Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas leppida ja elada teadmisega, et sinu vaimne võimekus on nii madal?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Kuidas leppida ja elada teadmisega, et sinu vaimne võimekus on nii madal?

Postitas:

Ahh, olen endas nii pettunud. Aeg-ajalt tuleb nutt kurku. Miks ma küll selliseks olen loodud? Sain äsja teada, et minu vaimne võimekus (Tripod) test näitas, et tööalases plaanis olen põhimõtteliselt mõttetu, kasutu inimene. Sellise häbiga on nii raske elada. Põhimõtteliselt olid minu testi tulemusd nõrgimad, mida nähtud.

Appi, ma mõtlen ja kurvastan…kui palju ma ka ei püüa, õppida, areneda, olla sihikindel…kardan, et lõppude lõpuks on see kõik üks tühi tallamine. Peaaegu igas ametis tuleb kasuks matemaatiline analüüsioskus ja mida ei ole, seda ei ole. Alati võidab töökohtade konkurssidel keegi teine, mitte mina. Ja nüüd siis veel paberil tõestus ka, miks on tegelikult nii.

Kuidas sellega leppida? Ma ei ela ju üksi, mul on ka pere, pean ju leiva lauale tooma, vastutama teiste eest, ei piisa mulle ju kõige viletsamast töökohast.

Olen endale nii kuri ja tõesti, no ei näe valgust tunneli lõpus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.03 12:26; 02.03 15:49; 02.03 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma küll ei oska arvata, mis testiga tegemist on, aga vaimselt võimetu inimene nii ei analüüsi nagu sina. küllap siis ei olnud see sinu päev, kui testi tegid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakka poliitbroileriks. Seal ei mängi vaimne võimekus mingit rolli. Piisab üle keskmise pugemisoskusest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sinu enesehinnang on madal ja seda ütlen ilma igasugu testideta.
mitte mingi test ei näita sinu potentsiaali, igasugused tripodid on kaup, millele inimesed on väärtuse omistanud.

üks psühholoog tahtis mind ka kord paika panna, küll ma ei pidavat kuidagi hakkama saama koolis, aga näe lõpetasin parimate tulemustega.

usu, nad ei tea ise ka, mida nad suust välja ajavad.

oled inimene mitte objekt ja igatahes suurem kui mingi tripod suudab hoomata

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

nende testidega on nii, et mida rohkem sa neid teed, seda paremaid tulemusi hakkavad näitama. seega – need ei ole objektiivsed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta oma test kaasa ja mine normaalse psühholoogi juurde. Ta seletab sulle ära, mida need numbrid tähendavad või ei tähenda. Ja selle inimese peale, kes sulle testi tegi, esita kaebus. Kindlasti mitte ei tohiks inimene niisuguse tundega nõstamiselt koju tulla. Testi eesmärk on leida, millises valdkonnas sul oleks kõige rohkem potensiaali, testija ei osanud tulemusi tõlgendada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Võta oma test kaasa ja mine normaalse psühholoogi juurde. Ta seletab sulle ära, mida need numbrid tähendavad või ei tähenda. Ja selle inimese peale, kes sulle testi tegi, esita kaebus. Kindlasti mitte ei tohiks inimene niisuguse tundega nõstamiselt koju tulla. Testi eesmärk on leida, millises valdkonnas sul oleks kõige rohkem potensiaali, testija ei osanud tulemusi tõlgendada.[/tsitaat]

See ei olnud kahjuks üks psühholoog vaid Ariko Reserv, kus tehaksegi ettevõtetele teste, et määratleda kandideerijate võimekust ja isiksust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.03 12:26; 02.03 15:49; 02.03 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see oli see test, kus on eraldi kategooriad nagu keeleline, loogiline, matemaatiline jne võimekus? Kas su tulemus oli siis ühtlaselt halb või tuli esile, et mõni külg on nõrgem kui teine?
Sinu kirjastiili järgi sa küll rumal inimene ei tundu. Rumalad on just need eriti enesekindlad ja endas kunagi viga ei näe, seda võib kasvõi siit iga päev lugeda. Võibolla kandideerid sa lihtsalt enda jaoks valedele kohtadele. Kui matemaatiline mõtlemine on nõrk, pole vast mõtet aktuaariks või finantsjuhiks kandideerida, aga see ei tähenda, et sa mõnel muul töökohal ei võiks võimekas olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas see oli see test, kus on eraldi kategooriad nagu keeleline, loogiline, matemaatiline jne võimekus? Kas su tulemus oli siis ühtlaselt halb või tuli esile, et mõni külg on nõrgem kui teine?
Sinu kirjastiili järgi sa küll rumal inimene ei tundu. Rumalad on just need eriti enesekindlad ja endas kunagi viga ei näe, seda võib kasvõi siit iga päev lugeda. Võibolla kandideerid sa lihtsalt enda jaoks valedele kohtadele. Kui matemaatiline mõtlemine on nõrk, pole vast mõtet aktuaariks või finantsjuhiks kandideerida, aga see ei tähenda, et sa mõnel muul töökohal ei võiks võimekas olla.[/tsitaat]

Just see sama test. No eks ma olengi püüdnud vastavalt oma võimetele töökohti vaadata, aga no päris noortele neiudele tööd ka ei tahaks endale vaadata ja sealt juba gramm keerulisematel ametikohtadel tuleb numbriline mõtlemine ja loogika kasuks.
Hakkasin juba unustama seda, kuidas üle kivide ja kändude kunagi keskkooli lõpetasin ja üsna mõnda aega tagasi väärtustasin end ka päris tublisti enam, kui koolipõlves. Nüüd kui aga soovin emapuhkuselt tööle naasta ja olen sunnitud uue koha leidma, koputab reaalsus jälle õlale. Tegelikus elus ongi väga palju koolitarkust vaja, et hakkama saada. Ja paistab, et minus ongi aastate jooksul arenenud vaid emotsionaalne intelligentsus ja sotsiaalne küpsus, aga teadmised ja analüüsioskus oleks justkui samal tasemel kui 10a tagasi.

Kui vaadata \”pehmemeid\” erialsid/ ameteid, siis tänapäeval läheb ka neis mistahes valdkondades vaja piisavat Exceli programmi haldamist ja silma raamatupidamisalaste küsimuste lahendamiseks.

Aga aitäh Teile, kes on pisut lohutanud. Vahest ongi lihtsalt seda vaja, kuigi ma eelistan seda, et inimesed jäävad objektiivseks oma hinnangutes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.03 12:26; 02.03 15:49; 02.03 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina tegin tripod testi tulemustele 75-85% (üldine oli 85%), kuid ei arva sugugi, et ma einstein oleks seepärast:) kusjuures see oli mul elus teine analoogne test. sarnast, kuigi märksa lühemat ja lihtsamat olin kunagi teinud töötukassas, see oli ka suht sama tulemusega.
töle ma sinna sain, kuid rohkem pole ma oma elus kohanud firmat, mis võtaks tööle kandideerimisel aluseks testid. kandideeri otse, mitte läbi otsingufirmade. või siis otsi teistlaadi tööd:)
Kägu | 02/03/2013 15:14 – sul pole vist aimugi, mis on tripod? selle testi analüüs on vastavuses õigesti vastatud küsimuste hulgaga. no umbes, et kui liikluseksamil läbi kukud, siis kaebad komisjoni peale, et valesid vastuseid õigeks ei loetud ning õigete vastuste protsent seega madalaks jäi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Sain äsja teada, et minu vaimne võimekus (Tripod) test näitas, et tööalases plaanis olen põhimõtteliselt mõttetu, kasutu inimene. Sellise häbiga on nii raske elada. Põhimõtteliselt olid minu testi tulemusd nõrgimad, mida nähtud.

[/tsitaat]

Ma arvan, et see sõltub ju ka sellest, kellega võrrelda.. Läbi tööotsingufirmade otsitakse ikka kobedamatele ametikohtadele inimesi ja testimisele vaevalt, et väga lorud jõuavadki.. Seega kuigi Su tulemused võib-olla olidki nõrgemad võrreldes teiste kandideerijatega, siis no juhtivatele kohtadele ja tippspetsialistideks vaevalt, et väga palju alla keskmise võimekusega inimesi kandideeribki.
Kirjutada sa igatahes oskad, nii et väga rumal ju olla ei saa 🙂

Kui enda võimetes ja sobivas ametikohas kahtled, siis võiksid pöörduda karjäärinõustaja poole.
Töötukassa peaks ka pakkuma seda võimalust nt: http://www.tootukassa.ee/index.php?id=12505

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kas see sind lohutab või ei, aga minu kogemus. Ma olin firmas töötanud u 4a, kui meil vahetus personalijuht. Uus personalijuht tegi paljudele töötajatele selle tripodi testi. Minu tulemused oli tema väitel hämmastavalt kõrged. Ikka miski maksimumi lähedal. Selle testi ja ilmselt veel millegi põhjal vallandati terve hulk inimesi, osade tööülesanded olid minu omadega sarnased. Mind jääti tööle.

Vähem kui pool aastat hiljem lõppes projekt, kus ma olin ja milles töötamise eest olin ma pidevalt kiita saanud. Konflikte mul kellagagi polnud. No ja siis tehti ka mulle lehva-lehva. Kõrge vaimne võimekus ei olnud mingi garantii. Kusjuures ilmselt oleks firma võinud mulle mingit tööd leida, varsti olid jälle töökuulutused üleval minuga sarnastele ametikohtadele, masu oli ka läbi saanud just.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas leppida ja elada teadmisega, et sinu vaimne võimekus on nii madal?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.