küll mõtlesin, et see on nagu piinakamber, minu jaoks oli täiesti talumatult õudne aeg. Ma siiski arvan, et lapsele, kes peamiselt ju sõi ja magas, polnud hullu. Õnneks ma küll ainuisikuliselt üksi last ei hoidnud, sain ka ilma lapseta kodust välja, aga minu jaoks oli seda liiga vähe ja ma ei talu üldse niisugust rutiini, mida kätkeb lapse esimene eluaasta. Laps ärkas keskmiselt 5-6 korda öö jooksul kui oli päris väike, kui suuremaks sai, siis kuni 2-aastaseks saamiseni äratas mind öösel 2-3 korda kindlasti üles, ime, et ma selle üle elasin, kui tagantjärele mõelda. Lustist ja lillepeost oli minu jaoks asi ikka väga-väga-väga kaugel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 16:29; 06.06 22:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsepõlv mõjutab jah kahjuks meid väga palju, ise käin teraapias just praegu, et seda lahti harutada ja leppida. Ning teadvustada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kimmo Takanen “Tundelukud”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind mõjutas lapsepõlv samuti läbi isa, aga pigem positiivselt. Isa oli mul sõna otseses mõttes naiste-, nalja- ja napsumees ja pidude hing, kellele tema enda isik oli tähtsam kui pere ja ma teadsin üsna varakult, et omale ma sellist meest mitte mingil juhul ei taha. Minu isa natuur ilmselt sai samuti kannatada tema oma lapsepõlves, kui vanaisa sai 25+5 koos prii sõiduga Siberisse. Valisingi meest kaua ja hoolikalt ja sain nn jackpoti ehk suurepärase armastaja ja isa ja koduhoidja. Ema oli mul muidugi kullatükk, kes suutis minust kasvatada ennast kõrgelt väärtustava enesekindla ja targa naise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Kõik lapsepõlved, mis toimunud rahuajal on kordades paremad sõjaajal lapsepõlve veetnud lapsepõlvest.”

Kõik kindlasti mitte. Ka sõja ajal oli ju peresid, keda ei saadetud kuhugi asumisele ja kui oli tugev ja toetav perekond, siis tõenäoliselt kasvas selles peres võrdlemisi terve psüühikaga laps.

Perevägivald, alkoholism, seksuaalsed väärkohtlemised ja majanduslikud raskused, kuni näljas olemiseni välja – see võib ühe lapse ikka päris katki teha ka tänapäeval.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Kõik lapsepõlved, mis toimunud rahuajal on kordades paremad sõjaajal lapsepõlve veetnud lapsepõlvest.”

Kõik kindlasti mitte. Ka sõja ajal oli ju peresid, keda ei saadetud kuhugi asumisele ja kui oli tugev ja toetav perekond, siis tõenäoliselt kasvas selles peres võrdlemisi terve psüühikaga laps.

Perevägivald, alkoholism, seksuaalsed väärkohtlemised ja majanduslikud raskused, kuni näljas olemiseni välja – see võib ühe lapse ikka päris katki teha ka tänapäeval.

Jah muidugi on sellest abi, kui sul on toetav perekond. Isad, kes sõjakohustuslased, ei viibinud ju kodus. Nad olid ka ühes või teises sõjaväes või metsas. Kodus olid ainult vanurid ja invaliidid. Samuti on toetavast perekonnast kasu kui lennukipommid kukuvad. Väike laps saab eluaegse hirmu mürisevate objektide suhtes ja hüppab kraavi isegi siis kui auto mööda sõidab. Toetavast perekonnast on väga suur abi sellistest haavadest ülesaamisele. Nii et paluks näidet perest, kes poleks sõjast kuidagi kahjustatud? Peale sõda, need, kes siia jäid, kogesid ju koolis sellist genotsiidi. Seltsimees Lapse film on hea vaatamiseks. Haritud inimesi represeeriti ilma mingi põhjuseta. Lihtsalt seetõttu, et oli tark ja oskas mõnda keelt. Ja kõik see on meie suguvõsades. Igaühel oma lugu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 18:35; 08.06 15:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Kõik lapsepõlved, mis toimunud rahuajal on kordades paremad sõjaajal lapsepõlve veetnud lapsepõlvest.”

Kõik kindlasti mitte. Ka sõja ajal oli ju peresid, keda ei saadetud kuhugi asumisele ja kui oli tugev ja toetav perekond, siis tõenäoliselt kasvas selles peres võrdlemisi terve psüühikaga laps.

Perevägivald, alkoholism, seksuaalsed väärkohtlemised ja majanduslikud raskused, kuni näljas olemiseni välja – see võib ühe lapse ikka päris katki teha ka tänapäeval.

Jah muidugi on sellest abi, kui sul on toetav perekond. Isad, kes sõjakohustuslased, ei viibinud ju kodus. Nad olid ka ühes või teises sõjaväes või metsas. Kodus olid ainult vanurid ja invaliidid. Samuti on toetavast perekonnast kasu kui lennukipommid kukuvad. Väike laps saab eluaegse hirmu mürisevate objektide suhtes ja hüppab kraavi isegi siis kui auto mööda sõidab. Toetavast perekonnast on väga suur abi sellistest haavadest ülesaamisele. Nii et paluks näidet perest, kes poleks sõjast kuidagi kahjustatud? Peale sõda, need, kes siia jäid, kogesid ju koolis sellist genotsiidi. Seltsimees Lapse film on hea vaatamiseks. Haritud inimesi represeeriti ilma mingi põhjuseta. Lihtsalt seetõttu, et oli tark ja oskas mõnda keelt. Ja kõik see on meie suguvõsades. Igaühel oma lugu.

Isegi kui ei represseeritud, oli elu peale sõda ikkagi väga raske. Minu ema oli pere 5. laps ja rääkis, et nälg ja tühi kõht olid lapsepõlves igapäevased kaaslased, mõni päev oli ainult õunu süüa. Sai kogu aeg teiste vanad riided ja unistas aastaid uuest kleidist. Neid lugusid meenutades ma lausa vihkan siinseid kommenteerijaid, kes toiduteemades öäkitavad ja okserefleksist räägivad, mis mõne söögi peale tekkivat. Väga-väga raske aeg oli 1940-1950-aastatel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Kõik lapsepõlved, mis toimunud rahuajal on kordades paremad sõjaajal lapsepõlve veetnud lapsepõlvest.”

Kõik kindlasti mitte. Ka sõja ajal oli ju peresid, keda ei saadetud kuhugi asumisele ja kui oli tugev ja toetav perekond, siis tõenäoliselt kasvas selles peres võrdlemisi terve psüühikaga laps.

Perevägivald, alkoholism, seksuaalsed väärkohtlemised ja majanduslikud raskused, kuni näljas olemiseni välja – see võib ühe lapse ikka päris katki teha ka tänapäeval.

Jah muidugi on sellest abi, kui sul on toetav perekond. Isad, kes sõjakohustuslased, ei viibinud ju kodus. Nad olid ka ühes või teises sõjaväes või metsas. Kodus olid ainult vanurid ja invaliidid. Samuti on toetavast perekonnast kasu kui lennukipommid kukuvad. Väike laps saab eluaegse hirmu mürisevate objektide suhtes ja hüppab kraavi isegi siis kui auto mööda sõidab. Toetavast perekonnast on väga suur abi sellistest haavadest ülesaamisele. Nii et paluks näidet perest, kes poleks sõjast kuidagi kahjustatud? Peale sõda, need, kes siia jäid, kogesid ju koolis sellist genotsiidi. Seltsimees Lapse film on hea vaatamiseks. Haritud inimesi represeeriti ilma mingi põhjuseta. Lihtsalt seetõttu, et oli tark ja oskas mõnda keelt. Ja kõik see on meie suguvõsades. Igaühel oma lugu.

Isegi kui ei represseeritud, oli elu peale sõda ikkagi väga raske. Minu ema oli pere 5. laps ja rääkis, et nälg ja tühi kõht olid lapsepõlves igapäevased kaaslased, mõni päev oli ainult õunu süüa. Sai kogu aeg teiste vanad riided ja unistas aastaid uuest kleidist. Neid lugusid meenutades ma lausa vihkan siinseid kommenteerijaid, kes toiduteemades öäkitavad ja okserefleksist räägivad, mis mõne söögi peale tekkivat. Väga-väga raske aeg oli 1940-1950-aastatel.

Rasked sündmused lapsena mõjutavad meid alati. Seejuures tuleb mängu psüühika, kui tugev see kellelegi antud on. Õige on elu varajases etapis pakkuda võimalikku stabiilsust ja turvalisust, siis on isegi nõrgema psüühika korral lootust kenaks eluks.
Samas lapsepõlveõuduste kogemine ei ole õigustus oma lapsi väärkohelda. Kòigil on võimalus olla paremad ja käituda teisiti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see kuidas lapsepõlv mõjutab, on kummaline. mul polnud ilus lapsepõlv. oli joomine, kaklused, vihkamine, halvad suhted, häbi. kui mina elasin 20a sellises peres, oli mul lõpuks nii paks nahk, et ma võiks öelda ma olin päris tugev. vähemalt ma tegin selgelt vahet heal ja halval kogemuse põhjal oma lapsepõlvest.
mu oma pereelu on läinud hoopis teistmoodi. ma elan kui vatis juba 20a. kui mitte arvestada rahapuudust kooselu alguses. aga see ka mind eriti ei heidutanud, sest olingi sellise eluga harjunud. mees hea ja hoolitsev. lapsed on. aga mu enesekindlus on selle hea eluga kadunud. st pole enam nii mustvalge. ja see tekitb segadust. kas hea on kõigile hea. kas minu õigus, on teistele ka õige. ma pole kindel kas mu lapsed on ka õnnelikud. sest mulle tundub päriselt õnnelik saab olla siis, kui oled olnud ka päriselt õnnetu. neil on stabiilne elu. mul on hea meel, et neil on olnud stabiilne elu. aga kui kõik on kulgenud nagu või sees, kas see on ikka kõige parem. kui kõige suuremaks mureks on mingi minu arust täiesti tühine asi võrreldes minu lapsepõlvega. minu mure oli, et kasuisa kakluse käigus ema maha ei lööks. mu lastele on aga olnud mureks see, et pole nt õige firma telefoni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Pereelu ja suhted Kuidas lapsepõlv meid mõjutab.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.