Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas leida normaalne töökoht?

Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )

Teema: Kuidas leida normaalne töökoht?

Postitas:

Kontoriassistent või midagi taolist. Mingeid väga erilisi oskusi ei ole üldiselt vaja ja normaalne tööaeg.

Kontoriassistent peab olema kursis kõikide asutuse tegevusaladega ja vajadusel peab ta olema kontoris ka siis, kui kõik teised puhkavad. Arvutioskus peab olema üle keskmise, enamasti on vajalik ka vähemalt kesktasemel inglise keele oskus ja peab olema kursis nii asutuse kui teabehalduse valdkonna seadustega. Arvata võib, et 6 aastat kohalikus kaupluses töötanud inimest sellisele kohale ei valita.

Ma soovitaksin ka teemaalgatajal midagi juurde õppida. Isegi kui koheselt uut tööd leida ei õnnestu, on eelis siiski pigem rohkem kui vähem õppinud kandideerijatel.

Nojah, sul on õigus. Ma tõesti arvasin, et need on väga basic oskused, aga saan aru, et inimesed on erinevad. Loomulikult on mingi asja juurde õppimine väga mõistlik soovitus. Teemaalgataja võiks mõelda, mida talle teha meeldiks ja siis need puuduolevad oskused omandada ning selle käigus mitte alla anda.

Pidasin silmas rohkem midagi vastuvõtulauatöötaja laadset, umbes nagu on paljudes kontorihoonetes allkorrusel sissepääsu juures. Töötajatel on kaardid, millega sisse pääsetakse, aga kui oled külaline (nt lähed tööintervjuule), siis ütled sellele asjapulgale, et tulid selle ja selle juurde ja siis tema annab sellele inimesele teada. Ehk midagi niisugust? Kindlasti on ka väiksemates kohtades selliseid ameteid.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.07 14:37; 13.07 21:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige viimasem asi oleks kellegi kodu koristama minna minu silmis, öäk. Poes ka ei oleks, kus igasuguste inimestega ka kokku puutuma peab. Liinitöö oleks neist kõige mõeldavam. Ps! Ma ei ole teemaalgataja.

Jee sa tahaks kuskile liinitööle. Mõtle natuke peaga, millised inimesed sinna enamasti tööle satuvad.

Enamasti tavalised inimesed. Olen töötanud ja aastaid. Meeldib, et on vahetustega töö. Mõtlen selliseid vahetusi, mil on nädalasees vabu päevi ka.

Mul on vastupidised kogemused, aga sellest piisas, et iial enam ühelegi liinitööle ei läheks. Ega üldse kuskile, kus pole haridus oluline. Lihtsalt liiga suur tõenäosus kiiksuga või haigete inimeste otsa sattuda. Ühisnimetaja võiks olla “sotsiaalne intelligentsus”. Ja kollektiiv on vaid üks osa tööst.

Tegelikult on ju igas töökohas selliseid inimesi ka, kes ei meeldi ja kellega klappi pole. Olen isiklikult ka nii asju ajanud, et palunud graafiku koostajal mind mitte panna kokku konkreetsete isikutega. Vahetustega annab ju ka nii mängida.
Mina hakkan uut eriala õppima sügisest, sest tõesti ega ma ka terve elu tootmistööd teha ei taha. Õigemini tegelikult mulle meeldib toota, aga suurima heameelega teeksin seda üksi või valiksin ise omale kaastöötajad ????, aga seda mitte vaid tootmises, vaid kõigis elualades.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 13.07 15:13; 13.07 15:29; 13.07 17:24; 13.07 18:26; 13.07 20:40; 13.07 22:07; 14.07 00:24;
To report this post you need to login first.

Mine sekretäriks õppima?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige viimasem asi oleks kellegi kodu koristama minna minu silmis, öäk. Poes ka ei oleks, kus igasuguste inimestega ka kokku puutuma peab. Liinitöö oleks neist kõige mõeldavam. Ps! Ma ei ole teemaalgataja.

Jee sa tahaks kuskile liinitööle. Mõtle natuke peaga, millised inimesed sinna enamasti tööle satuvad.

Enamasti tavalised inimesed. Olen töötanud ja aastaid. Meeldib, et on vahetustega töö. Mõtlen selliseid vahetusi, mil on nädalasees vabu päevi ka.

Mul on vastupidised kogemused, aga sellest piisas, et iial enam ühelegi liinitööle ei läheks. Ega üldse kuskile, kus pole haridus oluline. Lihtsalt liiga suur tõenäosus kiiksuga või haigete inimeste otsa sattuda. Ühisnimetaja võiks olla “sotsiaalne intelligentsus”. Ja kollektiiv on vaid üks osa tööst.

Tegelikult on ju igas töökohas selliseid inimesi ka, kes ei meeldi ja kellega klappi pole. Olen isiklikult ka nii asju ajanud, et palunud graafiku koostajal mind mitte panna kokku konkreetsete isikutega. Vahetustega annab ju ka nii mängida.

Mina hakkan uut eriala õppima sügisest, sest tõesti ega ma ka terve elu tootmistööd teha ei taha. Õigemini tegelikult mulle meeldib toota, aga suurima heameelega teeksin seda üksi või valiksin ise omale kaastöötajad ????, aga seda mitte vaid tootmises, vaid kõigis elualades.

On suur vahe, kas klapp puudub või käitub inimene nagu totaalne värdjas. Klapi puudumisel on võimalik tööd normaalselt teha, aga kellegi suhtumist-suhtlemist juba muuta ei saa. Võrdlusmomente on, sest olen ise üliõpilane, gümnaasiumist alates on olnud töökohti seinast seina. Nii ongi juhtunud, et seal, kus pole nutti vaja – parim näide liinitöö – on täiesti arusaadavalt kõige kirjum seltskond. Kes vähegi normaalne on, see on seal enamasti parema koha puudumisel (pole tööd valida) ja/või sellest põlvkonnast, kes on aastakümneteks samale töökohale nagu istutatud ja neid ei kanguta sealt kutsehaigused ka ära.

Loomulikult polegi lihtne leida head kollektiivi, aga see ei ole ka normaalne, kui töökaaslased on töölt lahkumise põhjuseks. Nagu ma kirjutasin, siis on “suurem tõenäosus” selliste otsa sattuda siiski taolistel nn lihttöödel. Elementaarne viisakus ja suhtlemisoskus võiks ju inimesel olemas olla. Oma tujusid ja s*tta iseloomu pole vaja kõigile välja näidata.

On muidugi ka selliseid, aga on ka selliseid, kes ongi palga pärast ja väiksemas kohas ei ole samaväärset palka ja võimalik, et ka paremat tööd leida. Ei ole tootmistes alati palgad madalad. See oleneb firmast ja selle käibest. Miks peaks minema näiteks kuskile sekretäriks, kus palk on väiksem kui tootmises. Minu kodukohas oli just konkreetses tootmises hea palk ja paljud väljaspoolt firmat ka teadsid seda rääkida. Näiteks mina ei läheks. Olin tootmises vahetuse vanem, et alati ei pidanud ka kõiki taluma ja ehk arvestati minuga natuke ka rohkem kui tavatöötajaga. Seda ma aga ei eita, et tõesti võib sattuda igasuguseid inimesi ja just see teebki töö vaimselt raskeks. Väike tähelepanek, et kutsehaigused ei tule ainult liinitööst.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 13.07 15:13; 13.07 15:29; 13.07 17:24; 13.07 18:26; 13.07 20:40; 13.07 22:07; 14.07 00:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

pakun ka välja, et loo endale ise töökoht. oled oma aja peremees ja saad ala valida oma ande järgi. kui ütled, et nupp väga ei noki, siis äkki on sul maitsemeelt ja kunstiannet ja õpid iluteenindajaks. tundub küll, et neid on jube palju, aga asjalikke tegijaid on ülivähe ja neile väga pikad järjekorrad. teed endale korraliku sotsiaalmeedia konto ja hakkad oma töid üles laadima ja klientuuri kasvatama. alustuskulud pole ka kuigi suured.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelnev töökogemus ikka või tutvused.

Ma tööandjana ei võta tööle lolle. Olgu nad tuttavad või mitte. Kõigepealt on oluline ametisse sobivus ning kui mul on mitu võrdset kandidaati, siis võin eelistada tuttavat küll, sest ma tunnen teda rohkem ja tean, mida võib tal oodata ja mida mitte. Näiteks, kui tean, et tuttav on korrektne ning tema peale saab kindel olla, siis on see kindlasti suur pluss. Teiste kandidaatidega peaksin alles seda välja selgitama hakkama.

Teemaalgataja – sa mõtled täitsa valesti. Ei ole olemas normaalset töökohta ja normaalset palka, et lähen, leian ja võtan. On töötasu ja see tuleb välja teenida. See vajab pingutust, aga seda sa (vist) ei viitsi. Ma tean mitut raamatupidajat, kes on selle selgeks õppinud muu eriala kõrvalt.

Milline inimene on sinu silmis loll?

See, kes seda tööd ei oska teha, milleks mul inimest vaja on. Kes pole seda õppinud ja kellel pole kogemust. See, et keegi on kuskil mujal mingit muud tööd teinud ja see enam ei meeldi, ei ole argument tema töölevõtmiseks. No kui mul on vaja lilleseadjat ning sa tuled jutuga, et 10 aastat olid müüja ja nüüd tahaks teha midagi muud ja sulle tundub, et lilleseade on just see, mida sa heameelega nüüd edasi teeksid, siis see mind küll ei veena. Isegi kui seda juttu räägib mu sugulane või tuttav.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.07 16:58; 14.07 15:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata kohta, kus Sa elad, tööturgu.
Kui suureks muutuseks oled valmis? Kui suureks pingutuseks?
Kindlasti arvesta huvidega, aga ka võimetega – õigekirjaoskuseta sekretäril häid võimalusi pole, arvutusoskust ja süvenemist nõudvaid ameteid on ka, käpard kullassepaks ei saa. Logistikud näiteks peavad olema stressitaluvusega, leidlikud ja pigem kiired otsustajad.
Milline haridus Sul on? See seab ette mõned valdkonnapiirid, millest üle ega ümber ei saa.
Ei ole olemas töökohta, kus tiksumise eest hääd palka makstaks. Suhete vallas on inimesel enesel väga palju teha – ei ole nii, et olen lilleke pruuniz meres ja teised kõik mu ümber lollakad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te kõik suhtute teemaalgatajasse nagu rumalasse, kellel pole mingeid võimeid?

Mina ei suhtu kui rumalasse, aga kui raamatupidamise õppimine tundus talle liiga raske, siis ta ilmselt akadeemilistelt võimetelt ei hiilga. Olen ka müüjana töötanud, keskkoolis suvevaheaegadel, aga ülikoolis õppimine (reaalala, kuigi vahet pole tegelikult) ei tundunud kuidagi raske. Mis teha, inimestel on erinevad võimed.
Elan aleviku servas ja vaatan kohalikke müüjaid – nemad tunduvad eluga rahul olevat, ka aastaid samad inimesed. Mõnest tean ka, et tal on siinsamas alevikus kena majake ja näib, et kõik eluks vajalik on olemas. Loodetavasti on seal poes hea sisekliima, mulle küll paistab olevat.
Aga teemaalgatajale soovitan midagi asjalikku õppida: kui pagar ei sobinud, siis kokk vist ka ei lähe? Aga plaatija, maaler, juuksur, mingi lukksepp, bussijuht, veoautojuht jne? Mis huvi võiks pakkuda? Keskkooli baasil õppides on õppeajad üsna lühikesed. Aga võibolla sobiks ka sekretäriamet? Kuid see eeldab ilmselt kolimist või kaugelt tööl käimist (omast kogemusest ütlen, et 50 km kannatab veel tööle sõita küll). Kutsekates ja ka rakenduskõrgkoolides on pakutavaid erialasid väga-väga palju, tuleks lihtsalt midagi huvipakkuvat välja valida ja proovida. Ilmselt siis midagi sellist, kus pole palju matemaatikat ja seadusandlust sees.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui teemaalgataja elab maapiirkonnas, siis äkki tasuks proovida tööd mõnes loomafarmis. Vähemalt palk on oluliselt suurem kui poes ja inimesi otsitakse sinna tööle koguaeg. Füüsiline ja liikuv töö on igati kasulik, lisaks ei pea tegelema inimloomadega, kes enamasti on oluliselt hullemad kui kõik muud loomad.
Ma olen ise juba paar aastat tööd otsinud maapiirkonnas. No ei võeta kuskile kontorisse tööle. Riigiametitest ei hakka rääkimagi. Sinna pole üldse asja. Ja mul on kõrgharidus. Lihtsalt ma pole oma erialal töötanud ja võrdsustun pigem keskharidusega inimestega. Isegi kohalikku poodi ei saa müüjaks. Teemaalgataja võiks õnnelik olla, et kodu lähedal poeski on tal koht. Üldse kodu lähedal tööl käia on suur privileeg, sest sõidu peale raha ei kulu, korralikke kontoririideid ka ostma ei pea.
Liinitööd ei soovita. Olen proovinud. Jubedalt pead rabama, aga palk ei vasta üldse sellele rabamisele ja mõnel juhul ka füüsilisele pingutusele. Kui palk oleks mõnisada euri suurem, oleks töö tehases ka täiesti tehtav. Olen ka koristamist proovinud, aga teiste inimeste kodude koristamine pole minu teema. Vahet pole, kui palju makstakse. Lohakate inimeste paska koristada on lihtsalt nõme ja alandav. Parem ma juba roogin seda paska loomalaudas. See on kuidagi tänuväärsem töö.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas leida normaalne töökoht?