Esileht Koolilaps Kuidas laste- või mudilaskoorid reisivad

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Kuidas laste- või mudilaskoorid reisivad

Postitas:

Palun rääkige oma kogemustest. Valin siin lapsele lauluringi, loen siit, loen sealt – küll käib ETV lastekoor Malaisias ja Hiinas, ER lastekoor USA turneel, Musamari Norras ja Itaalias, Ellerheinast ma ei räägigi – mis rahade eest neid sõite korraldatakse, kas vanemad maksavad, on sponsorid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 18:50; 04.06 19:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamuse maksavad ikka vanemad jah.
SInu esitatud nimekirjast kõikjale ikka lihtsalt sisse ei saa.

Lisaks siis kooris tekitab alati pingeid kui ühed ja samad lapsed on solistid ja teised seda olla ei saa. aga need asjad saavad esimese kahe aastaga selgeks ja edasi lapsevanemad lepivad olukorraga

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eks kirjutatakse projekte ka, aga jah – enamasti maksavad vanemad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 19:09; 04.06 19:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]eks kirjutatakse projekte ka, aga jah – enamasti maksavad vanemad.[/tsitaat] Kogu reisi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 18:50; 04.06 19:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Kogu reisi?[/tsitaat]
no ma nimetatud kooride kohta ei oska öelda, nendel on ehk kergem igaltpoolt raha küsida. Aga enda laps käis ühes vähem kuulsamas kooris ja lapsevanemad maksid ise kõik kinni jah.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 19:09; 04.06 19:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Kogu reisi?[/tsitaat]

ei, pool ainult. tagasituleku raha peavad lapsed tänavatel lauldes ise teenima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei usu, et kõik ise makstakse. Mina käisin kunagi oma väikelinna kooli lastekooris 9 aastat. Reisisime pea kogu Euroopa läbi ja vanemad ei maksnud pea midagi (polekski raha olnud, see oli 10a tagasi), isegi taskuraha saime mõne reisi jaoks sponsoritelt, söök nagunii. Raha saime jah sponsoritelt ja linnavalitsuselt. Tegime ka sponsoritele mitmeid kontserte sh firmade pidudel.

Aga võibolla tõesti tänapäeval ja eriti Tallinnas on olukord teine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

laulsin lapsena etv-s üle 10 aasta, käisime mitu korda usas, kanadas, saksamaal jne, ikka ise, kümneid tuhandeid kroone juba tol ajal. no nutsid ja maksid. Nüüd saavad vist mingi osa sponsorrahadest ka, aga üldiselt maksavad ikka ise ka väga märkimisväärseid summasid, harva olen kuulnud, et kogu reis on tasuta. Väiksematel on tihti festivalide raames korraldatud peremajutus, see teeb asja natuke odavamaks.
No ja siis lapsele veel taskuraha kaasa… ei saa ju 3ks nädalaks ära saata päris ilma, kuigi söögid-meelelahutus on hinnas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kuidas siis muidu, suurem osa tuleb ikka vanemate taskust, seda nii laulu- ja tantsukooride puhul kui ka spordis. Alles siis kui oled tõesti \”tegija\”, siis tulevad ka suuremad sponsorsummad taha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.06 08:57; 07.06 10:48; 08.06 08:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavaliselt, kui minnakse mingile konkursile, kuhu on koor korraldaja poolt kutsutud, siis kutsuja tavaliselt maksab majutuse ja söögid (või mingi osa söögikordadest). Lennupiletid või bussisõit on tavaliselt tulnud vanematel maksta, vahel ka rohkem. Et midagi maksma ei pea, on harv ja et kõik maksma peab on ka harv. See minu 6 aastane kogemus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps laulab ühes nimetatud kooris ja maksta on tulnud nenede reiside eest ikka 100% ise.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 09:04; 07.06 11:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu jaoks oli see praegu tõeline üllatus – see tähendab ju seda, et nt ellerheinas ei laula mitte lihtsalt erakordse hääle ja muusikaandega lapsed, vaid jõukatest peredest pärit väga musikaalsed lapsed! kas valikkoosseisu pääsedes informeeritakse vanemaid kohe kaasnevatest väljaminekutest või avastavad nad selle alles siis, kui esimesele reisile minek? ja mis siis, kui vanemad kaotavad töö? laps jääb maha?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 13:29; 08.06 11:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps hakkas käima Ellerheinas ja tahaks isegi teada, mis kulutused ees ootavad. Esimese aasta esinemised olid ikka Tallinnas ainult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kas need välisreisid on siis kohustuslikud? Laulmas võib laps ju ikkagi käia, kui reisid üle jõu käivad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.06 08:57; 07.06 10:48; 08.06 08:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas need välisreisid on siis kohustuslikud? Laulmas võib laps ju ikkagi käia, kui reisid üle jõu käivad.[/tsitaat]

Kontsertreisil on vist ikka iga lapsega arvestatud.
Iseasi, et osadel kollektiividel on nö esinduskoosseis ja ka ka hobikoor.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil öeldi koosolekul konkreetselt,koor on tervik.Kes tahab kooris laulda osaleb ka väljaspool eestit toimuvatel konkurssidel.Nii mõnigi lahkus.Ja kõige tipuks maksavad lapsevanemad kinni ka õpetajate sõidu,see arvel eraldi ka välja toodud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 09:04; 07.06 11:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

valdavalt on seni ikka ise tulnud maksta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Samas on see jällegi õiglane, kui see on kohe alguses välja öeldud. Siis ei tule see kellelegi ootamatult ja kui ei sobi, siis saab ju laps laulmisega ka mujaal jätkata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.06 08:57; 07.06 10:48; 08.06 08:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]minu jaoks oli see praegu tõeline üllatus – see tähendab ju seda, et nt ellerheinas ei laula mitte lihtsalt erakordse hääle ja muusikaandega lapsed, vaid jõukatest peredest pärit väga musikaalsed lapsed! kas valikkoosseisu pääsedes informeeritakse vanemaid kohe kaasnevatest väljaminekutest või avastavad nad selle alles siis, kui esimesele reisile minek? ja mis siis, kui vanemad kaotavad töö? laps jääb maha? [/tsitaat]
Paraku jah, elu on ebaõiglane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tiia Loitme sõnad: \”Hästi rõve, et laulmine ja lapse vabadus on sedavõrd rahaga seotud! Väga head lauljad jäävad koorist eemale, sest neil lihtsalt pole raha. Selline olukord aina süveneb. See on tapnud ära ka Ellerheina.\”

Artikkel ise http://www.ohtuleht.ee/478758

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tiia Loitme sõnad: \”Hästi rõve, et laulmine ja lapse vabadus on sedavõrd rahaga seotud! Väga head lauljad jäävad koorist eemale, sest neil lihtsalt pole raha. Selline olukord aina süveneb. See on tapnud ära ka Ellerheina.\”

Artikkel ise http://www.ohtuleht.ee/478758%5B/tsitaat%5D

ma kuulsin Loitmet terevisoonis sama juttu rääkimas, aga ma naiivsena arvasin, et ta räägib kuutasudest 🙁 selle peale ei tulnudki, et vanemad brasiilia-reisi ise kinni peavad maksma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 13:29; 08.06 11:29;
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Koolilaps Kuidas laste- või mudilaskoorid reisivad

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.