Esileht Beebi ja mitmikud Kuidas last mitte “ära rikkuda”?

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Kuidas last mitte “ära rikkuda”?

Postitas:

Beebi praegu 5-nädalane.
Peamine rahustamise vahend on imetamine, teiseks sobib ainult ühes teatud asendis süles olek. Ja nii olengi järjepidevalt keerulistel puhkudel rakendanud neid kahte. Nüüd aga kardan, et kuna varsti ei jaksa teda enam selles konkreetses asendis hoida, sest see mulle füüsiliselt raske, siis jääb ainult rind. Samas ei taha ka teda nii sõltuvaks teha, et ainult rind rahustab, muidu ei saa ma tulevikus vist üldse elada ega kuhugi minna ja laps teistega ei lepi.

Mida teha juba praegu, et last mitte “rikkuda” ehk endast ja konkreetsetest rahustusasenditest nii sõltuvaks muuta. Mu vanaema ikka ütleb mulle, et olen kõpsti iga 10 sekundilise nutu peale kohe püsti ja rahustamas, et nii pole õige. Et laseks vahel ikka nutta ka. Ma olen lugenud jah, et nutmine lapsele midagi halba ei tee, seni olen välja kannatanud, kuni vaikne jorin kasvab suureks nutuks ja lõpuks hüsteeriaks, aga hüsteeriat enam ei suuda pealt kuulata.
Kas lasete lapsel nutta? Kui kaua umbes? Kas lõpuks tõesti ise rahuneb? Mul kord kärus karjus hüsteeriliselt 2 minutit, ma rohkem vastu ei pidanud kahjuks.
Või veel üks näide – istun ta voodi kõrval ja ootan, et jääks ise magama. Kui 50 korda kukub lutt suust välja, siis kas ma 51. korral jätan selle luti kus seda ja  teist ning lasen tal hüsteeriasse minna ja siis ootan, et ise rahuneks. Või tõstan lutti suhu  tagasi kas või 150. korrani välja?

Palun rääkige oma kogemusi. Ei taha last ju ära rikkuda, tundub juba, et ta õpib kiiresti nõudma teatud asju ja lõpuks teeb see enda elu jube keeruliseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.11 16:02; 24.11 18:23; 30.11 11:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

5-nädalane on selgelt liiga väike, et lasta tal nutta, eriti veel hüsteeriasse minna. Sellega sa võtad tal ju turvatunde täiesti ära.

Kui ta on puhtalt rinnalaps, siis vahepeal ta tahab ju lihtsalt süüa, selle vastu aitabki ainult rinna andmine ???? nii väikesel ei ole veel kindlat reziimi kujunenud, mõned beebid tahavadki tihedamalt süüa ja see võib juhtuda ka kärus olles. Hetkel jääb mulje, nagu peaksid iga nuttu selleks, et beebi tahab rahustamist, aga sa pead õppima, mida erinevad nutud tähendavad, kas nälga, valu vms.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.11 16:11; 30.11 15:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun ära lase nii väiksel hüsteeriliselt nutta. Ta on vastsündinu, tahab lähedust. Rind ei ole vaid söömiseks!

Ma ei olegi lasknud, ainult kord vankris juhtus, aga siis lõpetasin selle nii, et võtsin ta sülle ja tassisin ülejäänud tee koju, siis oli okei kõik. Ma tean jah seda kiindumussuhte teemat ja kindlasti ei soovi kuidagi, et sellega midagi nässu läheks. Ma siis muretsen liiga vara, saan aru 🙂

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.11 16:02; 24.11 18:23; 30.11 11:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma enne sünnitust osalesin erinevates perekooli loengutes ja vähemalt paaril korral väideti, et alla aastast last ei ole võimalik “ära hellitada” ning nende nutu peale tulebki reageerida. Nii nagu eelnevalt siin kirjutatud, siis pidi see turvatunnet tekitama ja ongi okei, et nutmise peale enda beebit lohutama hakkad ????

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meelega ei ole lasknud nutta, alati esimese nutu peale reageerinud, enamasti rinda pakkunud või sülle võtnud siis. Hetkel tunduvad lapsed suht normaalsed, vanused 6, 10 ja 15.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et kuna esimene laps, siis mõtled üle lihtsalt. Võta rahulikult ja lähtu oma instinktidest ja vanaema ära kuula, kuna siis olid hoopis teised ajad, kui tema lapsi sai!

5 nädalane on tõesti ikka väga pisike, et mingit manipuleerimist teha, kõik tema nõudmised on selleks, et ellu jääda.  Selle asendi pärast mõtled ka üle, kui sul on hetkel mingi asend, mis last lohutab ja mõjub, siis kasuta seda, sest üpris varsti ei pruugi see enam juba mõjuda! Beebidega ongi nii, et kõik on muutumises, täna mõjub see, homme juba miski muu 🙂

Naudi oma pisikest beebit 🙂

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutad, et tead kiindumussuhte teemat. See on väga hea. Ja sellest lähtudes ei saa sa kuidagi oma beebit ärahellitada. Kaisutamised, nutule koheselt reageerimine, toitmine, paitamine see kõik ongi kiindumussuhte ehitamine. Jätka oma südame järgi ja uuri tänapäevase kasvatuse kohta. Teadmised muutuvad ajas ja seepärast tasub kriitiliselt hinnata “vanakooli” ekspertide soovitusi 🙂

Panen igaks juhuks ka lingi kiindumussuhte  ülelugemiseks

https://peaasi.ee/kiindumussuhe/

Mõnusat kasvamist teile!

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah, minusoovitus kahe lapse emana on, et lase asjadel minna omasoodu. Neid “ümberkasvatamisi” on nagunii vaja teha mitu korda. Näiteks kasvõi üks hetk rinnast võõrutamine. Ilma tissita magama jäämine. Oma tuppa kolimine. Üksi uinumine. Ise toidu suhu panemine Jne. St neid momente on lapsekasvatuses nagunii nii palju, kui üks hetk pead oma käitumist muutma, et üledramatiseerida ei tasu seda ära rikkumist.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saab ka nii pisikesi ära rikkuda. Päris aus ja huvitav kirjutis siin https://www.minuperspektiiv.com/2019/02/06/meie-unekooli-teekond-uneteemad-vol4/

Prantsuse beebid magavad täis ööune juba 3kuuselt, kuna meie emad käitivad hoopis teisiti. Prantsusmaal on tähtsam ema heaolu, siis on ka beebi õnnelikum.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse kasvades võib talle hakata ka meeldima hoopis teine asend süles ja vabalt võib juhtuda, et ühel hetkel enam rind ka ei lohuta. Esimesel eluaastal kasvab laps nii kiiresti ja kõik on pidevas muutumises. Viienädalase beebi puhul on veel vara mõelda sellele, et mingi asi kindlasti nii jääbki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie beebile on nüüd saabunud košmaarne gaasivalude periood 🙁

Kolmandat päeva vaevleb ta õhtuti kella 18st kuni 23ni valudes, olen katsetanud kõikvõimalikke leevendusmeetmeid, aga asi ei toimi. Minus on tekkinud suur viha ravimifirmade vastu, kes ei suuda pisikestele rohtu pakkuda ning tohutu ahastus näha oma last piinlemas ja teada, et ma ei saa midagi teha.
Ei aita soe kott, ei massaazˇega võimlemine, ei toimi kaks eri rohtu (kuna väiksed valud on juba olnud pikemat aega, olen neid talle andnud juba kaks nädalat), ei aita mingi ümisemine ega kussutamine, ei kõhukotis kandmine-kiigutamine, õlal ringi liikumine, vann, enam ei aita isegi rind. Igal õhtul lõpetab ta hüsteerias, sest me ei saa mitte midagi  teha. Olen olnud lähedal kiirabi kutsumisele, aga perearsti nõuandeliinilt öeldakse, et ega nemadki ei saa aidata.

Kuidas mõistust säilitada? Ma vihkan juba ennast, et ei oska beebit rahustada. Mu nibud on puruks, sest püüdsin teha lõpuks kogu aeg ainult seda, mis veel mõjus – imetamine. Aga nüüd pole sellestki tolku. Kuidas elada üle 2-3 kuud, siis peaks gaasijama läbi olema?

Kui kellelgi on toimivat nippi, mida veel proovida, siis palun andke teada. Lisaks andke teada, kuidas ise ellu jääda ja mitte süütundest hulluks minna.

Kui poleks koroonaaeg, ma päriselt palkaks mõne kogenud ema endale mõneks õhtuks appi, meid jälgima ja nõustama – mis me valesti teeme – ja mind lohutama ja julgustama. Selline üksijäetuse tunne on meil mehega mõlemal – nagu meie beebiga oleks midagi valesti.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.11 16:02; 24.11 18:23; 30.11 11:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie beebile on nüüd saabunud košmaarne gaasivalude periood ????

Kolmandat päeva vaevleb ta õhtuti kella 18st kuni 23ni valudes, olen katsetanud kõikvõimalikke leevendusmeetmeid, aga asi ei toimi. Minus on tekkinud suur viha ravimifirmade vastu, kes ei suuda pisikestele rohtu pakkuda ning tohutu ahastus näha oma last piinlemas ja teada, et ma ei saa midagi teha.

Ei aita soe kott, ei massaazˇega võimlemine, ei toimi kaks eri rohtu (kuna väiksed valud on juba olnud pikemat aega, olen neid talle andnud juba kaks nädalat), ei aita mingi ümisemine ega kussutamine, ei kõhukotis kandmine-kiigutamine, õlal ringi liikumine, vann, enam ei aita isegi rind. Igal õhtul lõpetab ta hüsteerias, sest me ei saa mitte midagi teha. Olen olnud lähedal kiirabi kutsumisele, aga perearsti nõuandeliinilt öeldakse, et ega nemadki ei saa aidata.

Kuidas mõistust säilitada? Ma vihkan juba ennast, et ei oska beebit rahustada. Mu nibud on puruks, sest püüdsin teha lõpuks kogu aeg ainult seda, mis veel mõjus – imetamine. Aga nüüd pole sellestki tolku. Kuidas elada üle 2-3 kuud, siis peaks gaasijama läbi olema?

Kui kellelgi on toimivat nippi, mida veel proovida, siis palun andke teada. Lisaks andke teada, kuidas ise ellu jääda ja mitte süütundest hulluks minna.

Kui poleks koroonaaeg, ma päriselt palkaks mõne kogenud ema endale mõneks õhtuks appi, meid jälgima ja nõustama – mis me valesti teeme – ja mind lohutama ja julgustama. Selline üksijäetuse tunne on meil mehega mõlemal – nagu meie beebiga oleks midagi valesti.

Proovi vahetada d-vitamiini, see tekitab tihti beebile gaase. Samuti proovi veel erinevaid gaasirohtusid, mõnikord peabki katsetama läbi rohkem variante kui 2. Lisaks enda toidulaud tuleks üle vaadata, proovi erinevaid toiduaineid menüüst välja jätta, sellel võib olla mõju (tihti tekitavad gaase piimatooted, õunad, aga eks see on katse-eksituse meetod).

Jõudu!

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.11 16:11; 30.11 15:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

on ka beebisid, kes on ema piima vastu allergilised. Minu sõbranna pidi hulluma, kuniks lõouks avastati, et laps ei talu üldse rinnapiima.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gaasijamade ajal vahetasime d-vitamiini välja, neljas sobis. Gaasirohu asemel kasutasime Reladrops probiootikumi tilku, need aitavad organismil gaasidega toime tulla.

Kuigi kergelt me sellest gaasideja kõhuvalu teemast ei pääsanud, beebil oli piimatalumatus ning paar allergiat veel. Ja need mõjusid talle ka läbi rinnapiima. Piimatalumatusest saime teada kui beebi oli umbes 10-kuune, siis lõpuks kõhuvalud ja kisa lõppesid ning kõigil hakkas kergem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Beebit on võimatu “ära rikkuda”, seda rõhutatakse pea igas loengus. Algul ongi vaja ta vajadusi rohkem täita – esimesel 3 elukuul areneb ta aju kõige rohkem, siis seejärel esimesel eluaastal ja seejärel esimesel 3 eluaastal jne. Ma nt igapäevaselt süles magama kussutamist ei harrastanud, sest mõtlesin, et kui ta kunagi suurem ja raskem on, siis läheb raskeks. Aga mõned korrad kussutasin süles magama, sellest veel püsiharjumust ei tule. Hiljem, 1,5a magas mõned korrad, kui hambad tulemas või nohu, ja ta uni oli pinnapealne, minu kõhu peal – aga suudab sellele vaatamata üksi ka magada pool ööd, kuni mõnikord ärkab ja tahab et ma lähedal oleksin, kuni uuesti uinub. Vastündinu nutabki sageli selle pärast, et tahab tihti süüa või magada, nii noorelt on seda niisama ärkveloleku aega väga vähe. Ma mäeltan, et mul oli tegemist, et ta ärkvel oleku ajal kiiresti mähe ja riided ära vahetada, pepu puhtaks pesta, külalised tahtsid nunnutada ja juba hakkaski beebi nutma, sest tahtis uuesti magama/süüa. Praegu jääb huviga teiste lähisugulastega, kes teda pidevalt hoidnud on ja kellega ta beebist saadik harjunud on. Mingi aeg mina tulin ainult siis meelde, kui  tal rinnapiima või süüa vaja oli. Muidugi kui teise inimsega koos olles nt haiget saab, siis kõige paremini lohutab ema süles olemine, rahuneb hetkega, samas kui teise inimesga koos nutaks veel kaua. Rinnaga ei lohuta enam 1a 9k, lihtsalt ema on kõige turvalisem, kes lohutab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.12 21:45; 01.12 21:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi vahetada d-vitamiini, see tekitab tihti beebile gaase.

Äkki mõjub. Ma kasutasin sellist: D3 VITAMIIN, 10 ml , sest mõtlesin, et äkki, kui seda ainult 1 tilk peab võtma, võib-olla tekitab vähem gaase, kui need mida 5 tilka peab võtma? Meil väga hullult ei olnud gaase, aga oli ikka neid.

Kui ema apteegitilli ja köömneteed joob, see pidi beebi gaase vähendama, väidetavalt.

Youtube-ist võib proovida erinevaid gaaside välja saamise liigutusi otsida.

Newborn Burping Techniques – YouTube

Jõudu, pidage vastu, see ei kesta igavesti! Kuskilt kuulsin, et 3. kuul lõpevad gaasivalud järsk ära, loodame 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.12 21:45; 01.12 21:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu beebi on nüüd 3kuune ja võin öelda, et meil tegi gaasirohi asja palju hullemaks, tekitas gaase rohkem. D vitamiinist annan dvit. Koos probiootikumiga. Beebile võib anda ka apteegitilli teed lusikaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie beebile on nüüd saabunud košmaarne gaasivalude periood ????

Kolmandat päeva vaevleb ta õhtuti kella 18st kuni 23ni valudes, olen katsetanud kõikvõimalikke leevendusmeetmeid, aga asi ei toimi. Minus on tekkinud suur viha ravimifirmade vastu, kes ei suuda pisikestele rohtu pakkuda ning tohutu ahastus näha oma last piinlemas ja teada, et ma ei saa midagi teha.

Ei aita soe kott, ei massaazˇega võimlemine, ei toimi kaks eri rohtu (kuna väiksed valud on juba olnud pikemat aega, olen neid talle andnud juba kaks nädalat), ei aita mingi ümisemine ega kussutamine, ei kõhukotis kandmine-kiigutamine, õlal ringi liikumine, vann, enam ei aita isegi rind. Igal õhtul lõpetab ta hüsteerias, sest me ei saa mitte midagi teha. Olen olnud lähedal kiirabi kutsumisele, aga perearsti nõuandeliinilt öeldakse, et ega nemadki ei saa aidata.

Kuidas mõistust säilitada? Ma vihkan juba ennast, et ei oska beebit rahustada. Mu nibud on puruks, sest püüdsin teha lõpuks kogu aeg ainult seda, mis veel mõjus – imetamine. Aga nüüd pole sellestki tolku. Kuidas elada üle 2-3 kuud, siis peaks gaasijama läbi olema?

Kui kellelgi on toimivat nippi, mida veel proovida, siis palun andke teada. Lisaks andke teada, kuidas ise ellu jääda ja mitte süütundest hulluks minna.

Kui poleks koroonaaeg, ma päriselt palkaks mõne kogenud ema endale mõneks õhtuks appi, meid jälgima ja nõustama – mis me valesti teeme – ja mind lohutama ja julgustama. Selline üksijäetuse tunne on meil mehega mõlemal – nagu meie beebiga oleks midagi valesti.

Kurb, et peate gaasidega võitlema. Meil kestis gaasivaluperiood õpiku järgi. Lõppes ca 3-kuuselt. Alguses helistasin perearstiliinile, sealt sain nimekirja asju, mida ma süüa ei tohi, muud midagi. Pisut kergendas, kui vahetasime Apoviti d-vitamiini Minisuni vastu. Gaasirohtudest proovisime 3 erinevat. Midagi suurt need ei aidanud. Tegid ainult elu minul raskemaks ja tekitasid stressi juurde, ei saanud niisama rinda kohe lapsele anda, vaid kõigepealt pisut rinnapiima lusikale ja siis rohi sinna ja see lapsele, kõike öösel pimedas. Stress oli laes, ise nutsin igapäevaselt, et ei suuda oma last aidata. Soojakotti proovisime mõned korrad. Kui tiigriasendi selgeks saime, siis see tõi pisut leevendust. Hästi palju sai teda küljelt küljele veeretatud. See tõi ka leevendust.  Jõin 2 liitrit ristiköömneteed päevas, mõni soovitas ka lapsele anda, aga seda ma ei julgenud. Kui lapse mehe kätte andsin, siis tema suutis tihtipeale leida mingi asendi, kus puuksud välja tulid. Ise olin nii väsinud, et ei suutnud midagi uut välja mõelda, tema suutis.

Kõige hullem päev oli, kui laps nuttis 14 tundi. Tegi vahepeal 2 20-minutilist unepausi. Kui 3-kuuseks sai umbes, siis käis mul klõps. Jätsin ära igasugused gaasirohud ja ei piinanud ennast enam söögipiirangutega, pähkleid küll ei julgenud üleliia süüa, kartsin pigem allergiat. Loomulikult võis laps juba gaasivaludest ise välja kasvada ja oligi kokkusattumus, aga siis lõppesid ka gaasivalud.

Umbes sellel ajal võtsin ta enda kõrvale magama ka ja sain seega ise ka lõpuks välja puhata. Laps magab minu kõrval palju paremini kui oma voodis. Siis langes ka hoobilt stressitase, mis üleväsimusest tingitud.

Soovin sulle jõudu ja lapsele ilusaid puukse. Tean, kui lootusetu tunne võib tekkida, kui kõik räägivad ümberringi, et see on ealine iseärasus ja tuleb välja kasvada. See ei aita ei mind ega mu valudes last. Tean, et mul kerge rääkida, aga ära süüdista ennast, veel vähem vihka. Sa teed kõik, et last aidata. Sa oled hea ema. Loodan, et periood lõppeb ruttu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõlab tuttavalt. Minu laps vaevles samamoodi pea 4 kuud tugevate gaaside käes. Lõpuks sain neist jagu (või kasvas ise välja, ei teagi), kui hakkasin andma Biolatte Original-L probiootikumi. Varem leevendas veidi massaaž + jalgade kõhule tõstmine ja kandelinas kandmine. Seal ja vankris ta oli ka ainult nõus magama. Ma püüdsin jälgida, et ta päeval regulaarselt magaks – üleväsimus tegi need õhtused nututiirud hullemaks.

Soovin edu! See aeg saab õnneks kiiremini läbi kui karta jõuad

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alati ei aita ka dieet ja d-vit vahetamine. Ja see 3 kuu jutt ei vasta ka tõele. Meil oli häda vähemalt 5 kuu vanuseks saamiseni ja alles siis hakkas leevenema.

 

Jälgi beebi kakat, tundlikused jms on seal esimesena jälgitav. Meil olod vereliistakud ja äädika lõhn märgiks.

 

0

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Kiidan ka biolattet</p>

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saab ka nii pisikesi ära rikkuda. Päris aus ja huvitav kirjutis siin https://www.minuperspektiiv.com/2019/02/06/meie-unekooli-teekond-uneteemad-vol4/

Prantsuse beebid magavad täis ööune juba 3kuuselt, kuna meie emad käitivad hoopis teisiti. Prantsusmaal on tähtsam ema heaolu, siis on ka beebi õnnelikum.

Jama! Väga oluline on täpsustada, et  Prantsuse beebid magavad ööune 3kuuselt täis, sest nad saavad RPA-d.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kuidas last mitte “ära rikkuda”?