Esileht Koolilaps Kuidas leppida keskpärasusega?

Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )

Teema: Kuidas leppida keskpärasusega?

Postitas:
Kägu

Võrdlemine muidugi ei aita, lapsel pole soovi olla oma sõbrannade sarnane ja pingutada. Samas murekoht on kindlasti see, et nii noorel inimesel pole kohe mitte ühtegi hobi ega plaani tulevikuks. Kõik ei peagi edasi õppima kõrgkoolis, aga amet õppida kasvõi ametikoolis oleks väga vajalik. Suvel tööl käimine polegi ju oluline, tähtis on hoopis leida omale huvitavad hobid ja amet, millega pikemas perspektiivis tööd leida ja raha teenida. Suunaks last selle poole, et leida amet ja üks või kaks hobi.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

mul on kolm last ja üks on selline nagu TA laps. Kõiki on ühte moodi kasvatatud. Ma näen erialasid, mis talle sobiks aga ma ei näe temas seda kirge nende asjadega tegelema hakata.

Eks paari aastaga saab selgemaks, mida tahab

Kõik leiavad oma ala, kannatust. Mingi ala võib praegu sobida aga hiljem selgub, et hoopis teine ja palju huvitavam. Tõsi, ka vähetasuvam paraku.

Nagu mina tahtsin saada aastaid arstiks, tegelesin kuidas oskasin, aga sai hoopis jurist ja väga heade tagajärgedega.

Ega tänapäeval tõesti enam vahet pole, et kas arst või jurist TÜ-st, ühed aferistid tulevad sealt koolist välja mõlemad.

+1
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Minu üks laps on ka selline. Väga heasüdamlik ja kohusetundlik noor inimene. Mind on ka see vaevanud, et kuidas saab nii, et millestki eriti ei huvitu? Ja mingeid ambitsioone pole – saab koolis kolme kätte, see hea küll. Ta õpib nüüdseks kõrgkoolis. Läks õppima eriala, kuhu oma lõpuhinnetega sisse sai.

Ma ise teadsin juba varakult, mida tulevikus teha tahan. Mul oli suur soov, unistus, ja pingutasin selle nimel kõvasti. Ja mis oli siis tulemus – töötasin 20 aastat unistuste erialal ja hakkasin seda vihkama. Vahetasin valdkonda. Mõni klassikaaslane aga, kes keskkoolis oli ükskõikne, millestki ei huvitunud, on nüüd aastaid hiljem oma kutsumuse leidnud ja teeb kirega asja, mis talle meeldib. Muidugi on ka neid, kes on ükskõiksed olnud ja ükskõikseks jäänudki. Teenivad oma igapäevase leiva kuidagi lauale, aga erilist huvi oma töö vastu pole.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

mul on kolm last ja üks on selline nagu TA laps. Kõiki on ühte moodi kasvatatud. Ma näen erialasid, mis talle sobiks aga ma ei näe temas seda kirge nende asjadega tegelema hakata.

Eks paari aastaga saab selgemaks, mida tahab

Kõik leiavad oma ala, kannatust. Mingi ala võib praegu sobida aga hiljem selgub, et hoopis teine ja palju huvitavam. Tõsi, ka vähetasuvam paraku.

Nagu mina tahtsin saada aastaid arstiks, tegelesin kuidas oskasin, aga sai hoopis jurist ja väga heade tagajärgedega.

1. Ega tänapäeval tõesti enam vahet pole, et kas arst või jurist TÜ-st, ühed aferistid tulevad sealt koolist välja mõlemad.

Mina läksin ka juristiks õppima, aga välja tulin hoopis traktoristina. Ja väga tiptop tulemustega.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas peaksin ikkagi omaenda suhtumisega tegelema ja olema õnnelik, et niigi hästi on. Või peaks suunama kuhugi poole. Kuidas?

Jumal küll, jäta laps rahule!

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ütleks, et oleks mul Sinu probleemid! Minu põhikooli lõpuni olnud tubli laps kaotas keskkoolis nagu täitsa sihi – loobus trennist, vaimsed probleemid, õppimine käis alla ja praeguseks olen juba kindel, et keskkooli ta ei lõpeta.

Aga ma ikkagi püüan end veenda, et ka meie olukord on ok! Mis siis, küll jõuab! Tõesti on ju peaasi, et ta ise lõpuks rahul on.

Vanematele etteheiteid teevad peaaegu enamus lapsi. Teeb ka minu oma (miks omal ajal rohkem seda ja toda ei sundinud tegema), küllap lõpuks süüdistab ka keskkooli pooleli jätmises.  Eks siis seletangi, et 18-aastast ei saa ju väevõimuga kooli viia. Niigi sanktsioneerisin vahepeal ta mitteõppimist viisil, mida enamik siinseid heaks ei kiidaks.

Ja see teistega võrdlemine.. Mina olen ammu aru saanud, et kuskil pole rohi üliroheline. Ka rikkad ja edukad nutavad! Ja ka keskpärastel on ainulaadseid omadusi, mida tuleb osata märgata! Vaimne tasakaalukus on vast suurim väärtus.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tunne parem rõõmu, et oled suutud kasvatada vaimselt terve ja tasakaaluka inimese. Planeeri suvesse erinevaid üritusi, muuseume, festivale jne. Saab maailmapilti laiendada ja võib-olla leiab midagi, mis teda huvitab. Mulle tundub küll igati tore noor inimene.

Mul on kaks veidi nooremat last. Üks pingutab nina verest välja, et kõik hinded oleks viied ja võistlustel esimene. Ise õpib ja piitsutab ennast. Ja tegeleb ka mitme erineva hobiga lisaks koolile. See tähendab, et ta ka muretseb kõigi nende asjade pärast, kohati on unehäired seetõttu. Seitsmeda klassi lapsel. Ma räägin küll, et võta vabamalt, kõik ei pea olema maksimumile tehtud, a kes siis vanemaid kuulab.. Tema kohta kõik tuttavad kiidavad, et oo, nii tubli ja andekas laps ja nii paljude asjadega tegeleb. Ega siis tuttavad ei tea, mis nende võitude ja hinnete taga on.

Teine laps võtab vabalt. Hinded neljad-viied. Teeb nii palju kui nõutakse, ülejäänud aja kulgeb niisama. Ühes trennis käob, aga seda ka liiga tõsiselt ei võta. Meeldib talle rohkem teistega koos tegutseda, kui võitu taga ajada. Tal on palju stressivabam ja mõnusam elu.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega tänapäeval tõesti enam vahet pole, et kas arst või jurist TÜ-st, ühed aferistid tulevad sealt koolist välja mõlemad.

Nii tore, et ka eluülikooli haridusega täiskohaga emmed siin teemas sõna võtavad.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tunne parem rõõmu, et oled suutud kasvatada vaimselt terve ja tasakaaluka inimese. Planeeri suvesse erinevaid üritusi, muuseume, festivale jne. Saab maailmapilti laiendada ja võib-olla leiab midagi, mis teda huvitab. Mulle tundub küll igati tore noor inimene.

Keskpärasus ei ole halb. Mulle tundub ka, et teemaalgataja laps on täitsa tubli või isegi keskmisest tublim noor inimene, kellel kõik “suured teod” veel ees seisavad.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tundub, et teemaalgataja ootab lapsest midagi, mida ta ise ei ole? Kui mu lapsel oleks rohkem vaba aega, siis kutsuks teda küll palju endaga kaasa tegema neid asju, mis mulle meeldivad – lootuses et talle ka meeldivad.

Aga TA laps äkki jääbki ka pärast kooli selliseks tubliks ja töökaks inimeseks nagu ta ka praegu on – teeb oma töö korralikult ära ja vaba aja pühendab perele ja kodule. See pole üldse halb variant. Peaasi et leiab eriala, mis meeldib (isegi kui ei ole selle ala megafänn, aga on nõus õppima ja sel alal tööle minema)

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii tore, et ka eluülikooli haridusega täiskohaga emmed siin teemas sõna võtavad.

Nüüd panid küll mööda. Mul on kõrgharidus olemas ja lapsed ka ülikoolis. Seetõttu teangi, missugusi aferiste TÜ arstiharidusega välja laseb. Eestis on arstiabi kvaliteet VÄGA allakäinud. Eriti noorte arstide hulgas.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

TA, aga millise hobi või huvialaga sa ise tegeled? Kui vanemal on kirglik hobi, siis on lapsed sellega automaatselt nakatunud.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

TA, aga millise hobi või huvialaga sa ise tegeled? Kui vanemal on kirglik hobi, siis on lapsed sellega automaatselt nakatunud.

Tõesti?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas kiita seda keskpärasust vanemana

Kiita tuleb protsessi. Iga kord, kui laps on mingisse tegevusse pingutuse lisanud, on pingutamine kiitust väärt. Kiitust väärt on see, kui inimene on läbi pingutuse saanud targemaks kui enne, osavamaks kui enne. Pole tähtis, et ta ei saavuta tipptulemust, tähtis on see, kui inimene saab iseenda endiste oskustega võrreldes edasimineku.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oma laste pealt näen, et see kehtib siiski vaid noorte laste puhul, mitte teismeliste puhul.

+2
0
Please wait...

Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )

Esileht Koolilaps Kuidas leppida keskpärasusega?