Esileht Pereelu ja suhted Kuidas leppida vaesusega?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 66 )

Teema: Kuidas leppida vaesusega?

Postitas:
Kägu

Ei olegi küsimus teemal, kuidas vähese rahaga toit valmistada või kuskohast odavaid kasutatud riideid osta. Mõtlen just oma hinges vaesusega leppimist. Pingutame mõlemad mehega, ometi suudame oma kolme lapsega peres vaid ots otsaga toime tulla. Pidev väsimus, sellest tingitud närvilisus, pinged, lootusetuse tunne. Tunnen, et meie omavahelised suhted kannatavad, kuigi tuleks just üksteisele toeks olla. Enesehinnang on nii minul kui mehel viimaste aastatega tunduvalt allapoole läinud, säde silmist on kadunud ja nii pole lootustki tasuvamat tööd leida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Kuidas leppida vaesusega?

Lihtsalt leppida, mida muud veel üle jääb.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
roosad tulbid

Küsimus on valesti püstitatud. Vaesus (vähemalt meie valges ühiskonnas) ei ole selline 100% paratamatus nagu pimedaks jäämine või IV staadiumi vähk. Miks on vaesusega vaja leppida?

Please wait...
Postitas:
Kardinal

Vaesusega võib kohaneda aga leppima vast ei peaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks siis kolm last, kui vaevu ots-otsaga kokku tulete?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kõige hullem ongi vaesusega leppida. Vaesus ongi eelkõige mõtteviis, mitte pangakonto seis. Ära mõtle nagu vaene ja näed, asjad hakkavad paremuse poole minema. Isegi kui kohe ei lähe, pole mõtet ennast iseenda silmis alavääristada ja frustreerida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaesus on su enese tunnetuse küsimus. Miks sa arvad, et sa oled vaene? Too mõned faktid, millest sa järeldad, et oled vaene? Pere sissetulek, kas eluase on laenuga või oma?
Vbl mõni peab mind ka vaeseks, aga ma ise nii ei tunne. Ma tõesti ei ihalda brändikaupa ja mind rõõmustavad pigem sellised asjad, mida tasuta saab (loodus, lugemine), raamatuid saab kogust või sõpradelt laenata. Eelistan vähem töötada ja omada pigem rohkem vaba aega, et elu nautida. Kui sooviksin, võiksin rohkem tööd teha ja raha teenida, aga siis mul poleks nii palju aega oma elust rõõmu tunda.
Ainus, mida rohkem tahaks, on reisimine. Euroopast välja pole kahjuks saanud veel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ainus, mida rohkem tahaks, on reisimine. Euroopast välja pole kahjuks saanud veel. [/tsitaat]
Mis sa osatad haiget kohta, kui 90km kaugusele veekeskusse sõitmiseks tuleb raha koguda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See, kes väidab, et vaesus on state of mind, elab elu, kus põhivajadused nagu söök ja makstud elamuarved on kaetud. Seda pole mõtet rääkida inimestele, kes peavad iga euroga arvestama et igapäevaselt toit lauale tuua ja pank kodu ära ei võtaks!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väidetavalt tulevad 51% eestlastest ots-otsaga kokku iga kuu nii et…sa pole üksi!

Please wait...
Postitas:
Kägu

meie oleme ka rahaliselt vaesed 🙂 St samuti ots-otsaga ja planeerides. Aga ma leian sellel ka väga palju häid külgi.
* kuna toitu tehes tuleb planeerida ja mõelda, siis kokkuvõttes tulevad toidud tervislikumad ja ehk ka paremad. Sellised korralikud kodutoidud, hommikuks puder, õhtuks ühepajatoit jne. Kuna ma olen loomult laisk inimene, siis ilmselt kui raha oleks vabamalt käes, siis ostaksin poest mingeid poolfabrikaate tihti või käiks väljas söömas. See aga kokkuvõttes ei oleks lastele kasulik.
* Väga palju lõbustusi on päris tasuta käes. Nt lume sees möllamised, kelgutamised, jalutuskäigud metsas, suvel ujumine ja rannaskäigud.. päikeseloojangud. Veelkord, kuna olen mugav inimene, siis võib vabalt juhtuda et suurema raha olemasolul ma enam ei märkaks neid ilusaid asju mis on plaju väärtuslikumad kui spa`s käigud. Täiesti kindlasti oleks meie pere selline kes käiks ja rändaks mööda maailma. Aga ka siin Eestis on nii plaju avastamist. Suvel telk kaasa ja järve äärde. Ilus elu lastel 🙂
* ma kardan et kui meil oleks palju raha, siis äkki muutuks see raha meie elus peamiseks teemaks. meile meeldivad küll ilusad ja kallid asjad. aga kuna meil raha ei ole, siis väärtustame ühiselt koos oldud aega ja ühiseid tegevusi, lauamänge, jalutuskäike jne. Raha lihtsalt ei ole noh, aga on nii plaju asju mis ON 🙂
Kõik oleneb suhtumisest 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]See, kes väidab, et vaesus on state of mind, elab elu, kus põhivajadused nagu söök ja makstud elamuarved on kaetud. Seda pole mõtet rääkida inimestele, kes peavad iga euroga arvestama et igapäevaselt toit lauale tuua ja pank kodu ära ei võtaks![/tsitaat]

No võin seda ikka öelda küll. Mul on ka 3 last, laenuga kodu (saab makstud, kui olen 66 aastane) ja palk on reaametniku oma. Ma ei ole kunagi isegi Eesti keskmist teeninud. Ja ma tean väga hästi, mis tähendab see, et kohe üldse raha ei ole ja hirm tuleviku ees on suur. Sellegipoolest ei ole ma kunagi end vaeseks pidanud, kuigi olen seda ilmselt rahalises plaanis terve elu olnud, sh lapsepõlves. Aga tean ka inimesi, kellel on raha minust palju rohkem, ja kes vaatamata sellele elavad, mõtlevad ja käituvad nagu vaesed. Elu lõpuks on nad üsna kibestunud tegelased. Kurb on, et see mentaliteet süstitakse ka omale lastele sisse, nad ei julge enam unistada ega riske võtta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

minul on tuttav paar – kus kumbki tööl ei käi ja elavad ka. aru ma ei saa, kuidas on see võimalik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]See, kes väidab, et vaesus on state of mind, elab elu, kus põhivajadused nagu söök ja makstud elamuarved on kaetud. Seda pole mõtet rääkida inimestele, kes peavad iga euroga arvestama et igapäevaselt toit lauale tuua ja pank kodu ära ei võtaks![/tsitaat]

Miks ei ole? Just sellisel inimesel peaks olema eriti motivatsiooni midagi muuta. Vähemalt minul näiteks oli – sai kõrini sellest, et enne palgapäeva kotipõhjast sente otsid, pidevalt teenusepakkujatelt meeldetuletusi saad, et arved jälle maksmata, poes pead 1 kartuli tagasi panema, sest kolme jaoks raha ei ole..Seega tean väga hästi, mismoodi on ikka väga vaene olla. Ja ka sellest saab välja rabeleda.

Kuidas täpselt, sõltub teemaalgataja isikust. Aga seda ei juhtu, kui eesmärgiks võttagi \”kuidas harjuda\”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ei olegi küsimus teemal, kuidas vähese rahaga toit valmistada või kuskohast odavaid kasutatud riideid osta. Mõtlen just oma hinges vaesusega leppimist. Pingutame mõlemad mehega, ometi suudame oma kolme lapsega peres vaid ots otsaga toime tulla. Pidev väsimus, sellest tingitud närvilisus, pinged, lootusetuse tunne. Tunnen, et meie omavahelised suhted kannatavad, kuigi tuleks just üksteisele toeks olla. Enesehinnang on nii minul kui mehel viimaste aastatega tunduvalt allapoole läinud, säde silmist on kadunud ja nii pole lootustki tasuvamat tööd leida. [/tsitaat]

Vaadake pere eelarve üle ja tõmmake kusagilt midagi kokku. Samas tuleb muidugi aktiivselt jätkata suurema palgaga töökoha otsinguid. Või hoopis leida lisateenistus mingit sorti ettevõtlusest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen vaesusega leppinud. Olgem ausad, ma pole nii vaene kui paljud teised, ma sain pärandiga endale väikese 45-ruuduse korteri üsna hea asukohaga, aga poole kohaga töö tegemise ja õppimise kõrvalt jääb peale maksude maksmist ja kvartalikaardi ostmist igakuiseteks kuludeks järele 120-150 eurot. Selle eest pean siis saama söönuks, ostma tampoonid-¨ampoonid-seebid-hambapastad, vajadusel asendama riideid. Minust on saanud kaltsukate usin külastaja ja ka austaja, olen leidnud tõelisi pärle suhteliselt raamas kaltsukatest. Suvel käin sõbranna juures suvitamas Kuressaares, seal on 1 hea ja väga odav kaltsukas, krooniajal sai sealt 15 krooni eest täiesti korralike pükse, kleite, pluuse, sel suvel ostsin sealt musta villase mantli 1 euro eest, Kaubamajas müüakse sääraseid 400 euroga. 🙂

Aga vaesus… See on mõtteviisis kinni. Kui ots otsaga kokku tuled, soe on, katus peakohal, siis kas see on vaesus? Ja kui veel on mees, keda kaissu võtta ja…? Kas suurem auto või võimalus laristada teeks õnnelikumaks? Vaevalt. Mind ei tee. Mul kodu lähedal raamatukogu, kraanist tuleb vanni soe vesi, söön hea meelega \”odavat toitu\”, no ühepajatoitu või nii, külmikusse teen suviti marju sisse, hea talvel pudru või pannkoogi peale võtta.

Iseasi, kui olukord on selline, et iga euro arvel ja kui ühel päeval osta ¨okolaadi, siis kuu lõpus tuleb nädal aega kartulit praadida. Aga elavad inimesed ka hullemates tingimustes…

Mul on pea kohal 2 kirvest, üks on telefon, mis mul jupsib ja tuleks välja vahetada (aga teenusepakkujad pakuvad täitsa soodsalt variante, et võta telefon ja mingi miinimumarvega leping 2 aastaks, see sobiks) ja arvuti näitab juba kulumise märke, ma aga arvuti abil õpin, teen tööd, suhtlen – sõpradele võtan Skype kaudu kõnesid, arvuti küljes mikrofon… Mul on palju sõpru, kes tihti külas käivad, sealhulgas ka jõukaid sõpru, peod minu juures on tavaliselt nii et minu poolt pind ja teiste poolt toit-jook, jääb ülegi…

Ei oska tahta rohkem raha.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

vaesus on mõtteviis tõesti. Siit teemastki kumab läbi, et soovitatakse kokkuhoidlikumalt elada. Hmm. Ma soovitaks ikka mõelda, kuidas sissetulekuid suurendada. Koonerdamine ei vii kuhugi. Rahavood peavad suurenema, et vaesusest välja rabaeleda.
Rahulolematus ja mitteleppimine viivadki edasi. Nii kui lepid, on rong läinud ja oledki vaesuse nõiaringis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Miks siis kolm last, kui vaevu ots-otsaga kokku tulete?[/tsitaat]

Miks siin ometi miinused on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]vaesus on mõtteviis tõesti. Siit teemastki kumab läbi, et soovitatakse kokkuhoidlikumalt elada. Hmm. Ma soovitaks ikka mõelda, kuidas sissetulekuid suurendada. Koonerdamine ei vii kuhugi. Rahavood peavad suurenema, et vaesusest välja rabaeleda.
Rahulolematus ja mitteleppimine viivadki edasi. Nii kui lepid, on rong läinud ja oledki vaesuse nõiaringis.[/tsitaat] Panin plussid sulle, sest nii ongi. Lihtne tõde, millest paljud aru ei saa. Vaesusega leppimine on taandareng.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kägu 13:16 Sul on tore kirjutis ja tundud ka tore inimene.

Samas on põhimõtteline vahe kas oled üksik või vastutad ka laste eest. Nii palju asju on mida lastele saab siiski lubada vaid raha eest. Näiteks laste trennid, laagrid, suusad, jalgratas.
Ise võid ju kanda 5 a samu jalanõusid, aga kasvavale lapsele osta iga aasta uued…jne jne

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu soovitus on viibida võimalikult palju aega Perekoolis, sest siin on kõik võrdsed.
Võrdsed nii vaimult, varalt kui ka võimalustelt.
Siin pole vahet kas oled 2000 ¤ kuusissetulekuga vaba ja vallaline karjäärinaine või mitmelapseline üksikema.:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Miks siin ometi miinused on?[/tsitaat] Väga kinnine mõtteviis, mis? Elu võib teha ootamatuid keerdkäike ja kunagi ei saa kõigeks valmis olla. Jätta igaks juhuks lapsed sünnitamata?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Väga kinnine mõtteviis, mis? Elu võib teha ootamatuid keerdkäike ja kunagi ei saa kõigeks valmis olla. Jätta igaks juhuks lapsed sünnitamata?[/tsitaat]

Ma küll nii aru ei saanud, et selle pere elu oleks ootamatuid keerdkäike teinud. Kui juba 1. ja 2. lapsega on raske, siis võiks kolmanda tõesti paremaid aegu ootama jätta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen enamuse oma 42 eluaastast elanud vaeselt, alates lapsepõlvest peale.
Kokku hoides ja paremaid aegu oodates.
Viimased 4 aastat oleme me(ptüi-ptüi-ptüi) saanud veidi ka oma kauaoodatud-kasvatatud vilju maitsta, meie koos oma suurte lastega. Sest meil kõigil on oma osa selles. Kõik on loobunud ja pingutanud.

Please wait...
Postitas:
elenna

[tsitaat]Seega tean väga hästi, mismoodi on ikka väga vaene olla. Ja ka sellest saab välja rabeleda.
Kuidas täpselt, sõltub teemaalgataja isikust. Aga seda ei juhtu, kui eesmärgiks võttagi \”kuidas harjuda\”.[/tsitaat]Raske on õiges suunas rabelema hakata, kui sind valdab \”pidev väsimus, sellest tingitud närvilisus, pinged, lootusetuse tunne,\” nagu teemaalgataja ütleb. Sel juhul tuleks ikkagi kõigepealt \”harjuda\”, rahuneda, leida mingi pidepunkt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kägu 13:16 Sul on tore kirjutis ja tundud ka tore inimene.

Samas on põhimõtteline vahe kas oled üksik või vastutad ka laste eest. Nii palju asju on mida lastele saab siiski lubada vaid raha eest. Näiteks laste trennid, laagrid, suusad, jalgratas.
Ise võid ju kanda 5 a samu jalanõusid, aga kasvavale lapsele osta iga aasta uued…jne jne[/tsitaat]

Jah, lastega on teine teema, aga kui ma saan juba üksi hakkama ja saan isegi 10-15 eurot iga kuu kõrvale panna (hambaarst, haigused, ootamatu veeavarii – mul on 300 eurot säästuarvele kogunenud 2 aastaga), kui mingeid lisaotsi teen (näiteks ma ei võta ema-isa käest toetust vastu, aga meil on kokkulepe, et suurema tuisu ajal käin abiks lund lükkamas jne, siis ema pakib mulle jahu-kartulit seljakotti vaikival kokkuleppel), siis lapsi ma üksi ei teeks ja kujutan ette, et kui laste isa on normaalne, töökohta pidav inimene, siis kahekesi saaks hakkama küll. Lapsi Guccisse ja Lennesse riietada ei saaks ega 7-aastasele nutifoni pihku (mu sõbranna just ostis enda lapsele kalli nutifoni seletusega umbes, et teistel lasteaias on ja hea lapsel Angry Birdsi mängida…:), aga kujutan ette, et riie oleks puhas, korralik, toit oleks laual, suviti saaks maal vanaema juures möllata nõrkemiseni ning…

Kõik ei saagi rikkad olla, see on paratamatus ning ennast stressata sellepärast, et ei olda rikkad… See pole jätkusuutlik. Lihtsalt ei ole, kõik inimesed ei mahu marjamaale, meil pole ka veel roboteid, mis müüksid-koristaksid-ehitaksid-sõidutaksid-veaksid prügi ära. Prügivedajaid on alati vaja ja prügivedaja ei ole üheski riigis \”rikas\”, isegi Norras mitte.

Ma loodan, et ma lõpetan järgmisel aastal magistri ja saan ülikooli lektorina tööle, kas või poole kohaga, ja doktorantuuri ka sisse, siis peaks minu jaoks rahamured igaveseks murtud olema, kui ise vähegi tubli olen, kuigi minu eriala on selline, et ei liha ega kala, filosoofia ja kultuuriteadus. 🙂

Ma olengi muidugi üks paras boheem, võin nädal aega endale kaalikat-porgandit hautada ja huvitavat raamatut lugeda, mis lihtsalt jäi silma poes… Juukseid lõikan endal ise (juba päris profilt) ja niivõrd palju on tegelikult tasuta meelelahutust (internetist, mille eest ma maksan kopikaid igasuguste näituste ja raamatuesitlusteni), et patt oleks tegelikult viriseda.

Ma leian, et päris konkreetselt lausvaesusega leppimine on tõesti teatud allaandmise tunnus (kodutud jne), aga kui raha tegelikult on kõige eluks esmavajaliku jaoks ja natuke jääb ülegi ja endal nutti on ja ei lasta endale pähe istutada seda \”suurem on parem, kallim on vingem, rikkam on ägedam\”, siis pole häda midagi. Ma olen kasvanud väga vaeses peres ja see, et ma kiiresti kasvasin ja riideid vajasin, oli probleemiks küll natuke, aga natuke rahadega majandamist ja \”suunavat kasvatust\” ja asi lahenes. Ma ei tahtnud juba 7-8 aastaselt endale uhkeid mänguasju (kuigi sõbra legokollektsioon tekitas kadedust, samas ma sain sõbra juures nõrkemiseni mängida, nii et kas mul oligi vaja…?), vaid ainult lugeda ja lugeda, mu ema on kirjandusõpetaja. 🙂 Ja raamatukogud on tasuta olnud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Maailma mastaabis on nii, et ainüksi siis, kui sul on katus peakohal ja pesemisvõimalus, oled sa automaatselt rikkam, kui enamus maailma inimesi! See on uskumatult jabur, aga nii on.

Sajad miljonid inimesed ei oma ei kodu , pesemõisvõimalusi ega üldse mitte midagi (India, Hiina, Aafrika)

Rikkus või vaesus on PUHTALT MÕTLEMISES kinni.

Please wait...
Postitas:
Kägu

miks siis selline teema? siin ei ole ju vaeseid. iga teine teema on kallitest lasteriiete brändidest või siis , et fuih kes need küll on kes kaltsukates käivad.
st siinseid teemasid lugedes küll vaest eluviisi ei näe.

aga teemaalgatajle-see mõte on tõesti sinu enda peas. ja samas võid ju tõesti midagi ise ette võtta, et rikkam oleks. ja rõõmsam.
ma pole ka aastaid välismaale saanud aga tean, et parim puhkus on mul hoopis maamajas keset puhast loodust. suurlinna või mingisse Egiptuse kuurorti reisimine väsitaks mind, ma pole see tüüp.
ka elame tihti oma kolme lapsega palgapäevast palgapäevani, aga meil on kus elada ja lastel on tervislikult kõht täis ja korralikud riided.

Please wait...
Postitas:
Kägu

vaesus on mõtteviis? sellepärast siis ongi nii palju neid, kes elavad üle oma võimete. Käiakse reisimas, ostetakse kalleid hilpe, harrastatakse kalleid hobisid, endal pole sageli kuu lõpuni elamise rahagi. \”Arenenumatel\” juba sms-võladki kaelas, peaasi, et \”mõtteviis\” õige oleks :DDD

Please wait...
Postitas:
Alfonss

mina soovitan vaesusega mitte leppida. hädaldamise asemel hakake parem tööle ja mõelge esivanematele, kes siberisse küüditati ja kes isegi seal kulakuks kätte ära läksid.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 66 )

Esileht Pereelu ja suhted Kuidas leppida vaesusega?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.