Esileht Ilu Kuidas leppida muutunud kehaga?

Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )

Teema: Kuidas leppida muutunud kehaga?

Postitas:

Ei, siis ma olin 53 kilo.

No aga siin ongi su vastus. Et väiksemad püksid jälle jalga läheks ja rind oleks väiksem, tuleb kaalu langetada.

Sa kaalud võrreldes varasemaga 12 kilo rohkem ja imestad, miks pead suuremaid riideid kandma?

Ega kaalus alla võtmine pole võluvits. Ma olin kogu teismelise ja täiskasvanuea alguse 44-45kg, mingi hetk tekkisid puusad ja poisilik keha kadus. Trenniga sain juurde musklit ja kaalusin 51kg. Nüüd eriolukorraga on kogu mu kogutud kaal kadunud, praegu kaalun 46kg. Ma võin ju veel ühe-kaks kilo alla võtta aga ega see mu puusi tagasi ei tõmba.

Ajaga paratamatult, eriti selliste sündmustega nagu lapse saamine, meie keha muutubki ning sellega võibki olla raske leppida. Minul oli ka oma kaalutõusuga keeruline leppida, kuigi tegelikult ma seda ju tahtsin. Teadsin, et kaal tõusis normi ning üheks tõusu põhjuseks oli muskli teke. Sellest hoolimata oli keeruline kaalule minna, sest kui ma olen 10-15a olnud 44kg, siis 51kg tundub lihtsalt nii tohutult palju.

Kui pikk sa oled?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja peale 40-ndat hakkas keha muutuma, midagi pole teha. Elan samamoodi, isegi piiran toiduga, aga praegu 47 ja juba 58 kilo:( kõhuke ette tekkinud, tiss ripub ja pole enam see:(
Samuti, väga raske on olnud endale teadvustada, et muutuste eest ei pääse me keegi ja mul on ju isegi hästi…
Häbenen oma keha.

Jõusaalis käid? Ei?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina püüdsin leppida 9 aastat ja ei suutnudki. Mul oli asi äärmiselt deformeerunud rinnapartiis pärast esimest rasedust. Lõpuks sain aru, et ma ei suuda sellega kunagi leppida. Võtsin laenu ja käisin opil ära. Olen pärast seda veel sünnitanud, rinnad on ilusad püsinud. Ma kahetsen ainult seda, et ma seda varem ei teinud. Ma olen lihtsalt nii-nii-niiiiii rahul. Mul ei ole mingid üleelusuurused ülipringid pallid, aga mul on tagasi normaalsed naiserinnad. Laen ammu makstud ja aeg-ajalt unustangi, et opil käinud, tunnen, nagu mul oleks kogu aeg ilusad rinnad olnud.

Ehk pikk jutt lühidalt- minust sai pärast seda veendunud ilukirurgia pooldaja. Okei, aasta-paar annaks endale leppimiseks, aga kui asi läheb ikka nii kaugele, et ennast enam peeglist vaadata ei suuda aastaid (nagu mul oli), siis paremat investeeringut ei saagi vist olla. Sinul siis vastavalt kas kõhuplastika, diastaasi korrigeerimine, rasvaimu või mida iganes sa tunned, et enim vajad. Mind mõni hirmutas, et oi, teed ühe asja korda, hakkab teine häirima. Ei olnud nii. Tegin oma suure iluvea korda ja kõik muud mind ei häirigi 🙂

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, siis ma olin 53 kilo.

No aga siin ongi su vastus. Et väiksemad püksid jälle jalga läheks ja rind oleks väiksem, tuleb kaalu langetada.

Sa kaalud võrreldes varasemaga 12 kilo rohkem ja imestad, miks pead suuremaid riideid kandma?

Ega kaalus alla võtmine pole võluvits. Ma olin kogu teismelise ja täiskasvanuea alguse 44-45kg, mingi hetk tekkisid puusad ja poisilik keha kadus. Trenniga sain juurde musklit ja kaalusin 51kg. Nüüd eriolukorraga on kogu mu kogutud kaal kadunud, praegu kaalun 46kg. Ma võin ju veel ühe-kaks kilo alla võtta aga ega see mu puusi tagasi ei tõmba.

Ajaga paratamatult, eriti selliste sündmustega nagu lapse saamine, meie keha muutubki ning sellega võibki olla raske leppida. Minul oli ka oma kaalutõusuga keeruline leppida, kuigi tegelikult ma seda ju tahtsin. Teadsin, et kaal tõusis normi ning üheks tõusu põhjuseks oli muskli teke. Sellest hoolimata oli keeruline kaalule minna, sest kui ma olen 10-15a olnud 44kg, siis 51kg tundub lihtsalt nii tohutult palju.

Anorexia nervosa

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaotan oma 12 kg ja siis? Rinnad ei muutu enam väikeseks A-korviks, vaid millekski muuks…. Niimoodi on ju kõigega. Tahaks osata niimoodi mõelda, et ma selles kehas ennast hästi tunneks.

Tegelikult oleks sellest abi küll. 12 kg kadumist on näost väga hästi näha ja eks nägu ole see, mida ma peeglist ise kõige tihemini vaatame ja mida ka teised palju näevad. 12 kg kadumist kehalt on samuti hästi näha ja riided istuvad paremini seljas.

Rinnad tõesti ilma operatsioonita paremaks ei muutu, aga kaalukaotus aitab ka neid väiksemaks/kergemaks teha. Ja võib juhtuda, et kui ülejäänud keha trenni/toitumisega heassee vormi jõuab, ei häirigi need rinnad sind enam nii väga. Või kui häirivad, kaalud operatsioonile minekut.

Koledat peegelpilti ilusaks mõelda ongi raske. Seda võib tänapäeval tõesti igalt poolt kuulda, kuidas paksud inimesed end oma kehas fantastiliseelt tunnevad jne, aga endise paksuna, kes end lõpuks käsile võttis ja kõvasti paremasse vormi on jõudnud, kahtlen selles sügavalt. Kergemana on ikka igatepidi kerge. Võhma on rohkem, riided seljas ilusad.

Muuseas, selle aja jooksul, mil alla võtsin (ja kaalu olen hoidnud), on mulle lugematu arv komplimente tehtud. Ja kuigi kõik räägivad, et paksud inimesed on ilusad, pean tunnistama, et mitte keegi ei teinud komplimente siis kui muudkui kosusin.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.05 01:19; 14.05 01:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja peale 40-ndat hakkas keha muutuma, midagi pole teha. Elan samamoodi, isegi piiran toiduga, aga praegu 47 ja juba 58 kilo:( kõhuke ette tekkinud, tiss ripub ja pole enam see:(

Samuti, väga raske on olnud endale teadvustada, et muutuste eest ei pääse me keegi ja mul on ju isegi hästi…

Häbenen oma keha.

Jõusaalis käid? Ei?

Ei käi…
Kas sellest on tõesti reaalset abi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.05 00:08; 15.05 02:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh, oleks lihtne lohutada kui muutused lõppeksid praeguse seisuga. Paraku see on alles algus, elus saavutatud next level. Edasi tuleb muutusi aina juurde, rullikesi, kurvikesi, lausa kortse, aga ka elutarkust ja rahu.

Mina olen 52 ja räägin ikka omadest kogemustest. Ma pole ka kunagi pidanud kaaluga maadlema, aga nüüd on paari viimase aasta jooksul tulnud nii 8 kilo juurde, äkki kokku juba 60 kilo. Samas, mul on ka lõpuks vormid! Hullem on sisemiste muutustega, liigesevalu, unehäired, nõtkuse kadumine ja muu jama. Meil on täpselt 2 võimalust, kas saada kõige kaduvusega sina peale või selle teadvustamisest masendusse sattuda. Ma olen valinud esimese, sest 10 aasta pärast on seis veel hullem.

Mis rullikesi, mis kurvikesi, lõpetage see jama ajamine, jah luude asetust ei saa muuta ja keha tüüpi, kuid heas füüsilises vormis on võimalik olla igal ajal, vanemas eas peab selleks lihtsalt rohkem vaeva nägema. Kõik on elustiili küsimus. Pole sellist asja, et üldse ei saa. On väga väike protsent inimesi, kellel on kaalu langetamine peaaegu võimatu, ülejäänud lihtsalt poevad selle taha. Kui on raskusi kaalu langetamisega võiks kontrollida kilpnääret, kui sellega muresid, siis teab juba teisiti käituda, enamasti see ka ravitav. Ma tean küllalt 40, 50 naisi, kes näevad paremad välja, kui end priskeks söönud teismelised. Kõik on prioriteetide küsimus, vähem vabandusi, rohkem tegutsemist ja muutused tulevad. Olen selle ise kõik läbi teinud, sellepärast tean väga hästi neid vabandusi. Ja miks selline negatiivne suhtumine, et 10 aasta pärast on asi hullem, võiks hoopis mõelda, et 10 aasta pärast ma olen targem, elukogenum, edasi arenenud elus ja oma eesmärkides. Negatiivne suhtumine, toob negatiivsed tagajärjed.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.05 01:41; 25.05 01:48; 26.05 11:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja peale 40-ndat hakkas keha muutuma, midagi pole teha. Elan samamoodi, isegi piiran toiduga, aga praegu 47 ja juba 58 kilo:( kõhuke ette tekkinud, tiss ripub ja pole enam see:(

Samuti, väga raske on olnud endale teadvustada, et muutuste eest ei pääse me keegi ja mul on ju isegi hästi…

Häbenen oma keha.

Jõusaalis käid? Ei?

Ei käi…

Kas sellest on tõesti reaalset abi?

Jah, jõusaalist on vägagi abi, diastaasi puhul võid ise treenimisega endale liiga teha ja dianstaasist on võimalik vabaneda (konsulteeri mõne arsti või spetsiaalse treeeriga sellel teemal). Jõusaalis ei pea end liiga lihaseliseks treenima, pealegi eeldab see väga suurt tööd ja supertoitumist, et suurte lihasteni jõuda. Võib ka end ka lihtsalt heasse vormi viia, kaal polegi nii suur argument sul, oleneb muidugi kui pikk sa oled. Jõusaalis on võimalik muuta kehakuju vastavalt sellele, mida soovitakse saab treenida vastavaid lihasgruppe, toitumine peab olema korras, sest muidu pole mõtet sellel kõigel. Kaotad kaalu, lähevad ka rinnad väiksemaks, kas nad peavad just A-korv olema, võibolla ka B või C oleks okei ja näeks parem välja, kui sa praegusega rahul pole. Olen ise selle tralli läbi teinud, jah see võtab aega ja tööd aga see on võimalik. Kui sa pole rahul, ära ole rahul, hakka töötama endaga, leia see motivatsioon enda seest, usu sa saad hakkama.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.05 01:41; 25.05 01:48; 26.05 11:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema on, kuidas leppida muutunud kehaga ja siis kirjutatakse siia vastuseks 2 lk. kuidas oma keha muuta. Pole ime, et teemaalgataja vastanud pole.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.05 08:39; 26.05 07:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema on, kuidas leppida muutunud kehaga ja siis kirjutatakse siia vastuseks 2 lk. kuidas oma keha muuta. Pole ime, et teemaalgataja vastanud pole.

Ma seda päris nii ei mõelnud, rääkisin omast kogemusest. Minu jaoks on muudetava asjaga leppimine kergelt nagu alla andmise moodi. Elus on tõesti asju, millega peab leppima, sest neid ei saa muuta aga endaga saab ju alati tööd teha. Muutused on head, kuigi end on raske muuta on enamasti asi seda väärt. “Kuidas leppida” kõlab minu jaoks natuke nagu poolsunduslikult, lihtsalt minu arvamus. Aga leppida enda kehaga, mis ei meeldi on lihtne, eemalda kodust peeglid, kata oma keha kinni ja ongi asi lahendatud.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.05 01:41; 25.05 01:48; 26.05 11:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jõusaal annab lihastele toonuse. Suurem lihasmass tarbib rohkem kaloreid, st saad kas rohkem süüa v vähema vaevaga toitumist jälgida/pekki kaotada.
Lisaks saad ka hea enesetunde ja positiivsema minapildi olenemata tulemusest. Kasulik on jõusaali kombineerida nt jooksmise v ujumisega. Konsuldi treeneriga ja lase teha treeningplaan. kohukliinik.ee saad abi diastaasi osas.

Olen 4 last sünnitanud 40-aastane. Puus on läinud rasedustega laiemaks ja raseduste eelses kaalus ma pole aga ülekaalus ka mitte, väikese pekiga vormis keha on minu jaoks ok, kuni riided 36-38 selga mahuvad :).

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muutuda tuleb nii, et sa pead aduma – parim viis elamiseks on olla TERVE.
Kas on mõni kiloke üle, kortsuke juures vms – see on ebaoluline, peaasi, et sinu tervis on korras.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mjah, ma hakkasingi kaalu langetama suuresti tervislikel põhjustel, olid ka liigesehädad, vererõhk, kolesterool tegi muret. Hakkasin rohkem trenni tegema (natuke tegin ennegi, aga ühel hetkel sellest enam ei piisanud), toitumist jälgima, kaalunumber langes, sain tervisemuredest lahti, aga iluprobleemid tulid uued ja huvitavad:
1. tagumik, mis enne oli ilus prink, üks väheseid kehaosi, millega ma enda juures rahul olin, on nüüd lõtv ja lontis, ükskõik, kui palju ma erinevaid kükke ka ei teeks. Istumisel jääb sabakont valusaks!
2. rinnad on nagu kivid sokkides, lõdvad. Mitte ükski harjutus neid pringimaks ei tee.
3. kõhul on õhuke kortsus nahakiht, ripub kubeme kohal voldina alla.

Nojah.
Tervem olen küll.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin mitmed kirjutavad, et kui nooremana kaalu hoidmisega probleemi polnud, siis menopausiga võeti kaalus juurde.
Ise olen 41 ja alati kaalu jälginud. Mitte kunagi pole söönud muretult häid asju ilma, et kohe kuskilt laieneks.
Nii et mõte, et menopausi ajal lihtsalt tuleb mingi hormonaalse põhjuse pärast, pole väga meeldiv. Aga võibolla meil, kes söömise/kaaluga alati sunnitud ettevaatlikud olema, tuleb menopausiga just vähem, sest oleme ju harjunud jälgima.
See tundub küll ulme, et 12 kilo ja emadus teeb A korvist DD. Muidugi DD polegi veel maksimum, olen poes ka H-d näinud. Mul on ka peale 20 aastat ja kolme last 5 kg juures, aga A rind on ikka A. Võibolla isegi natuke väiksem kui enne.
Mina ei oska kuidagi soovitada kuidas leppida, ma ise ei leppinudki kui teatud perioodidel 15 kg raskem olin. Peeglist möödudes enda peegeldust ei vaadanud.
Minu jaoks oli muutunud keha puhul kõige raskem see, et ei osanud endale riideid osta, kõik riided näisid seljas valed. Näiteks jakk mille suurus on 42, on juba õlgatest liiga suur.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei leppinud oma vorme kaotanud kehaga. Sünnitasin 10. a jooksul 3 last ja tegin rinna-ja kõhuplastika, mul lisaks diastaasile oli nabasong. Nüüd pidevalt liigun: käin, jooksen, sõidan rattaga, kõhulihaste harjutused, olen rahul. Varsti suvi ja saan lõpuks kanda bikiine. Kui tekib vajadus, siis lähen uuesti opilauale. Olen kriitiline enda suhtes.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mjah, ma hakkasingi kaalu langetama suuresti tervislikel põhjustel, olid ka liigesehädad, vererõhk, kolesterool tegi muret. Hakkasin rohkem trenni tegema (natuke tegin ennegi, aga ühel hetkel sellest enam ei piisanud), toitumist jälgima, kaalunumber langes, sain tervisemuredest lahti, aga iluprobleemid tulid uued ja huvitavad:

1. tagumik, mis enne oli ilus prink, üks väheseid kehaosi, millega ma enda juures rahul olin, on nüüd lõtv ja lontis, ükskõik, kui palju ma erinevaid kükke ka ei teeks. Istumisel jääb sabakont valusaks!

2. rinnad on nagu kivid sokkides, lõdvad. Mitte ükski harjutus neid pringimaks ei tee.

3. kõhul on õhuke kortsus nahakiht, ripub kubeme kohal voldina alla.

Nojah.

Tervem olen küll.

Sa pidid siis küll hirmus palju kaalust alla võtma, et istumisel sabakont valusaks jääb!

Leppima peab nende asjadega, mida muuta ei saa. Neid jätkub elus küllaga. Kehakaal on lihtsamaid asju mida muuta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mjah, ma hakkasingi kaalu langetama suuresti tervislikel põhjustel, olid ka liigesehädad, vererõhk, kolesterool tegi muret. Hakkasin rohkem trenni tegema (natuke tegin ennegi, aga ühel hetkel sellest enam ei piisanud), toitumist jälgima, kaalunumber langes, sain tervisemuredest lahti, aga iluprobleemid tulid uued ja huvitavad:

1. tagumik, mis enne oli ilus prink, üks väheseid kehaosi, millega ma enda juures rahul olin, on nüüd lõtv ja lontis, ükskõik, kui palju ma erinevaid kükke ka ei teeks. Istumisel jääb sabakont valusaks!

2. rinnad on nagu kivid sokkides, lõdvad. Mitte ükski harjutus neid pringimaks ei tee.

3. kõhul on õhuke kortsus nahakiht, ripub kubeme kohal voldina alla.

Nojah.

Tervem olen küll.

Aga nende iluprobleemide põhjus ei ole ju mitte kaalu langetamine vaid sellele eelnenud suur ülekaal.
PS Pepu osas aitab jõusaal.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.05 23:24; 11.05 10:37; 29.05 13:33;
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )


Esileht Ilu Kuidas leppida muutunud kehaga?